Ta strona wykorzystuje pliki cookie do analizowania ruchu i mierzenia skuteczności reklam.
Dowiedz się więcej ZGODA

Nowy klub w Radzie Miejskiej wydał oświadczenie

Dodano: 25 lipca 2020; Z dniem 6 lipca 2020 r. w Radzie Miejskiej Góry Kalwarii powstał nowy klub radnych „Razem dla Góry”, w skład którego wchodzą radni: Bożena Molak, Jan Jarosz, Teresa Jędral, Wojciech Kochański, Iwona Szymańska i Urszula Wroniewicz, tym samym przypieczętowaliśmy wyjście z koalicji rządzącej.

W mailu, który trafił w sobotę do naszej redakcji nowy klub radnych zapewnia swoich wyborców, że jego działania będą kierowane dla dobra mieszkańców, będziemy współpracować z władzami gminy i pozostałymi radnymi popierając projekty uchwał służące  rozwojowi gminy.

Jednocześnie klub odniósł się do odwołania Pani Burmistrz Danuty Rechnia w oświadczeniu.

W związku z odwołaniem Pani Danuty Rechnia z funkcji wiceburmistrza gminy Góra Kalwaria oraz podaniem do publicznej wiadomości nieodpowiadających prawdzie przyczyn  jej odwołania z w/w. funkcji, za konieczne uznajemy odniesienie się do kwestii wskazanych w  odwołaniu.

Kategorycznie zaprzeczamy, aby na decyzję o odwołaniu  Pani Danuty Rechnia z funkcji zastępcy burmistrza miały wpływ kwestie merytoryczne związane z wykonywaniem  powierzonych jej obowiązków.

W naszej opinii wskazane przyczyny mają na celu odwrócenie uwagi od powszechnie dostrzegalnego niezadowolenia mieszkańców gminy z dotychczasowej polityki prowadzonej przez Burmistrza czego wykładnią jest  nie uzyskania przez Burmistrza wotum zaufania.

W odniesieniu do wysuniętych wobec Pani Danuty Rechnia zarzutów braku merytorycznych działań dotyczących odpadów komunalnych, wszystkich zainteresowanych tym zagadnieniem odsyłamy do nagrań z XXX Sesji Rady Miejskiej, która odbyła się w dniu 29 kwietnia 2020 roku, zarejestrowanych na gorakalwaria.esesja.pl .

Z poważaniem
Klub Radnych "Razem dla Góry"Dodaj swój komentarz

Imię (pseudonim):

Treść:

Komentarze (38)

Fabian

Data: 25 lipca 2020, 13:01 Bardzo prosze o podanie skladu czlonkow nowego Klubu Razem dla Gory .

...

Data: 25 lipca 2020, 13:53 Co by nie gadali, to tylko utwierdza w tym, że mieli z Danką układy $
Strzyżewski rozbił im gang i teraz płaczą

Obserwator

Data: 25 lipca 2020, 16:43 Zagryza sie! Jest ich kilkunastu, a bawia sie w wielki parlament ludowy. Glupota i kasa! Zabrac premie i niech dzislaja spolecznie.

czytelnik tych bzdur

Data: 25 lipca 2020, 16:53 \"Z dniem 6 lipca 2020 r. w Radzie Miejskiej Góry Kalwarii powstał nowy klub radnych „Razem dla Góry”

Dziś jest 25 lipca rzeczywiśie gorakalaria.net to najszybsze źródło wiadomości.

SZWEJK

Data: 25 lipca 2020, 19:03 Razem dla Góry , a jednak osobno.....

Mieszkanka

Data: 25 lipca 2020, 19:40 Ciagle odsyłają do nagrań. To już robi się śmieszne. A wystarczy przeczytać ze zrozumieniem artykuł o odwołaniu który tylko potwierdza nagranie o którym w każdym wpisie mróweczek od Rechni piszą Ha ha.
Jak zwykle Rechnio sama nic nie powie tylko wysługuje się innymi. Widziałam to w gminie zero wiedzy, zero pomysłów ZERO MYŚLENIA. Podziwiam pracowników gminy ze wytrzymali z tą rostrzepaną kobieta tyle czasu. Moje oklaski za koniec bezmyślności!!!

pytek

Data: 25 lipca 2020, 21:06 ...W związku z odwołaniem Pani Danuty Rechnia z funkcji wiceburmistrza gminy Góra Kalwaria oraz podaniem do publicznej wiadomości nieodpowiadających prawdzie przyczyn jej odwołania ..... a zatem jakie były, zdaniem klubu, prawdziwe przyczyny jej odwołania???


