Ta strona wykorzystuje pliki cookie do analizowania ruchu i mierzenia skuteczności reklam.
Dowiedz się więcej ZGODA


Nieprzyjemny zapach wody w Górze Kalwarii. Jest komunikat ZGK

Dodano: 11 października 2021; W związku z pojawieniem się nieprzyjemnego zapachu wody uprzejmie informujemy, że woda jest bezpieczna do spożycia - zapewnił Zakład Gospodarki Komunalnej w Górze Kalwarii.

Oto pełna treść poniedziałkowego komunikatu spółki:

Stężenie chloru nie przekracza norm określonych w Rozporządzeniu Ministra Zdrowia z dnia 7 grudnia 2017 r. w sprawie jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi.

Ujmowane przez nasze stacje wody podziemne nie wymagają konieczności dezynfekcji, gdyż na podstawie prowadzonych na bieżąco badań są wolne od występowania wszelkich form mikroorganizmów i patogenów.

Jednak zgodnie z wnioskami zawartymi w publikacji Światowej Organizacji  Zdrowia pt. Water, sanitation, hygiene and waste management for the COVID-19 virus, Technical brief, z dnia 3 marca 2020 r., woda uzdatniania przez ZGK poddawana jest dodatkowemu procesowi dezynfekcji przed wtłoczeniem jej do sieci dystrybucyjnej.

Okresowe chlorowanie wody jest również stosowane na odcinkach sieci wodociągowej, na których prowadzone są prace modernizacyjne lub związane z usuwaniem awarii.

Celem takiego działania jest również utrzymanie odpowiedniej jakości wody pod względem bezpieczeństwa bakteriologicznego.

Mając powyższe na uwadze, szczególnie w okresie zmniejszonego  rozbioru wody może być wyczuwalny w niej zapach chloru. Dopuszczalne stężenie chloru wolnego w wodzie zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 7 grudnia 2017 r. w sprawie jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi Dz.U. 2017 poz. 2294 wynosi 0,30 mg/l .

ZGK Sp. z o.o. rutynowo stosuje dawkę poniżej 0,30 mg/l, która jest wystarczająco skuteczna dla bezpieczeństwa wody i jednocześnie nie ma negatywnego wpływu na zdrowie konsumentów.
Dodaj swój komentarz

Imię (pseudonim):

Treść:

Komentarze (11)

GK

Data: 11 października 2021, 13:07 Dopuszczalna tak że mam rozstrój żołądka. Przecież tego nie da się pić!!! Nie przypominam sobie żeby wcześniej tak było czuć chlor a oni że wszystko jest w normie.... No ludzie ręce opadają

wyborca

Data: 11 października 2021, 13:24 pewnie są bakterie i trzeba mocniej chlorowac...

TO JA

Data: 11 października 2021, 14:34 może sanepid powinien się wypowiedzieć? I dlaczego nie podano do publicznej wiadomości ze bakteria jest?

Joanna

Data: 11 października 2021, 22:21 Cywilizowane przedsiębiorstwa i zarządy SUW stosują OZONOWANIE WODY. CHLOR JEST TRUCIZNĄ I ZABIJA.Na prowincji nic nikt niwie w tym temacie!!!!!

Xy

Data: 12 października 2021, 03:53 Uważasz że podanie do publicznej wiadomości o obecności bakterii w wodzie spowoduje jej samoistne unicestwienia? Jeśli nawet takowa jest to do będę że z nią walczą niż mieliby nic nie robić i udawać że niema tematu tylko dlatego aby smakowała odbiorcom. Chcesz pić smaczną to kup sobie na 2 lub 3 dni mineralnej a w krajowej się wykap. Od tego nie stracisz na urodzie.

g.k.

Data: 12 października 2021, 19:18 Chcieliście włodarza z PO to teraz macie. Tu ręka rękę myje a burmistrz o swoich obietnicach zapomniał razem z zaprzysiężeniem

Wyborca

Data: 12 października 2021, 21:19 Mam prawo wiedzieć czy woda która pije i za która słono płacę jest zdrowa czy zawiera bakterie. Domagam się tego od prezesa który z moich podatków ma wysoka pensje o nagrody.

Ja

Data: 12 października 2021, 21:20 Strzyzewski który jako wątpliwej klasy burmiszcz jest właścicielem ZGK nic nie robi w sprawie bakterii w ZGK!!!!!!!!

cycek

Data: 13 października 2021, 19:18 @Ja
Nie pisz \"pierdół\" , właściciel ma Akt Notarialny a tak nie jest.

stan

Data: 14 października 2021, 21:05 Mam prawo wiedzieć czy woda która pije i za która słono płacę jest zdrowa czy zawiera bakterie,a czesto jest bee-kolor a niby nowa hydrofornia/???/

wyborca-rozczarowany

Data: 15 października 2021, 09:48 Komentarz został ukryty z powodu naruszenia zasad komentarzy.