Ta strona wykorzystuje pliki cookie do analizowania ruchu i mierzenia skuteczności reklam.
Dowiedz się więcej ZGODA

Nauczyciele nie dostaną pensji na czas

Dodano: 26 listopada 2020; Na skrzynkę aplikacji Wasz Sygnał otrzymaliśmy pismo, jakie do dyrektorów szkół, nauczycieli oraz pracowników administracji i obsługi oświaty w gminie, wystosował w czwartek wiceburmistrz Mateusz Baj.

Wiceburmistrz informuje w nim, że "planowane na czwartek i piątek wypłaty wynagrodzeń za godziny ponadwymiarowe oraz godziny doraźnych zastępstw jak i wynagrodzenia dla pracowników Administracji i Obsługi a także planowana na dzień 1 grudnia wypłata wynagrodzeń dla nauczycieli, nie zostaną uruchomione".

Mateusz Baj wyjaśnia, że "projekt uchwały o dokonaniu przesunięć budżetowych zapewniających środki na wypłatę wynagrodzeń dla naucycieli oraz pracowników administracji i obsługi został przedłożony do procedowania na posiedzeniu Rady Miejskiej w dniu 25.11.2020 r.". Obrady Rady Miejskiej zostały przerwane (zarządzono przerwę do 2 grudnia). "Nie została podjęta uchwała, która umożliwa przesuniecia środków budżetowych, co z punktu widzenia Ustawy o Finansach Publicznych uniemożliwia wypłatę wynagrodzeń dla nauczycieli oraz praconików administracji i obsługi w obowiazującym terminie" - pisze wiceburmistrz, i zapewnia, że "płatności zostaną uruchomione po podjęciu uchwały czyli najprawdopodobniej w czwartek 3.12.2020 roku".

W piśmie Baj w imieniu władz gminy przeprasza za zaistniałą sytuację, i podkreśla, że "organ wykonawczy dołożył wszelkich starań, aby środki na wypłatę wynagrodzeń były zabezpieczone, natomiast decyzja Rady Miejskiej uniemożliwiła wypłaty w regulaminiowym terminie".

"Ludzie mają kredyty, zobowiązania"

Wygląda na to, że takie wyjaśnienia nie spotkały się ze zrozumieniem środowiska oświatowego. Redakcja GoraKalwaria.net otrzymała bowiem e-mail,  którego autor w "imieniu nauczycieli, ale również pracowników obsługi placówek oświatowych" zwrócił się o "nagłośnienie tego skandalicznego zachowania władz naszej gminy". - Rozumiemy, że są problemy z wypłatą nadgodzin, ale jak oświata może nie mieć na czas wypłacanych pensji??? Ludzie mają kredyty, zobowiązania - czytamy.

O komentarz do całej sytuacji zwróciliśmy się do wiceburmistrza Góry Kalwarii, który wystosował pismo. - Jest mi strasznie przykro, że tym razem nauczyciele i pracownicy oświaty stali się zakładnikami sporów o władzę wewnątrz Rady Miejskiej - mówi Mateusz Baj. - Burmistrz już kilkukrotnie apelował do radnych o opamiętanie i wygaszenie tego wyniszczającego sporu, ale jak widać było to przysłowiowe "wołanie na puszczy" - dodaje.

Było bardzo dużo czasu

- Mówienie o tym, że nauczyciele i pracownicy oświaty stali się zakładnikami sporów o władzę wewnątrz Rady Miejskiej jest totalną bzdurą – odpowiada na te słowa radna Aleksandra Fedynicz-Komosa.

W rozmowie z GoraKalwaria.net radna zwraca uwagę na dwie kwestie. Po pierwsze, o tym, że pieniędzy na wypłaty dla nauczycieli zabraknie, było wiadomo już w grudniu ubiegłego roku, kiedy uchwalono tegoroczny budżet. – Środki na ten cel zostały ucięte, aby budżet się dopiął – wyjaśnia. Co więcej, jeszcze w wakacje burmistrz rozesłał do dyrektorów szkół pisma z prośbą, aby określili w jakiej wysokości środki są potrzebne na wynagrodzenia do końca roku. – Było bardzo dużo czasu. Dlaczego środki nie zostały zabezpieczone? – pyta radna.

Po drugie, burmistrz mógł zawnioskować o zwołanie nadzwyczajnej sesji, która mogłaby się odbyć w środę lub czwartek. – Dlaczego tego nie zrobił? Kto za to odpowiada? Na pewno nie Rada Miejska – zaznacza Aleksandra Fedynicz-Komosa.  

Radna odniosła się też do kwestii przerwania sesji. – Wczoraj nie mogliśmy uzyskać informacji, czy przewodniczący może kontynuować sesję, i dlatego nie mieliśmy pewności czy ta sesja będzie ważna. Gdybyśmy podjęli uchwały, a sesja byłaby nieważna, to wszystkie uchwały zostałyby unieważnione. Nie mogliśmy uzyskać informacji w tej sprawie, ponieważ pan przewodniczący nie dopuszczał prawnika do głosu – wyjaśnia.  

Oświadczenie burmistrza

W czwartek wieczorem po publikacji GoraKalwaria.net oświadczenie wydał burmistrz Arkadiusz Strzyżewski:

Dziś, 26 listopada, Nauczyciele z gminy Góra Kalwaria powinni otrzymać wynagrodzenie za przepracowane nadgodziny i zastępstwa, jutro pensje powinni otrzymać Pracownicy administracji i obsługi, natomiast 1 grudnia na konta Nauczycieli powinna wpłynąć główna część uposażenia. Niestety, z przyczyn niezależnych ode mnie i moich współpracowników, uposażenia zostaną wypłacone z opóźnieniem, najprawdopodobniej 3 grudnia.

Uchwała o dokonaniu przesunięć finansowych, które zagwarantują w budżecie środki na wypłatę wynagrodzeń dla Pracowników Oświaty, została przeze mnie skierowana na sesję Rady Miejskiej, która odbyła się w środę 25 listopada. Niestety, w wyniku sporu w Radzie w zupełnie innej sprawie, wczoraj Radni większością głosów postanowili przerwać obrady nie podejmując żadnej z uchwał. Sesja ma być wznowiona dopiero 2 grudnia.

Jest mi niezmiernie przykro, że doszło do tej sytuacji, mimo że zarówno ja, jak i moi współpracownicy dochowaliśmy wszelkiej staranności, aby pensje były wypłacone na czas.

Na koniec pragnę jeszcze raz podkreślić, że brak wypłat nie jest wynikiem braku pieniędzy w gminnej kasie, a jedynie brakiem stosownej uchwały Rady Miejskiej.