Ojejku

Data: 25 lipca 2020, 22:06 Oj klubik klubik, Wasza Danuta nie ma pojęcia merytorycznego aby sprawować funkcję vice. Ona tylko krzyczeć potrafi ale wiedzy to nie ma. Sorry wiem.

O

Data: 26 lipca 2020, 07:25 Wielkie polityki się wypowiedziały

rada

Data: 26 lipca 2020, 08:16 Łubu tubu kto jest prezes tego klubu bo nie wiem komu śpiewać, ale na poważnie dobrze źe jest tam kilku chłopa to dadzą radę załadować na taczki i na skarpę wiślaną wywieźć. ..

mieszkaniec

Data: 26 lipca 2020, 09:01 O boże, kochański , Szymńska i inni to porażka wyborcza. Ale cóż w tej dziurze górze małość zawsze dominowała ! Tam idą ci którzy widzą tylko swój interes, i tak trwa to kilkadziesiąt lat, przykre.

www

Data: 26 lipca 2020, 09:05 Zabrać kasę i zobaczycie kto będzie się pchał do rady, hahaha nikt. Poprzedni też przez 20 lat się obławiali i co i nic nie zrobili, zostawili tylko brud i smród po sobie, Ale ciepłe posadki zdązyli sobie załatwić.

@@

Data: 26 lipca 2020, 09:27 A może zamiast budować \" układziki\", klubiki ,frakcje , stronnictwa, zamiast udawać \" Wielkich Polityków\" wzieliby się za pracę nad polepszeniem wizerunku miasta i gminy. Za poprawę wyglądu , czystości , racjonalnego rozwoju G.K.. Za działanie na rzecz mieszkańców którzy Im zaufali , wybrali ,powierzyli los swego miasta. A może za dużo wymagamy......dymisja i droga wolna!!!!!

ładna historia

Data: 26 lipca 2020, 09:38 Razem dla góry , czy to nie czasem chodzi o \"Górę\" pana Parola który jak wiadomo prowadzi Usługi Pogrzebowe ?

xls

Data: 26 lipca 2020, 15:32 Na poziomie gminy obowiązuje większy rozdział władz ustawodawczej i wykonawczej.
To nie jest Rada powiatu, która wybiera starostę.
To nie jest Sejmik wojewódzki, który wybiera Struzika na marszałka.
To nie jest Sejm RP, który wyłania Rząd.
Rada Gminy niech się tak nie pcha do rządzenia. Od tego jest burmistrz, niezależnie od tego co się o nim myśli.
Dla przypomnienia burmistrz został wybrany w wyborach bezpośrednich, w odróżnieniu od starosty, Struzika, czy premiera RP.

oj!

Data: 26 lipca 2020, 15:32 @Fabian - skład członków nowego Klubu Razem dla Gory :

- Kochański (szef) + Wroniewicz to prawdziwi radni - turyści, którzy zmienili barwy klubowe po raz trzeci - za chlebem czy za ....?
- Jarosz, Jędral, Molak, Szymańska - dopiero druga zmiana barw - co zrobią dalej i w jakim celu?

Klub tworzy pewna elita rady:
- Molak - viceprzewodnicząca,
- Jarosz, Jędral, Kochański, Wroniewicz - to szefowie czterech z sześciu komisji Rady. Sześcioosobowy klub ma większość w Komisji Prezydialnej 21 - osobowej Rady! Czyżby jeszcze mieli za mało?? O radnej Szymańskiej ktoś zapomniał- byłby komplet figur.
Bycie radnym to służba wyborcom, czy raczej prywata? Osoba patronki klubu może na coś wskazuje ... - a może to błędne wnioski?


Prawda was wyzwoli

Data: 27 lipca 2020, 07:37 I znowu komentarze troli dla rozmydlenia sprawy. Komunikat był dosyć jasny:
W naszej opinii wskazane przyczyny mają na celu odwrócenie uwagi od powszechnie dostrzegalnego niezadowolenia mieszkańców gminy z dotychczasowej polityki prowadzonej przez burmistrza Strzyżewskiego czego wykładnią jest nie uzyskanie przez Burmistrza Strzyżewskiego wotum zaufania.

Każdy może komentować jak chce, ale tu nie chodzi o radnych, a o to jak do tej pory gminą zarządzał burmistrz Strzyżewski, a do tego bardzo wiele osób, nie tylko tych 6 radnych, ma poważne zastrzeżenia.
A 6 radnych po prostu miało już dość braku rozwoju gminy i autopromocji burmistrza.

