Niezapowiedziany protest rolników w Konstancinie (AKTUALIZACJA)

Dodano: 20 marca 2024; GoraKalwaria.net W środę rano rozpoczął się protest rolników na przejściu dla pieszych na wysokości ulicy Warszawskiej 171 w Konstancinie-Jeziornie.


News will be here

Jak przekazał Urząd Miasta i Gminy w Górze Kalwarii, ze względu na wcześniej niezapowiedzianą blokadę rolniczą na drodze nr 724 w Konstancinie-Jeziornie powstały problemy z kursowaniem linii autobusowych, w przypadku naszej gminy: 742, L21 i L28. Jak poinformował Zarząd Transportu Miejskiego autobusy mogą być również kierowane na trasy objazdowe.

Dla kierowców Policja wyznaczyła objazdy:

- kierujący jadący ulicą Warszawską proszeni są o kierowanie się w ulicę Borową - Prawdziwka, a następnie przez Kierszek w kierunku drogi wojewódzkiej nr 721

- kierujący jadący ulicą Łukasza Drewny proszeni są o kierowanie się w ulicę Korbińskiego, a następnie ulicą Relakowską i ul. Rosoła

Po godzinie 10.00 Komenda Powiatowa Policji w Piasecznie poinformowała, że protest został zakończony.
Dodaj swój komentarz

Imię (pseudonim):

Treść:

Komentarze (29)

Mieszkańcy GK

Data: 20 marca 2024, 10:55 My mieszkańcy Góry Kalwarii jesteśmy zaniepokojeni protestami rolników w Konstancinie

mieszkaniec

Data: 20 marca 2024, 11:44 nie zaniepokojeni, tylko wku.... Banda nierobów, która w imię swoich partykularnych interesów zatruwa życie innym. Kto inny może sobie pozwolić żeby tygodniami nie pracować? nam sprzedają chemię a dla siebie biorą eko. Traktorki po bańce za sztukę, chałupy po 300 m. Jeśli zgromadzenie nielegalne to pogonić to ... (nie napiszę, gdyż wyraz niecenzuralny i całość usunąłby administrator)

miastowy

Data: 20 marca 2024, 11:55 doprowadzą do tego, że ludzie ich znienawidzą. Protestować - tak, ale z głową a nie widłami, kostką brukową i gnojówką.
Tak to u siebie na wsi i na własnym podwórku

Mieszkańcy GK

Data: 20 marca 2024, 12:06 Zgadzamy się z naszymi dyskutantami, rozgonić, wlepiać mandaty.

mieszkaniec 1

Data: 20 marca 2024, 12:20 skoro protest jest nielegalny to Policja nie wie co ma robić?

Bartek

Data: 20 marca 2024, 12:36 szantażyści

mieszko

Data: 20 marca 2024, 14:08 dość manipulacji. 8 lat bawili się państwem, namieszali, optowali za zielonym ładem, a teraz zadymiarze blokują kraj i płaczą jak im źle. To śmieszne, że taniej jest sprowadzić coś zarówno ze wschodu jak i południa Europy niż wyhodować w Polsce. Jabłko droższe od pomarańczy? polski pomidor droższy od hiszpańskiego - wszystko stanęło na głowie

Ala

Data: 20 marca 2024, 15:41 Milionerzy rolnicy .. krzyczą i trąbią że im mało ..ludzie .już przestali kupować od rolnika ..drogi i niezdrowy towar......kupujemy to co tańsze i lepsze ..w sklepach jest tyle towaru .. wszystko przebadane .z terminem waznosci.że wypchajcue się tymi swoimi .... Pytam .dlaczego milionerzy rolnicy jako jedyni.w Polsce Nie płacą podatków od swoich dochodów ???.
wszyscy mają potrącany podatek od każdej złotówki zarobionej ..tylko rolnik .podatków do urzędu skarbowego .nie płaci .. Dlaczego ??....Tak samo .zielony ład .--niedobry ....
ale dopłaty unijne to dobre ...skoro świt tlumy już stoją po dopłaty .....niestety .ale ograniczenia w tych środkach chemicznych .do upraw muszą być ..bo tonami sypią fosfor siarka wapno ..opryski owoców
nawet wtedy jak już duże dojrzałe owoce są ...to wszystko jest trucizna .drodzy .rolnicy ...musicie sami zrozumieć ..że stanowczo za dużo .trucizny .w .tych owocach warzywach i zbożach......Unia nie dobra dla rolników ..natychmiast zabrać im dopłaty ..i opodatkować od dochodów ..dosyć tych rolniczych pieszczot ..i bądźcie spokojni .jesteśmy zawaleni towarami dobrej jakości ....przeżyjemy .bez.was...

