Ta strona wykorzystuje pliki cookie do analizowania ruchu i mierzenia skuteczności reklam.
Dowiedz się więcej ZGODA

Nadzwyczajna sesja i nadzwyczajne środki ostrożności

Dodano: 26 marca 2020; 40 osób objętych kwarantanną domową, nie ma zakażonych koronawirusem - poinformował w środę burmistrz Arkadiusz Strzyżewski.

Przypomnijmy, iż w ubiegłym tygodniu nadzwyczajna sesja nie doszła do skutku, ponieważ zabrakło kworum – pojawiło się tylko ośmiu radnych. Sprawa wywołała sporo kontrowersji. Zupełnie odmienne stanowiska w tej sprawie przedstawili przewodniczący Rady Miejskiej Jan Rokita oraz wiceprzewodniczący Szymon Krupa.

Burmistrz Arkadiusz Strzyżewski ponowił wniosek o zwołanie nadzwyczajnej sesji. Tym razem osiemnastu radnych pojawiło się w Ośrodku Kultury, i obrady można było przeprowadzić.

Sesji towarzyszyły nadzwyczajne środki ostrożności. Przed wejściem na salę wszystkim uczestnikom obrad została zmierzona temperatura. Każdy zdezynfekował też dłonie, a większość założyła również maseczki ochronne i rękawice.  Dla bezpieczeństwa stoliki zostały zdezynfekowane i ustawione w odpowiedniej odległości od siebie.

Odnosząc się do aktualnej sytuacji epidemiologicznej w gminie burmistrz Arkadiusz Strzyżewski poinformował, że 40 osób jest objętych kwarantanną domową. Jak zaznaczył, nie ma zakażonych koronawirusem.

Rada Miejska zatwierdziła zarządzenie burmistrza w sprawie wprowadzenia zakazu handlu na targowisku miejskim w Górze Kalwarii. Przypomnijmy, iż zakaz ten nie dotyczy sprzedaży artykułów spożywczych i drogeryjnych. Obowiązuje od 20 marca do odwołania.

Podjęto też uchwałę o przeznaczeniu 935 tys. zł na zabezpieczenie gospodarki odpadami w kwietniu. Chodzi o przedłużenie na kolejny miesiąc umowy z operatorem na odbiór śmieci na dotychczasowych warunkach.

(mat)

Fot. UMiG Góra Kalwaria


Dodaj swój komentarz

Imię (pseudonim):

Treść:

Komentarze (21)

Lolos

Data: 26 marca 2020, 19:05 O proszę, jednak mogli przyjść na sesję? Zadzwiajace, że nagle na sesji można się pojawić mimo większej ilości zachorowań w okolicy Góry Kalwarii. Coś jednak widać przemówiło do rozsądkow

Szok!!

Data: 26 marca 2020, 19:48 Chyba 7 radnych glosowalo przeciw odbiorowi smieci w kwietniu! Nie wierze! Rozumiem, ze sami by czyscili smietniki?

Mieszkaniec

Data: 26 marca 2020, 20:45 Mam nadzieję że wszyscy byli? Jak nie to chyba pora wyrzucić za brak obecności

Marek

Data: 26 marca 2020, 20:46 Wszystko co teraz się dzieje w kwestii wirusa . Jest co najmniej śmieszne. Prawda jest taka że chodzi tylko o to żeby zlikwidować pieniądz. I żeby wszyscy płacili kartami . Żeby mieć kontrolę nad tym ile ludzie mają pieniędzy. Będziemy rozliczani o naj mniejsze rzeczy. Mało tego . Czeka nas drożyzna i zap.. miskę ryżu . A ci na górze będą się z nas śmiać. Polecam ten film https://m.cda.pl/video/21478645e

Stach

Data: 27 marca 2020, 06:29 Nie rozumiem. Tydzień temu nie przyszli bi się bali. Teraz już są i zadają bzdurne pytania przez prawie 3 godziny. Zero konsekwencji.

Radek do Ura

Data: 27 marca 2020, 07:31 Czy był radny Ura? jak nie tzn. że to gość z tych co to jak coś się dzieje źle to uciekają a potem mówią, że stali w pierwszym rzędzie. WSTYD, bo nie tak powinien sie zachowywać radny. Jak się nie podoba to złóż pan mandat. Kandydowałeś, latałeś o poparcie a teraz się pan schowałeś? i jeszcze dobrodusznie pozwalasz ludziom zebrać podpisy to złożysz mandat. Złóż i daj już spokój

wyborca

Data: 27 marca 2020, 09:51 Dziś i wczoraj na targu sprzedawano bardzo potrzebny produkt .... kwiatki. Ludzie ściśnięci w kolejce do wędlin i nie tylko.
Śmieci, targowisko i to wszystko!!!!
A pomoc dla rodzin i szkół w organizacji pracy zdalnej!!!!
A organizacja dożywiania dzieci - dowóz obiadów do domu!!!
A zabezpieczenie personelu medycznego i dostęp do lekarzy!!!!
A zabezpieczenie pracowników opieki społecznej!!!!
I jeszcze jedno.. może czyszczenie miasta zanim ludzie pomyją okna przed świętami a nie jak w ubiegłym roku w Wielkim Tygodniu!!! Bo chyba jakieś sprzątanie miasta po zimie Pan burmistrz planuje? Czemu mają służyć, te obrzydliwe słupy m.in. przy targowicy? Albo to stoi taka szara szkarad albo z tej szarej szkarady zwisają resztki porwanych plakatów - koszmar estetyczny!!!!

