Ta strona wykorzystuje pliki cookie do analizowania ruchu i mierzenia skuteczności reklam.
Dowiedz się więcej ZGODA

Mieszkańcy nie chcą u siebie drogi S50

Dodano: 21 lutego 2020; We wtorek o godz. 19.00 w budynku szkoły podstawowej w Dobieszu (ul. Wolska 36) odbędzie się zebranie w sprawie prognozowanych przez przebiegów tras S50.

Jak informowaliśmy na łamach GoraKalwaria.net w niedzielę, rozpoczęły się konsultacje Strategicznego Studium Lokalizacyjnego Centralnego Portu Komunikacyjnego.

Centralny Port Komunikacyjny to planowany węzeł przesiadkowy między Warszawą i Łodzią, który zintegruje transport lotniczy, kolejowy i drogowy. Zgodnie z założeniami CPK, jego obsługę w zakresie transportu samochodowego mają zapewniać w szczególności: autostrada A2 i Obwodnica Aglomeracji Warszawskiej.

Obecnie jest rozpatrywanych pięć wariantów tej trasy szybkiego ruchu. Wszystkie mają przebiegać na północ od Góry Kalwarii. W dwóch wariantach (zielonym i granatowym) nowa droga ma przebiegać na granicy Baniochy i Tomic oraz przecinać Wólkę Załęską. Z kolei w trzech pozostałych wariantach droga ma przebiegać blisko Sierzechowa, Mikówca i Moczydłowa.

We wtorek w Dobieszu ma odbyć się spotkanie w tej sprawie. Zaproszeni zostali m.in.: burmistrz oraz zastępcy burmistrza Góry Kalwarii, radny powiatowy Robert Kornberg, radni z Góry Kalwarii - Teresa Jędral, Bożena Molak, Tomasz Ura, radni z Prażmowa, sołtysi okolicznych miejscowości oraz przedstawiciele Lasów Państwowych Nadleśnictwa Chojnów.

Sołtys Dobiesza Bartosz Miszewski poinformował, iż podczas spotkania włodarzom Góry Kalwarii przekazane zostanie stanowisko mieszkańców sołectwa oraz argumenty przeciwne zlokalizowaniu trasy S50 w okolicy.

W Internecie dostępna jest też petycja przeciwko wariantowi poprowadzenia trasy przez teren Chojnowskiego Parku Krajobrazowego.

Kliknij w mapę, aby powiększyć (źródło: cpk.pl/pl/inwestycja/ssl/oaw)

(mat)


Dodaj swój komentarz

Imię (pseudonim):

Treść:

Komentarze (32)

JAREK GRZESIAK

Data: 21 lutego 2020, 08:57 MIESZKANCY TO SOBIE MOGA CHCIEC PREZES I PREMIER Z NADANIA BORZEGO WIEDZA NAJLEPIEJ

Uff

Data: 21 lutego 2020, 09:03 Przed budową obwodnicy GK , tez było wielu przeciwników jej budowy.Obecnie wszyscy są zadowoleni z jej powstania...

Mieszkaniec

Data: 21 lutego 2020, 09:15 No dalej Panie Burmistrzu działaj. Bo tylko siedzisz z założonymi rękoma

Killzone

Data: 21 lutego 2020, 09:21 Niech budują. Tyko szybko.

Yhy

Data: 21 lutego 2020, 10:13 TAK WSZYSCY ZADOWOLENI Z OBWODNICY NAJBARDZIEJ KONSORCJUM TO WZIELO KUPE KASY ZA BUDOWE NIESKONCZONEGO BUBLA !!!

XXX

Data: 21 lutego 2020, 11:09 A co może radny powiatowy od kilku kadencji- nic( przyjść, popatrzeć , posłuchać bo mu za to płacą i na tym koniec. Dwa w jednym nigdy się nie sprawdziło!!!