Father

Data: 27 lipca 2020, 10:17 moja, krótka charakterystyka radnych:
1. Komosa - łakoma na władzę a jako, że jej nie ma to łasa,
2. Gliński - wypalony
3. Książek - nie do określenia,
4. Nadstawny - chciałby nadal być w elicie
5. Posiewka - prostolinijny, dobrze ale czasem powinien się douczyć zanim zapyta
6. Ura - przedsiębiorca, wydaje mi się że załatwia w Umig własne sprawy
7. Zdulska - tyle lat a tak mało wiedzy
8. Adamczyk - \"pepla\" dla \"peplania\"
9. Baran - mógłby być bardziej skromny
10. Krupa - konkret
11. Mika - bezpłciowa
12. Polaczyńska - jeszcze więcej \"pelpli\" w \"peplaniu\" dla \"peplania\" - a jej pytania to masakra
13. Kochański - mało ogarnięty
14. Jarosz - niemowa
15. Jędral - im więcej gada tym bardziej utwierdzam się w przekonaniu, że brak jej jakiejkowielkiek wiedzy
16. Molak - jak zabiera głos to chyba po to aby o niej nie zapomnieli że istnieje
17. Szymańska - prawie jak Jarosz
18. Wroniewicz - załatwiać swoje
19. Rokita - chichotek
20. Bolek - nie skromna, niech najpierw pogłębi wiedzę
21. Rącz - bez komentarza.
Taka rada według mnie.

Fabian @

Data: 27 lipca 2020, 11:12 @oj.Dzieki ,za dokladna informacje i jasny komentarz .No wlasnie ,kluby ,klubiki ,jakies grupy i czemu to ma sluzyc ?Takie rozdrabnianie i podzialy nic dobrego nie wroza Przeciez ci ludzie zostali wybrani po to ,zeby sluzyc spoleczenstwu a nie marnotrawic cenny czas na przepychanki ,wzajemnie sie zwalczajac.Gora Kalwaria nigdy nie odbije do przodu przy takich rzadach .Nawet najlepszy burmistrz nie porzdzi sobie w
utrzymaniu. ladu ni skladu w takim skloconym srodowisku a nasz Burmistrz naprawde dwoi sie i troi ,zeby zmienic cos na lepsze ale niestety w sytuacji wewnetrznego balaganu nie ma na to szans ,mozna mu tylko wspolczuc.

??

Data: 27 lipca 2020, 14:54 !Father - twój opis jakiś mało konkretny- nie wskazałeś kto się nadaje bardziej, kto mniej a kto - może wcale. Ten opis tego nie mówi. Zacząłeś, to kontynuuj; jak na ogórkowy sezon przystało.

oj!

Data: 27 lipca 2020, 15:05 @Fabian - napisałeś: ... ci ludzie zostali wybrani po to ,zeby sluzyc spoleczenstwu a nie marnotrawic cenny czas na przepychanki... i zobacz jak radnych ocenia np. Father, który słyszy, że gadają więcej lub mniej. Ale nie słyszy tego, o czym mówią. Nie chce słyszeć, się zastanawiać nad treścią; myśli tylko jaka łatkę komun przypiąć. Czy on wie czego oczekuje od radnego?
Inni radnych i ich rolę postrzegają inaczej - ale czy trafnie.
A może jacy wyborcy taka rada???
I jak z niektórymi poważnie dyskutować? Może lepiej nie dyskutować?


pytek

Data: 27 lipca 2020, 15:10 Jak rozwiązać problem Fathera, dla którego jeśli radni:
- nie gadają, to źle,
- gadają, to, też źle.
Nie słyszy o czym mówią - może do dla niego nieważne. To mają gadać czy nie?


Cycu

Data: 27 lipca 2020, 15:27 @Father
Szkoda że Oni nie mogą podróżować jak posłowie ?

nsz

Data: 27 lipca 2020, 15:33 widzę, że trole asa zostały wypuszczone i plują jadem.
prawda jest taka, że as nie ma żadnych dokonań. to pejsbukowy lanser, który nigdy pracą się nie skalał. zapowiadał ukrócenie układów, a tak naprawdę chodziło o wsadzenie swoich (tutaj patrz ZGK i partyjni koledzy).

wyborca-rozczarowany

Data: 27 lipca 2020, 15:35 Może zrobią porządek ze Strzyżewskim! Miał być burmistrzem dla mieszkańców a jest burmistrzem dla Platformy Obywatelskiej, której jest członkiem.