(mat)Dodaj swój komentarz

Imię (pseudonim):

Treść:

Komentarze (113)

Aga

Data: 26 listopada 2020, 18:27 To jest bezczelne! Co sie wyprawia w tej gminie. Ludzie czekaja na wyppaty bo oppaty trzeba zrobic, kredyty spłacać!

Marta

Data: 26 listopada 2020, 18:28 Nie ma żadnego sporu o władzę. Jest zdecydowana większość radnych, która chce po prostu wybrać przewodniczącego, do czego ma prawo. Z kolei obecny przewodniczący nie chce stracić stołka i wyższej diety, więc łamie prawo. Bardzo proszę aby burmistrz zainterweniował i nie pozwalał na łamanie prawa.

Karol

Data: 26 listopada 2020, 18:29 Nas nie interesuja wasze gówno burze w gminie. Ludziom pensja sie nalezy na czas!!!

M.

Data: 26 listopada 2020, 18:30 Podziękujcie przewodniczącemu rady...

Andrzej

Data: 26 listopada 2020, 18:31 Jakim prawem nie mozna ludziom pieniedzy wyplacic jak burmistrz chwali sie od kilku dni ze gmina nie ma zadluzen

Jarząbek

Data: 26 listopada 2020, 18:41 Czytając komentarze na tej stronie zastanawiam się czy w ogóle im się należy ?

many, many

Data: 26 listopada 2020, 18:44 Czy burmistrzom przelew wpływa na czas i wziątki też ?
I gitara.

Nauczyciel

Data: 26 listopada 2020, 18:45 To jest granie ludźmi, burmistrz nie powinien na to pozwolić

Agnieszka

Data: 26 listopada 2020, 18:46 Od kilku miesięcy nie ma innego tematu w naszej gminie tylko pan Rokita kim jest ten zadufany w sobie człowiek? Co zrobił dla miast co w życiu zbudował stworzył? Nie mogę zrozumieć dlaczego nie dostanę wynagrodzenia, której mi się należy, nie są mi potrzebne przeprosiny i smutek burmistrza. Niech zwoła nadzwyczajna radę i wypłaci ludziom pieniądze . Zastanówcie się nas sobą i daj ie nam żyć !!!!!

Krystian

Data: 26 listopada 2020, 18:48 Burmistrz nie powinien pozwolić na to, co robi przewodniczący rady, tzn. blokuje wnioski formalne o odwołanie go. To sprawia że nie można pójść dalej w porządku obrad sesji... Wojewoda by mógł uchylić uchwały

Zrozumienie

Data: 26 listopada 2020, 18:50 Oczywiście radni nie mają sobie nic do zarzucenia! Oni tylko chcą odwołania przewodniczącego, co tam niech się wali i pali.. oni chcą! I to jest najważniejsze!

Dk

Data: 26 listopada 2020, 18:52 Rozumiem ze gmina sobie tez nie wyplaci na czas?? Co kogos interesuja te awantury w gminie pensja MUSI byc na czas

Janusz

Data: 26 listopada 2020, 18:52 Zawsze można zarządać odsetek za spóźnione wypłaty

Ja

Data: 26 listopada 2020, 18:54 Niech sobie wypłacą te cymbały nawet i miesiąc później! Co nas to interesuje spór o władze!? Już nas drugi raz tak załatwili... sprawe trzeba nagłośnić bez dwóch zdań! Jak przyjedzie TVN to im może jakiś „rozum” wróci! Takie rzeczy jak pensje nauczycieli powinny być w 1-2 punkcie a nie w 16. Mam nadzieje ze za każdy dzień zwłoki zostaną wypłacone odsetki.

Należą się odsetki!!!

Data: 26 listopada 2020, 18:58 Ludzie, trzeba coś z tym zrobić! Jak nie zapłacisz podatku na czas to dostajesz pismo z odsetkami, jak nie płacą pensji na czas to ma być \"zamiecione pod dywan\"? Prawo powinno działać w obydwie strony!!! Także w tej sytuacji powinni dopłacić wyrównanie za nie przelanie wypłat na czas. Szanujmy się..., silniejszy (w tym przypadku gmina) nie powinna naginać zasad. Nikomu nie są potrzebne te tłumaczenia zastępcy bo szarego człowieka nie obchodzą wewnętrzne spory w radzie.

Neo

Data: 26 listopada 2020, 19:02 To teraz ruch czas na ruch mieszkańców, za te cyrki na mocy referendum można odwołać radę miejską.

Nauczyciel

Data: 26 listopada 2020, 19:09 Uważam że burmistrz powinien wypłacić pieniądze dla nauczycieli przecież idą święta mają kredyty. Oni uczą nasze dzieci Rokita ich nie ma

nauczyciel

Data: 26 listopada 2020, 19:10 Komentarz został ukryty z powodu naruszenia zasad komentarzy.

Milczenie jest złotem

Data: 26 listopada 2020, 19:25 Ludzie, tak sobie tutaj zaglądam od czasu do czasu i szczerze współczuję Wam tego, że jedyne co potraficie robić to się oburzyć.

Nauczcie się współpracy ze sobą wzajemnie bo widłami to raczej średnio miłe to drapanie po plecach.

A wypłata... DWA dni później to naprawdę koniec świata. Ogarnijcie się.

Do nauczycieli

Data: 26 listopada 2020, 19:26 Nauczyciele, pracownocy obslugi mobilizacja! Nie macie platne? Nie stawiajcie sie od jutra w pracy! Nie ma wyplaty nie ma pracy

Ale

Data: 26 listopada 2020, 19:31 Ale co wy macie pretensję do burmistrza!? Umiecie czytać ze zrozumieniem!? Przeciez on miał przygotowane pieniądze, to radni sobie przesunęli obrady.

Pedagog

Data: 26 listopada 2020, 19:31 Jestem zażenowana taką sytuacją... Bardzo mi przykro, że swoim działaniem krzywdzicie Państwo drugiego człowieka. Odbieracie prawo do należności za wykonaną pracę.

Adolf

Data: 26 listopada 2020, 19:44 @Agnieszka
Jeśli Agnieszka tak napisała (mniemam że nauczycielka) to kasa się nie należy !

Neks

Data: 26 listopada 2020, 19:52 Za to wszystko możemy podziękować Panu Rokicie....

Do nauczycieli

Data: 26 listopada 2020, 19:55 Moj komentarz zostal usuniety za naruszenie zasad! A napisalem tylko ze nauczuciele powonni od jutra strajkowac. Nie ma wyplaty nie ma pracy!
Mam nadzieje ze gmina tez nie wyplaci sobie pensji! Co budzetowka, oswiate obchodzi afera w radzie.