Jolanta

Data: 21 lutego 2020, 12:39 Fakt co do obwodnicy to nawierzchnia jest po byku. Każdy by chciał szybciej się przemieszczać tylko nie swoim kosztem, działek itp.

marianek

Data: 21 lutego 2020, 13:06 Do Yhy;

Nick

Data: 21 lutego 2020, 13:07 @JAREK GRZESIAK co to jest \"borzego\"?


marianek

Data: 21 lutego 2020, 13:16 Do Yhy To co za darmo mieli budować znasz kosztorys irzeczywiste koszty kiedy ineestycja nie jest zakończona i rozliczona.Jechałeś chociaż raz tą obwodnicą aby mieć zdanie ojej dobrodziejstwie. widać nie jesteś mieszkańcem GK.Piszesz jakbyś był potłuczony.

JAREK GRZESIAK

Data: 21 lutego 2020, 13:49 NIE WNIKAJ BO WSIONKNIESZ IDZ LEPIEJ NA ANDRZEJA GLOS DAJ BO SOCJALIZM FIKNIE !!!!

nsz

Data: 21 lutego 2020, 15:20 myślę, że wariant zielony lepszy, jedyne co bym zmienił, to poprowadził go między Wólką Dworską a Brześccami. Tylko, żeby od razu przygotowali w autostradzie miejsce na przyszłą dwupasmową DK79 oraz przyszłą DW724bis.
Jedyne o co mogą zabiegać sołtysi to o dodatkową infrastrukturę. Jeżdżąc po Polsce widzę, że jak się dobrze postarały lokalne władze, to przy remontach i budowach krajowych inwestycji budowana jest dodatkowa infrastruktura. U nas przy budowie obwodnicy nie wywalczyli nic. Będzie wyremontowana Pijarska, to można było np. wrócić z jej szerokością do czasu sprzed kilkunastu lat (była kilka metrów szersza przy blokach). Zrobić równoległe parkingi po obu stronach. Wywalczyć wzdłuż Pijarskiej ścieżkę rowerową, nowe chodniki w centrum itd.
U nas tylko by blokowali (a byli tacy co nie chcieli obwodnicy).

MyślącySamodzielnie

Data: 21 lutego 2020, 15:20 Ha ha ha cała PO-wska śmietanka zbierze się w Dobieszu żeby buntować ludzi przeciwko obecnej władzy. Co jeszcze wymyślą żeby obrzydzić ludziom PiS?
Mam nadzieje że to wasza pierwsza i ostatnia kadencja w naszej gminie. Wierzę mocno że ludzie kierują się własnym rozumem.

Łukasz

Data: 21 lutego 2020, 16:00 ,,Mieszkańcy nie chcą u siebie drogi S10\" to super, problem rozwiązany bo S10 zacznie się koło Modlina/Wołomina i będzie szła w stronę Torunia. Czyli trochę daleko od naszej gminy/powiatu :)
Te konsultacje będą jednak dotyczyły S50/A50.

Bóg Gniewu

Data: 21 lutego 2020, 16:18 DO nsz: między Wólką Dworską a Brześcami są domy i budują się kolejne. Pewnie zaraz zaczną też budować osiedle ne terenach wyburzonego PGR-u.

DD

Data: 21 lutego 2020, 19:08 Koniec pięknej wsi...


SZWEJK

Data: 21 lutego 2020, 21:29 Melduję posłusznie ,że obecny Rząd Z.P. sam nie wie czego chce. Jednego dnia mówi i pokazuje rozwiązanie w sprawie tzw. Warszawskiego Ringu a teraz możemy obejrzeć następny projekt. A obraz Jego Cesarskiej Mości muchy obsra.......

Park

Data: 21 lutego 2020, 21:40 https://www.petycjeonline.com/nie_dla_s-10_przez_chojnowski_park_krajobrazowy_arkusz_7?s=67335265

Można wysłać petycję online Ratujmy Las Chojnowskizły

Data: 21 lutego 2020, 22:17 Komentarz został ukryty z powodu naruszenia zasad komentarzy.

