Modernizacja ul. Lipkowskiej staje się faktem

Dodano: 26 września 2023; GoraKalwaria.net Na zlecenie gminy firma wykonawcza wymieni nawierzchnię ul. Lipkowskiej w Górze Kalwarii, ale nie tylko. Także chodnik, pobocza i zjazdy do posesji. Ponadto powstanie odwodnienie.

Przebudowa obejmie odcinek liczący prawie 1,6 km, od skrzyżowania z ul. ks. Sajny do wału przeciwpowodziowego.

Jak wyjaśniają miejscy urzędnicy, w czasie prac z szosy będzie można korzystać, ale dotyczy to tylko osób przy niej mieszkających. Pozostali uczestnicy ruchu muszą omijać miejsce inwestycji. Zalecany objazd – drogą 724.

Roboty, dofinansowane z budżetu samorządu województwa, zakończą się najpóźniej na początku grudnia.
Dodaj swój komentarz

Imię (pseudonim):

Treść:

Komentarze (16)

rowerzysta

Data: 26 września 2023, 20:19 Niedzielni rowerzysci z Warszafki bedą w szoku ze nie dojadą do kawiarni

nsz

Data: 27 września 2023, 07:27 @rowerzysta
proszę nie nazywać rowerzystami panienek w obcisłych gaciach

Antyrowerzysta

Data: 27 września 2023, 08:56 Wreszcie, może pedalarze na dwóch kółkach znikną na parę miesięcy z tego miasta. Góra zrobiła się w weekendy miastem rowerowym, tylko że nasi włodarze zapomnieli o ścieżkach rowerowych. Biorąc pod uwagę, że w ostatnich 15 latach zostało zmodernizowanych 50% dróg i nie licząc Marianek, tylko Wierzbowskiego ma ścieżkę rowerową i to super beznadziejną, to to jest klęska i powinien być całkowity zakaz poruszania się rowerem.

ppp

Data: 27 września 2023, 10:58 niby burmistrze tacy lewicowi, tacy rowerkowi, a za ich czasów żadnej ścieżki rowerowej nie przybyło.
co gorsze to na Sajny zrobiło się niebezpiecznie. po założeniu lajkrów pożyczonych od siostry brzuchaczom krew nie dopływa do mózgu i nie stosują się do przepisów ruchu drogowego. Starsi ludzie, dzieci, niedzielni kierowcy zmierzający do kościoła, a lajkrowicze szaleją i łamią przepisy. Szczają i zaśmiecają okolicę. Niszczą zieleń.

Pedalarz

Data: 27 września 2023, 13:26 Gdyby nie Ci niedzielni rowerzyści to nikt do Góry Kalwarii by nie przyjeżdżał.

Pozdrowienia dla wszystkich sfrustrowanych mieszkańców Góry Kalwarii i okolic.

Olo

Data: 27 września 2023, 14:09 @antyrowerzysta
Gdyby nie Ci rowerzysci to miasto świeciło by pustami a tak to i kawiarnie i restauracje zarobią..

SciezkaRowerowa

Data: 27 września 2023, 15:17 Owi rowerzyści nie jeżdżą i nie będą jeździć po ścieżkach rowerowych gdyż biją rekordy świata i muszą mieć równą nawierzchnie aby nie uszkodzić swojego wypasionego rumaka za 30 tys. zł. Zatem ścieżka rowerowa nie rozwiąże problemu bezpieczeństwa... .

ola

Data: 28 września 2023, 09:31 No to pani z rogu Szpitalnej i Lipkowskiej która notorycznie z nudów robiła zdjęcia zaparkowanym obok jej posesji samochodom będzie szczęśliwa. Owszem jest tam zakaz parkowania, ale gdzie mają zaparkować rodzice z dziećmi, które odprowadzają do przedszkola jeśli na parkingu przed przedszkolem parkuje auta koleś z "warsztatu" na Sajny?

Aha

Data: 28 września 2023, 11:34 Jeszcze chodnik tam zrobia ciekawe gdzie chyba pod ziemią haahahahah

Eciak Mokotowski

Data: 28 września 2023, 21:16 Pan z warsztatu na sajny okamerował się po tym jak wywinął szpagat w sprawie gangu snajpera 😆😆

wojtek

Data: 28 września 2023, 21:45 Fakt jest faktem,że rowerzyści trochę przeginają z prędkością i jazdą całą szerokością ulicy.Ale dzięki nim GK jest szerzej znana w ich środowisku a dzięki temu w świecie :) ***** ***

nsz

Data: 29 września 2023, 07:53 @Pedalarz, Olo
sprawdźcie ilość wolnych miejsc w hotelach w Górze i okolicach. Zdziwicie się. Tam przyjeżdżają ludzie, którzy zostawią pieniądze - kilkaset zł. Lajkrowcy co najwyżej kupią coś w "pedalarskim kąciku" przy pomniku Adama i Ewy.
Niestety więcej z nich szkód niż pożytku. Zostawi taki 5zł, a zdepcze trawnik na skwerku, obsika bramy i skarpę. Najgorzej, że łamią przepisy i sprowadzają niebezpieczeństwo. Wczoraj lajkrowcy nie zatrzymali się przed pasami i o mało nie rozjechali rodziny. Tarasują chodniki, niszczą zieleń. Przeszkadzają wszystkim dookoła. Na drodze, to już w ogóle zachowują się tragicznie. Czy te 5zł jest tego warte? Takich "turystów" chcemy? Nie trzeba zrobić wszystko, żeby się ich pozbyć z miasta, bo odstraszają prawdziwych turystów.

Zły

Data: 29 września 2023, 21:13 Żaden remont Lipowskiej nie powstrzyma facetów w rajtuzach , jakieś głupie znaki zakazu ruchu czy wjazdu? To ich jak zwykle nie dotyczy tym bardziej w dziurze Kalwarii.A przy okazji gdzie będzie ten chodnik,po zburzeniu muru DPS -u ? czy jak zwykle zwężą jezdnię i jeszcze zrobią dziesięć progów w pakiecie w myśl lewacką - samochód twój wróg!!

Kocham rowerzystów

Data: 29 września 2023, 21:56 Mam nadzieję, że remont szybko się skończy i rowerzyści znów nadadzą kolorytu naszemu miastu!

Góra to dziura

Data: 10 listopada 2023, 13:11 Remont stał się faktem ,ale faktem jest ,że już sknocili.
Od rana pracuje Wydział Inwestycji Remontów i Drogownictwa. Za późno na kontrolę drogowcy mają plany i robią jak mają na rysunku. I jak znam życie Gmina będzie musiała dołożyć do rachunku , przecież inwestor z łapówki nie wyłoży.

A jednak dziura

Data: 11 listopada 2023, 12:12 I stał się cud, od wielu dni podatnicy z Lipkowskiej mieli bałagan na drodze i wystarczyła jedna noc by droga stała się przejezdna.