Ta strona wykorzystuje pliki cookie do analizowania ruchu i mierzenia skuteczności reklam.
Dowiedz się więcej ZGODA

Mieszkańcy zawierzeni opiece św. Stanisława Papczyńskiego

Dodano: 7 maja 2020; Przewodniczący Rady Miejskiej Góry Kalwarii przekazał na ręce Kustosza Sanktuarium św. Stanisława Papczyńskiego oświadczenie Rady Miejskiej w sprawie zawierzenia Patronowi Miasta i Gminy Góra Kalwaria Świętemu Ojcu Stanisławowi Papczyńskiemu Mieszkańców podczas epidemii COVID-19.

Oświadczenie o zwierzeniu mieszkańców opiece św. Stanisława Papczyńskiego zostało przyjęte przez większość radnych na sesji online 29 kwietnia. Było to jedno z bardziej burzliwych posiedzeń i nie odbyło się bez kontrowersji.

Treść oświdaczenia:

“Czcigodny Święty Ojcze Stanisławie Papczyński, patronie Miasta i Gminy Góra Kalwaria!

Zwracamy się do Ciebie z gorącą prośbą, abyś w tym trudnym czasie epidemii COVID-19, która pochłonęła dziesiątki tysięcy istnień ludzkich, udzielił nam ochrony przed niebezpieczeństwem.

Ty sam, Święty Ojcze Stanisławie Papczyński, żyjąc w czasie wielu epidemii w XVII wieku niejednokrotnie doświadczałeś trudów z nimi związanych. W tamtych ciężkich czasach, kiedy wiara i zapał religijny gasły, swoją niezłomną postawą i głęboką wiarą udowadniałeś, iż Bóg istnieje i działa poprzez wybranych przez siebie apostołów Słowa.

Z Nową Jerozolimą – Górą Kalwarią związany byłeś przez wiele lat swojego życia. Wraz ze wspólnotą Marianów działałeś na rzecz naszej społeczności. Bądź z nami
i teraz. Odwołując się do wydarzeń z przeszłości błagamy Ciebie o pomoc i wsparcie. Prosimy z całego serca – wstawiaj się za nami wraz z Matką Bożą Niepokalanie Poczętą, której kultu byłeś zawsze wiernym propagatorem, u Pana Boga, aby epidemia COVID-19 ustała.

Niech Ci, którzy zachorowali, szybko powrócą do zdrowia. Niech ustaną kolejne zakażenia, a zdrowi wrócą do pracy i swych codziennych obowiązków. Niniejszym aktem zawierzenia chcemy również Święty Ojcze Stanisławie podziękować Tobie za wszelkie dobro, którego my mieszkańcy Miasta i Gminy Góra Kalwaria dotychczas doświadczaliśmy za Twoim wstawiennictwem.

Prosimy, bądź nadal patronem każdego dnia naszego życia, wspieraj rządzących naszym miastem i gminą, aby ich decyzje nigdy nie były sprzeczne z wartościami, które przez całe swoje życie głosiłeś. Opiekuj się wszystkimi mieszkańcami wyjednując dla nich ocalenie i obronę przed wszelkim złem.”

Fot. www.papczynski.pl

(kar)


Dodaj swój komentarz

Imię (pseudonim):

Treść:

Komentarze (42)

Uon

Data: 7 maja 2020, 09:16 Wstydzę się, że mieszkam w Górze Kalwarii :(

Anna

Data: 7 maja 2020, 09:30 XXI wiek, a Góra w średniowieczu utknęła :D

expert z pod 40

Data: 7 maja 2020, 10:06 Komentarz został ukryty z powodu naruszenia zasad komentarzy.

Ferdek

Data: 7 maja 2020, 10:26 Ahaha,ale jaja,normalnie nie wierzę,film \"faraon\" mi się przypomina,tylko żeby święte żuczki nigdzie nie wypełzły.

pytek

Data: 7 maja 2020, 10:28 Czy Przewodniczący (na zdjęciu po prawej stronie) osiągnął swój cel... promocyjny? Czemu przekazał ten akt w osamotnieniu? Co i kiedy zrobi z nim kustosz? Czy go zalegalizuje?

... wspieraj rządzących naszym miastem i gminą, aby ich decyzje nigdy nie były sprzeczne z wartościami, które przez całe swoje życie głosiłeś.... jak to bedzie prawnie egzekwowane?


