Miejska Komisja Wyborcza chce przeprosin od Bezpartyjnych Góra Kalwaria

Dodano: 15 marca 2024; GoraKalwaria.net Przewodnicząca Miejskiej Komisji Wyborczej w Górze Kalwarii, Elżbieta Michna, wystosowała wezwanie do usunięcia skutków naruszenia dóbr osobistych przez Komitet Bezpartyjni Góra Kalwaria.


News will be here

Wezwanie to pokłosie opisywanej przez nasz portal sprawy odrzucenia list poparcia dla Komitetu Bezpartyjni Góra Kalwaria w okręgu nr 3. Jak informowaliśmy w środę, Państwowa Komisja Wyborcza ostatecznie w sporze przyznała rację Komisarzowi Wyborczemu w Warszawie, a tym samym Miejskiej Komisji Wyborczej w Górze Kalwarii.

Wezwanie dotyczy dokładnie wpisu zamieszczonego na oficjalnym profilu KWW Bezpartyjni Góra Kalwaria na Facebooku.

Przypomnijmy jego treść:

„Szanowni Państwo,
W dniu wczorajszym tj. 05.03.2024 r. Miejska Komisja Wyborcza podjęła uchwałę o odmowie rejestracji naszej listy w Okręgu nr 3 jako powód podając niepełne adresy w 38 ze 160 zebranych podpisach na listach poparcia. Informuję, iż w czwartek złożymy odwołanie do właściwego Komisarza Wyborczego w Warszawie. Na tę chwilę możemy powiedzieć, że sprawa faktycznej pełności czy niepełności adresów jest drugorzędna. Wszystko wskazuje bowiem na to, iż doszło do bardzo poważnych, daleko idących uchybień ze strony Miejskiej Komisji Wyborczej w Górze Kalwarii. O szczegółach poinformujemy jutro, już po złożeniu odwołania i - o ile to będzie możliwe - opublikujemy treść samego odwołania.

Z poważaniem,
Tomasz Ura – Pełnomocnik Wyborczy KWW Bezpartyjni GK”

A to treść wezwania, jakie do Komitetu wystosowała Przewodnicząca Miejskiej Komisji Wyborczej w Górze Kalwarii:

Poprzez przedmiotowy wpis bezpodstawnie rozpowszechnili Państwo informację, iż w toku prac Miejskiej Komisji Wyborczej w Górze Kalwarii doszło do bardzo poważnych, daleko idących uchybień. Na skutek opisanego działania dobre imię i cześć członków Miejskiej Komisji Wyborczej w Górze Kalwarii zostały w sposób istotny naruszone.

Należy podkreślić, iż wszelkie działania członków Komisji podejmowane są w sposób rzetelny, bezstronny i profesjonalny, co znalazło potwierdzenie w Uchwale Nr 155/2024 Państwowej Komisji Wyborczej z dnia 13 marca 2024 roku i poprzedzającym ją Postanowieniu nr 574/2024 Komisarza Wyborczego w Warszawie II z dnia 11 marca 2024 roku w sprawie odwołania Komitetu Wyborczego Wyborców „Bezpartyjni Góra Kalwaria”. Wskazane organy zgodnie ustaliły, iż nie ma podstaw do kwestionowania dokonanych ustaleń oraz zarzuty podniesione w skardze są bezzasadne.

Reasumując, z uwagi na fakt iż działając publicznie przekroczyli Państwo prawo do dozwolonej krytyki, zamieszczając skrajnie subiektywne, oderwane od rzeczywistości zarzuty, wnoszę o niezwłoczne usunięcie skutków naruszania dóbr osobistych w postaci dobrego imienia i czci członków Miejskiej Komisji Wyborczej w Górze Kalwarii poprzez złożenie stosownego oświadczenia w tej kwestii na oficjalnym profilu KWW Bezpartyjni Góra Kalwaria na portalu facebook w terminie 2 dni od dnia otrzymania niniejszego pisma. Oświadczenie wyrażające przeprosiny z powodu naruszenia dóbr osobistych członków Miejskiej Komisji Wyborczej w Górze Kalwarii proszę zamieścić na okres minimum 14 dni.

Jednocześnie wskazuje, że brak złożenia stosowanego oświadczenia spowoduje podjęcie dalszych kroków prawnych w przedmiotowej sprawie.
Dodaj swój komentarz

Imię (pseudonim):

Treść:

Komentarze (20)

pck

Data: 15 marca 2024, 14:53 P.Komosie przez gardlo przeprosiny nie przejda , w koncu ona zawsze ma racje , a przynajmniej tak jej sie wydaje

CoreCorn

Data: 15 marca 2024, 15:35 Lubię wrażliwych urzędników.

hahaaaa

Data: 15 marca 2024, 15:53 No i Pan Ura niby taki wykształcony inżynier, biznesmen i co? Głupio Wam?

Eugenia

Data: 15 marca 2024, 19:34 Dobre! Niech Pan Ura przeprosi komisję, że wzięła na klatę jego pomysł i wprowadziła go w życie!!! Dobrze przemyślana gierka, nawet może zemsta na Pani Komosie. Szybko będzie chciał wskoczyć na jej stołeczek w Radzie. Aktor jakich mało! Ale pozbył się liderki skutecznie!

