Ta strona wykorzystuje pliki cookie do analizowania ruchu i mierzenia skuteczności reklam.
Dowiedz się więcej ZGODA

Mieszkańcy ulicy Leśnej: nasza cierpliwość dobiegła końca!

Dodano: 25 października 2018; Ostatnie intensywne opady deszczu spowodowały, że fragment ulicy Leśnej, w pobliżu budowanej obwodnicy, jest praktycznie nieprzejezdny.

- Jako mieszkańcy czujemy się zdesperowani i zostawieni przez gminne władze sami sobie. Nikogo w urzędzie nasz problem nie interesuje, mimo że Leśna to droga gminna – mówi Beata Mika, mieszkanka tej ulicy i od kilku dni nowa radna.

Dodaje, że mieszkańcy chcą zawiadomić o sytuacji media ogólnopolskie. – Tą drogą dzieci wracają ze szkoły. Boję się nawet myśleć, co będzie, kiedy przyjdzie zima – mówi.

Zapytaliśmy Urząd Gminy, jakie działania zamierza podjąć w tej sprawie. - Interweniowaliśmy już u wykonawcy obwodnicy i u inżyniera kontraktu. Zwróciliśmy się do nich o jak najszybsze poprawienie stanu drogi – poinformował nas Robert Korczak z UMiG Góra Kalwaria.

Miesiąc temu przy ulicy Leśnej (w pobliżu budowanej obwodnicy) odbyło się spotkanie mieszkańców z Arkadiuszem Strzyżewskim, wicestarostą piaseczyńskim, który obiecał wówczas pomoc. Efektem tego spotkania było pismo, jakie Strzyżewski w imieniu mieszkańców ulicy Leśnej wystosował do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Dziś z Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad przyszła odpowiedź. Publikujemy ją poniżej.

(mb)

 


Dodaj swój komentarz

Imię (pseudonim):

Treść:

Komentarze (51)

ponurak

Data: 25 października 2018, 15:08 Ha Ha Ha jaka pomoc Strzyżewskiego. Przecież Burmistrz Zieliński na koordynacjach z GDDKiA, które odbywają się cyklicznie zwraca uwagę na uciążliwości związane z budową obwodnicy. I słyszy to samo co tu napisali. Dziwne że pan Baj nigdy nie pisze o tym. Rzetelność dziennikarska.

Mig38

Data: 25 października 2018, 15:21 Panie Redaktorze proszę pamiętać że jak się za bardzo nadmucha balon to pęknie albo jak się zje za dużo słodkiego to człowiek zwymiotuje. Panie Arku proszę pamiętać.

Oki

Data: 25 października 2018, 15:50 To jedna sprawa. Druga jest taka że kierowcy ciężarówek jeżdżą jak chcą wiele razy miałem z nimi niebezpieczne spotkania. Oznakowanie bypasa przy moście na Wiśle to chyba średniowiecze.

Mieszkanka Leśnej

Data: 25 października 2018, 16:09 Ubaw po pachy czekał Pan z napisaniem artykułu aż będzie po wyborach? Strzezewski był u nas ponad miesiąc temu i obiecywał spotkanie z planetą. Takie wyjaśnienia nas nie interesuje, bo ja dzięki ten budowie nie mogę wejść do własnego domu, z mojej prywatnej posesji ciężarówki zrobiły sobie drogę. Ale cóż już ja sama sobie z tym poradzę.

Misi

Data: 25 października 2018, 16:30 Juz mnie mdli od tych artykułów ktore maja pomoc p.A.S w wygraniu drugiej tury. Panowie trochę skromnosci bo juz niektorym zaczyna sie ulewac

błotko

Data: 25 października 2018, 17:33 masakra tam jest !!!!!!!!!!!1 to samo powoli dzieje się na Zakalwarii

Porażka

Data: 25 października 2018, 17:55 Tragi-komedia, mamy XXI wiek a poziom budowy i traktowania ludzi/mieszkańców jak w Misiu czy Alternatywy 4 nie obrażając tych genialnych seriali. Na Krzakach Czaplinkowskich można było zrobić asfaltowy objazd a na Leśnej należącej do GK nie. Może sprawę trzeba zgłosić do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad...

