Ta strona wykorzystuje pliki cookie do analizowania ruchu i mierzenia skuteczności reklam.
Dowiedz się więcej ZGODA

Mieszkaniec: w tym sklepie nie są przestrzegane godziny dla seniora

Dodano: 12 stycznia 2021; 64-letni mieszkaniec zaalarmował naszą redakcję, iż w sklepie Lidl w Górze Kalwarii nie są przestrzegane godziny dla seniora.

Jak opowiada, w godz. 10-12, które są zarezerwowane dla osób 60+, zakupy robi często więcej młodych ludzi niż seniorów. W tym całe rodziny z małymi dziećmi.

Mieszkaniec relacjonuje, że nikt z obsługi sklepu nie reaguje i nie zwraca uwagi klientom. – A co my możemy z tym zrobić – miał usłyszeć od jednego z pracowników sklepu.

O komentarz i interwencję w tej sprawie zwróciliśmy się do biura prasowego Lidl Polska. W otrzymanej odpowiedzi przedstawiciele firmy nie odnieśli się bezpośrednio do sytuacji opisywanej przez naszego Czytelnika.

W mailu od Aleksandry Robaszkiewicz z Lidl Polska czytamy: W związku z rozporządzeniem wydanym przez ustawodawcę w sklepach Lidl Polska od poniedziałku do piątku w godzinach 10:00-12:00 obowiązują „Godziny dla seniora”, czyli dla osób powyżej 60. roku życia. Zasady te mają na celu poprawę bezpieczeństwa seniorów przebywających na terenie sklepu oraz zapewnienie im okna czasowego na dokonanie zakupów z wykluczeniem osób młodszych, które mogą potencjalnie stwarzać ryzyko zakażenia dla klientów 60+ znajdujących się w sklepie.

Aleksandra Robaszkiewicz zapewnia, że sklepy Lidl Polska zawsze funkcjonują w oparciu o obowiązujące przepisy prawa. Pracownicy sklepu wiedzą o funkcjonowaniu „Godzin dla seniora” i respektują tę regulację. W przypadku, gdy w tym zakresie godzinowym młodsi klienci próbują dokonać zakupów sklepie, są informowani przez pracowników obiektu o obowiązujących „Godzinach dla seniora”.

Dalej przedstawicielka sieci zapewnia, że Lidl dba również o bezpieczeństwo w sklepach. - Nasi pracownicy zostali wyposażeni w przyłbice ochronne – środek ochrony osobistej chroniący jednocześnie jamę ustną, nos i oczy. W odróżnieniu od wielu maseczek przyłbica jest przeznaczona do wielokrotnego użytku i jest wygodna w użyciu. Stanowiska kasowe zostały odgrodzone szybą ochronną wykonaną z plexi. Pracownicy wszystkich sklepów oraz biur nieustannie mają dostęp do środków do dezynfekcji. Dzięki wprowadzonym dotychczas zmianom, szerokim alejkom sklepowym i dużej powierzchni sali sprzedaży obiektów Lidl Polska dokonywanie zakupów przez klientów jest bezpieczne oraz komfortowe – podkreśla Aleksandra Robaszkiewicz.

(mat)Dodaj swój komentarz

Imię (pseudonim):

Treść:

Komentarze (51)

jprdl

Data: 12 stycznia 2021, 10:49 Komentarz został ukryty z powodu naruszenia zasad komentarzy.

alibaba

Data: 12 stycznia 2021, 10:50 Trzeba było od razu po milicje dzwonić :-D
Godziny dla seniorów to cyrk, dlaczego seniorzy snują się po sklepach w godzinach innych niż 10-12? Skoro młodych się wypędza to seniorzy powinni mieć zakaz w innych godz niz te dla nich!

maniek gk

Data: 12 stycznia 2021, 10:52 Chyba co niektórym się bardzo nudzi i szukają głupich sensacja.

ola

Data: 12 stycznia 2021, 10:54 Dlaczego więc o godzinie 9 kiedy młodzi ludzie chcą zrobić zakupy w sklepie jest wiele osób po 60tce? Mają swoje godziny niech chodzą wtedy żebyśmy my nie musieli stać w kolejkach i ich rzekomo zarażać. A tak serio?! Głupota wymyślona przez rządzących! Ale górale się zbuntowali i niedługo wszyscy się zbuntujemy !

Paweł

Data: 12 stycznia 2021, 11:03 Rzeczywiście sensacją, komuś naprawdę się nudzi.

