Ta strona wykorzystuje pliki cookie do analizowania ruchu i mierzenia skuteczności reklam.
Dowiedz się więcej ZGODA

Najciekawsze imprezy sportowe, które miały miejsce w Polsce w XXI wieku

Dodano: 6 lutego 2021; Każdy fan sportu nieustannie śledzi bieżące wydarzenia. Warto jednak się zatrzymać i przypomnieć sobie, jakie imprezy zostały zorganizowane w naszym kraju.

Poniżej przedstawiamy nasz ranking, w którym umieszczamy najważniejsze wydarzenia sportowe. Jakich sportowców gościliśmy w naszym kraju? Które imprezy wywołały najwięcej emocji? Jeżeli taki temat Cię interesuje, koniecznie czytaj dalej!

Imprezy przed rokiem 2010

Pierwsze dziesięciolecie było naprawdę ciekawe. W naszym kraju mogliśmy kibicować w poszczególnych zawodach:

- J&S Cup - tenis to bez żadnych wątpliwości sport globalny. W 2006 roku czterech z dziesięciu najlepszych graczy pojawiło się w Polsce. Między innymi była to bardzo dobrze znana na całym świecie Venus Williams. Może nie był to event, który zmusił Polaków do wstrzymania oddechu, ale ze względu na prestiż tej dyscypliny z całą pewnością zwrócił oczy całego świata ku naszemu kraju.
- Puchar Świata w skokach - skoki narciarskie są popularne tylko w kilku krajach. Natomiast zdecydowanie trudno pozostać obojętnym wobec wydarzeń ze stycznia 2002 roku, które miały miejsce w Zakopanem. Na Wielką Krokiew przyjechało sto tysięcy widzów! Tak właśnie narodził się Puchar Świata w Zakopanem, który trwa do dziś.
- Eurobasket – koszykówka to jeden z najpopularniejszych sportów na całym świecie, jednak w Polsce raczej nie wyrażamy takimi rozgrywkami zbytniego zainteresowania. Mieszkańcy miasta-gospodarza byli wręcz często nieświadomi takiego wydarzenia w pobliżu. Polska też nie odniosła większych sukcesów sportowych, bo odpadła w drugiej turze.

Co ciekawe bardzo często podczas takich imprez sprawdzano przewidywania jak zakończy się dana impreza. Totolotek kod promocyjny to gwarancja najlepszej rozrywki w typowanie wyników poszczególnych spotkań już od samego początku zabawy.

Imprezy po 2010 roku

Ten czas był również bardzo owocny. Do najważniejszych wydarzeń zaliczamy:

- ME w piłce ręcznej 2016 - wydarzenie to odbyło się w czasach, w których polska piłka ręczna była najbardziej popularna. Rok wcześniej, tj. w 2015 roku nasza drużyna zdobyła brązowy medal Mistrzostw Świata. Początek imprezy okazał się jednak smutnym przeżyciem. Chorwacja wygrała z Polakami z przewagą 14 bramek, a my pożegnaliśmy się z szansą pojawienia się na podium.
- Mistrzostwa Świata siatkarzy 2014 –ta niezapomniana impreza rozpoczęła się meczem na Stadionie Narodowym. W samym wydarzeniu wzięło udział aż 63 tysiące kibiców! To właśnie wtedy reprezentant Polski wypadł najlepiej w historii wydarzeń na jego własnym terenie.
- Euro 2012 – oczywiście w tej liście nie mogło zabraknąć i tego wydarzenia! Choć finał odbył się w Kijowie, to niewątpliwie było to pierwsze tak wielkie wydarzenie piłkarskie w Polsce. W porównaniu z innymi wydarzeniami, to właśnie w związku z Euro infrastruktura naszego kraju uległa ogromnym zmianom. Sam turniej okazał się ogromnym sukcesem. I chociaż nie udało się wyjść z grupy, to do dziś pamiętamy emocje, które podczas samego Euro nam towarzyszyły!

Jak można zauważyć, w Polsce odbyło się wiele ciekawych imprez sportowych. Przeżywaliśmy niesamowite emocje. Wygrywaliśmy oraz musieliśmy zmierzyć się z porażkami. Dodatkowo niejednokrotnie udowodniliśmy, że jesteśmy w stanie zorganizować zawody na poziomie światowym, a to wpłynęło na postrzeganie naszego kraju poza granicami.