Ta strona wykorzystuje pliki cookie do analizowania ruchu i mierzenia skuteczności reklam.
Dowiedz się więcej ZGODA

Mobilny Punkt Diagnostyczny przy starostwie

Dodano: 19 października 2020; Od dziś na parkingu przy Starostwie Powiatowym w Piasecznie działa Mobilny Punkt Diagnostyczny.

Jak czytamy na stronie Starostwa powiatowego w Piasecznie, w punkcie prowadzonym przez Corten Medic na zlecenie Narodowego Funduszu Zdrowia oraz Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego wykonywane są bezpłatne (w ramach środków NFZ) testy genetyczne na obecność wirusa SARS-CoV-2 metodą Real-Time PCR dla:

- osób skierowanych przez lekarza rodzinnego na wykonanie testu,

- osób wyjeżdzających do sanatorium,

- oraz osób będących na kwarantannie.

Punkt jest czynny 7 dni w tygodniu w godzinach 8.00 – 14.00.

Fot. Starostwo Powiatowe w Piasecznie

(kar)Dodaj swój komentarz

Imię (pseudonim):

Treść:

Komentarze (15)

Marek

Data: 19 października 2020, 12:58 Ciekawe czy czy były minister zdrowia i obecny minister zdrowia zaręczą swoim życiem że pesty będą pokazywać prawidłowy wynik. Z tego co wiadomo te te testy są nic nie warte. Bo pokazują wynik fałszywie pozytywny . Albo fałszywie negatywny .. więc takie testy są poprostu nic nie warte .

można ?

Data: 19 października 2020, 15:48 Skoro można taki punkt uruchomić dlaczego w mieście nie ma jeszcze obwoźnego WC ?
Taki obwoźny przybytem ma firma kanalizacyjna.

do Marek

Data: 19 października 2020, 16:28 Komu wiadomo, że \"te testy są nic nie warte\"? Przecież nie wiesz na czym polega metoda Real-Time PCR, a piszesz głupoty. Akurat ta metoda ma wysoką skuteczność, tak więc zanim coś chlapniesz to się zastanów.

Nick

Data: 19 października 2020, 23:18 Wiele tych niby testów daje wynik fałszywy. Miały być już dawno polskie w 100% skuteczne, szybkie i co ważne tanie testy a tu wszyscy płacimy potężne pieniądze na coś, dzięki czemu zamyka się zdrowych ludzi w domach.

Marek

Data: 20 października 2020, 00:12 Do osoby mnie krytykujacej .. wszystkie te testy są takie same. Tego wirusa wykrywają nawet na ścianie. W takim razie proszę wytłumaczyć taka sytuacja.. sanepid przychodzi do mojego znajomego. Żeby zrobić test. Ale zapominają próbki. Po czym przychodzi wynik testu pozytywny . To jedno a drugie . Jakim cudem są testy na wirusa ktury generalnie jest nowy.

Tadek

Data: 20 października 2020, 16:39 Z tym znajomym to juz nie powtarzaj historii krążącej od dłuższego czasu w necie . Podaj namiary na tego hmm \" znajomego \" to zweryfikujemy .

do Marek

Data: 20 października 2020, 23:38 Wypisujesz jakieś androny. Po pierwsze (niestety) to nie sanepid przychodzi, ale trzeba udać się do miejsca pobierania wymazów. Wirus nie jest nowy, zidentyfikowano go w styczniu (moim zdaniem Chińczycy wiedzieli o nim jeszcze wcześniej). Metody identyfikacji wirusów i tworzących się w odpowiedzi na nie przeciwciał to osobna bajka, prawdopodobnie niedostępna dla gościa, który pisze ktury…

Marek

Data: 21 października 2020, 08:25 Do osoby krytykujacej moją osobę.. wirus nie jest nowy? Skoro tak jest to czemu nie ma na niego leku. Co do sanepidu . Mylisz się. Sam znam 10 osób z różnych miast . I do nich sanepid przyjechał pobrać próbki. I powiedz ile teraz umiera ludzi nie na tego wirusa tylko z braku dostępu do lekarza . I nie mów że tak nie jest. Od kiedy leleporada jest leczeniem. Można by to porównać do tego jak by lekarzowi palił się dom . A strażak przez telefon prosił o opis płomieni. Koloru i tak dalej. I na tej podstawie udzielał porady jak pożar ugasić. . A druga sprawa sporo tylu ludzi choruje. I tyle umiera . To na media społecznościowe powinny być dosłownie zalane informacjami od ludzi kturzy chorują na tego wirusa. Już nie wspomnę o tym co odstawiają politycy .

Do Marek, ale inny:)

Data: 21 października 2020, 09:13 Marek - światowiec, zna wszystkich do których przyjeżdża SANEPID. Zna się też na \"leleporadach\". Ogólnie, nie pisz już nic więcej. Nie rób z siebie idioty. Pozdrawiam

Marek

Data: 21 października 2020, 14:46 Do osoby mnie krytykujacej .. Nie ma lekarskich telefonicznych porad? Zadzwoń po numerek do przychodni to się dowiesz.. nawet nie wpuszczają chorej osoby . Chciałem zaznaczyć że lekarze składali przysięgę chipokratesa .. widzę że za durzo oglądasz tvpis.. Jak być pracował (pracowala) jako kierowca ktury jeździ z towarem po całym świecie . To byś wiedział (wiedziala) co tak naprawdę dzieje się w innych państwach. Ja jestem takim kierowcą i widzę co się dzieje . Więc lepiej nie mów nic .. współczuję Ci optymizmu ...

do Marek

Data: 21 października 2020, 15:49 Na raka, w zasadzie, też nie ma leku a nowy nie jest, więc argument z czapy.
Tak, kierowcy tak mają, jeżdżą po świecie i twierdzą, że dlatego wiedzą lepiej.
Ja nie wypowiadam się z perspektywy kabiny kierowcy, ale dlatego, że posiadłem nieco wiedzy na temat o którym piszemy.
Nie wiem co do sprawy mają media społecznościowe, ale politycy rzeczywiście są oderwani od społeczeństwa. Mają dostęp do lepszej opieki lekarskiej i to oni są uprzywilejowaną kastą, a nie sędziowie.

Kiki

Data: 22 października 2020, 20:39 Marek ma racje poczytajcie o tych testach yo ściema ... po za tym zauważcie ze o niczym innym się nie mówi tylko COVID COVID COVID jakby nie było grypy zapalenia płuc anginy itd ludzie śmierdzi tu syfem na cały świat
Lekarze już kręcą głowami bo sami w to nie wierzą ale dostali w szpitalach podwyżkę 200% żeby każdemu w icd10 covida walić bo dodatkowy hajs z tego mają
Czas otworzyć oczy !!
Wirusy były są i będą a pandemia strachu trwa w najlepsze

szanowna Kiki

Data: 23 października 2020, 22:48 P#$^&&9%l, p#$^&&9%l a walizka po peronie lata!

! ! !

Data: 24 października 2020, 18:11 @ Marek
Świat zwariował ! Za tzw. komuny by ukończyć kurs i zdać egzamin trzeba było mieć ukończoną szkołę podstawową !
Załapałeś dlaczego tak napisałem.
A przy okazji dajcie nauczycielom podwyżki .

Marek

Data: 27 października 2020, 13:29 @ !!! Prawda jest taka że edukacja w dziejszych czasach jest tragiczna. Dziejsza młodzież ktura dziś chodzi do liceum . Za tak zwanej komuny skończyła by szkołę zawodową. Bo do liceum by się nie dostali ..