jaja&pomidorki

Data: 25 października 2018, 17:57 Rzygać się chce już na widok tych artykułów. Żałuję, że oddałem głos na Pana Arka w pierwszej turze. To wszystko co Pan robi jest żałosne - brak mi słów, aby to w inny sposób skomentować ;-)
Ps. proszę nie zapomnieć o kupieniu buraków w dniu jutrzejszym na targu, będą idealnie do Pana pasować

SKY

Data: 25 października 2018, 18:38 Człowiek napisał pismo do GDDKiA w waszej sprawie aby u źródła zaprotestować w waszym imieniu.
Otrzymał odpowiedź którą chciał się z wami podzielić ...i co -- wy jak zwykle hejt ..

Czwarty Zastępca Burmistrza Zielińskiego

Data: 25 października 2018, 18:45 W magistracie panika, urzędnicy i ich rodziny namawiają do głosowania na Zielińskiego. Prezesik Pełka nie śpi po nocach, lament co to będzie. Zmiana nadchodzi

ale historia

Data: 25 października 2018, 19:57 Zaraz ,zaraz ,a czy tam nie mieszka wieloletni radny ?

Mieszaniec

Data: 25 października 2018, 20:56 Pan Strzyżewski jako jedyny podjął się załatwienia problemu Przyjechał na miejsce i spotkał się z mieszkańcami. Reszta włodarzy naszej gminy ma to gdzieś!!!! . Nie wspomnę już o Panu radnym bezradnym A.P.

Mieszkaniec

Data: 25 października 2018, 22:23 Jeszcze trochę i Strzyzewski wyskoczy z lodówki.

nikos1

Data: 25 października 2018, 23:24 J

Większego bełkotu jak odpowiedź GDDKiA chyba nie czytałem. Oczywiście zamiast zobowiązać się rzetelnie do utrzymania należytego stanu dróg wokół terenu prac (czyli opier ... lić kierownika odcinka za stan zastały)pan mgr rozpisuje się jaka to OGROMNA inwestycja ta obwodnica. Widać wcześniej miał do czynienia ze ścieżkami w parkach.Inwestor ma obowiązek nadzorować w/w prace i w razie potrzeby pociągać do odpowiedzialności podwykonawców. Ale nie wykluczone ,że przetarg wygrał \"kolega\". Jak była ładna pogoda to dlaczego nie zasuwali na 2 zmiany? A teraz jak im deszcz psuje terminy to będą prośby o przesunięcie.


oj!

Data: 26 października 2018, 04:34 ...z napisaniem artykułu aż będzie po wyborach? ... - kobitko, spójrz na datę nadania pisma: 2018-10-22. Czy redaktor miał je opublikować przed 21 bm.
Ludzie, niektórzy, co sie z Wami porobiło? Dlaczego?
Czyżby strach przed klapą 4 listopada?

Paweł

Data: 26 października 2018, 08:42 A na Mikówcu w ogóle nie ma jak objechać budowy :/ trzeba przez Kąty kombinować. Co na to wykonawca?

Bla bla bla

Data: 26 października 2018, 08:54 No masz ! Znowu AS ! Już rzygam samym jego imieniem przed tymi wyborami . Panie Redaktorze” zmieni Pan śpiewkę ??!! Czy usunie komentarz jak zawsze ?

Admin

Data: 26 października 2018, 09:05 @ Bal bla bla

Komentarze usuwam, jeśli naruszają regulamin. Słowo rzygać, którego Pan/Pani używa, nie jest może eleganckie, ale powiedzmy że akceptowalne. W przeciwieństwie do słów i wyzwisk, które były w usuniętym komentarzu. Pozdrawiam

SKY

Data: 26 października 2018, 09:17 @ Bla bla bla--Idź do łazienki (jeżeli posiadasz ), bo to jest miejsce do wymiotów. A najlepiej nie czytaj tego forum i pomaszeruj do gastrologa.

