Noc Muzeów i koncert ZAGI w Królewskiej Fabryce Papieru

Dodano: 15 maja 2024; Informacja prasowa Grupa Arche zaprasza na inaugurację cyklu spotkań pt. Królewska Papiernia kulturalnie. W ramach tego wyjątkowego cyklu Grupa Arche zorganizuje codwutygodniowe spotkania z historią i muzyką.


News will be here

Gdzie: Królewska Fabryka Papieru, ul. Mirkowska 45, 05-520 Konstancin-Jeziorna
Kiedy: 18 maja 2024 r.

Spotkania będą odbywać się w następujących terminach: 1, 15, 29 czerwca oraz 13, 27 lipca. Program szczegółowy zostanie ogłoszony bliżej daty danego wydarzenia.

W ramach inauguracji cyklu, zaplanowano następujące wydarzenia:

16:00: Zwiedzanie dawnego Muzeum Papiernictwa w Królewskiej Fabryce Papieru. Zachęcamy do rejestracji na stronie: http://tiny.cc/KrolewskaPapiernia

Otwarcie strefy chill & grill: Idealne miejsce na relaks i spędzanie czasu z przyjaciółmi lub rodziną na świeżym powietrzu. Dobre jedzenie, muzyka, napoje chłodzące i chillout... to wszystko w otoczeniu niepowtarzalnych budynków dawnej Papierni, tworzących skomplikowany i jednocześnie piękny labirynt.

18:00: Koncert ZAGI: Niezastąpiona energia i emocje koncertu na żywo. To doskonała okazja do tworzenia wspomnień.

WSTĘP WOLNY!

O ZAGI:
To wokalistka, instrumentalistka, autorka muzyki i tekstów. Ma na swoim koncie pięć albumów, ostatni z nich to „Prześwit”. Zagi pisze piosenki dla siebie, ale też kilku innych artystów i zespołów. Została nagrodzona trzema Złotymi Płytami! Jej piosenki opowiadają różne historie z życia. Biorą w nich udział ludzie, miejsca i sytuacje, które mimo, że nie raz bardzo uwierały – stały się wielką inspiracją. Emocjonalny wokal Zagi i wpadające w ucho melodie, w połączeniu z energią wytwarzaną na scenie ewoluują do mieszanki, którą można zamknąć w szufladce z napisami: indie-rock, pop, songwriter czy alternatywa.

O Królewskiej Fabryce Papieru:
Jedna z najstarszych fabryk papieru w Polsce, jej historia sięga 1746 roku. Na papierze wytworzonym w tym miejscu spisano Konstytucję 3 maja. Przez wiele lat była miejscem pracy dla tysięcy osób. Sukcesywnie rozbudowywana, zajmuje powierzchnię ok. 40 ha. Nieprzerwanie funkcjonowała do 2012 roku kiedy to zakład został zamknięty. Większa część budynków została wyburzona, zachował się fragment.
Rewitalizacja dawnych zakładów papierniczych ma być spójna z rozwojem miasta Konstancin-Jeziorna, a w szczególności dawnej dzielnicy Mirków. W części zabytkowej projekt zakłada wielofunkcyjną aranżację, opartą na połączeniu przestrzeni: społecznej, angażując Fundację Leny Grochowskiej, wystawienniczej, eventowej z hotelem i częścią kulturalną m.in. z kinem oraz teatrem.

Dołącz do nas na niezapomnianą noc pełną historii i muzyki w Królewskiej Fabryce Papieru!

Dodaj swój komentarz

Imię (pseudonim):

Treść:

Komentarze (0)

Na razie nie ma żadnych komentarzy - Twój może być pierwszy!