Ta strona wykorzystuje pliki cookie do analizowania ruchu i mierzenia skuteczności reklam.
Dowiedz się więcej ZGODA

Mieszkańcy: na ul. Leśnej czas stoi w miejscu!

Dodano: 20 stycznia 2020; Codziennie jeździmy po wielkim błocie - skarżą się w liście do naszej redakcji mieszkańcy ul. Leśnej.

W liście, jaki otrzymaliśmy za pośrednictwem aplikacji Wasz Sygnał, mieszkańcy ul. Leśnej zwracają się do burmistrza Arkadiusza Strzyżewskiego, który jak piszą "wielokrotnie nam pięknie mówił i obiecywał, że ułatwi nam drogę, że po skończonej obwodnicy przejazd będzie dla nas łatwiejszy."

- Mimo częściowo oddanej obwodnicy na ul. Leśnej czas stoi w miejscu! Codziennie jeździmy po wielkim błocie! To nie tylko samochody korzystają z tej drogi, ale i dzieci idące na szkolny autobus, matki z wózkami, jest to droga do pięknego lasu i szlaku rowerowego – czytamy w liście.

- Wszyscy zachwalamy obwodnicę, ale w koło tej obwodnicy nic się nie dzieje – skarżą się mieszkańcy.

O komentarz do sprawy poprosiliśmy rzecznika prasowego kalwaryjskiego ratusza. Piotr Chmielewski zwraca uwagę, że budowa obwodnicy jeszcze się nie zakończyła, cały czas trwają prace. Wykonawca podpisał z Generalną Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad aneks, który obowiązuje do 31 marca 2020 roku. – A to oznacza, że utrzymanie przejezdności ul. Leśną leży w gestii wykonawcy, bo to on w głównej mierze powoduje uszkodzenia nawierzchni – wyjaśnia Piotr Chmielewski.

-  Ze swej strony po skardze mieszkańców, interweniowaliśmy u kierownika budowy, aby doraźnie poprawił stan nawierzchni – informuje rzecznik.

(mat)Dodaj swój komentarz

Imię (pseudonim):

Treść:

Komentarze (37)

Mieszkanka Leśnej

Data: 20 stycznia 2020, 09:43 Pan Burmistrz dużo obiecywał przed wyborami, przyjechał się nawet z Nami spotkać. A teraz zapomniał o swoich obietnicach. Na Ulicy Leśnej nie mamy niczego!!!! Brak kanalizacji, brak gazu, brak chodników. Teraz dzięki obwodnicy mamy również zniszczoną drogę i wielkie dziury. Powstał tunel dla pieszych, którym po zmroku strach przejść bo nie ma żadnego oświetlenia. Panie Burmistrzu, Pani Radna ulicy Leśnej czy nie czują Państwo swojej porażki?!

Przemysław

Data: 20 stycznia 2020, 10:21 Nie tylko leśna ma ten kłopot. Zakalwaria również rozjeżdżona przez ciężarówki. Również na Zakalwarii było co nieco obiecane. Notabene na tej ulicy od 30 lat się nic nie dzieje, także nie tylko obecny burmistrz daje ciała, ale i poprzedni. Czy poza Zakalwarią jest jakaś ulica w Górze która nie ma gazu? Burmistrz był zdziwiony i jest do dzisiaj.

Ala

Data: 20 stycznia 2020, 10:38 Co z tego ze obwodnica trwa i przez to nie mozna nam dokonczyc drogi?? A Walewicka i Krzaki mogli dostac nowe drogi zeby latwiej sie jezdzilo!

Mieszkanka

Data: 20 stycznia 2020, 11:01 Ul leśna i ul zakalwaria bez gazu i bez kanalizacji z dziurami w asfalcie jak w najdroższym serze szwajcarskim na pewno wyborcy żałują dziś takiego gospodarza młody obiecał dużo dla ludzi a tu tylko obiecanki drogi burmistrzu mało czasu ci zostało do rządzenia postaraj to poprawić żebyśmy Cię wspominali dobrze narazie żałuję że Cię wybrałam i cała moja rodzinę na twój głos namawialam A jeszcze przy żydowskim cmentarzu proszę o pomalowane nowych pasów bo znikają z fatalnej jezdni to są na wprost bramy żydowskiej tam trochę ludzi chce normalnie i bezpiecznie przejść na drugą stronę jezdni

Do Przemyslaw

Data: 20 stycznia 2020, 11:06 Owszem ul. Lesna jest bez gazu i kanalizacji. W centrum miasta zalatwiam gaz do domu juz od 2 lat i gmina co chwile to utrudnia. Ale Czyste Powietrze chwalmy sie kazda akcja a zeby pomoc i ulatwic zalatwienoe czegos to nie ma komu

do Pani Ali

Data: 20 stycznia 2020, 11:08 Czy nie pomyliła Pani ulic? Jechałem wczoraj Walewicką (odcinek od Grójeckiej do wiaduktu). Doły i kałuże. Czy to Pani nazywa nową drogą? Takiej drogi zapewne mieszkańcy Leśnej nie chcą. A wiadukt kończy się górą piachu.

doraźnie poprawił stan nawierzchni

Data: 20 stycznia 2020, 11:09 bhaahhahahaa w republice bananowej wszystko sie robi DORAZNIE szczegolnie tematy fundowane przez platnikow podatkow !! haahahahahahahahahah

YamahaR1

Data: 20 stycznia 2020, 11:50 Komentarz został ukryty z powodu naruszenia zasad komentarzy.

