Ta strona wykorzystuje pliki cookie do analizowania ruchu i mierzenia skuteczności reklam.
Dowiedz się więcej ZGODA


Materace kieszeniowe: czym charakteryzują się te modele materacy?

Dodano: 22 października 2021; Materace kieszeniowe cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem, a wszystko za sprawą ich funkcjonalności oraz trwałości. Plusem są również przystępne ceny, które pozwalają pozyskać jakościowy model bez głębszego sięgania do kieszeni. Decydując się na materac kieszeniowy, warto pamiętać o kilku istotnych kryteriach wyboru, które pomogą nam w dobraniu pasującego materaca. Czym charakteryzują się materace kieszeniowe i jakie są ich najważniejsze atuty?

W jaki sposób zbudowany jest materac kieszeniowy?

Na wypełnienie materaca kieszeniowego składa się duża liczba małych sprężyn umieszczonych w materiałowych kieszeniach. W odróżnieniu od sprężyn typu bonell, pracują one niezależnie od siebie, oferując tym samym elastyczność punktową. Materac reaguje jedynie na nacisk w konkretnych obszarach i nie przenosi obciążeń po całej powierzchni. Materace kieszeniowe często są obłożone dodatkowymi warstwami piankowymi, które zwiększają wygodę i komfort snu. Nowoczesną odmianą materaca kieszeniowego jest materac multipocket. Jego konstrukcja jest identyczna, tyle tylko, że na metr kwadratowy powierzchni przypada dużo większa liczba sprężyn.

Jakie korzyści mogą nam zaoferować materace kieszeniowe?

Zaletą materaca kieszeniowego bez wątpienia jest elastyczność punktowa, dzięki której, dopasowuje się on do naszego ciała i nie przenosi drgań, co jest bardzo ważne zwłaszcza w przypadku materacy dwuosobowych. Jednocześnie, jest to prosta, solidna i praktyczna konstrukcja, która przy starannym wykonaniu może posłużyć nawet przez 10 lat. Materace kieszeniowe są również dostępne w przyzwoitych cenach. Porównywalny jakościowo model materaca kieszeniowego kupimy znacznie taniej, w porównaniu z materacem piankowym.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze materaca?

Najważniejszym kryterium wyboru jest oczywiście twardość materaca. Zgodnie z uniwersalną skalą, materace miękkie H1 są odpowiednie dla osób ważących poniżej 60 kg, materace średnio-twarde H2 dla osób w przedziale 60-80 kg, materace twarde H3 w przedziale 80-100 kg oraz materace bardzo twarde dla osób ważących ponad 100 kg. Kolejną ważną kwestią są dodatkowe funkcje materaca: kilka stref twardości, masujący profil, czy też hipoalergiczne i przeciwbakteryjne właściwości oferowane nam poprzez wkłady z trawy morskiej oraz włókien kokosowych.

Gdzie możesz zamówić trwały i wygodny materac kieszeniowy?

Kupno materaca to bardzo odpowiedzialna inwestycja, która będzie rzutować na nasz komfort snu na przestrzeni najbliższych lat. Warto zatem poświęcić więcej czasu na szukanie odpowiedniego modelu. Dobrym pomysłem może być zakup online, za sprawą którego możemy liczyć na znacznie większy wybór. Jakościowe materace kieszeniowe w przystępnych cenach znajdziesz w sklepie Kaszmirowysen.pl. Do bogatego wachlarza korzyści oferowanych nam przez zakupy online zaliczymy również szybki czas realizacji, a także dostawę materacy pod wskazany adres.