Ta strona wykorzystuje pliki cookie do analizowania ruchu i mierzenia skuteczności reklam.
Dowiedz się więcej ZGODA


Najlepsze miejsca na wakacje nad polskim morzem - gdzie zaplanować urlop?

Dodano: 19 marca 2021; Bałtyk przyciągnął w 2020 roku, w okresie wakacyjnym (lipiec, sierpień), 1,5 mln turystów. W czasie pandemii nad polskim morzem wypoczywało około 14 proc. turystów mniej w porównaniu z analogicznym okresem 2019 roku. Jak widać Bałtyk jest bardzo chętnie wybierany przez Polaków jako cel urlopowych wyjazdów. A na turystów czekają liczne atrakcje. Które miasta cieszą się popularnością?

770 km linii brzegowejDo wyboru tętniące życiem kurorty, pełne klubów, atrakcji, imprez. Miasta, które nie zasypiają. A tuż obok ciche, małe miejscowości i wsie. Są idealną opcją, gdy poszukujesz miejsc spokojnych, gdzie na plażach nie ma tłoków, życie toczy się wolno w swoim rytmie. Często są one blisko dużych miast, zatem jest opcja, by wybrać się do bardziej rozrywkowych regionów. Polskie morze oferuje liczne atrakcje, oprócz piaszczystych plaż, parki rozrywki dla dzieci, ścieżki rowerowe, szlaki piesze. A także inne atrakcje jak na przykład: park labirynt w Łebie, oceanarium, papugarnie. park miniatur (Dziwnów). Sprawdź też inne atrakcje na stronie: https://www.travelin.pl/region/polskie-wybrzeze.

Najpopularniejsze miasta nad morzemMamy swoją Saharę, mamy też miasto leżące na wyspach (Świnoujście) i miasto słynące ze SPA, którego nie powstydziłyby się najlepsze kurorty w Europie. Które miasta cieszą się największą popularnością?

- Polska Ibiza, czyli Mielno- to miejscowość, w której życie toczy się przez całą dobę. Liczne kluby, imprezy, z pewnością nie zawiodą żadnego żądnego nocnych przygód turysty.

- Polska Sahara, czyli Łeba- jedna z najbardziej znanych i najbardziej lubianych nadbałtyckich miejscowości. Sahara, bo ma największe ruchome wydmy w Europie. Więcej na temat atrakcji w mieście znajdziesz na stronie: https://www.travelin.pl/miasto/leba.

- Polskie SPA, czyli Kołobrzeg- to temu miastu przypisuje się najlepszą ofertę w obszarze SPA i to nie tylko nad morzem. Miasto ma do zaoferowania znacznie więcej: https://www.travelin.pl/miasto/kolobrzeg, dlatego znajduje się w czołówce najchętniej wybieranych przez turystów na wakacyjny odpoczynek.

A może nie morze, a góry albo Mazury?W Polsce jest wiele pięknych miejsc, w których odpoczniesz, aktywnie spędzisz czas, poleżysz nad wodą bądź skorzystasz z oferty SPA. Popularne kierunki sprawdzisz na stronie: https://www.travelin.pl/. Czasem nie dostrzegamy pięknych miejsc, które położone są w pobliżu, a są świetnym pomysłem na weekendowy wyjazd. Zawsze warto szukać inspiracji.

Choć narzekamy, że Bałtyk jest zimny, to co roku w najpopularniejszych kurortach jest ciężko z miejscem na plaży. Nadmorskie kurorty mają swój urok, a po kilku minutach w wodzie, nie wydaje się być już tak zimna.