Mieszkańcy

Data: 26 października 2018, 10:06 Na Zakalwari motyle jest dobrze zw jest asfalt , który również nie daje rady . Droga jest wąska wiec wszystkie podjazdy pod posesje są rozwalone nie da się dość do posesji bez zakupienia kaloszy. W dodatku auta ciężarowe jeżdżą z niedozwolona prędkością , gdy jadę do pracy muszę zjeżdżać z drogi bo osoba prowadząca auto z towarem na obwodnicy nawet nie zwolni ! A Pan burmistrz pisze do nas ze droga jest gminna i koniec auta mogą jeździć 24 /h na godzinę co robią i nie dają nam spokojnie spać.

mimi

Data: 26 października 2018, 12:19 Do ponurak - obecny burmistrz ma głęboko w doopie budowę i nigdy nie był na żadnym zebraniu gddkia !!!! Dla mnie to jesteś pokemonem !

mm

Data: 26 października 2018, 12:34 a tak na marginesie,

wychodzę z domu Strzyżewski (po obu stronach bloku), idę na przystanek każdy zaułek - Strzyżewski, pod sklepem Strzyżewski, otwieram lodówkę - na szczęście jeszcze nie wychodzi......

Mig38

Data: 26 października 2018, 12:46 @mimi, ty kłamczucho nie powiem jaka. Zebrania w sprawie obwodnicy są co miesiąc i burmistrz albo zastepca na nich jest. Odwołaj kłamstwo!

wyborca

Data: 26 października 2018, 13:10 juz widac obietnice p. Strzyzewskiego, zobaczycie co dalej zrobi z nasza Gmina.bo festyny to tylko zabawa do ktorej sie nadaje,a rzadzenie to powazna sprawa.

do mimi

Data: 26 października 2018, 13:10 odwołaj kłamstwo kłamczucho. Ty chyba nie wiesz co to jest koordynacja.

SKY

Data: 26 października 2018, 14:23 @ mimi --i zgodnie z comiesięcznymi ustaleniami jest coraz gorzej-- widać prośby Burmistrza i V-ce wykonawca ma w głębokim poszanowaniu ( kolokwialnie--w d.....)

Nick

Data: 27 października 2018, 12:54 A co mogą zrobić? Chodnik wybudować w tym miejscu? Osuszyć teren? Jest budowa, która niedługo się skończy i tak to zawsze wygląda. Nowy burmistrz nic tu nie zmieni a im pozostaje pisanie klasycznego zwrotu \"dołożymy wszelkich starań\".

Hania

Data: 27 października 2018, 23:08 Na Rybiu w Jaso jest biuro wykonawcy i inżyniera kontraktu, który z ramienia GDDKiA nadzoruje budowę obwodnicy. Każdy może iść na skargę... Skoro większość tutaj to fachowcy, to po co szukacie pośrednictwa innych? Byłam - drzwi są otwarte... a w przypadku za szybko jeżdżących samochodów interweniują, proszą jednak o spisanie numerów rejestracyjnych. Można? Wystarczy chcieć, a nie tylko narzekać.

wyborca

Data: 28 października 2018, 07:36 @Czwarty Zastępca Burmistrza Zielińskiego
To pan Pchełka jeszcze ma szansę za całą tę niegospodarność
przecież on nad niczym nie panował.


Mieszkanka Leśnej

Data: 28 października 2018, 19:42 Droga Pani na Rybiu byliśmy i to nie raz i guzik to daje.

Mieszkanka Leś...

Data: 28 października 2018, 23:09 To tragedia to co się dzieje, tak naprawdę żaden burmistrz nic nie zrobi ponieważ nie uczęszcza tą drogą. Najleprzą opcją jest protest mieszkańców ul. Leśnej i tak jak już było wspomniane zawiadomienie mediów o sytuacji... 😠

SKY

Data: 29 października 2018, 09:01 @ Mieszkanka Leś...--według zapowiedzi p. Zieliński dzisiaj o piętnastej ma być na Zakalwarii --macie okazję porozmawiać z Nim osobiście.

nikoś1

Data: 29 października 2018, 09:17 Do nick. Pojedź sobie do Niemiec to zobaczysz jak wygląda zabezpieczenie wokół budowy. Jeżeli jest jakaś inwestycja to są plany i należy odpowiednio według nich postępować. Czy wykonawca nie przewidział utrudnień dla okolicznych mieszkańców. Jeżeli tak to jest nieprofesjonalny.

pytek

Data: 29 października 2018, 09:39 Czy można było reralnie zapobiec kłopotom mieszkańców Leśnej? Czy włodarze poszli tą ścieżką i dołożyli przysłowiowych wszelkich starań?
Czy można szybko problem usunąć? Czy jest dobra wola?...
I na węzeł gordyjski znalazła sie rada... bez pyskówek, lecz czynem.

