Mieszkańcy potrzebują jasnego stanowiska Rady Miejskiej w sprawie Linina

Dodano: 7 czerwca 2017; Mieszkańcy potrzebują jasnego stanowiska Rady Miejskiej w sprawie przyszłości ośrodka dla uchodźców w Lininie. I to jak najszybciej!


News will be here

Po kwietniowym incydencie w szkole w Coniewie z udziałem mieszkańców ośrodka dla uchodźców w Lininie, społeczne emocje zostały rozpalone tak mocno, że trudno je będzie ugasić. Mieszkańcy liczą zebrane podpisy z żądaniem zamknięcia ośrodka, a temat wałkowany jest w ogólnopolskich mediach od prawa (wPolityce.pl) do lewa („Gazeta Wyborcza”).

Jest rzeczą co najmniej dziwną, że głosu w tej tak istotnej dla mieszkańców kwestii do dnia dzisiejszego oficjalnie nie zabrała Rada Miejska. Nie odbyła się też na ten temat żadna publiczna dyskusja z udziałem radnych. Poza radną Danutą Rechnio, która jako przeciwniczka istnienia ośrodka wypowiada się na ten temat w mediach, nie wiemy na dobrą sprawę ani jakie jest stanowisko Rady, ani poszczególnych radnych.

Przykro to pisać, ale na ostatnim posiedzeniu Rady - pod koniec maja - o sprawie Linina, kwietniowym incydencie w Coniewie czy zbieranych podpisach nikt się nawet słowem nie zająknął. A jedyne stanowisko, jakie podjęto, dotyczyło... odłowu dzików na terenie gminy.

Tymaczasem mieszkańcy potrzebują jasnego stanowiska Rady w tej rozbudzającej takie społeczne emocje sprawie. Klarownego określenia, co Rada Miejska – jako reprezentant lokalnej społeczności – sądzi na temat przyszłości ośrodka w Lininie. I jakie widzi rozwiązanie tego problemu. Bo że problem jest i trzeba będzie się z nim zmierzyć, widzi chyba każdy.

Chowanie głowy w piasek i udawanie, że nic się nie dzieje, nie prowadzi do niczego dobrego. Potęguje tylko wrażenie, że radni oderwali się od istotnych problemów mieszkańców i żyją w swoim własnym świecie.

Mateusz Baj

Dodaj swój komentarz

Imię (pseudonim):

Treść:

Komentarze (27)

bobi

Data: 7 czerwca 2017, 10:01 może czas zmienić radnych, niektórzy piastują te stanowiska od \"zawsze\" a nie są zainteresowani problemami mieszkańców.... no chyba że zbliżają się wybory

Kiwi

Data: 7 czerwca 2017, 10:28 Obecna Rada Gminy tego nie rozwiąże, każdy to wie. Tu niestety trzeba odwagi i inteligencji!

KasiaZ

Data: 7 czerwca 2017, 15:57 Panie Mateuszu ! Słuszna uwaga! Święte słowa!

Xyz

Data: 7 czerwca 2017, 17:15 Taka moja rada: w pierwszym zdaniu pod zdjęciem nie powinno być przecinka po słowie \"Lininie\".

zedu

Data: 7 czerwca 2017, 18:35 Dziękujemy za ten artykuł no i czekamy.........

@KasiaZ

Data: 7 czerwca 2017, 22:08 Ta uwaga to element lokalnej kampanii wyborczej

doinformowany

Data: 7 czerwca 2017, 23:06 Ludzie, oceniacie się. Coa Rada do ośrodka w Lininie. Nie ma mocy sprawnych, może jedynie sobie \"pogadać\". Decyzja zapada gdzieś indziej. Spokojnie, decyzja będzie dosyć pozytywną dla przeciwników ośrodka. Cierpliwie czekajcie, decyzję zapadają. Nie bijcie piany, nie ma to sensu. Ani redakcja, ani włodarze nie ma nic tu do gadania... Tzn. pogadać sobie można... ;) pozdrawiam

lalka

Data: 8 czerwca 2017, 09:46 Tak długie kadencje niektorych radnych nie sa rzeczą dobrą, j

klara

Data: 8 czerwca 2017, 10:07 Do doinformowany: poparcie władz to bardzo dużo dla gminy, cieszy nas informacja ze tak jak piszesz wszystko idzie w dobrym kierunku:-) pozdrawiam

wyborca

Data: 8 czerwca 2017, 10:36 Zapamiętajcie nazwiska tych radnych. W przyszłym roku wybory. Trzeba ich pogonić razem z burmistrzem.

Patriota

Data: 11 czerwca 2017, 12:12 Czeczeni do Czeczeni... chcą wolnego kraju to niech o niego walczą

Teresa

Data: 17 czerwca 2017, 16:23 Obawiam się ze radni maja tyle do powiedzenia w tej sprawie co Żyd za okupacji. Sorry ale taka mamy władze. Mieszkańcy Góry przestańcie się kompromitować ! Ten ośrodek istnieje tyle lat , ile było incydentów? Zapytajcie Niemców o incydenty z udziałem Polaków . Wstyd przełamane przez polowe o \"miasto\" wielkopiatkowe.