Obserwator

Data: 20 marca 2024, 15:48 Komuchy konstancińskie, same decybele, z jakiego landu tutaj się osiedliliscie. Każdy ma prawo do protestów. Jak wam przeszkadza, to uruchomcie te swoje helikoptery. Stać was. Chyba że wściekają się dziady i prowodyrzy.

ktoś

Data: 20 marca 2024, 16:52 Przypomnicie jeszcze sobie o rolnikach, których teraz obrzucacie błotem... kiedy wprowadzą wam ten chory wymysł psychopatów z Brukseli zwany podstępnie zielonym ładem i kiedy dosłownie zaleją was tym gównianym zbożem od oligarchów....ale wtedy będzie za późno na płacz


E.W.

Data: 20 marca 2024, 22:07 Jak się nie opłaca trzeba sprzedać ziemię i iść dbo miasta ,robotnicy nie dostają dopłat.Biedni rolnicy ,a o pracowników nikt nie dba nie dostają dopłat.

mieszkaniec

Data: 21 marca 2024, 07:40 @ktoś=rolnik
tak jak napisał E.W. zapraszamy do pracy na etacie. Najlepiej karmić ludzi pestycydami. Sam też konsumujesz wyhodowane przez siebie wyrzywka i owoce ociekające opryskami, czy tylko karmisz tak "głupich" miastowych?
Pochwal się jaki masz majątek, ile hektarów, jaki domeczek, jakie maszyny?

krzysiek

Data: 21 marca 2024, 12:23 Brawo rolnicy! Powinni codziennie wychodzić na ulice! Bronią dobra naszego i naszych dzieci! Ludzie, co wy piszecie w tych komentarzach! Przyjcie na oczy bo będziecie wp** ć drukowane mięso i warzywa z gmo i nadal głosować na po!

nie konstancin

Data: 21 marca 2024, 12:45 @Obserwator
protestuj, ale u siebie na wsi i nie uprzykrzaj życia innym. Jak się nie podoba to zawsze możesz poszukać innego zajęcia

nowy

Data: 21 marca 2024, 13:33 @krzysiek
nie bronią nas tylko swoich portfeli i chemii, którą nas szprycują. jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o?
oczywiście pieniądze

Wyborca

Data: 21 marca 2024, 15:52 Pieniądze publiczne powinny służyć całemu społeczeństwu a nie jednej grupie. Dopłaty do hektara, dopłaty do paliwa, my spłacamy ich kredyty, dopłaty do KRUS, dopłaty do skupu s w zamian zamiast wartości odżywczych pestycydy, herbicydy i inne świństwa. Skoro płacimy za żywności i jej produkcję to mamy prawo oczekiwać że przynajmniej nie będą nas truć. Europa ma nadprodukcję żywności i jeszcze do tego dopłacać, no bezsens!

Budżet

Data: 21 marca 2024, 15:57 Mamy 3 lata na budowę obrony cywilnej i armii żeby chronić wszystkich Polaków. DOŚĆ uprzywilejowania rolników. To nie rząd daje, dopłaca tylko My ciężko pracujący Polacy. To z naszych podatków. Najwyższy czas te pieniądze przeznaczyć na rozwój kraju i bezpieczeństwo. Żywności jest za dużo w Europie a można sprowadzić tańszą i lepszej jakości.

Ktoś

Data: 21 marca 2024, 16:45 Do @ mieszkaniec
Muszę Cie rozczarować, ale nie jestem rolnikiem, pracuje na etacie. A jeżeli ci wszyscy rolnicy pójdą do miasta do pracy ,to kto przepraszam będzie produkował żywność???( także dla Twojej rodziny).
A po za tym jeżeli jesteś pewien ze to taki złoty interes prowadzić gospodarstwo rolne zawsze możesz się przekwalifikować