Wyborca

Data: 15 marca 2024, 19:50 Bardzo dobrze, za słowa trzeba odpowiadać!!

Eugenia

Data: 15 marca 2024, 21:57 Dobre! Niech Pan Ura przeprosi komisję, że wzięła na klatę jego pomysł i wprowadziła go w życie!!! Dobrze przemyślana gierka, nawet może zemsta na Pani Komosie. Szybko będzie chciał wskoczyć na jej stołeczek w Radzie. Aktor jakich mało! Ale pozbył się liderki skutecznie!

emeryt

Data: 16 marca 2024, 00:10 A może tak szczegóły. Bezpartyjni to kto? Kto jest przewodniczącym, sekretarzem, kto ich reprezentuje. Jak wybory to są. Już pisałem gdzie mają biuro, gdzie przyjmują nas. Cisza. No cóż, jakby mieli chociaż kogo, kto poprawnie posługuje się j. polskim, trochę matematyką, no i wykształcenie typu technik z moich czasów. To nie moje podwórko.

Baśka

Data: 16 marca 2024, 07:15 A to się narobiło .... czyżby karma wróciła,,.

Ggk

Data: 16 marca 2024, 07:55 A obecny Pan sekretarz, którego ludzie to sklad miejskiej komisji wyborczej na czele z jego rodzina, to już chyba zaczyna zachowywać się niczym prezes Kaczyński. Buta wieś i typowe dał jego środowiska zachowania. Życzę powodzenia w dalszej karierze za #######

Pracownik urzędu.

Aha

Data: 16 marca 2024, 08:58 Biedny urazony nomenklaturowiec. Ciekawe co maja powiedzieć ludzie którzy cierpieli przez wasze glupie i bezprawne decyzje? Zero odpowiedzialności to można być aroganckim ignorantem ale wszystko ma swój początek i koniec :)

Olo

Data: 16 marca 2024, 17:01 Sprawdźmy skład komisji.....mama sekretarza, ciocia włodarza plus pociotki obu panów.....z czym do ludzi.....na portalu żadnych komentarzy od opozycyjnej części wyborców...tak można iść do wyborów

Marek

Data: 16 marca 2024, 20:46 Zabawne jakby to koledzy pani Komosy się jej celowo pozbyli pod płaszczykiem błędów. Może nawet oni mieli jej dość?..

Wow!

Data: 16 marca 2024, 23:56 No to na finiszu kadencji liderzy największego klubu pokazali "KLASĘ"....
MOŻE TO DOBRY "ZNAK OSTRZEGAWCZY" DLA ICH ZWOLENNIKÓW...
Ten klub, zdaje się, już kilkakrotnie pokazał swe "" oblicze"". Na sesjach, w mediach, w terenie... Pan Ura chyba nie tylko siebie przerósł/zaskoczył... A pani Ola - no cóż. (może tak" ma"})

MIESZKAŃCY jednak nie! NA PIERWSZYM MIEJSCU - vide przypadek" Kalwaryjka (i inne) "...
Wyborcy pamiętają, czy ponownie zbajerować się dadzą,???

emeryt

Data: 17 marca 2024, 00:56 Jeżeli jeden pracuje w urzędzie to chyba bezstronność obowiązuje.
Nie ma jak ktoś z układu wykończy kogoś też z układu? Ciekawy przykład. Z wykształceniem, doświadczeniem, zarządzaniem - każda korporacja takie osoby posamorządowe przyjmie na posady ....,
Przecież są okoliczne gminy.

Marek

Data: 17 marca 2024, 07:16 Bez partyjni? To jest kraj idiotow

Abc

Data: 17 marca 2024, 18:26 No szczyt bezczelności, komisja się obraziła. Teraz będzie krzyżyki na złość na kartach mazała? Każdy ma prawo do odwołania.

do abc

Data: 18 marca 2024, 07:45 Czego nie rozumiesz? Mieli prawo do odwołania i się odwołali, ale nie mieli racji. Czego nie rozumiesz?

mieszkaniec

Data: 18 marca 2024, 09:51 @Abc
jest coś takiego jak naruszenie dóbr osobistych. Nie chodzi o to, że ktoś składa odwołanie, ale o to, że bezpodstawnie i bezprawnie pomawia kogoś, a w tym przypadku padło oskarżenie "o poważne daleko idące uchybienia ze strony MKW". Zanim się coś powie, warto pomyśleć, bo w przypadku sprawy sądowej konsekwencje mogą być dość bolesne, a jakie one będą zależy od tego czy członkowie komisji wybiorą drogę cywilną czy karną.


kasia

Data: 18 marca 2024, 11:40 gdzie znajdę członków tejże przezacnej komisji?

mieszkaniec

Data: 18 marca 2024, 14:35 czy komisja przekroczyła jakiś termin czy nie, a co za tym idzie, czy ostatecznie komitet miał prawo do wyrażenia krytyki i niezadowolenia czy zrobił to zupełnie bezzasadnie?