Franca

Data: 26 listopada 2020, 20:11 Co ciekawe za przełożeniem sesji były wszystkie nauczycielki z naszej rady. To dopiero heca. Coś nie pykło, ktoś nie pomyślał i nie podpowiedział co mają robić

Do nauczyciela

Data: 26 listopada 2020, 20:24 W gminie pensję sobie wypłacili na czas

Do milczenie zlotem!

Data: 26 listopada 2020, 20:29 Nie dwa dni pozniej bo DZIS powinna byc czesc naszej wyplaty, w zasadzie dla wiekszosci ta wazniejsza bo z podstawy ktora powinna byc 1 grudnia moge sobie jedynie oplaty domowe zrobic!! I tak jest problem ze jest to oloznienie o 2 dni bo na moim koncie zostalo na dzien dzisiejszy 2zl! Chce pan opalcic moj kredyt, moje oplaty zakupy dzieciom zrobic??

Pawel

Data: 26 listopada 2020, 20:31 A co najlepsze rzad do 7 grudnia wyznaczyl termin zakupu sprzetu niezbednego do nauki zdalnej.. i na hura wszyscy nauczycie zakupuja sprzet w tym tygodniu aby sie wyrobic a tu gucio pieniedzy nie ma!! Bo zwrot za sprzet bedzie na koniec roku a teraz trzeba za swoje kupic

Wyborca

Data: 26 listopada 2020, 20:32 Nauczyciele powinni iść po pensję do przewodniczącego rady, chyba mają z nim jakiś kontakt i jego prosić o wyjaśnienia.

o.a

Data: 26 listopada 2020, 20:40 Ludzie, kogo Wy wybraliście? Jeden człowiek wpływa na życie wielu mieszkańców, bo kurczowo trzyma się stołka? Pal licho pensje nauczycieli, ale obsługa pobory otrzyma 8 dni po terminie! Wiecie ile ci oni zarabiają ? Niewiele więcej za miesiąc pracy od przewodniczącego, który chyba dostaje 2000 za kilkanaście minut sesji zdalnej, którą przerwie, bo boi się odwołania . Pan się nie boi, zawsze jakąś robotę pan znajdzie - choćby sezonową np. przebieranie jabłek, w sklepach szukają pracowników .Ale ta sytuacja to nie tylko wina \"przewodniczącego\", którego chcieliście zrobić burmistrzem!- bo co z Pis-u był? Ale też tych wszystkich radnych, którzy zmieniają barwy jak skarpetki, byle tylko utrzymać się stołka. Np. pan radny przez lata wielki orędownik byłego burmistrza, który tuż przed pierwszą sesją obecnej rady zmienił barwy - radny od wielu kadencji i czego dokonał? O strzelającej focha byłej p. vice nie wspomnę.

Paula

Data: 26 listopada 2020, 21:07 Na fb mozna zobaczyc ze Przewodniczacy Rady byl przeciwny przelozeniu sesji na 2grudnia. Nauczyciele i pracownicy obowiazkiem kazdego pracodawcy jest wyplacenie pensji na czas wg kodeksu pracy, za kazdy dzien opoznienia trzeba ubiegac sie o zaplacenie odsetek.

O ja Cię..

Data: 26 listopada 2020, 21:12 .. nauczyciele przyjdą do pracy zatem 3 grudnia.. masakra jakaś.
Oczywiście że dwa dni nie robią różnicy... jak ktoś zarabia 5 tysięcy to pewnie.
Przy pensji nauczyciela dwa dni to bardzo dużo. Poza tym, pensja należy się na czas i tyle.
Żyje tu 40 lat i czegoś takiego nie widzialam.

MM

Data: 26 listopada 2020, 21:17 wstyd że przewodniczącym rady w moim mieście jest taka osoba... ktoś powinien zawiadomić media ogolnopolskie...

Marcin

Data: 26 listopada 2020, 21:52 Komentarz został ukryty z powodu naruszenia zasad komentarzy.

SZWEJK

Data: 26 listopada 2020, 21:55 Znaczy miałem racje posłusznie donosząc -- nie wiem czyja wina Przewodniczącego czy grupy radnych -- WYWALIĆ ich wszystkich!!!!!!!

Anna

Data: 26 listopada 2020, 22:11 Słusznie ktoś napisał\" to jest granie ludźmi\". Burmistrz też w tym gminnym bagienku tkwi, więc niech nie udaje, że jest mu przykro, bo nie jest. Myślę, że ta sytuacja jest wykreowana świadomie -Wskazałem winnych, umywam ręce, a teraz się pozagryzajcie. To, co się stało ,jest mocnym nadużyciem i nie można dopuścić, aby za wewnątrzgminne rozgrywki odpowiadali ludzie, którzy uczciwie zapracowali na swoje pensje. Pozbawienie ich możliwości otrzymania wypłaty w zagwarantowanym umową terminie jest bezprawiem. Nie można na to pozwolić.

Kasia

Data: 26 listopada 2020, 22:58 Pani Komosa mąci i mąci ! To karierowiczka !


hmm

Data: 27 listopada 2020, 01:46 \"Nie została podjęta uchwała, która umożliwa przesuniecia środków budżetowych, co z punktu widzenia Ustawy o Finansach Publicznych uniemożliwia wypłatę wynagrodzeń....
to chyba sedno sprawy--------- brak uchwały i nic więcej.
Teraz rozbierzmy słowa \"mózgu oponentów,\" a może \"mądrzejszych od ustawy\":
...- Mówienie o tym, że nauczyciele i pracownicy oświaty stali się zakładnikami sporów o władzę wewnątrz Rady Miejskiej jest totalną bzdurą – odpowiada na te słowa radna Aleksandra Fedynicz-Komosa..... może nie zakładnikami, lecz ofiarą... przerwanej sesji?

... pieniędzy na wypłaty dla nauczycieli zabraknie, było wiadomo już w grudniu ubiegłego roku, kiedy uchwalono tegoroczny budżet. – Środki na ten cel zostały ucięte, aby budżet się dopiął – ....może nie tyle ucięte, lecz wówczas ich nie było; radnym jakoś to wyjaśniono i przyjęli ... taki budżet. Czy nie przyjęli?
....Co więcej, jeszcze w wakacje burmistrz rozesłał do dyrektorów szkół pisma z prośbą, aby określili w jakiej wysokości środki są potrzebne na wynagrodzenia do końca roku. –..... czyż nie standardowa procedura i... tyle?
.... Było bardzo dużo czasu. Dlaczego środki nie zostały zabezpieczone? – pyta radna.... Radna nie wie, czy udaje? Tu cytat z drugiej strony:\" brak wypłat nie jest wynikiem braku pieniędzy w gminnej kasie, a jedynie brakiem stosownej uchwały Rady Miejskiej.\" To były środki, czy nie? Gdyby, załóżmy, nie było to byłaby uchwała o ich ... wypłacenie??? Szacun temu, kto .... rozkmini radną!!!