robotnik

Data: 21 marca 2024, 17:43 Może już wystarczy tych blokad.Wezcie się do roboty bambry,dajecie się podpuszczać takim łachudrom jak obibok duda z tzw solidarności czy faszyście bąkiewiczowi.Ja muszę co miesiąc zapłacić ZUS,PODATEK ZDROWOTNY I PODATEK OD PRZYCHODU.Rozumiecie chłopki? Muszę na to zarobić pracując często po 12 godzin.Nie dostaję dopłat,nikt się nie użala nad moim losem.Nie stać mnie na ciągnik za milion czy chałupę wielkopowierzchniową z wybrukowanym podwórkiem.Osiem lat zachwycaliście się złodziejami pisiorami,pasował wam Zielony Ład i komisarz Ryży w Brukseli.W zeszłym roku M.Kołodziejczyk i Premier Tusk ostrzegali o napływie zboża z Ukrainy.Oszust morawiecki "apelował" o nie sianie zamętu.Wtedy wam wszystko pasowało? P.....cie się ! Jak nie pasuje robota na roli to zmieńcie profesję. Nie pozdrawiam

100 konkretów

Data: 21 marca 2024, 20:36 Dziekuje eilmikom, bo jako kedyni mkwia,że idą ograniczenia:
-taniej, zdrowej żywności,
-wolnego zakupu ubrań,
-latania na wakacje,
-tanich aut spalinowych,
-gotówki i oszczędności,
-ogródków działkowych,
-zakupów od rolników
Limity: na mięso, odzież, emisję CO2, podróże, posiadanie pieniędzy.
-Kary za poglądy=mowa nienawiści, wycinanie katolików, indoktrynacja dzieci, poprawność polityczna, monopol mediów, obowiązkowe euro, cenzura, ograniczenia nauki historii.
Komunizm XXI w.

Z

Data: 21 marca 2024, 21:15 Widzę większość wypowiedzi mądrych inaczej którzy nie mają bladego pojęcia o pracy na roli od świtu do zmierzchu,a tymi traktorami i kombajnami to sobie jeżdżą tylko na wczasy za unijne pieniądze - nie jestem rolnikiem,ale wiem że najbardziej plują na nich wychodzący z chłopskich rodzin.taka tradycja Polaków !

Robert

Data: 22 marca 2024, 06:36 Przebadane, z terminem ważności, co ty bredzisz, sam pracuję w sklepie i sam przeklejam terminy, a powiem, że nikt nie sprawdza, czy jest jeszcze dobre, pojebanym lewaku.

Robert

Data: 22 marca 2024, 07:12 Komentarz został ukryty z powodu naruszenia zasad komentarzy.

Rolnik

Data: 22 marca 2024, 07:14 Miastowy pisze "polski 🍅 drodzy od Hiszpanskiego " i sam jeżeli by myślał odpowiedział by Sobie na to pytanie . Ale myślenie BOLI😀

mieszkaniec

Data: 22 marca 2024, 07:33 @ktoś
chętnie bym został, ale jako mieszczuch raczej nie mam na to szans. Są przepisy, które to regulują i zamykają, albo co najmniej istotnie ograniczają drogę do tego by zostać rolnikiem - oczywiście takich barier nie mam dla członków rodzin rolników. Poza tym rolnicy jakoś nie koniecznie wyzbywają się ziemi i dopuszczają nowych do korytka.
Nikt Cię nie zmusza żebyś kupował ziarno od oligarchów, ale ja nie chcę być przymuszany do tego żeby kupować tzw. polskie ziarno - 100% droższe. Niech każdy ma wybór.

Zwykły czlowiek

Data: 22 marca 2024, 08:35 Oj widzę że niektórym tęskni się za komuną - ale uwaga, ta niebieska pod przykrywką tzw.demokracji (federacji)będzie duuuużo gorsza od czerwonej!!!!!!

zbych

Data: 22 marca 2024, 09:18 Dzielni krytycy rolniczych protestów powinni się głęboko zastanowić, czy pod czaszką mają jeszcze ślady zwojów mózgowych, czy też cała przestrzeń wypełniona jest pulpą pomidorową.

mózgojad

Data: 22 marca 2024, 11:03 @zbych
mimo wszystko lepiej mieć pulpę niż nie mieć nic

mieszkanka

Data: 22 marca 2024, 13:31 zbych
może już faktycznie nic nie mamy bo nam chemia stosowana przez rolników wyżarła szare komórki. Dobrze chociaż, że są jeszcze tacy mędrcy jak Ty.