Mieszkaniec lesnej

Data: 20 stycznia 2020, 12:04 Proszę sobie przeczytać artykuł na gora kalwaria.net z 25.10.2018 jak to obecna Pani radna i Pan Burmistrz przed wyborami martwili się o mieszkańców Leśnej. Teraz po wyborach sytuacja się zmienila

Antek

Data: 20 stycznia 2020, 12:15 do pięknego lasu owszem, ale czemu w nim nie sprzątacie? w zeszłym roku widziałem jak jakiś jeden gościu sprzątał, tylko czy to mieszkaniec ulicy Leśna?

Mieszkanka ul. Leśnej

Data: 20 stycznia 2020, 13:11 Poczekajcie jak będą budować linie kablową SN 15 kV , kanalizacje oraz gaz - to dopiero będzie rozkopane i błoto po długości całej Leśnej - teraz to jest pikuś. Ludzie dajcie spokój tragedii nie ma.

Lala

Data: 20 stycznia 2020, 13:22 Obecny Pan Burmistrz mnie ani ziębi ani grzeje, ale naprawdę trzeba być albo zwykłym hejterem albo człowiekiem o ograniczonych horyzontach myslowych żeby oczekiwać, że lata zaniedbań w tym mieście da się naprawić w ciągu roku. Tyle w temacie.

Do Mieszkanki ul. Leśnej

Data: 20 stycznia 2020, 14:04 Nikt z obecnie żyjących mieszkańców Leśnej nie dożyje do budowy gazu i itp. Ale obiecywać można dużo. Chyba dawno Pani z domu nie wychodziła bo ulica jest już rozkopana po całej długości po obu stronach, ale gazu z tego nie będzie!!!

lemingi

Data: 20 stycznia 2020, 15:12 no ta zawsze jak cos nie idzie to mozna na poprzednika zwalic! zaraz sie zleca obroncy dariuszka jaki to doooobry wlodarz byl hahahah kazdy jeden siebie warty smiech na sali na to miasto zapominane przez ludzi i boga

Mieszkanka Leśnej

Data: 20 stycznia 2020, 16:06 Na jakim odcinku Ul. Leśna rozkopana jest po obu stronach?

czytelnik

Data: 20 stycznia 2020, 16:11 TU:
https://www.gorakalwaria.net/news-arkadiusz-strzyzewski-chcialbym-aby-mieszkancy-byli-dumni,625.html

wyborca

Data: 20 stycznia 2020, 17:43 Polak zawsze madry po szkodzie ,to do wszystkich ktorzy dali sie nabrac na obietnice p. burmistrza ,zeby sprawowac taka funkcje trzeba miec duze doswiadczenie zawodowe i to tyczy sie takze pozostalych naszych naszych burmistrzow i prosze nie pisac ,ze teraz zalujecie ,przy nastepnych wyborach trzeba pomyslec.

Borysław

Data: 20 stycznia 2020, 18:41 Tam u Was nie ma czasem \"Mediolnu\" może wam z niego nakapało ?

tyczasem w Wojciechowicach

Data: 20 stycznia 2020, 20:51 Tymczasem w Wojciechowicach gaz ma być do połowy wsi, kuriozum i pomyśleć że tu mieszka poprzedni burmistrz.
Gdzie w takich sytuacjach jest gmina i ci wszyscy włodarze????Bezmózgowia. Pomyśleć tylko że działki zamiast na 1000 m kw w planach jak w Prażmowie Gmina GK dzieli na 2500 lub 3000 mkw bo to taniej i łatwiej dla gminy.

Mieszkaniec

Data: 20 stycznia 2020, 21:57 Poziom podejścia do mieszkańców i wykonanie inwestycji pokazuje brak szacunku do drugiego człowieka:
Jak jest: brak informacji do mieszkańców o etapach inwestycji (końca uciążliwości), niebezpieczny tunel bez oświetlenia nawet tymczasowego, wieczne błoto lub kurz (brak połączenia dwóch nawierchni asfaltowych (czemu? Nie wiadomo), niedokończone wyciszenie na trasie, chyba zabrakło paneli z betonu :) a droga oddana, brak oświetlenia zakrętów (nawet tymczasowo), zablocona jezdnia przez maszyny = niebezpieczne sytuacje na zakretach, ciężkie maszyny z gąsienica metalowa bez osłon niszczące nowa drogę
Jak powinno być: przede wszystkich mieszkańcy powinni być informowani o etapach (prosta rzecz a jakże trudna), tunel oświetlony nawet tymczasowo zachowując tym samym bezpieczeństwo jeżeli nie ma kostki można zrobić kładki drewniane lub metalowe by przejść podczas deszczu, wylanie i połączenie nawierchni rozwiązało by problem (nie wiedzieć czemu nie dokończono, ciężkie maszyny jeszcze tu wrócą :) gdzie tu sens nie wiadomo. Ludzka rzecz rozmowa z mieszkańcami - niestety daleko nam do takich ludzkich zachowań i to jest smutne :(
Ps. Mam również nadzieję że popsutą drogę czyli od początku Leśnej, którą potraktowano jako drogę dojazdowa do budowy psując ją ciężkimi maszynami i piaskarkami inwestor i wykonawca doprowadza do stanu z przed budowy obwodnicy.