Genetic

Data: 12 stycznia 2021, 11:06 Szkoda tylko, że emeryci chodzą do sklepów także POZA godzinami dla seniorów. Chyba z nudów łażą po sklepach, kiedy ludzie chcą zrobić zakupy wracając na przykład z pracy. Tworzą niepotrzebny tłum i kolejki. I ktoś się czepia emerytów?! A pan donosiciel widać też ma mnóstwo czasu. Ja szybko robię zakupy i wychodzę ze sklepu, a nie przyglądam się innym czy czepiam się obsługi, a na pisanie donosów to już w ogóle mi szkoda czasu.

Eloo

Data: 12 stycznia 2021, 11:07 Pytam się dlaczego gdy biegnę do sklepu po 12 żeby się wyrobić dzieciom z obiadem to stoją staruszki i jeszcze marudzą przy stoiskach mięsnych A i jeszcze wracają po coś bo ona tu już stała nie chodzą w swoim czasie tym nie szanują innych .

Snap atack

Data: 12 stycznia 2021, 11:15 Zakupy w niemieckiej sieci handlowej? Skandal!

Aga

Data: 12 stycznia 2021, 11:22 Ciekawe czy ten mieszkaniec też stosuje się do tych godzin . W biedronce też wszyscy wchodzą...

Wojtek

Data: 12 stycznia 2021, 11:23 Szkoda tylko, że seniorzy też nie przestrzegają godzin dla nich przeznaczonych i cały dzień łażą po sklepach.Wystarczy pojechać do jakiegoś marketu po 12 i wszędzie jest pełno starszych ludzi.

Komentator

Data: 12 stycznia 2021, 11:40 Komentarz został ukryty z powodu naruszenia zasad komentarzy.

Agata

Data: 12 stycznia 2021, 11:46 Owszem, jestem młoda chodze do lidla w godzinach seniora zrobić zakupy dla babci, która sama nie jest w stanie isc do sklepu! Dlaczego mam nie korzystac z tych godzin tylko pozniej stac w kolejkach, bo staruszki po poludniu tez po sklepach laza. Jest masa wolontariuszy robiacych zakupy dla osob starszych, ktore moga skorzystac z tych godzin.

Wyborca

Data: 12 stycznia 2021, 11:49 Z całym szacunkiem dla starszych ludzi, nie lubię donosicieli. Te godziny dla seniora to jakieś nieporozumienie. W sobotę jest ok. Wszyscy razem kupują i jakoś nikt się nie skarży, nikt się nie zaraża. Polacy oduczcie się donoszenia. Więcej zrozumienia dla młodych.

Bóg Gniewu

Data: 12 stycznia 2021, 12:09 60+ widać jeszcze PRL wychodzi, modne i skuteczne wtedy donosy na milicję. Niech już skończą ten cyrk z covidem, bo co za dużo to nie zdrowo.

Kasia

Data: 12 stycznia 2021, 12:09 A mi uwagę zwrócono w tym właśnie sklepie jak przez zapomnienie pojawiłam się przed godziną 12. Chyba komuś sklep nie pasuje, może niech zmieni na inny i nie robi sensacji.

Jjjjj

Data: 12 stycznia 2021, 12:10 Dlatego często jest tak, że szacunek nie należy się tylko z powodu starości.

Marek

Data: 12 stycznia 2021, 12:12 bo kretyńskie obostrzenia z których żadne nie jest zgodne z Konstytucją RP można sobie wsadzić, nie powiem gdzie; brawo Lidl

cyrk

Data: 12 stycznia 2021, 12:19 i kupa klaunow dookola pracuja za 2000 tysiace a i tak 80 procent idzie do prezesa i na redystrybucje do tych co im sie nawet robic nie chce a p0lakow jedyne co interesuje to godziny dla seniora i suma w niedziele .. gratulacje p0loki smiech z tego narodu gdzie sie czlowiek nie ruszy

aha

Data: 12 stycznia 2021, 12:19 a dlaczego seniorzy robia zakupy w innych godzinach niz 10-12 ? DLACZEGO ? DLACZEGO ?!?!!?!??

zyczliwy

Data: 12 stycznia 2021, 12:26 Niech rzad zniesie glupi przepis niech nie dziela ludzi mlodzi ludzie niech robia sobie zakupy kiedy chca Bo pracuja na nasze emerytury Bo po naszych skladkach nie ma dawno sladu bardzo dobrze robi mi sie zakupy z mlodymi ludzmi Bo po prostu ich kocham