Karo

Data: 22 lutego 2020, 00:46 Popierajmy dzielnie prezesa i spółdzielnie i na Andrzeja głos a wiecej durnych pomysłow.Proponuje na wszelki wypadek droge do lotniska do Radomia może zacznie działac

Wiesiek

Data: 22 lutego 2020, 16:22 Jak to nie chcą, przecież to stan wyższej konieczności, droga musi tam powstać.

Wald

Data: 22 lutego 2020, 19:34 Do redakcji:
Proszę o informację, na jakiej podstawie twierdzicie, ze mieszkancy nie chcą S 50?
Konsultacji jeszcze nie było w tej sprawie, a Wy juz w tytule podpowiadacie jak mają ustosunkować się mieszkancy gminy.
Ja osobiscie chcę , aby w gminie była droga S50.Paweł

Data: 22 lutego 2020, 22:09 Ja jestem za.
Proszę tę obwodnicę wybudować jak najszybciej.

PIETREK

Data: 23 lutego 2020, 16:51 Najlepszy wariant to chyba przez Tomice, ponieważ jest już wybudowana obwodnica GK. Będzie można ją wciąć do projektowanej drogi S50

ppp

Data: 24 lutego 2020, 08:40 przez las nie - bo ekoterroryści, obok wsi nie, bo za blisko domów. Najlepiej to podeszły do tematu wieśniaki z Prażmowa - w ogóle w naszej gminie. No to zróbmy obwodnicę Warszawy przez Radom. Niestety tereny w okolicy do 50km od stolicy są tak zurbanizowane, że nie da się tego wybudować nie wyburzając kilku wsi.

nsz

Data: 24 lutego 2020, 08:46 kilka osób nie chce, ale tysiące osób chcą, by ta droga powstała. Przy budowie obwodnicy Góry też była grupka protestujących, na szczęście obwodnica jest w trakcie budowy i tysiące ludzi cieszy się z tego.
Jak będzie kiedyś rozbudowa drogi Góra - Piaseczno, to też będą protesty, bo jak będą wyburzenia domów np. w Baniosze. Po drodze las chojnowski.
W nowej woli zebrała się grupka, która zablokowała budowę bezkolizyjnego przejazdu z torami. Dlatego nadal stoją tam w korkach, bo mają przejazd ze szlabanem.

Ja tam jestem za budową A50. Dzięki temu S2 się rozluźni.

Kustosz

Data: 25 lutego 2020, 09:52 do nsz
Na wszystkich lokalnych portalach wypisujesz jakie to tysiące ludzi chcą obwodnicy... To zobaczymy kto przyjdzie na spotkanie... \"tysiące zwolenników\" czy \"garstka przeciwników\"?

Miejscowy

Data: 25 lutego 2020, 11:56 Nam - Gminom w pow. piaseczyńskim potrzebne są drogi północ-południe, żeby dojechać komfortowo do pracy do Warszawy. Jeżeli potrzeba dojechać do Mińska, Siedlec czy Żyrardowa. Łodzi, Płocka lub Gdańska jest istniejąca 50-ka.
Można ją usprawnić. To znacznie mniej kosztuje niż rujnowanie setek kilometrów kwadratowych pod drogę, która może nie być potrzebna.
Nie wystarczy też w negocjacjach powiedzieć: \"Nie bo nie\".
Jest ważki argument: oto nadarza się okazja, żeby kontenery i towary z GPKomunikacyjnego jechały koleją. Jeżeli w 80 latach można było wywieźć na Wschód istniejącą naszą linią kolejową nr 12 (Skierniewice-Łuków) wszystko co się chciało, nie widzę problemu, żeby ta linia zaczęła służyć nam wszystkim.
To nam da nowe miejsca pracy przy obsłudze tej inwestycji w czasie przygotowania torów i urządzeń kolejowych potrzebnych do nowych zadań. Uchroni od wieloletniego bałaganu i utraty zdrowie.
To w wielkim skrócie. Jest tych argumentów, naprawdę nie naciąganych bardzo wiele. Wierzcie mi.
Linia kolejowa nr 12 i tak jest w planie remontów na najbliższe lata. Po co więc wydawać pieniądze
powiększają potężny dług narodowy. Bo kto to spłaci? Róbmy rzeczy niezbędne, potrzebne.
Pozdrawiam Wszystkich w powiecie, zwłaszcza w gminie GK.

