Niebezpieczna sytuacja na obwodnicy Góry Kalwarii

Dodano: 2 lutego 2023; Prawidłowe zabezpieczenie przewożonego ładunku jest bardzo ważne i z całą pewnością wpływa na bezpieczeństwo. Zapomniał o tym 61-letni kierowca, który wiózł kłody drewna. W trakcie kontroli wyszło również na jaw, że wyposażenie pojazdu w światła, dalece odbiega od tego uregulowanego przepisami. Mężczyzna stracił dowód rejestracyjny i został ukarany mandatem karnym.


News will be here

Nieodpowiednie zabezpieczenie przewożonego ładunku może doprowadzić do drogowej tragedii. Nigdy nie wiemy co wydarzy się podczas naszej podróży, czy nie będziemy musieli nagle hamować bądź wykonywać gwałtownych manewrów na drodze, dlatego tak ważne jest myślenie o konsekwencjach niestosowania się do obowiązujących przepisów jak również umiejętność przewidywania zdarzeń na drodze.

Przewóz ładunku bardzo jasno i precyzyjnie opisany jest w art. 61 Ustawy Prawo o ruchu drogowym. W punkcie trzecim aktu prawnego, możemy przeczytać, że "ładunek umieszczony na pojeździe powinien być zabezpieczony przed zmianą położenia lub wywpoływaniem nadmiernego hałasu". Z całą pewnością, sposób przewożenia drewna na kontrolowanym przez policjantów piaseczyńskiej drogówki pojeździe ciężarowym z przyczepą, dalece odbiega od przepisów prawa. 61-letni kierowca pamiętał o zabezpieczeniu ładnku znajdującego się na przyczepie, zapomniał jednak o tym by w taki sam sposób zabezpieczyć drewno znajdujące się na pojeździe ciężarowym.

W trakcie kontroli funkcjonariusze sprawdzili również wyposażenie pojazdu w wymagane przepisami światła i jakież było ich zdziwienie kiedy mężczyzna zaprezentował posiadane w pojeździe światło cofania. Okazało się, że światło działa ale na pstryczek. Żeby je uruchomić należy wysiąść z pojazdu, włączyć je, a następnie wykonać manewr cofania. Pamiętajmy o tym, że oświetlenie sygnalizujące jazdę do tyłu ma bardzo duże znaczenie dla bezpieczeństwa innych uczestników ruchu drogowego. Zasygnalizowanie tego manewru pozwala w porę zareagować innym kierującym i uniknąć chociażby kolizji. 61-latek stracił dowód rejestracyjny, a spotkanie z policjantami zakończyło się mandatem karnym.

Co by się wydarzyło gdyby niezabezpieczone drewno zsunęło się nagle z pojazdu? O tragedię naprawdę nie trudno! Miejmy świadomość, że nasz błąd i zaniedbanie może kosztować czyjeś zdrowie lub życie.

asp. Magdalena Gąsowska/ pk
Dodaj swój komentarz

Imię (pseudonim):

Treść:

Komentarze (7)

Kurde

Data: 2 lutego 2023, 09:47 Dobrze że go nie zastrzelili

Anon

Data: 2 lutego 2023, 12:44 Oszukać przeznaczenie ,wersja GK

Sara

Data: 2 lutego 2023, 13:07 Bezmyślny facet mógł narazić innych na drodze

Bóg Gniewu

Data: 2 lutego 2023, 13:58 Ktoś chyba ma nietypowe hobby - wyrzucanie pieniędzy. Nie rozumiem w czym miał problem, tak trudno jest założyć ze dwa pasy transportowe na ładunek? Pięć minut roboty.

Alek

Data: 2 lutego 2023, 15:30 Głupi że pchał się obwodnicą a z drugiej strony zamiast gościa upomnieć czy wlepic mandat i dać spokój to czepiają się wszystkiego a sami jeżdżą jednym z radiowozów już od dłuższego czasu bez jednego stopu- nie wieżę że na desce nikt nie zauważył 😂

Tomi

Data: 2 lutego 2023, 18:32 Za cos takiego to sprawa w sadzie za narazanie innych na utrate zycia

justyna

Data: 3 lutego 2023, 12:52 poprostu mistrzostwo świata. to jest nasza polska rzeczywistość!!


News will be here
Grojec24.net - Grójec i Powiat Grójecki