Na Debatę Kalwaryjską stawią się wszyscy kandydaci

Dodano: 20 marca 2024; GoraKalwaria.net Wszyscy kandydaci ubiegający się w wyborach o fotel burmistrza Góry Kalwarii potwierdzili swój udział w debacie, która odbędzie się w najbliższą niedzielę 24 marca.


News will be here

Kiedy? Najbliższa niedziela, 24 marca od godziny 11:00 (do 13:00).
Gdzie? W Kino Uciecha - Reaktywacja Góra Kalwaria
Będzie także transmisja na żywo na Facebooku.
Nagrania zostaną także udostępnione po wydarzeniu.

W ramach Debaty Kalwaryjskiej zaplanowano:

1. Pytania, których nie znają kandydaci i ich komitety
2. Serię pytań, które zostały udostępnione wszystkim kandydatom
3. Pytania od publiczności na sali i internautów
4. Pytania między kandydatami
5. Czas swobodnej wypowiedzi

Agenda spotkania:

10:30 - 10:50 Rejestracja i wejście na spotkanie dla publiczności
10:55 Przywitanie i start transmisji on-line
11:00 Start debaty - pytania "rozgrzewkowe" - nieznane komitetom
11:20 Pytania do kandydatów - znane wcześniej komitetom obszary oraz pytania od publiczności i internautów
12:20 Pytania między kandydatami
12:45 Czas swobodnej wypowiedzi kandydatów
13:00 Zakończenie debaty oraz transmisji

Głównym organizatorem debaty jest portal Kalwaryjski.pl. Partnerem wydarzenia nasz portal GoraKalwaria.net.

Wydarzenie na Facebooku:
https://www.facebook.com/events/1132283331281422/

Dodaj swój komentarz

Imię (pseudonim):

Treść:

Komentarze (27)

mieszkaniec

Data: 20 marca 2024, 13:53 szkoda tylko, że już nie ma miejsc

a może

Data: 20 marca 2024, 14:10 a może zrobic debate pod chmurką, żeby mogli wejść wszyscy chętni a nie tylko miłośnicy poszczególnych kandydatów i klakierzy?

PR

Data: 20 marca 2024, 14:22 Najobrzydliwszy PR w internecie i ogólnie prowadzi Fijka i jego sztab, potem ludzie Komosy (kandydat na radnego Janusiewicz) - ona wyjątkowo cicha. Potem ludzie Jędralowej - kandydat na radnego Skibiński. Reszty jakoś cicho. To tylko moje odczucie.

Pamiętacie ?

Data: 20 marca 2024, 16:14 Zmiany na maxa !

Jestem za , i zagłosuję na Ole, Ole..... na burmistrza tylko Ty !

WPI

Data: 20 marca 2024, 17:49 @PR

Zgadza się, głównie sztab P. Jędral odpowiada na pytania i wchodzi w polemikę na temat programu, od P. Komosy też się zdarza, PO jest zamknięte w swojej bańce i usuwają komentarze, PiS milczy a obecna władza wystarczy, że chwali się "owocami kadencji"

Rysio

Data: 20 marca 2024, 18:04 A kto Fijce wymyślił etat kierownika utrzymania terenów ? Czy to on przypadkiem sam nie błagał na kolanach AS, że zrobi to i to, tylko żeby dać mu pracę ?

Wyborca

Data: 20 marca 2024, 18:11 Ale ludzie mają parcie na szkło, listy kandydatów a na nich, matki, żony i kochanki, albo młodzi kandydaci na radnych i ich wielkie pomysły, a nie pamiętają jak jeszcze kilka lat temu kradli kanapki z tornistrów kolegom z klasy i darli łacha… opamiętajcie się, bo zaczną wypływać brudy na wasze tematy…

do WPI

Data: 20 marca 2024, 18:25 Jeśli silisz się na komentarz to przynajmniej bądź obiektywny. Chwali się bo ma czym, to po pierwsze. Ci, którzy atakują nie mają się czym pochwalić - bo nic nie zrobili widocznie, skoro atakują. A programy wyborcze? Każdy może napisać cokolwiek. To, że obecny burmistrz (zaznaczę, że go nie znam) się chwali tym co zrobił to tylko dobrze świadczy, że ma się czym pochwalić. Opozycja, jak to opozycja będzie piszczeć, że jest źle a jak oni będą to będzie dobrze. Tylko, że analizowałem i jakoś pchają się na stołek podkreślając swoje doświadczenie tylko, że....nie mają swoich "owoców" a przecież przez tyle lat niby działali. Zauważyłem też, że nikt z opozycji nie potwierdzi oficjalnie, że "owoców kadencji" było dużo i to sporej wagi jak na Górę Kalwarię. Według mojego odczucia tak jest. To tyle w temacie.

dyżurny Ptyś

Data: 21 marca 2024, 07:05 Skoro burmistrz ma takie wyniki i ma się czym chwalić dlaczego ZGK kuleje ile razy mieszkańcy będą spłacać długi.

