Na terenie byłych koszar powstanie rodzinny plac z atrakcjami

Dodano: 17 marca 2023; Burmistrz Arkadiusz Strzyżewski podpisał umowę na budowę miejsca czynnego wypoczynku w Górze Kalwarii.


News will be here

Rodzinny plac z atrakcjami powstanie na terenie byłych koszar, naprzeciwko głównej elewacji Ośrodka Kultury. Będzie sięgać aż do skarpy.

Jak informują urzędnicy, poważne prace rozpoczną się od rozbiórki powojskowego budynku, który służył jako warsztat samochodowy i garaże. Zakończenie inwestycji – najpóźniej w listopadzie.

Co wejdzie w skład miejsca wypoczynku? Przede wszystkim dwa place zabaw (dla dzieci najmłodszych oraz nieco starszych). Ustawione zostaną nie tylko huśtawki, trampolina, ścieżka sprawnościowa itp. – nad placem górować będzie ogromne linarium ze zjeżdżalnią, z którego jednocześnie będzie mogła korzystać ponad setka osób! Część urządzeń zabawowych dostosowana będzie do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Powstanie także strefa zabaw muzycznych i plastycznych. Nie zabraknie siłowni plenerowej, plac bowiem ma być miejscem również dla młodzieży i dorosłych, w tym seniorów. Oprócz tego projekt inwestycji zawiera np. stół do ping-ponga, stolik do gry w szachy, altanę, zdrój wody pitnej, toaletę i zieleń (m.in. ponad 80 drzew) oraz miejsca parkingowe i latarnie.

Koszt przedsięwzięcia to ponad 5,6 mln zł. Ponad połowa pochodzić będzie z Rządowego Funduszu „Polski Ład”.

(Info i fot. UMiG w Górze Kalwarii)

Dodaj swój komentarz

Imię (pseudonim):

Treść:

Komentarze (18)

Żulio

Data: 17 marca 2023, 16:29 Jupiii..nie mogę się doczekać. Piękne miejsce do chlania, nawet będzie gdzie krecika postawić i do Janka niedaleko. Luksus

Abc

Data: 17 marca 2023, 17:49 Kolejny plac zabaw dla dzieci ...a paniusie z wozeczkami i pociechami
swoimii już urzędują na skwerku przed ratuszem ..zamiast na placu zabaw..hmm....

Rafz

Data: 17 marca 2023, 21:33 Młodzież będzie miała gdzie balować ;)

Mieszkaniec

Data: 17 marca 2023, 22:10 Jestem ciekawy jak długo po powstaniu będzie to zdemolowane przez młodzież oni sobie zrobią z tego atrakcje będą mieli kolejne miejsce do przyjścia i napicia się naćpają się świństwa i będą skakać jak małpy i demolować tak jak było na skarpie. Chyba ze będzie to chronione ale wątpię gmina jest przecież biedna niby to dla dzieci a człowiek nie będzie czuł się nawet bezpiecznie bo przyjdzie bydło .

???

Data: 18 marca 2023, 05:22 Ale wymyślił. W okresie letnim w nocy nie można wytrzymać w pobliskich blokach bo młodzież po nocach się bawi. Krzyki piski i głośne zachowanie zakłócają ciszę nocną. Teraz to głośne zachowanie przeniesie się jeszcze bliżej bloków. Burmistrz mieszka na nowym osiedlu to powinien pod swoimi oknami zrobić ta strefę ciszy a wtedy zobaczymy jak to jest w upalne lato spać przy zamkniętym oknie jak nocny wyjść mordę drze.

Aaa

Data: 18 marca 2023, 08:26 Zamiast pomyśleć o pobudowaniu nowoczesnej przychodni to taki plac w centrum miasta będzie zajęty przez piwoszy bo tylko oni są przez cały rok czasowi i zmęczeni życiem .

Kasia

Data: 18 marca 2023, 08:39 I to jest super wiadomość

A.