Bodek

Data: 12 stycznia 2021, 12:27 z formalnego punktu widzenia to \"seniorzy\" mogą robić zakupy przez cały dzień, a godziny 10-12 są przeznaczone tylko dla nich. Niestety nie dbają o siebie (swoje zdrowie) i komfort innych (nie seniorów) i bardzo często rano (przed 8) i po południu po 17, kiedy osoby pracujące chcą zrobić zakupy (w mniejszym ścisku - z zachowaniem reżimu sanitarnego) załatwiają swoje sprawy - narażając niepotrzebnie siebie i innych.
Pytanie, czy przepis wprowadzający godziny dla seniorów ma jakiś sens - skoro sami zainteresowani robią zakupy poza tymi godzinami?
Niestety, rządzący są chyba trochę oderwani od rzeczywistości, a kolejne nieprzemyślane zakazy i nakazy (np. zamykanie hoteli, stoków, ...) nie przynoszą korzyści, ale doprowadzają firmy do bankructw.
Gdzie są szczepionki, które nam obiecywał pan premier, gdzie pomoc dla przedsiębiorców, o której tak głośno w telewizji publicznej? - niestety tylko w mediach, bo realnie korzystają nieliczni i w małym zakresie.
Co z 70 milionami za wybory, które się nie odbyły, za respiratory, które nie trafiły do MZ, ... kto za to zapłaci(ł) - odpowiedź jest dość prosta - my - podatnicy.
Ciekawe czy i kto za to wszystko odpowie?
ale wróćmy do meritum: szanujmy się wzajemnie i nie przeszkadzajmy sobie. Drodzy Seniorzy korzystajcie ze swoich praw - godzin przeznaczonych tylko dla Was i dajcie innym spokojnie zrobić zakupy rano i po południu.

typowy Polak

Data: 12 stycznia 2021, 12:30 wszyscy jesteśmy dobrzy. Niby pracujemy z domu, ale pod sklepami setki samochodów. To w końcu pracujemy, czy oszukujemy i robimy zakupy?
i po co te wszystkie zakazy skoro brak nam rozsądku?

Yogi

Data: 12 stycznia 2021, 12:35 Jestem za tym, aby wszyscy przestrzegali reguł. Osoby poniżej 60 roku życia nie robią zakupów w godz.10-12, a osoby 60+ nie robią zakupów poza tymi godzinami. A czy tak się dzieje?

Godz_0_wybiła

Data: 12 stycznia 2021, 13:11 Wpuścili giganta i teraz nie ma z nim rozmowy, podatki płaci to najważniejsze..., słaby nie ma szans z Goliatem, co do godzin to absurd jakich mało, zrobmy wiec godziny dla mlodszych, niech nie zarazaja starszych. Prawda jest taka, ze godz dla seniorow nie sprawdzaja sie, bo robia zakupy caly dzien, a w tych 2 godz traca tylko sklepy

prawo (lewo)

Data: 12 stycznia 2021, 14:10 Przepis czytać ze zrozumieniem. Jeżeli za ciężko nie męczyć się. Senior może robić zakupy całą dobę a w godzinach 10-12 tylko on.

Gaja

Data: 12 stycznia 2021, 15:09 Też robię zakupy w tym sklepie i nie zauważyłam w godzinach dla seniorów młodych ludzi. Często widziałam natomiast w TESCO jak wypraszali ze sklepu ludzi młodych bo były godziny dla seniorów.Duży sklep a seniorów garstka i w czym przeszkadzają ludzie młodzi? tego nie mogę zrozumieć. Ten pan jak widać lubi być w centrum zainteresowania i dlatego wszczął alarm, no cóż niektórzy tak mają.

młoda

Data: 12 stycznia 2021, 15:12 Drodzy mieszkańcy więcej szacunku ,przecież to także wasi rodzice oraz dziadkowie.Jaki przykład dajecie swoim dzieciom,odpłacą się wam tym samym !!!!

Gaja

Data: 12 stycznia 2021, 15:12 @Wojtek nie starych ludzi a starszych, trochę szacunku młody człowieku. Nie wiem czy wiesz ale Ty kiedyś też będziesz stary.

Gaja

Data: 12 stycznia 2021, 15:21 @ Wojtek przepraszam źle przeczytałam i niesprawiedliwie Pan oceniłam.

Henio

Data: 12 stycznia 2021, 15:23 Komentarz został ukryty z powodu naruszenia zasad komentarzy.

nikos

Data: 12 stycznia 2021, 15:47 Komentarz został ukryty z powodu naruszenia zasad komentarzy.

