Międzynarodowa rywalizacja na Autodromie Słomczyn

Dodano: 7 września 2023; Informacja prasowa W nawiązaniu do kart historii i Mistrzostw Europy Rallycross w Słomczynie, ponownie na podwarszawskim torze w połowie września pojawi się międzynarodowa stawka kierowców wyścigowych serii Rallycross. Na Autodromie Słomczyn rywalizować będą kierowcy FIA CEZ - Central European Zone, Mistrzostw Polski i Autocross.


News will be here

Wyścigowy weekend odbędzie się dokładnie 16 i 17 września. Jako, że jesteśmy w drugiej połowie sezonu to być może Autodrom Słomczyn wyłoni pierwszych Mistrzów, a jeśli nie, to na pewno runda będzie miała kluczowy kształt na klasyfikację końcową CEZ i Mistrzostw Polski.
 
W najmocniejszej klasie SuperCars Zbyszek Staniszewski jest na dobrej drodze, aby zgarnąć komplet pucharów i tytułów we wszystkich klasyfikacjach. Olsztynianin stał się wizytówką polskiego rallycrossu w międzynarodowej serii Central European Zone. Rywale startujący w SuperCars Light jeśli będzie sucho nie będą w stanie nawiązać walki z potężną Fiestą. Ale w razie mokrych warunków te różnice w mocy zaczynają się wyraźnie zacierać.

W SuperNational prym wiedzie Roman Castoral. Czech będzie próbował zdobyć komplet punktów bowiem rywalizuje także o tytuł Mistrza Polski. Castoral zaczyna zbierać profity z tegorocznych startów i już niedawno wywalczył tytuł Mistrza Austrii. W Polsce na pewno nie będzie tak łatwo, bo nasza stawka zapowiada się bardzo mocna. Castoral będzie musiał zmierzyć się z Danielem Krzysiakiem w potężnym BMW, Łukaszem Zollem w Volvo S40, HALKiem w kolejnym BMW, Piotrem Budzyńskim (zaledwie 1 punkt straty do Castorala) w Hondzie Civic  i Robertem Dąbrowskim w VW Polo. To stawka bardzo wyrównanych i nastawionych na zwycięstwo zawodników. A to nie koniec polskich asów.
 
Igor Sokulski to nowy lider w klasie RWD CUP. W Słomczynie będzie go gonił Mariusz Szczepański. Ten obiekt jest bardzo dobrze znany i lubiany przez obydwu kierowców. Walka będzie więc na milimetry. Kamil Pietraszko zajmujący trzecią pozycję będzie musiał gonić Igora i Mariusza jeśli nie chce zakończyć sezonu na trzecim miejscu w generalce. BMW w pucharowej klasie RWD CUP jest bardzo wyrównana więc plany liderów może pokrzyżować któryś z “niedocenianych” zawodników.
 
Podobnie jest w klasie Seicento Cup. Tutaj zaczyna dominować młodzież, która dopiero w tym lub zeszłym roku odebrała licencję wyścigową. “Weteran” klasy Bartłomiej Mirecki musi coraz częściej patrzeć w lusterka. Młodzi gniewni są szczególnie mocni na Autodromie Słomczyn. Mimo zdecydowanego prowadzenia Mireckiego możemy mieć kilka niespodzianek w wynikach Seicento Cup.
 
Ale to nie koniec emocji. Na starcie staną także crosskarty. Szutrowe bolidy wyposażone w wysokoobrotowe silniki z motocykli. Osiągają one czasy porównywalne z najmocniejszymi autami z napędem na cztery koła, a oferują przy tym doznania na znacznie wyższym poziomie.

Harmonogram 6 rundy Mistrzostw Polski Rallycross, FIA CEZ i PP Autocross:

Sobota (16.09.2023):
09:00 – 09:40 – Rozgrzewka
10:00 – 12:00 – I sesja kwalifikacyjna
12:00 – 12:20 – przerwa techniczna
12:25 – 14:20 – II sesja kwalifikacyjna
14:20 – 15:00 – przerwa
15:00 – 17:15 – III sesja kwalifikacyjna

Niedziela (17.09.2023):
08:30 – 09:10 – Rozgrzewka
09:30 – 11:30 – IV sesja kwalifikacyjna
12:00 – 13:10 – Półfinały A,B
14:10 – Finały
16:00 – Wręczenie nagród
Dodaj swój komentarz

Imię (pseudonim):

Treść:

Komentarze (0)

Na razie nie ma żadnych komentarzy - Twój może być pierwszy!