Nasze liceum na 459. miejscu w rankingu portalu edukacyjnego Perspektywy

Dodano: 11 stycznia 2018; Liceum im. ks. Zygmunta Sajny znalazło się w pięćsetce najlepszych liceów w Polsce w rankingu przygotowanym przez portal edukacyjny Perspektywy.


News will be here

To sukces naszej szkoły, bo w poprzednich trzech latach górskokalwaryjskie liceum plasowało się poza pierwszą pięćsetką. W rankingu brano pod uwagę wyniki matur oraz sukcesy uczniów w olimpiadach przedmiotowych.

Ogólnopolski ranking otwiera XIII Liceum Ogólnokształcące w Szczecinie. Liceum w Piasecznie jest na miejscu 159., a placówka w Grójcu na 435.

W rankingu szkół z województwa mazowieckiego nasze liceum zajęło 98. miejsce (Piaseczno – 47., Grójec – 93., a Warka – 136.)

(mb)




Dodaj swój komentarz

Imię (pseudonim):

Treść:

Komentarze (23)

źródło

Data: 11 stycznia 2018, 11:06 przydało by się dodać link do źródła

Sanchez

Data: 11 stycznia 2018, 11:11 Czy to jest powód do dumy?

Nick

Data: 11 stycznia 2018, 12:04 Czyli ponad 40 miejsc w górę. Ładnie.

????

Data: 11 stycznia 2018, 13:24 budowlanka > sajny

jojo

Data: 11 stycznia 2018, 16:10 \"Oświata oczkiem w głowie\" !

Marian

Data: 11 stycznia 2018, 18:58 Sukces czy może porażka? To nie jest tylko zła edukacja wspomnianego liceum lecz również przygotowanie szkół podstawowych. Złym przykładem jest szkoła w Czersku, która nie bierze wcale udziału w olimpiadach szkolnych i nie chodzi tu o sportowe. Dzieci są krzywdzone np pod względem braku zajęć z języka angielskiego, pani nauczycielka w zeszłym półroczu opuściła 60% zajęć. Pani dyrektor nic z tym nie robi. Z historii oceny dostajesz za prace plastyczne a nie za wiedzę, a z przyrodą to jeszcze gorzej. Jak te dzieci mają dać sobie radę w szkole średniej. W Czersku to jest prywatny folwark. Odradzam tą placówkę, szkoda słów.

Data: 12 stycznia 2018, 06:08 Czy ktoś powadzi badania na temat ilości kibli w zależności od ilości mieszkańców ?

uczeń

Data: 12 stycznia 2018, 22:40 Cała polska edukacja to jeden wielki SHIT! Róbcie sobie te rankingi, i tak w perspektywie po takim liceum to najwyżej praca jako wykładowca w Biedronce lub Lidlu.

mam pyta nie

Data: 14 stycznia 2018, 07:44 Komentarz został ukryty z powodu naruszenia zasad komentarzy.

Wkurzony

Data: 21 stycznia 2018, 21:46 Do Mariana:
Jak masz w szkole w Czersku swoje dziecko ktoremu jest tak zle, to go zabierz do innej szkoły. Jesteś jednym z niewielu nawiedzonych rodzicow ktorym ta szkola nie pasuje i potrafisz tylko krytykowac. Nie przez przypadek jest tu wiele dzieci ktore chodzilyby do górskich szkół gdyby tylko inne szkoly byly lepsze, ale nie sa.

Qba

Data: 22 stycznia 2018, 12:45 Nie wstyd wam nauczyciele?

Marek

Data: 22 stycznia 2018, 13:36 Dobiero takie miejsce, wstyd dla nauczycieli!! Nie potrafia nauczać, nie mają podejścia do uczniów,słaba edukacja, dzieci nie mają przyszłości po takiej szkole!!!

Jan

Data: 22 stycznia 2018, 13:39 Jak by napisali że w pierwszej setce to by był powód do dumy,a tak to wstyd dla szkoły , słaba mają kadrę nauczająca, na niskim poziomie.

Karolina

Data: 23 stycznia 2018, 21:05 Do Mariana:

w dziesiejszych czasach NIKT nie zmusza do tego by dziecko uczęszczało akurat do szkoły do ktorej musi. Nie podoba Ci się? przemelduj dziecko i zmień mu szkole. Nawet nie zdajesz sobie sprawy ile rodzicow zabiega o to by dziecko mogło uczeszczać do szkoły w Czersku! Ile osob specjalnie przemeldowuje dzieci by zaliczyły sie do tej rejonizacji.
Szkoła w Czersku jest szkołą bardzo przyjazną dzieciom. Na pierwszym miejscu stawia się to by dziecko przede wszystkim dobrze się w niej czuło, by nie chodziło z przymusu, by ufało nauczycielom, którzy zawsze służą wsparciem i pomocą.
I nie prawdą jest że dzieci nie biorą udziałów w olimpiadach innych niż sportowe. To że Twoje dziecko nie bierze w nich udziału nie oznacza, że inne dzieci również nie biorą udziału.


hmm

Data: 24 stycznia 2018, 13:47 @Karolina
\"Szkoła w Czersku jest szkołą bardzo przyjazną dzieciom. Na pierwszym miejscu stawia się to by dziecko przede wszystkim dobrze się w niej czuło\" - czyli nie edukacja.. na pierwszym miejscy; zatem błędnie mi się myślało, przykro mi.