Zniesmaczona mieszkanka GK

Data: 12 stycznia 2021, 16:11 Szkoda tylko, że seniorzy też nie przestrzegają tych godzin i chodzą do sklepów kiedy im wygodnie! Pozostali konsumenci muszą to respektować i często stoją w kolejce za seniorami np. po godz 13 a między 10-12 zostają wypraszani ze sklepów. Czy tak to powinno wyglądać? Chyba nie...

Kasia

Data: 12 stycznia 2021, 16:50 Jeżeli ktoś wchodzi do sklepu 9.45, a w dodatku jest z małymi dziećmi, to co obsługa ma taką osobę wyprosić... To paranoja. Mój Tata, który ma 65 lat sam mówi, że godziny dla seniorów to głupota. Pani z piekarni do, której chodzę mówi, że w tych godzinach mają najmniejszy obrót, bo prawie nikt nie przychodzi.

przed '50

Data: 12 stycznia 2021, 17:52 Nie jestem najmłodsza, bliżej mi do seniorki niż małolaty, ale uważam, że starszym ludziom w czymś się przewróciło. Szanowny donosicielu, macie wyznaczone godziny tylko dla siebie dlaczego ich nie przestrzegacie - rozumiem, bo możecie. Zważcie jednak, że my - młodsi (nieco) też mamy prawo robić zakupy, a w godzinach nie seniorskich aż roi się w sklepach od ludzi starszych - dlaczego? Bo się nudzicie i urządzacie bezsensowne rajdy po sklepach. Jesteście na emeryturze macie dużo wolnego czasu, ale zrozumcie, że my go tyle nie mamy - pracujemy. Przykład: 31.12. godzina 12.05. - kolejki pod wszystkimi sklepami spożywczymi w mieście, stoją młodzi ( bo od 10 do 12 nie mogli zrobić zakupów), ale większość stanowią starsi. Czy to naprawdę taki problem przyjść do sklepu godzinę wcześniej np. o 11? Naprawdę nie ma sensu w tym, żeby sklep stał pusty w \"godzinach seniorskich\" i nie uważam, żeby był to powód do donosów.


emeryt

Data: 12 stycznia 2021, 18:09 Myślę że emerytom na pewno to nie przeszkadza że młodzi ludzie robią zakupy. Młodzi i starzy nie są trędowaci. Nie napuszczajcie jednych na drugich.

senoir

Data: 12 stycznia 2021, 19:07 Ktoś głupi to wymyślił a drugi głupi to wprowadził, żeby tacy zagryziakowie jacy mieszkają w tej dziurze się pozabijali o bzdurę! Powodzenia !

Aga

Data: 12 stycznia 2021, 19:14 W godzinach 10-12 seniorzy są narażeni A jak o 8 po sklepie chodza to nie są narażeni? Paranoja kasjerzy zwracają uwagę ale wyprosic nie mogą. Nikogo na siłę nie mogą wygnac

Marek

Data: 12 stycznia 2021, 20:04 Ewidentnie osobie której to przeszkadza to senior . Mnie też denerwuje że seniorzy nie przestrzegają swoich godzin . Ale jest jeszcze jedna strona \"medalu\" te godziny nie mają sensu. Dla czego? Godziny zostały wprowadzone żeby niby chronić seniorów. A tu proszę w weekendy nie ma tych godzin. Więc w dni gdzie jest w sklepach naj więcej ludzi są też seniorzy. Ja bym bardziej przejrzał się jak zachowują się seniorzy. Są chamscy , wydaje się im że wszystko mogą i wszystko im się należy . Stojąc w kolejce . Zaznaczam że to było po godzinie 12.00 . Jeszcze nie zdążyłem zapłacić a senior stojący za mną jeszcze trochę a dosłownie \"wszedł by mi na głowę \".. I jeszcze jedno . To co robią politycy to jest niszczenie Polski i Polskiej gospodarki . I nie chodzi mi tu o Lidl czy biedronke. Odwuszczie oczy ..