Marcin

Data: 25 lutego 2020, 20:30 Droga 50 jest przygotowana do rozbudowania i na etapie jej planowania zostało wszystko przemyślane by potem ja rozbudować. Tam większość gruntów jest wykupionych i nikt tam nie chce budować domów. Ludzie budują domy przy lasach w Tomicach, Baniocha, Katy, Dobiesz tym samym rozwijać gospodarkę a tu jacyś myślący rysują drogę. Ile zieleni, ilu ludziom i ile nowych domów się nie wybuduje bo niszczycie ciche tereny. Tylko rozbudowa drogi 50 !

nikos

Data: 26 lutego 2020, 18:10 Mieszkańcy nie tylko nie chcą drogi nr50 ale też nie chcą płacić za wywóz śmieci chyba najwięcej na Mazowszu.
To skandal żeby ludzie \"robili robotę \"za firmy śmieciarskie i jeszcze byli za to \" karani finansowo\". Po drugie jeśli obowiązuje w Polsce jeszcze Konstytucja to art.42 wyraźnie mówi o uznaniu obywatela winnym dopiero po udowodnieniu winy, Jak wi ęc się ma do tego proponowana odpowiedzialność zbiorowa za wyrzucanie śmieci?
Czy to jeszcze jest kraj cywilizowany czy \"bantustan\"?

nsz

Data: 27 lutego 2020, 08:30 @Kustosz
zwolennicy czego? Budowy nowej drogi? Na razie to nie wiadomo, gdzie ona będzie, bo narysowano tylko korytarze o szerokości 5km. PIĘCIU KILOMETRÓW!!! A kilku tumanów nie doczytało i pisze, że chcą im zburzyć dom bo na mapie kreska jest przez ich działkę.
Zapomniałeś już o protestach przy budowie obwodnicy Góry Kalwarii? Sporo osób walczyło o zmianę przebiegu trasy.
Znam sporo osób mieszkających w okolicy DK50. Odwożą dzieci do szkół i przedszkoli w Górze, a mieszkają np. w Kosumcach, Glinkach. Potem jadą do pracy do Piaseczna. Osoby z Góry Kalwarii, Karoliny, Drwalewa, Chynowa pracujące w Otwocku. Dla nich zmiana DK50 na A50 oznacza, że z Kosumców do Góry Kalwarii będą jechali przez Kołbiel. Nikt nie wybuduje wzdłuż autostrady równoległej drogi z mostem ze zjazdami co kilometr.

Aaaa

Data: 28 lutego 2020, 15:46 Do: Marcin. Interesujące są informacje które napisałeś. Mieszkam przy trasie DK50 i powiem Ci szczerze, że nie słyszałam żeby ziemie były wykupione, żeby budowy zostały wstrzymane, żeby nawet DK50 w jakim kolwiek stopniu była przygotowana do takiej rozbudowy. Pojde nawet krok dalej i wręcz stwierdzę, że budują się nowe firmy a nie tylko domy. Pisząc informacje ze powinna iść po śladzie DK50 to może trzeba było porozmawiać najpierw z osobami, które mieszkają przy trasie. Dobrymi drogami każdy by chciał jeździć, szybka koleją również. Ale jak na potrzeby budowy to nagle każdy lasu broni, swoich domów. Chyba lepiej przez las niż przez ludzkie domy, firmy.