Żołnierz

Data: 21 marca 2024, 07:15 Ludzie opamiętajcie się!!!!
Jeżeli rozważacie oddanie głosu na Stanisława Fijkę to proponuję zasięgnąć opinii byłych żołnierzy z jednostki w Górze Kalwarii
Gwarantuję że oprócz tych którym obiecał profity za wsparcie po ewentualnej wygranej oraz kilku donosicieli którymi się otaczał w czasie służby to każdy Wam powie prawdę o tym człowieku
A jest to osoba która będzie się do Was uśmiechać, obiecywać Wam wszystko i klepać Was po plecach a kiedy się odwrócicie natychmiast Was obgada jeszcze zanim odejdziecie
Poza tym jest to intrygant i najchętniej otacza się nie ludźmi konkretnymi i pracowitymi a leniwymi donosicielami
A piszę to dlatego że byłem światkiem działań tej persony w trakcie służby w jednostce wojskowej w Górze Kalwarii
Pozdrawiam serdecznie wszystkich wyborców

kominiarz

Data: 21 marca 2024, 07:32 @doWPI
Ty chyba polemizujesz ze wszystkimi, którzy obiektywnie oceniają aktualnego burmistrza. Przy innym temacie dyskutowałeś z mieszkańcem zachwalając burmistrza. Zarzekając się, że go nie znasz coraz bardziej przekonujesz, że to jest nieprawda i należysz do jego sztabu. Zgadzam się, że w porównaniu z poprzednikami Pan Arkadiusz zrobił więcej, ale sporo jeszcze może poprawić

nsz

Data: 21 marca 2024, 07:55 @do WPI
szkoda tylko, że połowa jego owoców to zasługi poprzedników. Przygotowanie, uzgodnienia i dofinansowanie na budowę kanalizacji to poprzedni zarząd ZGK. On tylko odebrał. Nawet tego nie dopilnował, bo z kanalizacji śmierdzi. Budowa skarpy to samo.
To co zrobił od początku, to plac zabaw i boisko do koszykówki.
Czego nie zrobił:
Nie zrobił niczego co poprawiłoby komunikację zbiorową w gminie. Mimo, że jest plan rewitalizacji z opisem, że w pobliżu pkp ma być hub przesiadkowy, to nic się w tej sprawie nie wydarzyło. A przepraszam sprzedał działkę pod Netto, a przecież tam mógłby być parking P&R czy zajezdnia autobusowa. Pociągów jeździ mało, a on jeszcze wojuje z PKP blokując budowę nowych linii związanych z CPK.
Zbudował ścieżkę z kamyków do Czerska, po której nikt nie chce jeździć.
Nie potrafi nic zrobić z kolarzami, którzy stwarzają olbrzymie niebezpieczeństwo w okolicy szkoły podstawowej. Śmiecą i tarasują chodnik i jezdnię.
Ulice i chodniki są brudne. Kupa na nich piasku. Odpowiedzialni za to koledzy z ZGK nawet się za to nie zabierają. Drugi kolega, którego zrobił szefem grupy zaczął z nim konkurować.
Straży miejskiej nie widać.
Co zrobił? Projekt targowiska? Projekt rynku po raz któryś? Po co? Bo za to trudno rozliczyć.
Co zrobił, by przeciwdziałać patodeweloperce? Zobaczcie jak wygląda Chopina teraz. Kto pozwolił na budowę bloków przy Kalwaryjskiej? Ten sam, co teraz chce przedłużenia Papczyńskiego, by patodeweloper mógł wybudować więcej.

Zły

Data: 21 marca 2024, 09:25 @nsz Zapomniałeś,czy może nie wiesz o akcji ścigania prywatnych właścicieli nieruchomości. Każdy metr posesji został namierzony i opodatkowany po wysokich stawkach, mój podatek wzrósł o ok 70%.

Biba

Data: 21 marca 2024, 11:09 Dziwne, że żaden z kandydatów na stanowisko burmistrza nie ma zamiaru zainteresować się pocztą w Górze Kalwarii .Poczta to kuriozalny jarmark ,który zajmuje miejsce dla interesantów. Rachunki np.za gaz dostajemy z 2 tygodniowym opóźnieniem- płacąc odsetki za nieterminową wpłatę. Ostatnio kiedy listonosz był chory korespondencja była dostarczona po tygodniu.Szef poczty to osoba wirtualna,do której nie ma dostępu, drzwi zawsze zamknięte na klucz ,telefonów nie odbiera.Ciekawa jestem za co właściwie ta osoba bierze pieniądze. Jest to najgorsza placówka poczty jaką znam. Zachęcam pretendentów na stanowisko burmistrza do zajęcia się tą placówką. Wyborcy napewno to docenią.

krzysiek

Data: 21 marca 2024, 12:20 Główne pytanie do kandydatów: jak planują rozwiązać sprawę wybudowania schronów przeciwlotniczych dla mieszkańców? Czy zgk jest przygotowany a ewentualne znieszenia sieci wodociagowej, aby zabezpieczyć mieszkańców w wodę podczas ewentulnego konfliktu zbrojnego? Czy kandydaci planują szkolenia dla mieszkańców jak zachować się podczas alarmu? ... pytań jest wiele. Wszyscy inwestują w drogi, place zabaw itp (nie mówię że tonie ważne) ale czy ktoś pomyślał o bezpieczeństwie?