Ehh

Data: 12 stycznia 2021, 20:18 Zamysł był dobry, ale jak to zazwyczaj bywa - źle odczytano i źle zrozumiano. Godziny wybrane dobrze - młodzi ludzie w tym czasie najczęściej pracują. Seniorzy mogą spokojniej zrobić zakupy w mniejszym ścisku. Godziny dla seniorów to czas, w którym prosi się młodszych, aby raczej nie robili zakupów. Prosi się raczej, a nie zakazuje im wstępu do sklepu. Nie zabrania się również seniorom dokonywania zakupów w innych godzinach. Gdyby młodzi ludzie dostosowali się w większości do tej prośby, to starsi mają szansę na zakupy w trochę bezpieczniejszych warunkach. Ale przecież nic się wielkiego nie stanie, gdy w godzinach dla seniorów wejdzie do sklepu matka z dziećmi, której trudno czasem jest zmienić grafik dnia tak, aby zakupy robić w innym terminie. Wystarczy odrobina dobrej woli z obu stron i może być miło i bezpiecznie. Jestem młody, młoda?
- Nie muszę kupować w tym czasie, staram się tego nie robić.
Jestem seniorem?
- Staram się wykorzystać ten czas na zakupy, ale nie robię tragedii, gdy widzę w sklepie dwie mamy z dzieckiem lub młodego człowieka, który musi kupić sól do obiadu dla swojej chorej babci, która nie lubi czekać.
Kochani, starajmy lubić się nawzajem... będzie miłej.
Z poważaniem pracująca emerytka, która nie ma czasu na kupowanie w godzinach od 10 do 12.


Iza

Data: 12 stycznia 2021, 21:06 Tak seniorzy mają swoje godziny ale i tak w ciagu calego dnia łazi taki jeden z drugim jeszcze 10 razy po jedną rzecz

Pablo

Data: 12 stycznia 2021, 21:37 Komentarz został ukryty z powodu naruszenia zasad komentarzy.

Jan

Data: 13 stycznia 2021, 00:30 Panie Seniorze, masz jeszcze rok do emerytury, pracujesz w tych godzinach, nikt Ci nie broni robić zakupów w innych godzinach. Szanuj personel sklepu. Urwałeś się z pracy by skorzystać z godzin, pewnie z urzędu bo prywatna firma już takiego by pogoniła. Daj innym żyć i myśl o emeryturze za rok - na donoszenie jest jedno słowo...

tiruriru

Data: 13 stycznia 2021, 02:30 Do wszystkich mających pretensje, że seniorzy są widywani w sklepach również poza godzinami dla seniorów- wy tak serio wyobrażacie sobie upchnięcie wszystkich starszych ludzi w tym dwugodzinnym terminie? Proponuję więcej wyobraźni i choćby odrobinę szacunku dla starszych. Pamiętajcie o tym, że i wy też kiedyś się zestarzejecie- czy chcielibyście wtedy, żeby ktokolwiek pisał o was w komentarzach w taki sposób, w jaki wy tutaj obecnie piszecie o seniorach?

Yoda

Data: 13 stycznia 2021, 08:54 Młodzi: wprowadzamy restrykcje żeby chronić ludzi starszych. Podupadnie na tym gospodarka i nasze zdrowie psychiczne ale coś się starszym jednak należy
Emeryci: ja już swoje przeżyłem...

do Marek

Data: 13 stycznia 2021, 10:07 Mareczku, \"odwusz\" słownik języka polskiego...

ted

Data: 13 stycznia 2021, 17:13 Stoję w kolejce godzina 9.40 przede mną troje zdecydowanie seniorów przy kasie szperają w portfelikach wyciągając zlotoweczki,grosiki każdą sztukę dokładnie oglądając,czas leci a ja muszę jeszcze do jednego sklepu w końcu nadchodzi moja kolej ale jest 9.55 i ten następny sklep mogę zaliczyć ale za dwie godziny kiedy będę w pracy ale już nie będę miał przerwy.

nikos

Data: 13 stycznia 2021, 18:35 Komentarz został ukryty z powodu naruszenia zasad komentarzy.

Wolny Człowiek

Data: 18 stycznia 2021, 10:13 Kto w ogóle wymyślił te pomylone godziny
Dla seniorów sklepy puste A ich niema tak samo jak te kagance Polska się robi pomyślnym krajem jeszcze jak Kaczka będzie rządził niedługo zaczną do nas strzelać

Małgorzata

Data: 20 stycznia 2021, 12:15 W Starej Miłosnej w Lidlu jest tak samo. W godz.dla seniorów jest dużo młodych osób

Walery

Data: 20 stycznia 2021, 14:28 @Wolny Człowiek
Ty już jesteś\" postrzelony\".

Janko

Data: 26 stycznia 2021, 17:08 Chodzą po sklepach od rana do wieczora :)