Materace o statusie medycznym – czym są i kto powinien po nie sięgnąć?

Dodano: 21 września 2023; Materiał promocyjny Nikomu nie trzeba wyjaśniać istoty ergonomicznego, komfortowego snu. Jest on kluczowy do zachowania zdrowia i dobrego samopoczucia w każdym wieku. Niektóre osoby wymagają jednak specjalnych materacy o statusie medycznym. Co warto o nich wiedzieć?


News will be here

Współcześnie na rynku spotkać można wiele rodzajów materacy, wśród których prym wiodą materace sprężynowe i piankowe. Dość specyficzną grupą produktów są jednak modele o statusie medycznym. Przeczytaj poniższy artykuł i poznaj je nieco bliżej!

Czym są materace o statusie medycznym?


Materac można określić medycznym dopiero wówczas, gdy zostanie opatrzony odpowiednim certyfikatem jakości i otrzyma pozytywną opinię ośrodków rehabilitacyjnych. Jego celem jest przede wszystkim wspieranie zdrowia kręgosłupa i całego organizmu. Różnica pojawia się również w kwestiach podatkowych – na materac o statusie wyrobu medycznego jest nałożony VAT w wysokości 8%, w przeciwieństwie do pozostałych rodzajów materacy, gdzie obowiązuje stawka 23%.

Jeśli zależy Ci na profesjonalnym wsparciu swojego snu, postaw na medyczny materac. Warszawa to miasto, w którym spotkasz się z szerokim wyborem tego typu produktów, jak również z fachowymi poradami specjalistów i sprzedawców.

Czy źle dobrany materac może być przyczyną bólu pleców? Przekonaj się!

Dlaczego warto mieć materac o statusie medycznym?


Wybór materaca jest niezmiernie ważny, ponieważ to właśnie od niego zależy, czy będziesz budzić się wypoczęty i pełen sił, gotowy na nadchodzące wyzwania nowego dnia. Sen to kluczowa część doby, w której organizm regeneruje się, a gospodarka hormonalna – wycisza. Niestety niektóre osoby, zwłaszcza te zmagające się z przewlekłymi schorzeniami narządu ruchu, wcale nie odczuwają radości na myśl o nadchodzącej nocy. Podczas leżenia doświadczają bowiem bólu stawów, a rano wstają zesztywniali lub obolali. Wówczas z pomocą przychodzą materace o statusie medycznym.

Takie materace gwarantują idealne dopasowanie się do ciała osoby leżącej, jak również posiadają liczne strefy twardości. Dzięki temu kręgosłup i stawy bez względu na pozycję podczas snu znajdują się w ergonomicznym, fizjologicznym ułożeniu. Materace o statusie medycznym to także profilaktyka odleżyn, alergii oraz bólu mięśni.

Dla kogo materac o statusie medycznym?


Materace medyczne przeznaczone są głównie dla osób, które zmagają się z bólem kręgosłupa oraz schorzeniami przewlekłymi, takimi jak np. choroba zwyrodnieniowa stawów, reumatoidalne zapalenie stawów czy różnego rodzaju wady postawy. Ich konstrukcja pozwala łagodzić wiele objawów, zwłaszcza ból i sztywność stawów. Nie zmienia to jednak faktu, że będą świetną profilaktyką takich dolegliwości u zdrowych użytkowników.

Materace o statusie medycznym idealnie sprawdzą się u osób starszych. Zwłaszcza jeśli spędzają one w łóżku wiele godzin w ciągu dnia z powodu schorzeń. Jesteś zdrowy, ale chcesz już dziś zadbać o zdrowie w przyszłości? Taki materac będzie strzałem w 10!