??

Data: 7 maja 2020, 10:29 ..przepisowa odległość zachowana?

Ja

Data: 7 maja 2020, 10:31 Ciemnogrod..... Sredniowiecze

Art

Data: 7 maja 2020, 10:34 Może być problem. Zawierzenia Matce Boskiej naszej Ojczyzny jakoś nie zadziałały. Ojciec Papczyński chyba jest niżej w hierarchi boskości więc widze tu nie tylko problem ze skutecznością ale i konflikt kompetecyjności.

Er.

Data: 7 maja 2020, 10:48 Ciemnogród, nic więcej.

truteń

Data: 7 maja 2020, 10:49 a o zgodę mieszkańców ktoś zapytał? świecka gmina, akurat

emil

Data: 7 maja 2020, 11:56 Komentarz został ukryty z powodu naruszenia zasad komentarzy.

JK

Data: 7 maja 2020, 12:09 Brawo dla pana przewodniczącego !!!!!

Freak

Data: 7 maja 2020, 12:56 Że takie rzeczy dzieją się w XXI W. to normalnie szok :0
Ja bym jeszcze zorganizował taniec deszczy i problem suszy rozwiązany


Lordareon

Data: 7 maja 2020, 13:35 Chciałbym móc powiedzieć że żyję w świeckim państwie, lub przynajmniej w świeckim mieście

pytek

Data: 7 maja 2020, 14:25 Pytam niezadowolonych mieszkańców : - Co można zrobić z tą sprawą? A co z jej sprawcami (12 głosów za)?

hmm

Data: 7 maja 2020, 14:32 I to jest ważna wiadomość dla niektórych mieszkańców :
Dzisiejszej nocy (z czwartku na piątek) temperatura w powiecie piaseczyńskim ma spaść do 0 stopni Celsjusza, natomiast przy gruncie do −3 st. Przymrozek może trzymać do 7.00 rano.

do emil

Data: 7 maja 2020, 15:34 Emil twoje komentarze są żenujące - popatrz sobie na zdjęcia jego poprzedników Zielińskiego czy Nadstawnego i powzdychaj z podnieceniem to dla ciebie zapewne kanony piękna!

Gaja

Data: 7 maja 2020, 15:50 Nie wierzę ,że takimi zabobonami zajmują się radni. Trzeba było ściągnąć TVP do tego kabaretu. A Święty Stanisław powinien nas chronić przed nawiedzonymi radnymi na czele z przewodniczącym.


Bozesz

Data: 7 maja 2020, 15:53 ZasiedmioGÓROgrodzie

adek

Data: 7 maja 2020, 16:11 CZYLI rozumiem ,ze pod opieka sw. STANISLAWA jestesmy bezpieczni....acha to juz wiem wylaczacie oswietlenie na RYNKU BO SW. stanislaw czuwa...DRODZY MIESZKANCY informuje ,ze od poniedzialkowej polnocy oswietlenie uliczne w centrum miasta tzn. skwer przy Ratuszu i okoliczne ulice tona w ciemnosciach,,,,ja sie pytam o co chodzi,,/srodek nocy,,, srodek miasta a tu ciemno jak u murzyna w d.....e.CZY to oszczedzanie ,,,nikt tego nie wie....CIEMNO WSZEDZIE,,GLUCHO WSZEDZIE CO TO BEDZIE,CO TO BEDZIE ...AMEN.

Ja

Data: 7 maja 2020, 17:47 Czyżby radny zaczął kampanię wyborczą i tak się lansuje? Jeszcze zdąży na prezydenta, bo wybory w niedzielę są zaplanowane, ale zgodnie z wolą PIS Sąd Najwyzszy ma orzec, że nie odbyły się. Jeszcze nie były a już wiadomo że się nie odbyły :-) Jest szansa panie radny na nowy termin. Najwidoczniej radny uznał, że zawierzenie ogłoszone 02.042020, zawierzenie ogłoszone przez duchownych w odpowiednim miejscu do tego, jest za słabe a jego i kolegi z Krzaków Cz. ma większą moc. To bałwochwalstwo, pamiętajcie panowie.

zły

Data: 7 maja 2020, 17:52 A demony juź wyją,później wejdą w świnie pobiegną nad Wisłę i skoczą do wody. Tak było dwa tysiące lat temu. ..Teraz pewnie poskarźą się w Brukseli.

o.a

Data: 7 maja 2020, 18:12 A ja sobie nie życzę, żeby ktoś mnie \"zawierzał\"! To co mam się wyprowadzić, wymeldować? Może na skutek zawierzenia o.Papczyński z podatków i opłat lokalnych mnie zwolni?