... burmistrz mógł zawnioskować o zwołanie nadzwyczajnej sesji, która mogłaby się odbyć w środę lub czwartek..... to pośrednio przyznanie, że środki były czy nie? I w środę po południu miał przewidzieć przerwanie sesji? I zawnioskować o podjęcie uchwały, o co przecież.... zawnioskował wcześniej czy nie?
– Dlaczego tego nie zrobił? Kto za to odpowiada? Na pewno nie Rada Miejska – To Rada nie może zawnioskować o sesję nadzwyczajną? A może ją przerwać.. nie patrząc na skutki? Może zdejmować uchwały z porządku obrad? Może grozić bojkotem sesji? Mogą poniektórzy nie przyjść na sesję wiosną a teraz chcą sesji... stacjonarnych. To COVID teraz tak słaby???

Radna odniosła się też do kwestii przerwania sesji. – ....Wczoraj nie mogliśmy uzyskać informacji, czy przewodniczący może kontynuować sesję, i dlatego nie mieliśmy pewności czy ta sesja będzie ważna. .... Brak pewności??? Przy tak ogromnej wiedzy????
....Gdybyśmy podjęli uchwały, a sesja byłaby nieważna, to wszystkie uchwały zostałyby unieważnione..... To wojewoda wcześniej nie unieważniał uchwał???
Nie mogliśmy uzyskać informacji w tej sprawie, ponieważ pan przewodniczący nie dopuszczał prawnika do głosu – wyjaśnia..... Czy wie ,że prawnik (też człek omylny) ma tylko głos doradczy, a nie decyzyjny. Ma potencjał na... .

A prowadzenie sesji to trochę ... jak samochodu - źle prowadzisz to: kolizja, wypadek.... i odpowiedzialność ponosi... kierowca; nie pasażer. Chyba?

Tak radna \"kieruje\" z tylnego siedzenia. Jak dorwie się do kierownicy TO BĘDZIE JAZDA. Klękajcie narody - wszak radni sami... się nie wybrali, co pamiętać warto. Amen.

pytek

Data: 27 listopada 2020, 01:54 Czy trochę nie winą.. Tuska jest wina burmistrza czy nawet JR?
Kto zawnioskował i głosował za przerwaniem sesji??

Niewinni??? (był chyba film \"Niewinni czarodzieje\").
Może Admin poda? nazwiska tych aniołków _ Charliego. Adresat uwag będzie spersonalizowany... dla wyborców.

Więcej nie ma o czym pisać.


Ryrt

Data: 27 listopada 2020, 02:32 Nie rozumiem o co ten szum przecież chodzi o
wypłatę dodatku do pensji które będą wypłacone 3 grudnia zamiast 1 raptem 2 dni przesunięcia. Ile razy pierwszy wypada w sobotę i wypłatę mają 3.

wakacje

Data: 27 listopada 2020, 05:52 Komentarz został ukryty z powodu naruszenia zasad komentarzy.

tja

Data: 27 listopada 2020, 06:58 PAni Komosa niech panie nie sieje popeliny, na prawdę jest pani tylko krzyczaczką, odać prosze mandat

Rodzic

Data: 27 listopada 2020, 06:58 Proponuję takie rozwiązanie: dzisiaj nadzwyczajna rada i po południu przelewy. Jeżeli nie to od wtorku nauczyciele niech nie przyjdą do pracy a we środę wszyscy wraz z rodzicami z protestem na rynek.

Mm

Data: 27 listopada 2020, 07:45 Normalnie ranczo wilkowyje..

Olek

Data: 27 listopada 2020, 08:00 Pani radna! Nie wystarczy w niedzielę czytać Pismo Święte na mszy. Trzeba je też rozumieć...Ludzie, z którymi pani pracuje w szkole, nie dostaną pensji . Pracownicy obsługi, mocno pokrzywdzeni. Niektórzy mają kredyty .Banki im nie przesuną terminu ze względu na wasze wewnętrzne porachunki. Chyba zbyt daleko odeszła pani od swojego środowiska. Władza deprawuje. Smutna prawda.

smutny

Data: 27 listopada 2020, 08:26 do Ryrt o jakim dodatku piszesz? godziny nadliczbowe to dodatkowo wykonana praca, ponadto chodzi o pensję za pracę. Nie wiesz to nie pisz bzdur. Po drugie wszyscy chyba widzimy , że niektórzy chcą władzy za wszelką cenę, a ci którzy ja posiadają- nie oddadzą po trupach. Przykład idzie z góry , z całego świata, Putin, Tamp, Orban, łukaszenka, Kaczyński , a sięgając do historii Mao, Stalin, Hitler ....

mieszkaniec

Data: 27 listopada 2020, 08:35 Dziwne, że dyrektor ZOPO dopiero pod koniec listopada zauważył, że nie ma pieniędzy na wypłaty, czy on analizuje wydatki? co on właściwie robi? czy jego pensja wpłynie na czas? Oczywiście w radzie są nauczyciele (i to chyba dość duża gromadka) i powinni zadbać o interes swoich koleżanek i kolegów, jednak to nie oni odpowiadają za finanse gminy, a o takich rzeczach ZOPO powinno KRZYCZEĆ burmistrzowi już kilka miesięcy temu. Czy trzeba było czekać do ostatnich dni listopada? a co jeśli większość radnych byłaby w izolacji i nie mogła uczestniczyć w sesji? Czasami trzeba myśleć i planować - za to się płaci - i to na czas - menedżerom.
Czy urzędnicy znają przepisy, w tym Kodeks pracy, który stosuje się posiłkowo jeśli dana ustawa (np. Karta nauczyciela) czegoś nie reguluje.
Za opóźnienie w wypłacie należą się odsetki (ustawowe) - całkiem przyzwoite (wielokrotnie większe niż oprocentowanie lokat w bankach). Kto je zapłaci i kto odpowie za to, że trzeba je będzie zapłacić? Czy to nie będzie naruszenie ustawy o finansach publicznych?
Kochani pedagodzy macie możliwość zgłosić to do PIP, gdyż brak wypłat na czas stanowi ciężkie naruszenie podstawowych obowiązków pracodawcy, co więcej daje Wam uprawnienie do rozwiązania umów o pracę bez wypowiedzenia.
Przykro patrzeć na to co dzieje w gminie. Brak współpracy, porozumienia, złośliwości.
Ale pan przewodniczący trzyma się stołka i nie odpuszcza, co się jeszcze musi stać żeby chore ambicje niektórych radnych (nie tylko przewodniczącego) ustąpiły zdrowemu rozsądkowi?