Data: 18 marca 2023, 15:30 Ludzie, co się z Wami dzieje? Tylko narzekać potraficie? Nic nie umiecie docenić? Uważam, że to świetny pomysł, ale faktycznie dobrze byłoby, gdyby obiekt był monitorowany. Pozdrawiam wszystkich niezadowolonych. Więcej optymizmu.

Gaja

Data: 18 marca 2023, 22:55 Wreszcie zaczyna się coś dziać na terenie byłej jednostki wojskowej ale czy musi tam powstać plac zabaw? Policja będzie miała swoją siedzibę za cmentarzem obecna jest w takim miejscu że ciężko trafić a i patrolu w mieście nie zobaczysz a cóż jak będzie na zad....u. Przychodna zdrowia też pozostawia dużo do życzenia jest po prostu za mała. Miasto się rozrasta przybywa mieszkańców a przychodnia będzie miała rozproszone gabinety lekarskie po całym mieście ze względu na brak miejsca. Więc może lepiej pobudować nową przychodnie lekarską i posterunek policji w centrum miasta? a i na plac zabaw znajdzie się miejsce np. na byłym placu k.przychodni lub k.stołówki żołnierskiej. Mieszkańcy na pewno ucieszyliby się jakby mogli dostać się bez problemów do lekarza.

???

Data: 19 marca 2023, 06:55 Ten plac będzie tak przydatny jak ta różnią na wsi pobudowana no ale pieniądze z kasy gminnej wyjdą i tu jest całe meritum sprawy a nie sztuczna troska o mieszkańców.

Ferdek

Data: 19 marca 2023, 12:36 A gdzie tam będziemy się wypróżniać?a kto będzie przeganiał Mandeli z tego placu?dzieci będą się bawić wśród pustych butelek po winie i wiecznie zachlanych szumowin.

Alka

Data: 19 marca 2023, 12:51 A ta strefa zabaw muzycznych. To co to ...bo uważam że to właśnie gdzieś tam ..jak najdalej od bloków powinna być jakaś stała scena tzw.muszla koncertowa ..i jakieś stałe ławki do siedzenia ...bo skwerek .przed ratuszem to nie jest dobre miejsce ...i centrum miasta i dworzec autobusowy ..a na skwerku rozkładany jest cały jarmark ..w sobotę w niedziele ..i muzyka bębni ...i tak ..co tydzień dwa przez całe lato ....są w miastach stałe .muszle z ławkami ...można usiąść .,a w Kalwarii ...lubu dubu na .stojąco na skwerku ... pora zmienić ta kanalizację ..letnich imprez plenerowych...

Bombelki

Data: 19 marca 2023, 16:07 Wszystko dla rodzin i bombelkow w dziurce Kalwarii a gdzie coś dla młodszych osób które nie żyją tylko swoimi dziećmi?

Zdumiony

Data: 19 marca 2023, 18:28 Czy ta firma Sorted to nie ta co wybudowała najdroższych skwer przy ul Dominikańskiej za poprzedniej władzy , tak krytykowanej przez obecnych włodarzy przed ostatnimi wyborami . To chyba jakaś niekonsekwencja, wręcz swoista obłuda. A jak to powiedział po wyborach i po objęciu stołka obecny wiec burmistrz do swojego poprzednika - punkt widzenia zmienia się wraz z punktem siedzenia . Można, można….?

Aaa

Data: 20 marca 2023, 09:21 Do ZDUMIONEGO. Proszę się nie dziwić włodarz zaczął kumac bazę. Koniec kadencji coraz bliżej. Trzeba się spieszyć.

pingpondzista

Data: 21 marca 2023, 11:52 Poprosimy o stół pingpongowy

Ksenia

Data: 22 marca 2023, 19:30 Wow super!!!:) Tylko żeby młodzież tego nie zniszczyła...

Sic

Data: 24 marca 2023, 10:41 Problem jest tylko taki, że AS wiele obiecał, a niestety mało z tego później zrealizował