nowa

Data: 21 marca 2024, 13:20 @Biba
poczta to spółka Skarbu Państwa i burmistrz nie ma żadnego wpływu, co się tam dzieje. A to, że się dzieje źle to wszyscy wiedzą od dawna, a ostatnie kilka lat to pasmo nieszczęść. Dobrze, że nie organizowali tych wyborów kopertowych, bo to by był dopiero cyrk, choć i tak nawet za nierobienie wybory zapłacimy wszyscy kilkadziesiąt milionów.
Jeśli dostaniesz list z opóźnieniem to pisz reklamację do Centrali Poczty oraz poinformuj nadawcę, że nie otrzymałeś listu. Jak nie był polecony, to nie ma dowodu, że dostarczył fakturę, a co za tym idzie nie może naliczyć odsetek. Ale musisz to jak najszybciej zgłosić. Zarówno PNiG jak i PGE już znają temat i przedłużają terminy płatności

Gość

Data: 21 marca 2024, 15:38 Swój do swego ciągnie. Patrzyłbym na kandydatów również przez wzgląd z kim się łączą (o ile oczywiście są świadomi faktów).
A tu z plakatów gęba pseudoadwokata, co to pieniądze weźmie, sprawę oleje i telefon wyłącza. Albo nałogowego kłamcy, co to wszedł do ośrodka, wdał się w romans z pracownicą i wysadził poprzednią dyrektorkę. No, a potem urządził swój folwark oraz plac zabaw dla żony mobberki.
Góra Kalwaria nie zasługuje na takie władze. Szczególnie, jeśli jest możliwość wyboru. Drodzy Państwo, wy nie słuchajcie co oni mówią, wy patrzcie, co oni robią i jakimi ludźmi są.

świadek yehowy

Data: 21 marca 2024, 20:41 @ Żołnierz
"byłem światkiem działań"

mieszkaniec 2

Data: 21 marca 2024, 21:08 Nasze miasto nie ma szczęścia do zarządzających . Zaproponujmy na burmistrza kogoś takiego jak w Warce albo Otwocku ( podkupmy ich ) Tam widać jak można dobrze rządzić miastem.

pr

Data: 22 marca 2024, 08:06 Ciekawym tematem są MPZP uchwalane proponowane przez urząd i uchwalane przez radę gminy. Pod deweloperów, bloki jak w Pekinie (Chopina), mieszkańcy dowiadują się że będą bloki obok nich po rozpoczęciu budowy (Kalwaryjska). Obszar pomiędzy Kalwaryjską a Mariankami, MPZP typowo po dewelopera bo ma i może budować ile chce, jak chce i jeszcze gmina mu ulice buduje, właściciele większości terenu mogą co najwyżej trawnik sobie założyć. Inne tereny były w zabudowie jednorodzinnej, pojawił się on i wraz z nim bloki. Ulice zdewastowane, przy okazji budowy bloków ( obwodnicy też), na koszt gminy naprawa lub nic się nie dzieje. Brak miejsc parkingowych, poblokowane okoliczne ulice. Problemy z kanalizacją, smród na powitanie przy wjeździe do miasta i w mieście też. Brak ogólnodostępnej całodobowej toalety dla mieszkańców, gości i rowerzystów.

@#

Data: 22 marca 2024, 09:46 Komentarz został ukryty z powodu naruszenia zasad komentarzy.

hahaa

Data: 22 marca 2024, 10:21 Komosa - nauczycielka, chce likwidacji ZGK, tabelki nie ogarnia. toż to byłaby katastrofa.

nsz

Data: 22 marca 2024, 12:25 @pr
o to to właśnie. Zatrzymanie patodeweloperki to najpilniejsza kwestia. Takiego tematu oczekuję na debacie.
Obudźmy się bo staniemy się drugim piasecznem, a tego nikt nie chce. Stańmy się drugim Konstancinem czy Otwockiem.

Zenon

Data: 22 marca 2024, 12:33 Panie żołnierz.
A pan to z którego klubu - no którego sztabu kandydata piszesz? Tego Fajki nie znam, na oczy nie widziałem. Ale to tak nie fer pisać o podwładnym albo przełożonym.

mieszkaniec 2

Data: 22 marca 2024, 16:40 konkrety :
-wsparcie inicjatywy ścieżki rowerowej przez nieużywane filary mostu kolejowego
-kładka pieszo rowerowa nad obwodnicą do Czerska (połączenie tych miejscowości )
-połączenie miasta z Wisłą ( ścieżka pieszo- rowerowa )
Wstyd żeby miasto nad Wisłą odcięte było od rzeki.
-może kąpielisko lub otwarty basen ? (mieszkańców przybywa gmina coraz bogatsza myślę że stać nas na odważne pomysły)

Andrzej

Data: 22 marca 2024, 22:46 Komentarz został ukryty z powodu naruszenia zasad komentarzy.

Tomice

Data: 23 marca 2024, 19:24 Drogę robić a nie gadać!!!