Czytelnik

Data: 27 listopada 2020, 08:37 Do milczenie jest złotem ÷ z matematyki to Ty chyba dobry nie byleś bo tu nie chodzi o 2 lecz o 7 dni a gdy ma się zobowiązania np.kredyty itp.to jest bardzo długo. Ten Twój spokój mało przydatny ,przestań brać to co bierzesz a przestaniesz być taki wyluzowany.

Czytelnik

Data: 27 listopada 2020, 08:37 Do milczenie jest złotem ÷ z matematyki to Ty chyba dobry nie byleś bo tu nie chodzi o 2 lecz o 7 dni a gdy ma się zobowiązania np.kredyty itp.to jest bardzo długo. Ten Twój spokój mało przydatny ,przestań brać to co bierzesz a przestaniesz być taki wyluzowany.

Czytelnik

Data: 27 listopada 2020, 08:49 Do Jarząbka -Twoje przypuszczenia na nic geniuszu bo to Pani jest ważną może i robi drobne błędy ,ale jest dobrym człowiekiem i nie jest tak zadufana w sobie jak Ty wielki oświecony człowieku,trochę więcej pokory i wyrozumiałości dla ludzi. Tobie pewnie niczego nigdy nie brakowało.

Pola

Data: 27 listopada 2020, 08:57 Pytanie dlaczego mają cierpieć i miec opozniane pesje, odczuwać wasze konflikty niewinni ludzie, którzy z radą gminy nie mają nic wspólnego. Burmistrz natychmiast niech zwołuje rade nadzwyczają, skoro ma do tego prawo dlaczego z niego nie korzysta???? Tak mu przykro i wybiela się, że to nie z jego winy to neich działa, wykarze sie

Asia

Data: 27 listopada 2020, 09:14 Szczyt bezczelności! Nie interesują mnie pisma i przeprosiny. Mam zobowiązania, płatności i dzieci do wykarmienia.

Tera

Data: 27 listopada 2020, 09:20 Rytro mowisz , o co ten szum że tylko o dwa dni będą przesunięte nadgodziny dla nauczycieli , ale w szkole nie pracują sami nauczyciele jest jeszcze obsługa i administracja ktora takich dodatkowych godzin nie ma , mają gola pensję bez dodatków i jest to najniższa krajowa ,a opłaty i kredyty trzeba spłacić na czas bo są odsetki , więc nie bzdur nie pisz jak nie masz pojęcia 😡

LEX

Data: 27 listopada 2020, 09:21 Szanowni Nauczyciele,
poniżej przedstawiam listę radnych naszej gminy, (tzw. ciamajdan), którzy zafundowali Wam taką \"niespodziankę\".
Podziękujcie im teraz lub najpóźniej przy kolejnych wyborach.

Zenon Nadstawny
Tomasz Ura
Danuta Rechnia
Bożena Molak
Urszula Wroniewicz
Zbigniew Adamczyk
Jan Rokita
Andrzej Posiewka
Teresa Jędral
Rozalia Zdulska
Łukasz Baran
Jakub Rącz
Czesława Książek
Aleksandra Fedynicz-Komosa
Arkadiusz Strzyżewski
Beata Mika
Monika Bolek
Jacek Gliński
Iwona Szymańska
Wojciech Kochański
Piotr Walczak

SPRAWIEDLIWY

Data: 27 listopada 2020, 09:38 A radni terminowo mają swoje przelewy?? Za co pobierają pieniądze się pytam!!!! Od początku tego cyrku nie powinni dostawać żadnych pieniędzy !! Pieniądze te powinny trafić dla ubogich rodzin w Naszej gminie.
Jak mieliby trochę honoru to sami by przeznaczyli na szczytny cel !!
Ale o czym mowa jaki honor!!

obserwator

Data: 27 listopada 2020, 09:45 No właśnie dzwne, że radna nauczyciel krytykuje, a sama była za przerwaniem obrad

Wstyd!

Data: 27 listopada 2020, 10:17 Szczyt chamstwa i bezczelności!!!!!

Wstyd!

Data: 27 listopada 2020, 10:26
Zenon Nadstawny
Tomasz Ura
Danuta Rechnia
Bożena Molak
Urszula Wroniewicz
Zbigniew Adamczyk
Jan Rokita
Andrzej Posiewka
Teresa Jędral
Rozalia Zdulska
Łukasz Baran
Jakub Rącz
Czesława Książek
Aleksandra Fedynicz-Komosa
Arkadiusz Strzyżewski
Beata Mika
Monika Bolek
Jacek Gliński
Iwona Szymańska
Wojciech Kochański
Piotr Walczak
Dziękuję za wiadomość dnia NAUCZYCIELKA!

real

Data: 27 listopada 2020, 10:50 W tym kraju ludzie ciągle żyją od pensji do pensji, bo nie sposób cokolwiek zaoszczędzić z marnych \"wynagrodzeń\". Opóźnienie wypłat jest poniżające dla pracowników. Za co mają żyć i robić opłaty. Ta banda egoistów i nierobów zwana żartobliwie Radą Miasta powinna podać się do dymisji. Pilnują tylko własnych interesów, bo po to idą na radnych. Dobro wspólne mają gdzieś. Pewnie nawet nie wiedzą o takim pojęciu. Wypowiedź Komosy jest żenująca i obraża ludzką inteligencję. Jak ta pani może uczyć dzieci?