Do dezerterów

Data: 27 marca 2020, 15:45 A na tej sesji już nie baliście się o swoje zdrowie?
Wstyd i hańba, Panie Ura a teraz nie wyda Pan oświadczenia? Już nie chcesz Pan rezygnować?

do wyborcy

Data: 27 marca 2020, 20:37 kto Ci płaci?

oj!

Data: 27 marca 2020, 20:58
@wyborca
Dziś i wczoraj (i wcześniej) na .. portalu ten sam samograj.
Ktoś się zawiesił czy schizofrenia?. DZBAN!

ładna historia

Data: 27 marca 2020, 21:22 935 tys.
Jeśli tyle kosztuje wywóz miesięcznie to ile skwerków by było

UPS

Data: 27 marca 2020, 22:25 Kto to jest ten Ura?

pytek

Data: 28 marca 2020, 13:01 Prymitywna to demagogia, czy hejt, czy chorobat?

Dziś i wczoraj na targu sprzedawano bardzo potrzebny produkt .... kwiatki. Ludzie ściśnięci w kolejce do...mięsa, NIE KWIATKÓW. ale zbitka kwiatków i ściśniętych ludzi to prosty zabieg socjotechniczny - na niektórych działa.

Dalszy tekst - ukryty atak na burmistrza i treść jego zarządzenia o handlu na targowisku obnaża prawdziwe intencje \"wyborcy\" (kolejny raz). Osoba przegrana w wyborach tęskni do poprzedniej kadencji, bo lepiej było być w układzie trzymajacym władzę, niż w opozycji. Jak ktoś sporo traci to popada w złość - oby nie w schizofrenię.
Takich ludzi żal, bo nie ma lekarstwa na głupotę.

A co do kwiatków - uważam, że zasadnym będzie w tym trudnym czasie handel nie tylko kwiatkami, ale i sadzonkami : drzewek, krzewów owocowych, warzyw i owoców. To produkt sezonowy; jak ktoś go nie sprzeda teraz, ale i nie kupi w tym czasie - to rok w plecy.....dla wielu. /czy oni obchodzą wyborcę, lub wyborczynię?/
I lepiej, wiadomo, handlować tym towarem na swieżym powietrzu, niż w zamkniętych powierzchniach sklepowych. I taniej, bo wieksza konkurencja ect....
Ale z zachowaniem zasad bezpieczeństwa, które winien zarządzić burmistrz. Może i wyborca z tego handlu czasem skorzysta, i ktoś przegrany w poprzednich wyborach też.

Zdrowia i rozsądku czytelnikom życzę.

ps. lepszy na targu handelek niż za milion... skwerek.

Siara

Data: 28 marca 2020, 15:55 Komentarz został ukryty z powodu naruszenia zasad komentarzy.

do pytek

Data: 28 marca 2020, 17:04 Idealnie to opisałeś :) a do UPS- URA to taki radny, który jest mocno w buzi ale strasznie płochliwy, żeby nie powiedzieć tchórzliwy. Czy tacy radni nam potrzebni? mi nie.

ktoś

Data: 28 marca 2020, 17:21 Szczekaczka na Rynku i tylko tyle???? Słabo!

wyborca

Data: 28 marca 2020, 17:33 W ciągu tygodnia zostałem Panią Komosą, jakimś Krzysztofem, teraz byłym burmistrzem. Skucha! Jestem po prostu podatnikiem, który ciężko pracuje i oczekuje, że jego podatki zostaną dobrze wydane a osoby, które wybraliśmy będą rozwiązywały nasze problemy. Pytania, które zadaję są dla mnie w tej chwili najważniejsze. To są teraz kluczowe problemy, którymi powinien burmistrz i radni się zająć. Posłuchajcie co się dzieje w sąsiednim Grójcu a wtedy przestaniecie się dziwić dlaczego interesuję się jak Pan burmistrz działa w trudnej sytuacji, czy będziemy mogli liczyć na pomoc. Póki co widzę i z różnych środowisk słyszę, że nie bardzo!

do wyborcy

Data: 29 marca 2020, 16:17 nie wycieraj sobie przysłowiowej buzi tym, że płacisz podatki, raczej wszyscy płacą

pytek

Data: 29 marca 2020, 23:33 Czy w mym wpisie była sugestia, że (cytuję) : W ciągu tygodnia zostałem Panią Komosą, jakimś Krzysztofem, teraz byłym burmistrzem. Skucha! ...? Tak. Skucha! I to spora, w starym stylu...
Stwierdzenia : Osoba przegrana w wyborach tęskni do poprzedniej kadencji, bo lepiej było być w układzie trzymajacym władzę, niż w opozycji.... nie odnosi się do poprzedniego burmistrza. Nie podejrzewam Go o taką mistyfikację, i tyle w temacie. Wskazuję na słowo \"układ\", w które wpisuje się ileś osób przeżywających porażkę - bo niewątpliwie coś stracili i żółć ich zalewa....
Bardzej chodzi mi o te kwiatki, sadzonki, a przede wszystkich o ludzi z tym związanych, w których interesy uderza teraz koronawirus. Może wyborca to zrozumie.
Jak i to, że porażka, rzecz może bolesna, nie powinna przesłaniać rzeczywistości i normalnego myslenia - nie tylko o sobie. W tym trudnym czasie zwłaszcza.... .
Dojeżdżanie obecnego burmistrza nic tu nie daje.zły

Data: 30 marca 2020, 18:19
@Pytek wyborcy wszystko się nie podoba, niedługo lustra w domu pozasłania bo nie będzie mógł patrzeć teź na siebie.

pytek

Data: 31 marca 2020, 20:50 @zły - może tak być... .