Ta strona wykorzystuje pliki cookie do analizowania ruchu i mierzenia skuteczności reklam.
Dowiedz się więcej ZGODA

Masowe szczepienia przeciw COVID-19: jutro rusza rejestracja

Dodano: 14 stycznia 2021; Od 15 stycznia seniorzy powyżej 80. roku życia będą mogli zarejestrować się na szczepienia na konkretny termin. Zaraz potem, bo od 22 stycznia, będą mogły zrobić to osoby, które skończyły 70 lat. Pozostali będą mogli zgłosić chęć zaszczepienia poprzez krótki formularz online.

Wypełnij zgłoszenie i czekaj na mejla z przypomnieniem

– Zaczynamy szczepienia masowe. 15 stycznia otwieramy rejestrację na konkretny termin szczepień dla osób 80+. Tego dnia uruchomimy także formularz zgłoszenia chęci szczepienia dla wszystkich osób powyżej 18 roku życia na stronie www.gov.pl/szczepimysie – powiedział Michał Dworczyk, szef KPRM i pełnomocnik rządu ds. szczepień przeciwko COVID-19.

Od 15 stycznia każdy z nas, kto skończył 18 rok życia, będzie mógł zgłosić chęć zaszczepienia się online.

Jeśli wypełnisz formularz, dostaniesz mejla z informacją o wystawieniu e-skierowania na szczepienie, gdy ruszy rejestracja dla Twojej grupy wiekowej lub zawodowej. Będziesz mógł zarejestrować się wtedy na konkretny termin.

Ważne! Zgłoszenie to nie to samo, co rejestracja. Rejestracja na konkretny termin będzie możliwa po tym, jak ruszą szczepienia dla Twojej grupy wiekowej lub zawodowej.

Rejestracja na szczepienia dla osób powyżej 80. i 70. roku życia

Szczepienia medyków dobiegają końca. Po nich szczepieni będą seniorzy. – Między 15 a 22 stycznia na konkretny termin szczepienia rejestrować mogą się tylko seniorzy 80+. Podjęliśmy tę decyzję ze względu na rekomendacje Rady Medycznej.  Seniorzy 80+ są najbardziej zagrożeni ciężkim przebiegiem COVID-19, dlatego to oni będą mogli wybierać na początku dogodne terminy – dodał szef KPRM.

Na konkretny termin mogą zarejestrować się:

- od 15 stycznia 2021 r. osoby, które skończyły 80 lat,

- od 22 stycznia 2021 r. osoby, które skończyły 70 lat.

Szczepienia dla tych osób rozpoczną się 25 stycznia 2021 r.

Rejestracja na szczepienie przeciw COVID-19 jest szybka i prosta. Podczas rejestracji wybierasz dokładny termin oraz miejsce szczepienia. Na podany numer telefonu otrzymasz SMS z potwierdzeniem umówienia wizyty na szczepienie. Do rejestracji nie musisz mieć żadnych dodatkowych dokumentów – wystarczy nr PESEL.

Zarejestrować możesz się:

- Przez telefon – dzwoniąc na bezpłatną i całodobową infolinię 989

Konsultant pomoże znaleźć Ci dogodny termin oraz miejsce najbliższe Twojego zamieszkania. Do zapisu wystarczy numer PESEL oraz numer telefonu komórkowego. Przez telefon możemy zarejestrować swoich dziadków lub rodziców.

- Online poprzez e-Rejestrację na pacjent.gov.pl

Aby skorzystać z e-Rejestracji, musisz mieć Profil Zaufany. System zaproponuje Ci 5 dostępnych terminów w punktach szczepień, które znajdują się blisko Twojego miejsca zamieszkania. Jeśli przebywasz gdzieś indziej, będziesz mógł samodzielnie wyszukać punkt szczepień przez wyszukiwarkę.

- W wybranym punkcie szczepień

Kolejną opcją rejestracji jest bezpośredni kontakt z wybranym punktem szczepień. Mapa punktów oraz dane kontaktowe do każdego z nich dostępne są tutaj.

Rejestracja i co dalej?

Kiedy nadejdzie Twój termin, udaj się do punktu szczepień. Na miejscu przejdziesz kwalifikację do szczepienia, a następnie – samo szczepienie przeciw COVID-19.

Rejestracja na kolejną dawkę odbywa się w punkcie szczepień podczas pierwszej wizyty. Nie musisz więc dzwonić na infolinię ani umawiać się przez stronę internetową.Dodaj swój komentarz

Imię (pseudonim):

Treść:

Komentarze (19)

nikos

Data: 14 stycznia 2021, 18:47 Jutro rusza masowy eksperyment medyczny zwany \"wyszczepieniem\".

nikoś

Data: 14 stycznia 2021, 19:16 Komentarz został ukryty z powodu naruszenia zasad komentarzy.