X...

Data: 7 maja 2020, 19:49 I oto cala Gora Kalwaria - brawo wlodarze.zrobiło się weselej...

Tom

Data: 7 maja 2020, 19:58 @Uon

Jak Ci nie pasuje to sie wyprowadz..

KJGYF

Data: 7 maja 2020, 21:14 Do wszystkich psełdo-ateistów itp. Uon, Lordareon, itd...

Miasto Górę Kalwarię założył ? ..... no kto ?
- biskup, katolicki biskup !!!
na planie krzyża założył to miasto i nazwał je Nowa Jerozolima.
O św. Stanisławie Papczyńskim też proszę poczytać, zainteresować się a nie pisać głupoty.
Średniowiecze ? Ciemnogród ? .... piszecie.
Nowoczesna z XXI wieku medycyna nie dała rady, ludzie są bezsilni wobec pandemii, UMIERAJĄ TYSIĄCAMI !!! Medycyna nie pomogła także tym którzy potem zwracali się do św. Ojca Stanisława. Medycyna-lekarze, ci z XXI wieku nie dawali życia dzieciom w łonie matek, decyzje były jednoznaczne, płód nie ma szans na przeżycie, albo dziecko urodzi się kalekie .... innym razem kobiecie dawano tylko około miesiąca życia, bo miała raka. Takie werdykty wydawali lekarze, medycyna w XXI w. I co ? ..... ludzie szukali ratunku u świętego, i do dzisiejszego dnia żyją, dzieci urodziły się zdrowe i też do dzisiejszego dnia żyją. Przypadki te wszystkie są opisane i potwierdzone także przez przedstawicieli medycyny.
A piszecie takie bzdury, jątrzycie, aby tylko rzucić błotem, a prawdopodobnie większość z was jest ochrzczona, przyjęła Pierwszą Komunię Św., pewnie nawet po ślubie kościelnym.... oj nie ładnie, SZACUNKU trochę, TOLERANCJI, nie s_ać we własne gniazdo,nie podcinać korzeni z których się wyrasta

X

Data: 8 maja 2020, 10:20 Wiara czyni cuda.
Jesli Ktos prosi Boga , rozmawiajac z Nim ,np. swoimi myslami - to On oceni, czy twoja modlitwa jest szczera.
Jesli tak- pomoze, jesli nie - nie masz co liczyc na Jego pomoc.
Modly typu zawierzenia na kartce papieru to farsa.
Niech Przewodnicący i inni radni pomodlią się, za nas mieszkanców - jesli chcą naszego dobra - indywidualnie a nie medialnie.Konus

Data: 8 maja 2020, 11:41 Komentarz został ukryty z powodu naruszenia zasad komentarzy.

Taki mamy naród

Data: 8 maja 2020, 12:57 Katolicy kontra ateiści prawica kontra lewica sąsiad kontra sąsiad a nie zdajecie sobie sprawy ludzie ,że już 1 procent najbogatszych ma więcej niż pozostałe 99 !!! Jak się mogliśmy na to zgodzić ? 1 sprawa na jaką należy zwrócić uwagę to daniny publiczne jesteśmy podatkowani gorzej niż w feudalnej Polsce !!!

Nick

Data: 8 maja 2020, 18:50 Czy ktoś zna kogoś kto zachorował w mieście albo gminie? W powiecie owszem, ale czy na terenie gminy lub miasta kogoś to dotknęło?

hmm

Data: 8 maja 2020, 19:45 Widać, że dla złego (i niektórych innych) opinia większości jest zła, dlatego jest .... zły. Nie wie chyba, że ludzi pozyskuje się n i e inwektywami, lecz argumentami.
Na niektóre ograniczenia nie ma lekarstwa... .

