Ta strona wykorzystuje pliki cookie do analizowania ruchu i mierzenia skuteczności reklam.
Dowiedz się więcej ZGODA

Nie będzie tężni solankowej w Czaplinie

Dodano: 29 listopada 2019; Wybrany przez gminę wykonawca przestał odbierać telefony.

W Czaplinie miała powstać pierwsza tężnia solankowa w okolicy. Była to oddolna inicjatywa mieszkańców, którą zgłosili podczas zebrania sołeckiego. Gminie udało się pozyskać na to przedsięwzięcie fundusze zewnętrzne z Mazowieckiego Instrumentu Aktywizacji Sołectw „Mazowsze 2019”.

Niestety, jak poinformował w czwartek oficjalny facebookowy profil UMiG, w tym roku nie uda się wybudować tężni. Wybrany przez gminę wykonawca nie stawił się, by podpisać umowę, przestał też odbierać telefony. Nie ma już czasu na znalezienie nowej firmy, ponieważ gmina nie zdążyłaby rozliczyć do końca roku dofinansowania z Mazowieckiego Instrumentu Aktywizacji Sołectw „Mazowsze”, a taki był wymóg programu.

Jak się dowiadujemy, kalwaryjski samorząd nie mówi definitywnego „nie” temu przedsięwzięciu. Nie będzie ono finansowane bezpośrednio z budżetu inwestycyjnego gminy. Są bowiem pilniejsze wydatki. – Jeśli społeczność lokalna uzna, że nadal chce tężni, to będzie mogła ponowić wniosek w ramach przyszłorocznego Mazowieckiego Instrumentu Aktywizacji Sołectw, albo złożyć wniosek do budżetu partycypacyjnego – wyjaśnia rzecznik magistratu, Piotr Chmielewski.

Samorząd poinformował, że w terminie udało się zrealizować cztery inne projekty dofinansowane z MIAS. W Brzuminie powstała siłownia zewnętrzna, w Baniosze altana na placu zabaw, w Podłęczu wyposażono świetlicę w meble oraz sprzęt kuchenny, a w Wincentowie wykonano zadaszenie nad urządzeniami do ćwiczeń znajdującymi się na działce sołeckiej. W sumie na te wszystkie zadania gmina pozyskała 50 tys. zł, drugie tyle musiała wyasygnować z własnego budżetu.

(mat)


Dodaj swój komentarz

Imię (pseudonim):

Treść:

Komentarze (20)

Oj

Data: 29 listopada 2019, 12:04 Odmówił podpisania umowy bo pewnie skrócono na maksa czas na realizacje inwestycji a jest coś takiego jak kary umowne za nieterminowe wykonanie zadania. Gratuluję magistratowi.

oj!

Data: 29 listopada 2019, 12:55 Gratulacje

pytek

Data: 29 listopada 2019, 12:56 Czy na pewno winny tylko wykonawca??

tak

Data: 29 listopada 2019, 13:06 Czaplin był jest i będzie preferowany. Takie jego szczęście.
Mieszkańcy znów zadowoleni??

pytek

Data: 29 listopada 2019, 13:08 Ciekawe jaka byłaby wersja wykonawcy.... Może admin dopyta.

Bóg Gniewu

Data: 29 listopada 2019, 13:42 Nie może być kary umownej bo nie ma żadnej umowy /nie podpisał wykonawca/, więc jak nie ma kontraktu to i podstaw do nałożenia kary.

Oj

Data: 29 listopada 2019, 14:28 Bóg Gniewu.
Oczywiście że w obecnej sytuacji kar nie ma. Byłyby po podpisaniu umowy w momencie nie wykonania zadania w terminie. A zapewne termin jest do połowy grudnie. Tylko czemu czeka się z takimi robotami do końca roku, przetargi przygotowuje się miesiącami a wykonawca ma w dwa tygodnie je wykonać. Mądry facet że to zostawił.

dziad kalwaryjski

Data: 29 listopada 2019, 15:17 Wcale mnie to nie dziwi ,jesteście niewypłacalni ?

:)

Data: 29 listopada 2019, 15:32 To już jest śmiesznie żałosne.. coś będzie a potem nie będzie:)
Wesoła ta Góra Kalwaria..

Benek

Data: 29 listopada 2019, 16:42 Może hydrofornie zaczną jak szpadel się znajdzie ?

pytek

Data: 29 listopada 2019, 19:13 Wybrany przez gminę wykonawca nie stawił się, by podpisać umowę,
A kiedy miał sie stawić? Chodzi o datę...

pytek

Data: 29 listopada 2019, 22:24 Czy wiecie, że : Od czerwca przyszłego roku zaczną obowiązywać nowe przepisy kościelnego prawa małżeńskiego?

Czy temat tężni ma przykryć podwyżkę podatków?
Czy samorząd dał radę zrealizować tylko 4 projekty, bo 5 do za dużo?

zmiany na maxa

Data: 30 listopada 2019, 07:49 Jeden fakt jest pocieszający !
Nie zbudują placu czerwonego, ktoś spyta dlaczego ?
Bo nie mają pieniędzy ,a te wydali na kosztowne projekty.
Nie ma pieniędzy na oświetlenie na skarpie więc po co latarnie. Kibel nie potrzebny bo można po zmroku załatwić co trzeba.

hmm

Data: 30 listopada 2019, 11:17 Nie będzie tężni solankowej w Czaplinie - za to będzie Namgar – światowa gwiazda muzyki folkowej – 3 grudnia zagra koncert w Górze Kalwarii. I będą zapalone lampki na choince.
Co lerpsze?

Bibi

Data: 30 listopada 2019, 18:05 No życie.. A sołtys Czaplina za to wywalczył pieniądze na straż ale niestety nie w Czaplinie - aaaaa w Pecławiu. Taki dobry gospodarz wsi.

Stefka

Data: 30 listopada 2019, 18:20 U p.Janka słyszałam że choinki też nie będzie.

górszczak

Data: 1 grudnia 2019, 07:38 Może mieszkańców Czaplina mediolanem uszczęśliwicie !

Sołtys Czaplina

Data: 2 grudnia 2019, 19:45 Szanowna/y Bibi.

Złożyłem i popierałem kilka projektów. Wynik głosowania to wola i determinacja wybierających; z nią zgodzić się trzeba. Nota bene, OSP Pęcław ma też zasadne potrzeby - dlaczego ich nie poprzeć?
W przyszłym roku będą 3 nowe szanse - zawalczmy solidarnie (jak OSP Pęcław-gratulacje) to wygramy.

Pozdrawiam.

Ps. Budowa tężni jest poza moją kompetencją - zrobiłem to, co mogłem. Niebawem Nowy Rok i nowe szanse..... Łatwo nie odpuszczam. A jest co robić.

Heniek

Data: 3 grudnia 2019, 08:15 Jeszcze nikt nie zauważył, że tam gdzie rządzi PO, tam obiecanki (wyborcze), cacanki, a głupiemu radość?

podwójnie zainteresowany

Data: 3 grudnia 2019, 19:20 W takim razie zróbcie inhalacje winne czy jakieś tam byle by alkoholowe na skwerku za milion ,obędzie się bez śmieci znaczy butelek.