Ta strona wykorzystuje pliki cookie do analizowania ruchu i mierzenia skuteczności reklam.
Dowiedz się więcej ZGODA

Młodzi piłkarze zachwycali umiejętnościami

Dodano: 7 lipca 2016; Z naszej gminy w piątek najwyżej dotarły drużyny z Baniochy, Dobiesza i Czaplinka.

W XXI Ogólnopolskim Turnieju Piłkarskim Dzieci do lat 13 im. Kazimierza Górskiego o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Góra Kalwaria rywalizowały 22 drużyny szkolne z powiatów piaseczyńskiego i grójeckiego, w tym 10 dziewczęcych.

Na stadionie miejskim zespoły najpierw zagrały w grupach eliminacyjnych, a następnie finałowych. Wśród dziewcząt od samego początku najlepiej prezentowały się piłkarki z Grójca i Nowej Iwicznej. W meczu decydującym o złotym medalu między tymi dwiema drużynami był remis. W rzutach karnych lepsze okazały się piłkarki z gminy Lesznowola.

Trzecie miejsce przypadło reprezentacji podstawówki w Dobieszu. Na najlepszą bramkarkę wybrano Kamilę Byrską z Grójca, na najlepszą zawodniczkę Monikę Gielecińską z Nowej Iwicznej, a najwięcej goli strzeliła grójczanka Oliwia Malesa.

Wśród chłopców triumfowali piłkarze z PSP nr 1 w Grójcu, którzy w decydującym meczu pokonali świetnie spisujących się w eliminacjach zawodników z Baniochy. Ten drugi zespół dopiero w finale stracił pierwszą bramkę. Trzecie miejsce wywalczyli piłkarze z Czaplinka. Najlepszym bramkarzem został Maciej Sieklicki z Baniochy, najlepszym zawodnikiem Kuba Seweryn z Czaplinka, a królem strzelców Dawid Pozubiec z Grójca.

Organizatorem turnieju był Ośrodek Sportu i Rekreacji, a współorganizatorami KS Nadstal Krzaki Czaplinkowskie i MKS Korona Góra Kalwaria.

Turniej objęli patronatem: burmistrz Góry Kalwarii, Polski Związek Piłki Nożnej i Mazowiecki Związek Piłki Nożnej.

Patronat medialny: „Asystent Trenera”, „Nad Wisłą”, Gorakalwaria.net.

Partnerzy: Mazovia Bank Spółdzielczy, Agropol, Sam u Jacka, Podzamcze, KR Sport, Sportika, A-Pro, Piekarnia Bugno.

(info, pc)


Dodaj swój komentarz

Imię (pseudonim):

Treść:

Komentarze (0)

Na razie nie ma żadnych komentarzy - Twój może być pierwszy!