Monika bartys

Data: 15 stycznia 2021, 00:33 czekam na komentarze ANTYSZCZEPIONKOWCÓW
piśmiejemy się :D

Marek

Data: 15 stycznia 2021, 08:38 @Monika bartys... Może z Ciebie się pośmiejemy.. czego nie rozumiesz że tu chodzi o tą jedną szczepionke. Ja tylko zadam ci jedno pytanie. Dasz sobie wstrzykąć do organizmu nie przebadaną i nie przetestowaną szczepionke ? Czy jaki kolwiek lek ?

kocjo

Data: 15 stycznia 2021, 09:21 Marek, nikos, wiecie, że Ziemia okrągła jest?

Marek

Data: 15 stycznia 2021, 11:21 @kocjo.. zastanawiam sie czy gdyby politycy i telewizja mówili. Wstrzyknij sobie do organizmu cyjanek . To bez mrugnięcia okiem byś to zrobił? Jeśli tak to znaczy że nie potrafisz myśleć racjonalnie . Wierzysz w to co Ci powiedzą w telewizji . W to co powiedzą politycy . I jeszcze jedno. Czy przyjmiesz na siebie odpowiedzialność za powikłania po tej szczepiące? Nawet jeśli one wystąpią po 10 czy 20 latach ? Powiem Ci jedno \"Nie oglądaj telewizji bo będziesz mieć w głowie glizdy \" jak mówił śp Pan Bohdan Smoleń.

kocjo

Data: 15 stycznia 2021, 13:03 Po pierwsze w szczepionkach nie ma cyjanku. Po drugie, wątpię, czy przeżyję jeszcze 10 lat. Po trzecie nie mam telewizora. A tobie radzę: nie chcesz, to się nie szczep, ale nie siej propagandy, aby inni tego nie robili, bo twoje myślenie jest racjonalne inaczej.

Marek

Data: 15 stycznia 2021, 14:12 @kocjo. W szczepionkach nie ma cyjanku. Ale jest coś co truje . I nie mów że nie jest tak. Po za tym nie sieje propagandy tylko mówie jak jest. Mi nikt nie płaci za namawianie do czepień. Czy też żeby ludzi od tego odciągnąć. Jeszcze raz powtarzam . Mówię jak jest. Jeśli twierdzisz że 10 lat nie przeżyjesz. To ok. Ale inni chcą żyć. Pomyśl o tym . A szczepienia będą przymusowe . Bo premier sam się wygadał . Tak samo i minister zdrowia . To jest istny eksperyment na ludziach . Ale celowe działanie żeby całą masę ludzi zabić. Naprawdę nie widzisz tego? I nie widzisz tego że nasz kraj jest w ruinie . Politycy jeszcze celowo wszystko pozwalają. I że świat jest na skraju wojny. Serio. Nie widzisz tego? Jeśli nie to gratuluję optymizmu..

nikos

Data: 15 stycznia 2021, 16:43 @ Marek. Niech się szczepią. Z dobrodziejstwem dla nas. Po prostu sami się wyeliminują. Z ostatniej chwili: Statystycy w Skandynawii wyliczyli ,że jest większy procent przypadków śmiertelnych po przyjęciu szczepionki niż po przejściu choroby covid-19. Polecam zwolennikom eksperymentów medycznych...

kocjo

Data: 15 stycznia 2021, 18:43 Marek, jednak chyba masz manię prześladowczą, albo jakieś inne zaburzenia. Zastanów się, po co zabijać owieczki, które codziennie się goli (w podatkach)? Uważaj na słowa, bo oskarżenia, że ktoś kogoś chce zabić mogą być karalne. Nawet rząd PiS nie jest tak antypolski, aby zabijać swoich obywateli. Pominę milczeniem te bzdury, które pisze nikos o skandynawskich statystykach. Pocieszające jest, że będą dwie szczepionki więcej dla potrzebujących.

Marek

Data: 16 stycznia 2021, 09:18 @nikos. Masz 100% rację. Widzę że Jesteś jedna z nie licznych osób w tym mieście. Która na prawdę myśli i umie i myśleć :)

Marek

Data: 16 stycznia 2021, 09:34 @kocjo.. Po pierwsze nikomu nie groże. Z cyjankien to był tylko przykład. Tylko po to żeby Tobie uświadomić i pokazać że nikt nie pozwoli sobie wstrzykiwać trucizny . I nie mówię tu o wszystkich szczepionkach . Tylko mówię o tej jednej .. mówisz że politycy swoich dojnych owieczek nie zabija . I tu się mylisz. Bo Ci co myślą to wiedzą że nie chodzi tu o zabicie wszystkich ludzi. Tylko połowę. A to jest różnica. Ci co zostaną. Będą jak to mówił premier.. \" za pier.... za miskę ryżu \" . Jeśli ktoś naprawdę wieży we wszystko co mówią politycy . I to nie ważne jaka partie reprezentują. To ja takiej osobie współczuję. Jestem tylko ciekawy. Czy gdyby premier powiedział że trzeba w centrum miasta . Na chodniku w biały dzień robić kupę. To ludzie by to robili . Tylko Ci co myślą by się buntowali i mieli by rację. A polityków PiS nie muszę obrażać. Oni sami z siebie ośmieszją. Podejrzewam że wszystkim którzy myślą dostają od Ciebie odrazu diagnozę mani prześladowczej albo i innej choroby psychicznej. A ja Ci powiem że naj pierw spójrz na siebie.