Teresa

Data: 17 czerwca 2017, 16:42 Patriota idiota

Władek

Data: 19 czerwca 2017, 12:14
Wpisując się w treść artykułu, chciałbym zadać pytanie o działania lokalnych przedstawicieli samorządu tj. sołtysów wsi Linin, Coniew oraz przewodniczącego Osiedla Linin w zaangażowanie się w opisanym sporze. Z mojej obserwacji wynika że wszystkie te osoby milczą jak cała Rada Miasta bo tak jest wygodnie.

biru

Data: 19 czerwca 2017, 19:34 Czy coś już wiadomo?? Bo jakoś tak ucichł ostatnio temat... a my wszyscy jesteśmy bardzo ciekawi? Miejmy nadzieję że wszystko zakończy się pozytywnie dla nas mieszkańców gminy

xls

Data: 19 czerwca 2017, 23:48 Nadzieja matką głupich.
Myślicie, że Rada coś zdziała? Nie sądzę.
Im się nawet nie chce, albo nie potrafią rozwiązać problemu nadmiaru dzików, a co dopiero mówić o poważnych sprawach.
Oni są najlepsi w zdobywaniu informacji, które mogą wykorzystać na własny pożytek, albo pilnowania własnych biznesów.
Bierzcie swoje sprawy w swoje ręce i nie oglądajcie się na Radę.

ego

Data: 20 czerwca 2017, 04:46 Teoretycznie samorządy to dobra rzecz, ale praktyka pokazuje, że różnie z tym bywa. A o Lininie cicho, czyżby jakaś próba przeczekania sprawy?

kokospoko

Data: 20 czerwca 2017, 11:33 A co z petycją do ministra Błaszczaka? Dostał? Ilu ludzi podpisało?

ewe

Data: 20 czerwca 2017, 12:01 Petycja już została założona do ministra Błaszczaka teraz czekamy na odpowiedź ;-)

Adela

Data: 20 czerwca 2017, 17:15 Coś podejrzanie cicho o nachodzcach z Linina, czy sprawie nie ukrecą łba. W dodatku kolejne naciski, żeby do Polski tylnymi drzwiami przez tzw korytarze humanitarne sprowadzic tysiace muslimow na leczenie. To Polak juz wcale do szpitala sie nie dostanie. I to mowia niektórzy hierarchowie kościelni, a gdzie zasada ordo caritatis porzadek miłosierdzia, czyli najpierw zadbaj o siebie i swoja rodzine. Widac, że lewactwo ma szerokie macki, bo ich idee nawet do naszych biskupow dotarły. Jak ktoś chce być dobrym Samarytaninem to na wlasny koszt. Prezydent Gdanska tez bredzi o przyjmowaniu, a ma liczne mieszkania

Teresa

Data: 23 czerwca 2017, 02:10 Adela tobie żaden lekarz nie pomoże wiec spokojnie nie zajmuj miejsca w poczekalniach.

Adela

Data: 23 czerwca 2017, 10:30 @Teresa jak to lewacka propaganda dociera nawet na głeboką prowincję. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby spełnic indywidualne marzenia kulturalnego ubogacenia z imigrantami ze wszystkich kontynentów, a takie \"marzenia\" to jest dopiero problem medyczny. A przypadkiem nie jeste$ z kierownictwa tej słynnej szkółki?

Robert

Data: 23 czerwca 2017, 13:14 A co mówią \"kandydaci\" na kolejnego burmistrza Pani Fedynicz i pan Strzyżewski ,co trudny temat, liczą że przeczekają a po wyborach to się kota ogonem jakoś wykręci . Brak tu jasnego określenia stanowiska , Zieliński chociaż się zadeklarował że chce likwidacji czyli ma mój głos a tych dwoje to co, zamiłowanie do lewej strony , ukryte, liczące na przeczekanie ? może czekają aż sprawa się wyciszy , nerwy ludziom przejdą i dalej jazda tak jak było .

Jan

Data: 25 czerwca 2017, 21:14 Tylko 21 komentarzy to dobrze.
Znaczy jeszcze jesteśmy cywilizowanym społeczeństwem.
Żeby kogoś sponiewierać upokorzyć bo jest inny nie trzeba odwagi ani inteligencji.
My też w tym Wielkim Świecie jesteśmy obcy i na razie nas tolerują.
Jezus też był obcy.
Umiar ,pokora , tolerancja i życzliwość to ostatnio deficytowy towar


apagee

Data: 27 czerwca 2017, 05:15 AdJan kolejny naiwny \"dobry Samarytanin\". To jest wojna cywilizacji człowieku, chcesz popełnić samobójstwo, to rób to własny rachunek. Lewactwo Sorosa zgarnia ich tu tysiącami, zeby zniszczyć Europę. Już Lenin mówił o tzw \"pożytecznych idiotach\"

@ Jan

Data: 30 czerwca 2017, 17:43 Szanowny Janie ! Nic nie stoi na drodze abyś przyjął pod swój dach uchodzców. Czy juz takich gościsz u siebie ???? Najwięcej do powiedzenia maja ludzie którzy nie maja do czynienia bezpośrednio z islamskimi uchodźcami ....a może poślesz swoje dzieci do Coniewa aby były przez czeczeńskie dzieci bite , opluwane i szarpane ... bedzoesz im pewnie tłumaczył że trzeba dać sobie wejść na głowę w imię tolerancji ....Obudź się Janie!

Teresa

Data: 15 lipca 2017, 17:26 Do Adeli: ta głęboka prowincja znajduje się w Toronto a ta metropolia z której dzięki Bogu się wyrwałam 35 lat temu czyli umiłowana dziura to prawdziwe kołtunowo. Czasami zaglądam odwiedzić rodzine i grób rodziców. Nie bardzo tęskniłam za ojczyzna ale teraz naprawdę nie żałuje ze tam mnie nie ma. Zdrowia życzę bo podtrzymuje swoje zdanie tobie biedna kobieto żaden lekarz nie pomoże.