mieszkaniec

Data: 9 maja 2020, 06:55 @Taki mamy naród
Zacznijmy od naszego podwórka :
Burmistrz zarabia nieco ponad najniższą krajową ,radni społecznie. Wziątki \"10% tępić więzieniem.
Będziemy mieli ludzi z wizją i pasją .

zły

Data: 9 maja 2020, 18:39 @hmm inwektywy to rzucają wrogowie kościoła ja tylko cytuję najmądrzejszą księgę, pismo święte, a fakty przytacza osoba KJGYF. Tak źe czasami warto coś przeczytać źeby coś zrozumieć, tak robią ludzie od wieków, to się sprawdza. ..

hmm

Data: 9 maja 2020, 21:19 @zły, który napisał: - ja t y l k o cytuję najmądrzejszą księgę, pismo święte... A to z którego rozdziału i Księgi : - ..Teraz pewnie poskarźą się w Brukseli... . Takich kwiatków jest więcej - powoływanie się na najmądrzejszą ksiegę świata nie zawsze jest mądre, np. gdy w niecnych zamiarach... Ale takie kwiatki, znając pismo, łatwo rozszyfrować... . Nie tędy zatem droga.... do sukcesu.


pytek

Data: 9 maja 2020, 21:28 Złego pytam,gdzie dokładnie to w piśmie napisane:

- Brawo Rącz i Rokita część społeczności gminy GK właśnie dlatego między innymi was wybrała ze względu na wasze poglądy i wiarę.
-Nie ma co patrzeć na inne lisy farbowane na czerwono i tęczowo niech ich czczą ich wyznawcy my musimy iść swoją drogą.
- aby ci ludzie zgotowali im polską Rwandę, oczywiście w ramach ich tolerancji i pokoju z bejzbolem i maczetą w ręku.?
Głodny i zły, nawet wściekły, lew tak by chyba nie zaryczał.
Ale bezsilność, brak argumentów, wyraża się różnie, niestety. Jakoś wątrobie i żółci trzeba ulżyć.....


Egon 0lsen

Data: 10 maja 2020, 07:02 @Uon
Możesz wyjechać np.do Kanady ,Kopaczowa już tam jest.

zły

Data: 10 maja 2020, 10:00 Ewangelia wg. Św.Łukasza;Wtedy złe duchy wyszły z człowieka weszły w świnie, a trzoda ruszyła pędem po urwistym zboczu do jeziora i utonęła. Ja nie mam się czym stresować to u was im mniejsze poparcie tym większa agresja i wściekła niemoc. Właśnie wybieram się do Ojca Papczyńskiego pomodlę się i za was.

??

Data: 10 maja 2020, 13:34 @Egon 0lsen - A prawi wyjeżdżają do zaprzyjaźnionego S a n Escobar? Niektórym forumowiczom by się przydało... .


idz idz

Data: 12 maja 2020, 08:59 zloz rece do nieba to spadnie kasza manna jak rydzykowi hahahahahahahaah jednak w katyniu to CALA inteligencje wybili

wyborca

Data: 12 maja 2020, 18:06 Nie zaszkodzi! Tylko lepiej zeby Pan przewodniczący zajął się sprawami gminy a modlitwami, to prywatnie w stosownym miejscu. Rada, to niech teraz myśli jakie oszczędności wdrożyć żeby przetrwać kryzys i mniejsze wpływy do budżetu gminy bez szkody dla mieszkańców! Ja mam propozycję:
-program oszczędności zużycia papieru, każda szanująca się organizacja takie plany ma, tylko w urzędach drukuje się zbędne papiery! To są ogromne pieniądze papier i tonery, drukarki itd i ochrona środowiska
- praca zdalna : pracownicy oszczędzają czas na dojazd i paliwo a gmina na prądzie, wodzie itp zimą można wyłączyć z ogrzewania część pomieszczeń i znów zyskałoby środowisko
Gdyby tak tych kilunastu inteligentnych, wybranych, wyselekcjonowanych radnych pomyslało, to o ho, ho

Mmmmm

Data: 13 maja 2020, 22:52 Pseudo \" kierownik\" z biblioteki się rozpanoszył na całego. Czas chyba postawić Go do pionu ale czy warto???? A zawierzenie przecież nie zaszkodzi Gminie.

Kotrys

Data: 25 maja 2020, 11:06 Jacy wyborcy, tacy radni i Przewodniczący.