Mieszkanka Leśnej

Data: 29 października 2018, 13:31 Ja się pofatygowałam do Burmistrza w imieniu wszystkich mieszkańców mających problem. Jutro jest spotkanie z projektantem i szefostwem i zostałam na to spotkanie zaproszona. Nie będę stała bezczynnie i na to patrzyła.

Rudolf

Data: 29 października 2018, 15:56 A konfidenty to siedziały kiedyś w worze?

hmm

Data: 29 października 2018, 18:39 Nie będę stała bezczynnie i na to patrzyła..... i tak trzymać; nie robiąc sobie zbytnich nadziei przy tej władzuchmie.

Bóg Gniewu

Data: 29 października 2018, 22:29 Ręce, nogi i gacie opadają. Jak to zwykle Polak, każdy chce jeździć, ale najpierw zrobić trzeba. Budowa zaraz się skończy (2019 rok) więc po co ta awantura, każdy musi się trochę poświęcić dla sprawy. A ile jest takich miejscowości gdzie tak jest na codzień, i to od lat. Litości.

SKY

Data: 30 października 2018, 06:41 @ Bóg Gniewu --opadły Ci nie tylko porcięta - maseczka również. Porozmawiaj z fachowcami drogownictwa jak można budować drogi . Rozumiem ,że Ciebie te utrudnienia nie dotyczą--przespaceruj się proszę po ulicy Leśnej ,a później zabieraj głos.

Mieszkanka Leśnej

Data: 30 października 2018, 11:55 Utrudnienia się nie skończona. Skończy się budowa A my będziemy mieszkać w tym syfie i huku. Ta obwodnica nie musiała iść tą drogą były różne plany. My jako mieszkańcy nawet nie przejdziemy jak kiedyś z jednego końca na drugi tylko będziemy musieli jeździć na około. Ja nie mogę do własnego domu wejść, ściany w domu popękane A po moich chodniku jeżdżą jak po swoim!!! A co do władzy to tak się składa że poszłam do p. Zielińskiego raz tylko raz i za dwa dni przyjeżdża dyrekcja. A Pan Strzezewski zajęty kampanią z danego słowa się nie wywiązał i do tej pory spotkania nie zrobił. Próbuje nam zatkac buzie pismem, a nie takie były ustalenia.

xls

Data: 30 października 2018, 14:39 Nie znam się i nie orientuję w sytuacji.
Dlatego niech ktoś mi wyjaśni.
Dlaczego ... to tak jest, że Gmina pozwoliła na doprowadzenie do tego stanu swoją drogę?

Bóg Gniewu

Data: 30 października 2018, 18:02 Do SKY
Akurat o budownictwie to mam pojęcie i jak można robić. W Niemczech takie rzeczy robią migiem a ekipy robią 24h (w nocy przy halogenach) a drogi tymczasowe na czas budowy są takie, jak u nas mało gdzie. Ale niestety to jest Polska i takie są realia.

SKY

Data: 30 października 2018, 20:30 @ Bóg Gniewu--jak się znasz na budownictwie to tym bardziej powinieneś krytykować \"babole \"tworzone na budowie obwodnicy.Na koniec --termin zakończenia budowy przedstawiony przez wykonawcę ( 2019 r.) jest nierealny i według mojej orientacji przedłużony zostanie przynajmniej do pierwszej połowy 2020 R.( oby nie dłużej)

