Ta strona wykorzystuje pliki cookie do analizowania ruchu i mierzenia skuteczności reklam.
Dowiedz się więcej ZGODA

Materac termoelastyczny - kto powinien zdecydować się na jego zakup?

Dodano: 10 lutego 2020; Decydując się na zakup materaca, powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na materiał, z jakiego został stworzony. Jednym z popularnych modeli wśród klientów jest materac termoelastyczny. Sprawdź, czym charakteryzuje się ten rodzaj materaca i kto powinien decydować się na jego zakup.

Dla kogo przeznaczony jest materac termoelastyczny?

Materac termoelastyczny to idealne rozwiązanie dla każdego. Dzięki niemu zapewnimy sobie komfortowy sen oraz doskonałe podparcie dla naszego kręgosłupa. Gwarantuje nam to przede wszystkim zastosowanie specjalnej pianki. W przypadku producenta Hilding jest ona nazwana Visco. Jej wyjątkowe właściwości gwarantują idealne dopasowanie się materaca do ciała użytkownika. Po położeniu się na piance możemy zauważyć charakterystyczne opadanie. W tym momencie materiał termoelastyczna reaguje na ciężar naszego ciała oraz temperaturę. Produkty te są również często nazywane piankami memory, ponieważ potrafią zapamiętać kształt ciała użytkownika. Jednak warto zaznaczyć, że materac dopasowuje się podczas każdego ruchu czy też zmiany pozycji. Według ekspertów grubość pianki powinna być nie mniejsza niż 7 cm. Tylko dzięki odpowiedniej wysokości materaca uzyskamy oczekiwany efekt.

Zwróćmy również uwagę na to, że kiedy wstajemy rano i oddajemy się swoim codziennym obowiązkom, materac wraca do swojego pierwotnego kształtu, aby wieczorem na nowo dopasować się do kształtu naszego ciała. Dzięki temu uzyskamy idealne podparcie każdego dnia. Z kolei najlepsi producenci gwarantują, że pianka jest odporna na zużycie. Pianka Visco stosowana przez producenta Hilding zapewni nam również przyjemne, delikatne otulenie ciała. Bez wątpienia śpiąc na materacu termoelastycznym, każdego ranka będziemy budzić się wypoczęci i zrelaksowani.

 

Dla kogo przeznaczony jest materac termoelastyczny?

Dzięki zastosowaniu specjalnej pianki termoelastycznej otrzymujemy gwarancję równomiernego podparcia dla całego ciała. Kiedy kładziemy się na materacu, ten się zapada i tworzy strukturę gęsto ułożonych punktów podparcia. W ten sposób unikniemy nadmiernego napięcia mięśni oraz bólów kręgosłupa. Należy również dodać, materac termoelastyczny Hilding poprawia ukrwienie i prowadzi do szybszej regeneracji organizmu. Dzięki temu możemy budzić się wypoczęci oraz wyspani nawet po kilku godzinach snu. Jednak należy zaznaczyć, że jest to kwestia indywidualna, a każdy człowiek potrzebuje innego czasu na regenerację. Nie zapominajmy o najważniejszym! Materac termoelastyczny będzie idealnym rozwiązaniem dla osób cierpiących na bóle, schorzenia kręgosłupa lub bioder. Ulgę oraz odciążenie kręgosłupa czy też bioder gwarantują nam wyżej wspomniane punkty podparcia w miejscach, które stykają się bezpośrednio z podłożem.

Równomierne podparcie umożliwi stałe utrzymanie ciała w jednej linii, co jest bezpieczne i korzystne dla naszego kręgosłupa. Warto również dodać, że pianka Visco sprawdzi się doskonale jako materac ortopedyczny dla osób dochodzących do siebie po kontuzjach lub urazach.

 

Gdzie znajdę dobry materac?

Materac jest jednym z elementów odpowiedzialnych za nasz spokojny sen, regenerację sił oraz kondycję kręgosłupa. Dlatego też warto zadbać, aby spełniał on najwyższe standardy jakości. W tym momencie może pojawić się pytanie, gdzie dostanę dobry materac? Jeżeli preferujemy zakupy stacjonarne, listę specjalistycznych sklepów wraz z adresami znajdziemy na stronie sennamaterace.pl. W ich asortymencie znajdziemy między innymi produkty Hilding, które charakteryzują się wysoką jakością oraz dbałością o wygodny i zdrowy sen klientów. Jednak pamiętajmy, że materace są również dostępne w sklepach internetowych. Dzięki nim możemy kupić wybrany model w każdym momencie, bez wychodzenia z domu. Jednocześnie warto zwrócić uwagę, że tego typu produkty powinniśmy wcześniej przetestować. Każdy z nas ma indywidualne preferencje i nie każdy może się dobrze czuć otulony delikatną pianką. Pamiętajmy również, że zarówno sklepy stacjonarne, jak i online gwarantują swoim klientom dostawę materaca pod sam dom!