Niebezpieczeństwa, jakie mogą czyhać w Górze Kalwarii

Dodano: 7 sierpnia 2022; Wakacje w pełni, nasze pociechy odpoczywają od szkolnych obowiązków i zbierają siły przed nadchodzącym nowym rokiem szkolnym.


News will be here

W tym czasie wielu z nas korzysta z wyjazdowych rozrywek, jednak nie trwają one dwa miesiące, a resztę wolnego czasu dzieciaki spędzają w mieście. Jest to czas, kiedy rozrywką jest podwórko, boisko czy park, można powiedzieć, że to moment, w którym młodzież sama organizuje sobie czas wolny.

Niestety, nie zawsze są to bezpieczne dla nich sposoby, dlatego warto uczulić nasze dzieci na niebezpieczeństwa, jakie mogą czyhać w naszej pięknej Górze Kalwarii.

W pobliżu dużego osiedla znajduje się szczególnie niebezpieczne miejsce, jakim są tory kolejowe. Owszem, jest barierka przy przejściu na perony, są szlabany, jednak nadal dostęp do torowiska jest łatwy, a wakacyjna brawura i szalone pomysły naszych pociech nie mają granic – uczulmy dzieci na ten temat! Profilaktyczna rozmowa może przynieść duże korzyści!

Jednak nie tylko ruch kolejowy stanowi niebezpieczeństwo. Jak wszyscy wiemy, samochodów wokół nas jest coraz więcej, a to przekłada się na zwiększony ruch. Do tego upały, które nie poprawiają koncentracji kierowców, korki i wiele innych czynników, które mogą spowodować niezachowanie dostatecznej ostrożności – to wszystko zagrożenia czekające nie tylko na dzieci, ale na nas wszystkich. Warto pamiętać o zasadzie ograniczonego zaufania i zachować najwyższą ostrożność w pobliżu ulic. A przecież nasza młodzież bardzo często, chociażby grywa w piłkę na osiedlowych skwerach czy chodnikach właśnie w pobliżu zatłoczonych ulic – zwróćmy uwagę, porozmawiajmy z naszymi dziećmi.

Młodzież, szczególnie ta starsza, często wybiera nasze nadwiślane tereny na miejsce wakacyjnego odpoczynku i wcale nas to nie dziwi, bo kontakt z naturą, szczególnie w tak pięknych rejonach, jak te wokół Góry Kalwarii to miejsce idealne! Jednak również wyjątkowo niebezpieczne! Wielokrotnie pisaliśmy i alarmowaliśmy na łamach naszego portalu o groźnych i niebezpiecznych sytuacjach, które miały miejsce w naszej nadwiślanej okolicy – pięknej, ale zdradliwej. Warto porozmawiać z bliskimi na ten temat.

Takich i podobnych zagrożeń można jeszcze wymieniać wiele, jednak tymi tylko kilkoma, najbardziej oczywistymi przykładami chcemy zwrócić Waszą uwagę na temat naszego wspólnego bezpieczeństwa. Tak, temat jest trudny, jednak nie należy go unikać, należy rozmawiać, bo to może zaoszczędzić nam wszystkim bólu, cierpienia i mieć realny wpływ na nasze życie!

A co w sytuacji kiedy, trzeba wezwać pomoc? Pierwszym krokiem to wykonanie telefonu na numer 112 – tam zawsze uzyskamy pomoc! Jednak profilaktyka, rozmowa, nawet na takie trudne tematy może zaoszczędzić nam konieczności używania numeru alarmowego 112!

Rozmawiajmy, to pomaga! Dzielcie się z nami w swoich komentarzach Waszymi przemyśleniami i doświadczeniami – mogą być przykładem, ale też inspiracją dla innych!

(Bartek)

Zdjęcie:
Kolaż z wykorzystaniem zdjęć open source (www.hiclipart.com) oraz zdjęć z gorakalwaria.net, facebook.com (profil Policja Piaseczno) oraz gov.pl.
Dodaj swój komentarz

Imię (pseudonim):

Treść:

Komentarze (5)

Prosty przykład

Data: 7 sierpnia 2022, 18:23 Nie ma toalet i dzieci czy nastolatki narażają się na niechcianych obserwatorów publicznych defekacji itd dlaczego w tym mieście od 25 lat nie zbudowano ani jednej toalety np obok wielkiego skweru za 1.5 mln ?

taka prawda

Data: 7 sierpnia 2022, 21:01 @Prosty przykład
Musiałby się znaleźć taki wykonawca który z władzą podzieli się zyskiem w wysokości od lat ustalonej 10%

bojkotujemy wybory

Data: 8 sierpnia 2022, 06:20 Dużym zagrożeniem nie tylko dla miejscowych jest zamieszkiwanie na Strażackiej.
Gdyby władza słyszała jak ludzie ich "błogosławią" położyła by nawierzchnię nawet bez przetargu na szybko.

mieszkaniec

Data: 9 sierpnia 2022, 05:12 Gmina Góra Kalwaria nie ma nic do zaoferowania ani dzieciom, ani dorosłym w ciągu wakacji i całego roku. Szkoły porażka. Kibli brak!

tiruriru

Data: 11 sierpnia 2022, 17:14 Za toaletami głosują wałęsający się po ulicach żule