Kero

Data: 27 listopada 2020, 10:59 Asior, na co czekasz bierz Diabła za rogi i zwołuj ten Ciamajdan. Ludziom należy się kasa. Jak PIP przywali karę gminie za opóźnienie w wypłacie pensji, to niech zapłaci ją Nadstawny i spółka.

do LEX i Wstyd

Data: 27 listopada 2020, 11:25 Te wasze listy nieaktualne... staranność?
Gwoli prawdy podajcie kto głosował za odroczeniem sesyi.


mieszkanka

Data: 27 listopada 2020, 11:55 kto jest winny temu całemu zamieszaniu? kto powinien zapewnić pieniądze w budżecie na wypłaty? kto monitoruje wydatki?
Kto poniesie odpowiedzialność?
Panie Burmistrzu, proszę o wyjaśnienie sprawy i wskazanie publicznie winnego. Ostatecznie to Pana zaniedbanie jako osoby kierującej. Proszę nie wskazywać rady, bo ZOPO i zarząd gminy wiedzieliście o tym dużo, dużo wcześniej i można to było przedstawić radzie po wakacjach. Skończcie swoje gierki i weźcie się do pracy. Pytam: czy wasze pensje również będą wypłacone z opóźnieniem czy jednak były zagwarantowane na nie środki w budżecie? czy w przyszłym roku sytuacja się powtórzy? czy ta nadwyżka w projekcie budżetu to znowu kreatywna księgowość?
źle się dzieje w naszej gminie, oby wystarczyło środków na wynagrodzenia lekarzy, bo jak nas zostawią bez opieki to umarł w butach.

mieszkaniec

Data: 27 listopada 2020, 12:05 czy ktoś z zarządzających (burmistrz, przewodniczący rady, dyrektor ZOPO) pomyślał o osobach z najmniejszymi dochodami - paniach sprzątających, przygotowujących posiłki, ...? Im się nie przelewa i każdy dzień opóźnienia to tragedia. Może powinny udać się do osoby, WINNEJ TEMU CAŁEMU ZAMIESZANIU i ładnie poprosić o zapomogę? - na przeżycie, bo nieudolny urzędnik niedopełnił swoich obowiązków.
Przydałby się to NIK, a PIP jest już pewnie w drodze i bez mandatu się nie obejdzie. Dobrze, że pensje dostaniecie na czas - będzie z czego płacić

stop

Data: 27 listopada 2020, 13:19 Kaczyński uciekał w kamizelce do Czerwonego Boru, a gdzie będzie uciekał Rokita?

oj!

Data: 27 listopada 2020, 13:27 za dużo emocji, autowybielania się nietrafionych oskarżeń i może niepotrzebnego trollingu . nie wchodzę w to. Nożyce się odezwały?

Kubeł zimnej wody i analiza faktów się prosi.


stoper

Data: 27 listopada 2020, 14:07 Skoro Komosa wiedziała już w grudniu 2019 r (rok temu), że nauczyciele nie dostaną pensji w grudniu 2020, to dlaczego nic nie zrobiła? Dlaczego nie powiedziała o tym swoim koleżankom i kolegom (nauczycielom i personelowi administracji szkoły). Była przecież przewodniczącą Rady Gminy, to doświadczenia jej nie brakuje. No chyba, że już tak obrosła w piórka i jest zbyt zajęta intrygami i walką o stołki.

Mieszkanka

Data: 27 listopada 2020, 14:49 Wszystko co dzieje sie w gminie ,to jest przez naszego przewodniczacego,ktory chce robic kariere .A burmistrz toleruje lamanie prawa przez Rokite ,bo jest to uklad,zeby nikt inny nie zostal przewodniczacym i zrobil porzadek.

My nauczyciele

Data: 27 listopada 2020, 14:55 Jako jeden z nauczycieli w gminie chciałbym serdecznie podziękować pani Aleksandrze Fedynicz- Komosie, pani Iwonie Książek oraz Iwonie Szymańskiej za fakt, że nie dostaniemy pensji na czas. Serdeczne dziękuje! Dzięki ,że jako nasi przedstawiciele wolicie bawić się w gierki polityczne naszym kosztem. To bardzo motywujące. Tłumaczenia, że nie wiedzieliście jakie konsekwencje niesie przerwanie sesji są już jawnym pluciem nam w twarz. To co Wy tam robicie? Nie macie pojęcia jakie kwestie są poruszane na sesji? Nie macie wstydu. Jest mi zwyczajnie przykro. Może zajmijcie się tak jak my poprawą tragicznego nauczania zdalnego, zamiast bawić się w polityków bo najzwyczajniej w świecie nie macie o tym pojęcia.

Nie pozdrawiam (zgłoszę się do was o zapomogę na zakupy przedświąteczne)

Nauczyciel

Data: 27 listopada 2020, 15:02 Panie burmistrz, mnie nie interesują oświadczenia. Mnie interesuje wynagrodzenie na koncie. Moja pensja nie wynosi dziesięć tysięcy, czy więcej. Mam 1 grudnia rachunki do zapłacenia. Jeśli bezradni nie wykonują roboty tak jak trzeba to rozwiązać to coś! Nadgodzin nie dostałam, spóźni się wypłata o jeden dzień to są prawne rozwiązania. To coś ma czas do 24.00, żeby się zebrać i w 10 min to zrobić. Potem wysłać przeprosiny do każdego pracownika administracji, obsługi i nauczyciela.

Cygaro

Data: 27 listopada 2020, 15:39 Do
Hmm
Świetne .Nic dodać nic ująć

Nauczyciel

Data: 27 listopada 2020, 15:51 Do wszystkich radnych, może ostatni raz: 1 grudnia mam rachunki do zapłacenia, do kupienia prezenty dla dzieci, sprzęt z 500 zł, zorganizowanie świąt itd. Nie życzę sobie żadnych opóźnień. Wydam 500 zł a później okaże się, że zwrot też kiedyś tam. ŻENADA!

,,,(^^)

Data: 27 listopada 2020, 16:10 Komentarz został ukryty z powodu naruszenia zasad komentarzy.

szulmajster

Data: 27 listopada 2020, 16:19 Co wy tu z kredytami wyjeżdżacie każdy bogacz bierze kredyt żeby mu się do tyłka nie dobrali !
Im się ulewa a kredytami się zasłaniają.

Mówią na mnie przedszkolanka

Data: 27 listopada 2020, 16:23 A mnie zastanawia, co się stało, że wszyscy tak zmienili sposób myślenia....? Jeszcze niedawno większość wieszała na nas psy, jakie my nieroby jesteśmy, tylko strajkujemy, itp., itd. A teraz każdy trzyma naszą stronę i namawia do strajków.
P.S. Mimo wszystko dziękuję :-)

Przedsiebiorca

Data: 27 listopada 2020, 16:33 Jestem drobnym przedsiębiorcą spod Góry Kalwarii. Mój biznes jest praktycznie od dwóch miesięcy nie działający, nie mam w zasadzie żadnych przychodów i mną nikt się nie przejmuje a nauczyciele dostaną pensję z 2 DNIOWYM!!! opóźnieniem z odsetkami i larum na cały kraj.
Trochę pokory!


Asia

Data: 27 listopada 2020, 16:55 A gdzie w tym wszystkim przepadł Wrochna, od czego ten dyrektor? Brania pieniędzy za co? Zadbało interesy nauczycieli? Do oglądania teatrzyków pierwszy!