Bóg Gniewu

Data: 30 października 2018, 21:34 Być może przedłużą ale całego odcinka. Jak zakończą prace przy Leśnej to i drogę uporządkują a pewnie będzie to wcześniej. A tak dla Twojego ukojenia, byłeś kiedyś w Czarnowie? Tym w gminie Konstancin-Jeziorna. Jest sobie tam od 20 lat dość duże osiedle domów jednorodzinnych, nie wiem ile, może 80 domów. Do całego osiedla jest tylko jeden wjazd, choć jest możliwość zrobienia innych. Nawet były co do tego zarzuty kontroli pożarowej, zaś owa droga, a raczej jej nawierzchnia to bardziej średniowiecze. Jeszcze 2 lata temu była to zwykła \"droga polna\" ale po licznych interwencjach mieszkańców, że dziury, błoto, przejechać nie można gmina zrobiła im przysługę i wysypała kamień (biały kamień, oczywiście niepłukany). Bywam tam u rodziny i po każdorazowym pobycie moje auto zmienia kolor z czarnego na biały a niemiłosierny chrzęst kamieni słyszalny nawet w domu przyprawia o ból głowy. Nie zapomnij, że przy tak dużym osiedlu i jednym wjeździe samochód jedzie co chwila, a moja rodzina właśnie przy nim mieszka. Z trudem spędzam tam kilka godzin a taka bogata i rozwinięta gmina jak Konstancin ma u siebie coś tak archaicznego. Sam pojedź i zobacz, zapraszam. Tak dbają o mieszkańców.

nkoś1

Data: 31 października 2018, 01:25 D Bóg Gniewu > Piszesz \" Jak każdy Polak \"i potem padają słowa krytyki. Czyli,że krytykujesz samego siebie i sr..z we własne gniazdo. Chyba żeś nie Polak...

SKY

Data: 31 października 2018, 06:42 @ Bóg Gniewu--o czym Ty piszesz?? Jeśli w Czarnowie mają kłopoty niech sami zmienią swe władze i do skutku walczą o poprawę.( nawiasem mówiąc za taką formę osiedla odpowiada również deweloper) obecnego stanu.
Mnie jednak bardziej interesuje to co się dzieje w moim najbliższym otoczeniu--bardzo lekko potraktowałeś fakt ,że nasi mieszkańcy jeszcze długo będą zmuszeni do pokonywania trudności związanych z budową. Ciekawe jak będzie wyglądała sytuacja z karami umownymi za niedotrzymanie terminu.
Osobiście uważam za niewystarczający Nadzór ze strony Urzędu Miasta I Gminy i dlatego w niedzielę zagłosuję za ZMIANAMI.

Le-on

Data: 5 listopada 2018, 08:37 Tak naprawdę to chyba i były już Pan Burmistrz i wykonawca obwodnicy potraktowali ul.Leśną jako taka sobie uliczka nie przewidzieli że ulica rozrośnie się w ciągu 2 lat tak szybko domy powstają jak grzyby po deszczu i osiedlają się ludzie i młodzi i średnim wieku którzy mają jeszcze siłę powiedzieć dość!!! Także od nowego Burmistrza oczekujemy poważniejszego traktowania nawet małych uliczek bo można się na nich przejechać jak były Burmistrz z 30 głosów zrobiło się pewnie ok.100

Leśnik

Data: 8 listopada 2018, 10:30 Bogu...., tytułem wyjaśnienia, osiedle w czarnowie to prywatna inwestycja niejakiego pana P., i teren ten nadal pozostał w prywatnych rękach, zatem czego oczekujesz od Urzędu???
Co do Leśnej, widzę, że temat kolejny raz przygasa, wybuchnie pewnie po następnych opadach, bo jakoś nic tam się nie dzieje.Dobrawdy, fenomenem jest fakt, że dopuszczono do budowy, po której mają przemykać się między buldożerami mieszkańcy i pal licho zmotoryzowanych , ale Bogu, chciałbyś by Twoja teściowa odprowadzała Twoje dziecko do przedszkola tamtędy?
Żeby nie było , że kolejny głos pustej krytyki, proponuje takie rozwiązanie- w osi dawnej ulicy, niech wykonawca zrezygnuje z parkingu, a poprowadzi tam ścieżkę, wybudowany tunel , zamieniony na magazyn oddać pieszym i pozostaje raptem 6 m kłopotu

pytek

Data: 10 stycznia 2019, 15:37 Problem drogowy rozwiązany??

osp

Data: 17 stycznia 2019, 20:05 Słyszałem że wykonawca stara się o przedłużenie terminu zakończenia robót obwodnicy ,to i błoto poleży na drogach .

Killzone

Data: 17 stycznia 2019, 23:21 @osp
Umyj uszy, albo zmień informatorów.