Ta strona wykorzystuje pliki cookie do analizowania ruchu i mierzenia skuteczności reklam.
Dowiedz się więcej ZGODA

Nowa koncepcja dla okolic źródełka. Już bez kranówki z wodociągu

Dodano: 16 lipca 2018; Mazowiecki Wojewódzki Konserwator Zabytków negatywnie zaopiniował projekt doprowadzenia rurami w okolice źródełka św. Antoniego wody z sieci miejskiej.

W związku tym władze naszej gminy przygotowały drugą koncepcję, która jest obecnie konsultowana z konserwatorem. Zakłada ona stworzenie przy źródełku zagłębienia, w którym woda będzie mogła się zbierać. Nie przewiduje już jednak utworzenia przy źródełku „zdroju ulicznego”, czyli doprowadzenia w jego pobliże wody z miejskiej sieci wodociągowej

- Nowa koncepcja wymaga uzyskania pozwolenia wodnoprawnego – informuje wiceburmistrz Jan Wysokiński.

Zaprezentowana przez władze naszej gminy koncepcja nie obejmuje „oczyszczenia” wody wypływającej ze źródełka, która na dzień dzisiejszy jest niezdatna do picia. – Przy źródełku zostanie umieszczona informacja, że woda nie nadaje się do picia. Można będzie tam usiąść i ewentualnie obmyć ręce – mówi wiceburmistrz.

- Źródełko nie znajduje się na naszym terenie, tylko na terenie parafii. Na dzień dzisiejszy nie mamy nawet szacunków, ile takie oczyszczenie wody mogłoby kosztować – mówi burmistrz Dariusz Zieliński.

Pomysł rewitalizacji źródełka św. Antoniego został zgłoszony przez grupę mieszkańców w ramach głosowania nad budżetem obywatelskim 2017 r. Wprawdzie nie wygrał głosowania, ale władze gminy uznały, że pomysł wart jest realizacji.

O pomyśle naszych włodarzy, żeby do źródełka doprowadzić miejski wodociąg pisaliśmy w artykule Kranówka od św. Antoniego.

Mateusz Baj


Dodaj swój komentarz

Imię (pseudonim):

Treść:

Komentarze (13)

124

Data: 16 lipca 2018, 13:19 Panie Zieliński kończ Pan, czy nie widzisz że twoje działania to pasmo niekończących się porażek?

hmm

Data: 16 lipca 2018, 14:16 A to wróg ten Konserwator...
Czy swoją drogą sprawa nie jest do normalnego załatwienia?
I nie za 340.000 zł.

na bani

Data: 16 lipca 2018, 14:51 Panowie Burmistrzowie !
Czas najwyższy zająć się ul.Strażacką.
Chyba ze ona nie jest w waszej gestii .
Już kilka osób nogi poskręcało,a ostatnio pani Hania.

szewc

Data: 16 lipca 2018, 15:42 Myśleli że podciągną rurkę założą wodomierz ,a mieszkańcy będą płacić.
Nie tędy droga panie magistrze inżynierze pełka !
Kolegom niech pan te pomiary pozakłada.

wyborca

Data: 16 lipca 2018, 20:26 Święte słowa w/s Strażackiej.

stop głupocie!

Data: 17 lipca 2018, 09:03 Do szewca:
Przyjdź zgłoś kto nie ma opomiarowania wodociągu. Takie sprawy są w ZGK załatwiane na bieżąco. Dużo było nielegalnych podłączeń za poprzednich rządów. I powoli to się normuje. Albo do prokuratury się zgłoś. A jak nie masz takiej wiedzy a tylko chcesz siać ferment to rzeczywiście ta strona tylko do tego się nadaje.

molo

Data: 17 lipca 2018, 09:39 \" Źródełko nie znajduje się na naszym terenie, tylko na terenie parafii. Na dzień dzisiejszy nie mamy nawet szacunków, ile takie oczyszczenie wody mogłoby kosztować – mówi burmistrz Dariusz Zieliński.\" Jak to jest, że jak mowa o oczyszczeniu źródełka- to teren parafii, natomiast przy innych koncepcjach władz gminy nie ma to kompletnie znaczenia. Czysta hipokryzja. Traktujecie mieszkańców gminy jak debili, którzy nie są w stanie samodzielnie myśleć. Myślę, że przy najbliższych wyborach samorządowych Mieszkańcy gminy zdadzą pozytywnie egzamin z logicznego myślenia i podejmowania właściwych i korzystnych dla ogółu decyzji.

ze wsi

Data: 17 lipca 2018, 13:37 @stop głupocie !
\" I powoli to się normuje.\"
a jednak ?

polacco

Data: 17 lipca 2018, 21:44 Wielu piszących tutaj porusza temat ul. Strażackiej. Kupę kasy kosztowało wybrukowanie jej kocimi łbami, a władze GK nie słuchały mieszkańców miasta wskazujących absurdalność tego pomysłu. W krótkim czasie okazało się, że były to pieniądze wyrzucone w błoto (dosłownie). Podobnie rzecz się ma z zegarem słonecznym oraz przebudowywanym za 1 mln zł skwerem przed \"Edenem\". Cóż to jednak panowie burmistrzowie i radni-przecież to nie z waszej tylko naszej podatników kasy.

Do stop głupocie

Data: 18 lipca 2018, 09:36 Ewidentnie widać że strach bierze na myśl o zmianie władzy. Stołeczek ciepły przy boku rajców:D Stop głupocie czas na zmiany!

p.Ula

Data: 18 lipca 2018, 13:44
polacco Data: 17 lipca 2018, 21:44

Ul.Strażacką wybrukowała tzw. komuna w latach 70-ych położony był asfalt,a kiedy nie nadawał się do użytku zerwali,troszkę poprawili i wystawia świadectwo obecnej władzy ! (ten widok)
Od wielu wielu lat.Hugo

Data: 19 lipca 2018, 17:34 Mateusz Baj na Burmistrza Góry Kalwarii. Masz mój głos kolego.

Admin

Data: 20 lipca 2018, 08:08 @ Hugo

Dzięki wielkie, ale póki co jestem zajęty redagowaniem tego portalu ;-)