Obserwator

Data: 27 listopada 2020, 17:20 Błyskotliwy ten dyr ZOPO to też nie jest, ani z wyglądu, ani z działania. Może i tu potrzebna świeża krew?

Jaga

Data: 27 listopada 2020, 17:28 Cała Rada Miejska do odwołania, przewodniczący do odwołania, Pan Baj na stanowisju vuceburmistrza też wielka pomyłka, niekompetencja aż bije po oczach, Burmistrz zaczoł rozbijać układy barwa mu za to, niech wytnie wszystkich szkodników w pień, jedyne co szokuje to ponowne zatrudnienie Pani MK, ta kobieta to zwykły szkodnik, dopóki tacy lydzie będą w gminie to nic nie będzie grało! Niszczycie ludzi, powodzenia życze, czekam jak na taczkach Was ludzie powywożą! Panie Burmistrzu, prosze jako Pana wyborca avt dalej pozbywał sie szkodników a nie ich zatrudniał!

Do Jaga

Data: 27 listopada 2020, 18:27 Proszę mi wierzyć, Pan Baj jest najbardziej kompetentną i najbardziej ogarniętą osobą w tym urzędzie. Wiem co mówię.

Ja

Data: 27 listopada 2020, 18:28 Jeszcze troche i radni beda chodzic po miescie z obitymi ryjami czego im zycze z calego serca

pr

Data: 27 listopada 2020, 19:06 Ale w końcu pensja wpłynie na konto, dzień dwa lub tydzień ale będzie.Proszę napisać jak to jest na prywatnym rynku, nawet u Nas w G.K.Budżetówka czy się stoi czy się leży to się należy a \"szef\" ma raty na land rovera lub a8 i tyle w tyle na ten temat.

@@

Data: 27 listopada 2020, 19:55 @ Przedsiębiorca jeśli w Twojej firmie ktoś nie chce lub chronicznie sabotuje wykonywanie powierzonych obowiązków to co robisz . Przepraszasz ,że wymagasz cokolwiek od niego ,czy z hukiem wywalasz takiego pracownika na \"zbity pysk\". Rada tłumaczy się na różne sposoby oprócz przyznania się do winy. Nie wybieraliśmy Ich by walczyli o stołki - Oni mieli wspólnie działać na rzecz poprawy warunków życia mieszkańców , mieli być organem kontrolnym poczynań Burmistrza. Czym teraz są - dla mnie \" szkodnikami \"!!!!

ww

Data: 27 listopada 2020, 21:02 Rozumiem, że bezradni naprawili już swój błąd. Pieniądze terminowo znajdą się na koncie i przeprosiny każdy zainteresowany otrzyma z samego rana.

...

Data: 27 listopada 2020, 21:32 Tak jest jak połowa rady to debile, a druga połowa musi z nimi walczyć. Pani Komosa to już chyba od wróżki bierze argumenty na burmistrza.
Współczuje burmistrzowi, że musi użerać się z tak beznadziejną radą.

Zuzanna

Data: 28 listopada 2020, 07:23 Komentarz został ukryty z powodu naruszenia zasad komentarzy.

aaajim

Data: 28 listopada 2020, 09:16 Wybraliście sobie facebookowego gościa z po to macie

Do przedsiebiorca

Data: 28 listopada 2020, 09:51 Zapraszamy na etacik... u nas postoju nie ma. No.. chyba że o pieniądze chodzi.
I wierz mi że dla niektórych pierwszy czy trzeci to ogromna różnica bo np bank ściąga pieniądze 2 grudnia. A nie każdy ma drugą pensję od np męża z której można ściągnąć pieniądze. Jeżeli chcesz napisać o tym że trzeba coś odłożyć wcześniej na zapas.. to wierz mi, nie z wypłaty nauczyciela na etacie...

Józefa Ewa

Data: 28 listopada 2020, 12:15 Tragedia !
Może zgłosić do UE ?
Póki są rozgrzani !

Andrzej

Data: 28 listopada 2020, 12:17 Dostaję zasiłek z Opieki Społecznej 600 PLN i też nieraz był poślizg i nie umarłem.

Przedsiębiorca

Data: 28 listopada 2020, 13:18 Do do przedsiębiorca: a myślisz, że pani pracująca w kuchni w restauracji lub kelnerka to ma z czego odłożyć!? Restauracje są zamknięte, właściciel nie ma przychodów i skąd ma zapłacić ludziom!? To jest dramat człowieku! A oni robią raban na cały kraj bo dwa dni później kasę dostaną! Zastanówcie się co piszecie!

Ndbhd

Data: 28 listopada 2020, 17:25 Nie no taaa... bo inni nie dostają to ja też mam się zgadzać na to żeby nie dostać.
Myślenie dno. Zapracowałam, chce wypłatę i tyle.

Beta

Data: 28 listopada 2020, 18:08 Radna pani Iwona Szymańska jest bibliotekarką w szkole w B. I jestem ciekawa jak ona moze spojrzeć w oczy pracownikom obsługi i administracji którzy mają najniższą pensję i czekają na nią caly miesiąc zeby opłacić rachunki i zrobic zakupy , co ja to obchodzi jak ma zapłacone jako radna tak i inni radni bezradni . Wstyd ,Wstyd i jeszcze raz Wstyd !!!!!! I Świąteczne Życzenia niech Wam wszystkim sie noga powinie

O. A.

Data: 28 listopada 2020, 23:00 Wielki Przedsiębiorco, nie żyj ponad stan to przetrwasz i pół roku bez poborów. Nie porównuj swoich zysków do pensji pracowników tyrajacych za najniższą krajową. Ad. 2przedsiebiorca, skoro tak sam się nazywasz to powinieneś wiedzieć że twoim obowiązkiem jest zabezpieczyć pensję pracownikom przez te 2 miesiące skoro wcześniej przez lata czerpałeś zyski z ich pracy.

Dj pooper

Data: 29 listopada 2020, 07:51 O proszę pieniędzy nie dostał suweren i odrazu prawie 100 komentarzy jednak jest sposób na ludzką ignorancję odciąć prąd wodę i jedzenie i moze coś się zacznie ruszac hehehe

mieszkaniec

Data: 29 listopada 2020, 11:46 @Dj pooper
Właśnie wodę odcięli na razie na Grójeckiej.

Agata

Data: 30 listopada 2020, 07:36 Burmistrzu co zrobiłeś dla nas??? Zwołałeś w trybie natychmiastowym radę aby cokowleik zrobić dla mieszkańców?? Czy wypisałes oswiadczenie i umywasz ręce jak zwykle??
To nie chodzi o 2 dniowie spóźnienie i tylko nauczycieli, ale wszystkich pracownikó szkoły któzy są bez pensji już 5 dni!