Ania

Data: 24 stycznia 2018, 19:29 do Hmm..

jak dziecko ma sie uczuc, dobrze uczyc, przyswajać wiedze w miejscu w ktorym zle sie czuje?? w którym nie czuje sie akcepowane, nie otrzymuje wsparcia. Ludzie przyczepiacie sie do nauczycieli a nie macie pojecia jaka ciezką prace oni wykonuja. Myslicie ze oddajecie dzieci na cale dnie do skzoly i to obowiazkiem nauczycieli ejst ich wychowanie. a gdzie rodzice??? kto z was spedza czas z dzieckiem na nauce w domu? bo to nie tylko nauka w szkole sie liczy.

abc

Data: 27 stycznia 2018, 17:44 Raczej wątpliwy ten sukces. Zdaje się, że „oczko” to nie w głowie, ale podartej pończosze. Na taki stan rzeczy wpływa poziom kadry nauczycielskiej. Niestety, część z nich dostała się do liceum tylnymi drzwiami, czyli przez gimnazjum. Tam byli zatrudniani, w liceum dostawali jakieś ogony, a z czasem coraz bardziej poszerzali stan posiadania. Wielu z nauczycieli lo przez kilkanaście lat pracy nie dokształca się, nie kończą choćby dodatkowych kursów kwalifikacyjnych, o studiach podyplomowych nie wspominając. Zamiast przygotowywać uczniów do studiów poprzez współpracę z uczelniami, instytucjami kultury, bibliotekami naukowymi, itd., proponują wycieczkę do Zakopanego. Chyba po to, żeby przybliżyć i uczulić na piękno polskiego krajobrazu. Żenada.

absolwent(były)

Data: 11 lutego 2018, 07:50 W/w szkoła kształiła już \"redaktoróf\" może czas kształcić operatorów wózków widłowych!
To profesja bardziej potrzebna niż kiedyś spawacz.

Absolwentka

Data: 13 lutego 2018, 19:04 Nie ma z czego się cieszyć. Szkoła nie jest przygotowana do dobrego kształcenia przyszłych studentów. Jest za mało godzin na zrealizowanie porządnie całego materiału z zakresu rozszerzonego. Uważam, że powinno się to zmienić. Przez to uczniowie nie mają zbyt dużych możliwości. Zamiast poświęcać czas na zgłębianie wiedzy potrzebnej do zdania matury na bardzo wysokim poziomie, muszą szukać materiałów, których maja się do niej nauczyć. W szkole tylko przygotowują do zdania podstawowej matury na przeciętnym poziomie. Ale co z rozszerzeniami?
Uważam, że są one równie ważne co podstawa. To dziki nim Uczeń może dostać się na studia państwowe i relegalizować swoje marzenia.
Reasumując jest co zmieniać.

wyborca

Data: 15 lutego 2018, 18:30 Taka szkoła jacy uczniowie. Dziś każdy głąb pcha się do LO nawet z dopuszczającymi. Nie ma egzaminów wstępnych, które kiedyś odsiewały te plewy. Żeby iść do LO trzeba było mieć średnią dużo powyżej 4 i wtedy nauczyciele mogli robić poziom. Dziś muszą dostosować się do przeciętnych uczniów. Dlatego lepsi uciekają do renomowanych szkół warszawy. Taka polityka oświatowa.... POczątkowo, to zakładali 80 % maturzystów, no ale do tego to cudotwórców a nie nauczycieli by trzeba. I tak szacun, że z tego materiału potrafią coś zrobić.

.

Data: 16 lutego 2018, 16:09 @wyborca
Mam nadzieję że Ty tego liceum nie ukończyłeś !
Może jesteś po gimnazjum choć wątpię bo wiedziałbyś ,że nazwy miast piszemy dużą literą .

mieszkanka gminy

Data: 16 lutego 2018, 20:16 @absolwentka
przeciętni nauczyciele przygotowują na przeciętnym poziomie, a do dyspozycji mają dokładnie taką samą liczbę godzin, co w innych liceach.
@wyborca
swój poziom bezdyskusyjnie określiłeś wciskając caps lock

Marcins

Data: 18 lutego 2018, 06:34 @Ania
Zgadzam się z Tobą, niektórzy rodzice myślą, że jak oddadzą dzieci do szkoły, to ona ich wszystkiego nauczy, nawet kultury. Bez pracy w domu szkoła tego nie zrobi, a tym bardziej nie nauczy kultury. Jakich mamy rodziców, to tacy są uczniowie.

@wyborca
Święta racja jacy uczniowie tacy nauczyciele. Sam kończyłem to liceum w I połowie lat dziewięćdziesiątych. Były osoby, które dostały się na studia dzienne na renomowane polskie uczelnie (UW, WUM, SGH), zdając egzaminy wstępne, ale to raczej dzięki ich ciężkiej pracy i wiedzy wykraczającej poza szkolny materiał.

Ja cieszę się, że to LO jest w pierwszej 500.