kocjo

Data: 16 stycznia 2021, 13:36 Tak więc, drogi Marku, twoim pozytywnym wywodem kończymy dyskusję. Naj pierw. Rzygać się chce.

nikos

Data: 17 stycznia 2021, 16:46 @Marek. Myślę ,że jest więcej ludzi myślących tak jak my jednak z jakichś powodów nie ujawniają się ( strach ,pozycja społeczna, obawa przed utratą dochodów lub inne). Polecam stronę na yotube Głos Obywatelski lub inne. Utworzyła się niezależna grupa \"nieszczepów\" w Piasecznie. Na kanale ja osa *yotube\" są informacje o spotkaniach.Pozdrawiam
p.s.do kocjo. Grupa trzymająca władzę już dawno nie potrzebuje od nas pieniędzy bo sobie dodrukowują ile chcą. Problemem miał być tylko ew. brak żywności ale już produkują syntetyczną. Tak więc jesteś pierwszy \"do odstrzału\",pardon do szczepienia jeśli dobrowolnie wyrażasz na to zgodę...

kocjo

Data: 18 stycznia 2021, 09:45 nikos, gdybyś był kimś ważnym, to bym Ci dziękował, że ustawiłaś mnie w kolejce do szczepień na pierwszym miejscu. Ponieważ jesteś jednak równie nieważny jak ja, to niestety, będę musiał jeszcze poczekać.
W dziedzinie gospodarki i działania świata jesteś naiwny jak dziecko. Co z tego, że dodrukuje się pieniędzy, skoro za nie nic się nie da kupić? I kto będzie wytwarzał żywność syntetyczną? Tych paru niezaszczepionych?


nikos

Data: 19 stycznia 2021, 16:14 @kocjo W dziedzinie gospodarki to zdaje się ,że ty jesteś niedoukiem. Już dawno na halach produkcyjnych maszyny zastąpiły człowieka i do ich obsługi wykorzystuje się elektronikę i komputery,które obsługuje 1-2 ludzi . Po drugie niedługo może zniknąć całkiem pieniądz industrialny czyli gotówka a płatność będzie zastąpione kodem odczytywanym z chipu wszczepionego pod skórę. Takie chipy są już wszczepiane zwierzętom domowym (np.psy) a w Szwecji jest nawet kilka tysięcy osób ,które dobrowolnie dały sobie to \"zamontować\" pod skórę. Czyli nawet karty płatnicze nie będą potrzebne. Po trzecie dane o ofiarach szczepień w Norwegii są oficjalnymi danymi z mediów głównego \"ścieku\". (23przypadki śmiertelne na 1 tys. szczepionek) A po czwarte jeżeli wyeliminuje się ok.6mld ludzi z obecnych 7 ( zapowiedzi B.Gatesa już dawno przed plandemią) dla pozostałych na pewno będzie potrzeba dużo mniej nie tylko \"żarcia\" ale wszystkiego. Odsyłam do niezależnych ekonomistów (yotube) , którzy udowodnili ,że w ostatnich 2 latach banki centralne wielu krajów dodrukowały już ponad 8 bilionów $. Ale przecież ty wiesz lepiej...

kocjo

Data: 20 stycznia 2021, 07:54 nikos, miotasz się jak ten, co zapomniałem jego narodowości, po pustym sklepie. 1-2 ludzi obsługuje elektronikę, i maszyny, które produkują dobra dla miliardów ludzi. Niedługo może zniknąć całkiem pieniądz industrialny czyli gotówka a płatność będzie zastąpione kodem odczytywanym z chipu, ale w ostatnich 2 latach banki centralne wielu krajów dodrukowały już ponad 8 bilionów $. Te sprzeczności dodatkowo łączą twoi eksperci z YouTube. A ci starzy Norwegowie, którzy zmarli po przyjęciu szczepionki pili też wodę. Może to woda im zaszkodziła. Taką teorię da się potwierdzić na YouTube i od razu można urosnąć do rangi eksperta.
W dobie dezinformacji elektronicznej tacy jak ty nikos, próbują brylować na różnych forach. Na razie nic nie osiągnęli, ale takie przypadki zdarzają się coraz częściej. Boję się, że pogrążymy się w mroku głupoty, ale pocieszam się, że wtedy mnie już nie będzie.


nikos

Data: 20 stycznia 2021, 12:13 @kocjo. Zaszczep się i będziesz miał gwarantowane,że cię nie będzie,nawet szybciej niż sobie to wyobrażasz...

kocjo

Data: 20 stycznia 2021, 15:06 Marek straszył powikłaniami po 10, 20 latach, a ty nikos, że mnie po zaszczepieniu nie będzie szybciej niż sobie wyobrażam. Mania prześladowcza się wzmaga!
Ja jednak zaszczepię się w pierwszym dostępnym terminie.