ZŁA

Data: 30 listopada 2020, 10:55 Brawo Agata . Nam nie są potrzebne oświadczenia tylko wypłata.


mieszkaniec

Data: 30 listopada 2020, 13:27 Drodzy Państwo,

ktoś te przepisy wymyślił, uchwalił, a ktoś inny musi je realizować. Kodeks/karta nauczyciela mówi wyraźnie co, komu i kiedy się należy. Szczególnie od organów państwa czy samorządów oczekuje się działania zgodnie z prawem, a nie szerzenia i popierania bezprawia. Wojenki, przepychanki i politykę zostawmy tym z PIS, PO, ... na górze - o ile nie mamy jeszcze tego wszyscy dosyć. Osobiście mnie to już męczy, szczególnie możliwość utraty grubych miliardów z UE - dla zrealizowania chorych ambicji kilku sfrustrowanych i nieszczęśliwych panów. Czy musimy mieć to samo w naszym mieście? Panie Burmistrzu, kochani Radni dogadajcie przed świętami i zacznijcie wspólnie działać dla miasta i jego mieszkańców.

Aśka

Data: 30 listopada 2020, 14:10 Gdzie jest mój przelew?

Anna

Data: 30 listopada 2020, 15:00 To dziady kalwaryjskie!

Pracownik szkoly

Data: 30 listopada 2020, 21:29 Dziękujemy wam za to co zrobiliście tylu ludziom , życzymy wam zeby zabrakło wam kiedykolwiek na chleb wy żloby nienapasione na czele z burmistrzem i Wrochna na czele . Jeśli nie macie dla Szkół pieniedzy to je w pi.....tu pozamykajcie ,ważne że wy macie na wasze wypady i balety . Jedno wielkie szambo ta gmina razem z radnymi na śmietnik

nl

Data: 1 grudnia 2020, 09:01 Miernota dorwała się do władzy i takie efekty!

dream team

Data: 1 grudnia 2020, 09:01 wrochna i strzyzewski

Wściekła

Data: 1 grudnia 2020, 16:35 Oddajcie nasze pieniądze złodzieje ,wy wszyscy radni i sołtysi jestescie nic nie warci macie służyć ludziom a nie swoim interesom i nabijanie swoich kieszeni dziady podłe .Niech was wszystkich szlak trafi karaluchy razem z burmistrzem i Wrochna .

Też niezadodolona

Data: 1 grudnia 2020, 16:59 Kto zapłaci za mnie za zakupy i rachunki, kto zakupi za 500 zł sprzęt? Czekam na chętnych!

NAUCZYCIELE

Data: 1 grudnia 2020, 18:31 Jutro pod RATUSZEM ?

nl

Data: 1 grudnia 2020, 19:39 O której?

Nauczyciel

Data: 1 grudnia 2020, 19:40 Czy ktoś posiada taczkę na bezradnych i burmistrza?

przedsiębiorca

Data: 2 grudnia 2020, 21:22 Do O.A jeśli chodzi o zarobki nauczycieli to nie mają wynagrodzenia najniższa krajowa kłamiecie oprócz wynagrodzenia zasadniczego macie jeszcze inne dodatki godz. za zastępstwa, dodatki mieszkaniowe , wiejskie urlopy zdrowotne roczne płatne, zapomogi bezzwrotne ,kredyty na budowę domu itp nie zapominajcie o tym.
Do : Mówią na mnie przedszkolanka - nikt nie namawia Was na strajki Wy sami robicie co chcecie.
A co do Radnych powyrzucać wybrać nowych a nie po kilka kadencji kto to słyszał . Poza tym niech nie pobierają takiej wysokiej kasy za to tylko że pójdą na Sesję zapłacić tylko za przejazd i godziny pobytu.

I co teraz

Data: 5 grudnia 2020, 01:43 Zastanawia mnie jedno, kiedyś ludzie potrafili takie blazenstwa rozwiązywać, jak radny kradł, kombinował to dostawał publiczny wpi... Teraz jest tak że radni się niczego nie boją bo kto im co zrobi? Niech w końcu poczują łajzy odpowiedzialność społeczna bo to kurna nie jest ich prywatne podworko. W kwestii wypłat dla nauczycieli - skoro było zabudżetowanie, obiecane i wszyscy na to czekali to psim obowiązkiem jest dopięcie tematu. Albo się coś mówi i pracuje nad tym albo nie robi z ludzi idiotow.

O.A.

Data: 5 grudnia 2020, 12:20 Drogi przedsiębiorco,
część nauczycieli - tych z większym stażem rzeczywiście nie zarabia najniższej krajowej, ale młodzi i owszem, pracownicy obsługi podobnie, a oni też pensji też nie dostali. Dodatki wiejski i mieszkaniowy przysługiwały tym, którzy pracują na wsi, przy czym mieszkaniowy już dawno ZLIKWIDOWANO. Za nadgodziny dostaje się pieniądze, jeśli się je wypracuje (jak w każdej firmie), zapomogi świąteczne (bo chyba takie masz na myśli) wypłaca się z funduszu socjalnego, na który co miesiąc pobiera się 1 % z pensji każdego pracownika, więc żadna to łaska. O pożyczkach na budowę domu naprawdę nic mi nie wiadomo (bo ich nie ma), chyba że masz na myśli pożyczki z Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych (ten sam, z którego wypłacane są zapomogi) i ich maksymalna wysokość zależy od ilości pracowników (czyli wkładu, jaki uzbierali z 1%) - średnio kilka tyś. zł. Jeśli za 6-8 tyś. jesteś w stanie wybudować dom to zapewne jesteś milionerem, a może w zostaniu nim przeszkadza Ci brak wiedzy dotyczącej prowadzenia przedsiębiorstwa, bo OBOWIĄZKIEM osoby zatrudniającej innych jest wypłacanie wynagrodzenia za godziny ponadwymiarowe, jak też fundusz socjalny. Nie wprowadzaj ludzi w błąd.

Agnieszka

Data: 7 grudnia 2020, 17:59 Od kilku miesięcy nie ma innego tematu w naszej gminie tylko pan Rokita kim jest ten zadufany w sobie człowiek? Co zrobił dla miast co w życiu zbudował stworzył? Nie mogę zrozumieć dlaczego nie dostanę wynagrodzenia, której mi się należy, nie są mi potrzebne przeprosiny i smutek burmistrza. Niech zwoła nadzwyczajna radę i wypłaci ludziom pieniądze . Zastanówcie się nas sobą i daj ie nam żyć !!!!!