Sadownik jabłek

Data: 21 stycznia 2020, 01:19 Komentarz został ukryty z powodu naruszenia zasad komentarzy.

Patryk

Data: 21 stycznia 2020, 06:03 Dajcie człowiekowi uporać się z hydrofornią.
Tam też wszystko stoi.

Warszawiak

Data: 21 stycznia 2020, 08:30 Cieszcie się że wgl macie drogę ;D Macie problemy, naprawdę. Wam wszystkim ( Ci co narzekają) wydaje się ze jak obwodnice otworzyli to cały kontrakt jest skończony. Otóż nie jest, jak sie zrobi to sie zrobi.

nsz

Data: 21 stycznia 2020, 15:26 @Mieszkaniec
zgadzam się.
Dodam jeszcze, że jak jeżdżę po Polsce i porównuję inwestycje, to część nowych dróg poza głównymi jezdniami ma od razu budowaną dodatkową infrastrukturę: drogi serwisowe, z chodnikami i ścieżkami dla rowerów, a całość oświetlona. Wokół dróg zieleń zagospodarowana. Tutaj tego nie ma nawet w planach. GDKiA poleciała po taniości jako inwestor.

Sadownik jabłek

Data: 21 stycznia 2020, 15:58 Komentarz został ukryty z powodu naruszenia zasad komentarzy.

stolnica nie obwodnica

Data: 21 stycznia 2020, 22:45 od razu widać na miescie kto z ul. LEŚNEJ :P auta całe w błocie a w lato całe w kurzu

pytek

Data: 21 stycznia 2020, 23:05 ...zalatwiam gaz do domu juz od 2 lat i gmina co chwile to utrudnia..... a co konkretnie utrudnia?

... co chwile - czyli jak często?

Iza

Data: 22 stycznia 2020, 16:54 Tak dla wyjaśniania: budowa gazociągu nie jest zadaniem Gminy, gazociąg na wniosek mieszkańców buduje PGNiG. A to niestety nie jest łatwa i szybka inwestycja jeśli nie ma w pobliżu sieci.

mieszkaniec

Data: 22 stycznia 2020, 19:13 Pan Burmistrz to się nadaje pomachać przy otwarciu obwodnicy. Wyborcy też pomachają

do Iza

Data: 22 stycznia 2020, 20:18 Wiesz co zatkało mnie. Czyje interesy reprezetujesz?
Jako odpowiedź dla Ciebie wklejam link wypowiedź burmistrza podwarszawskiej Gminy Halinów. Niektóre władze gminy są zainteresowane gazyfikacją; a inne niestety nie są jak, np. władze gminy GK mają w nosie gazyfikację, rozwój gminy tym samym i czyste powietrze...
https://www.energetyka24.com/oze/burmistrz-halinowa-ogrzewanie-gazem-jest-tanie-czyste-i-nieuciazliwe-wywiad


Iza

Data: 23 stycznia 2020, 16:28 Do Przemyslaw:(
Czyje interesy reprezentuję ?
Oczywiście interesy Mieszkańców !
A wiesz dlaczego bo nie siedzę przy klawiaturze i nie narzekam na wszystko .
Jak trzeba się zangażować w sprawy ważne dla mojej wioski a zatem mieszkańców to się angażuję.Nie czekamy z założonymi rękami tylko działamy i dzięki temu dawno mamy gaz. A jak są wszystkie media to wieś się rozwija. Pozdrawiam...


Leśny gość

Data: 24 stycznia 2020, 07:18 Niestety to prawda, teraz jeszcze po obydwu stronach kopane są jakieś rowy. Chwilę można się pomęczyć, tylko żeby coś w tym kierunku było robione. Dodatkowo, na leśnej nie ma internetu po kablu i żaden dostawca go nie chce dostarczyć... XXI wiek. :|

kocjo

Data: 24 stycznia 2020, 19:52 do Leśny gość
Ale żeś walnął z tym internetem. W całej Górze nie można mieć internetu po kablu, z wyjątkiem bloków. Tak więc, że na Leśnej też to nic szczególnego.

można

Data: 25 stycznia 2020, 13:51 J man internet \"po kiju\" z ZGK .

do można

Data: 26 stycznia 2020, 14:27 To teraz ZGK świadczy usługi internetowe. Może za pomocą przewodów wodociągowych?

OBYWATEL PISZCZYK

Data: 27 stycznia 2020, 22:20 Tu narazie jest sciernisko ale będzie
San Francisco.


Emilia

Data: 4 lutego 2020, 16:13 4 luty 2020 16 :33 po deszczu błoto na Leśnej a ulica
dziury