Father

Data: 27 lipca 2020, 19:54 Raz jeszcze bo widzę, że niektórzy mają problem ze zrozumieniem. i dla innych, nie jestem niczyim człowiekiem.
1. Komosa - lansuje się na przyszłe wybory, mówiąc jak najwięcej i sprawiając wrażenie opanowanej, i konkretnej. Natomiast wychodzi jej odwrotnie.
2. Gliński - wypalony - chyba nie muszę rozwijać myśli? Zachowuje się tak jakby był zmęczony życiem.
3. Książek - nie do określenia a merytorycznie nic nie wnosi.
4. Nadstawny - spadł z piedstału i nadal ma na niego ochotę. Możecie mówić, że mądrze gada. Nie. nie gada mądrze. Tyle lat i grabił do siebie.
5. Posiewka - jak w poprzednim opisie.
6. Ura - może i nie brać diety jak mówił, to biznesmen. Prowadzi własną firmę. Sprawdźcie czy załatwia jakieś sprawy w umig i czy długo czeka. Jeśli krótko tzn. że bardziej opłaca sie nie brac diety a mieć szybciej w umig
7. Zdulska - tyle lat radną a nie rozumie podstawowych rzeczy wałkowanych od zawsze.
8. Adamczyk - ple ple ple
9. Baran - głośno gada, często dobrze ale niech ma więcej pokory i skromności.
10. Krupa - jak już się wypowie to konkretnie.
11. Mika - bezpłciowa.
12. Polaczyńska - ple ple ple niby wiem to pogadam i te jej głupie często pytania. Dobrze, że zadaje ale na Boga niech je wcześniej zweryfikuje czy nie robi sobie obciachu.
13. Kochański - nie ogarnięty kompletnie, dziecko brodzące we mgle.
14. Jarosz - nie mowa w dalszym ciągu.
15. Jędral - ni ładu ni składu, interesy dookoła siebie.
16. Molak - kojarzy mi się z cytatem z filmu gdzie wstaje kobieta i mówi: \"nazywam się Mamoniowa\"
17. Szymańska - prawie Jarosz w dalszym ciągu
18. Wroniewicz - ehhhhhh, bez komentarza
19. Rokita - chichichichotek
20. Bolek - więcej skromności i proszę poczytać parę ustaw, przepisów.
21. Rącz - jedyny odjechany z innej planety.

Szorstki

Data: 27 lipca 2020, 21:42 Komentarz został ukryty z powodu naruszenia zasad komentarzy.

30 lat

Data: 28 lipca 2020, 08:09 a w tym smiesznym miescie jedyna inwestycja ktora jest znana i przyciaga innych obywateli kraju to basen .. cala reszta .. bez komentarza..

To nie teatr

Data: 29 lipca 2020, 15:19 I oto nowy klub zabrał głos w obronie prawdy. Tylko pytanie czyjej prawdy ? Czasy, kiedy prawdę szanowano i ceniono chyba bezpowrotnie minęły. Na początku lipca drugi z klubów KWW Nasza Gmina Nasz Powiat również zamieścił na swoim profilu osobliwy manifest zaniepokojenia sytuacją, do której się walnie przyczynił i z serca płynącą intencją współpracy ze wszystkimi ludźmi dobrej woli dla dobra Gminy. Mogłoby być nawet śmiesznie, gdyby nie było strasznie. Do obu klubów prośba o zejście z teatralnej sceny z rozgrywaniem małych grupowych interesików i aspiracyjek, i zabranie się do dobrego wypełniania obowiązków radnych. Prośba o faktyczne współdziałanie z wybranym przez mieszkańców Burmistrzem, zamiast konsekwentnego podkopywania autorytetu urzędu i krytykanctwa wszystkiego co robi, z niegrzecznymi zachowaniami na sesjach włącznie. Nie żyjecie Państwo w próżni, a to co się dzieje w Radzie nie jest żadną wiedzą tajemną, która zwalnia z odpowiedzialności za zachowanie.

jacek

Data: 29 lipca 2020, 17:36 przy obecnym układzie sil, Strzyzewski nigdy nie dostanie absolutorium, predzej bedą zbierac podpisy na referendum.

Ojojoj

Data: 30 lipca 2020, 14:20 @To nie teatr .Bardzo madry komentarz .Burmiststrz i Rada wybierane sa po to ,zeby pomagac spoleczenstwu a nie zalatwiac swoje prywatne sprawy czy tez sprawy swoich bliskich i znajomkow .W Gorze Kalwarii niestety takie sprawy sa na porzadku dziennym .Czesto zdarzaja sie sytuacje ,wykroczenia ,nieprzestrzeganie zasad dotyczacych roznego rodzaju przepisow .Chociazby takie segregowanie smieci niby nic takiego ale jakze wazna .sprawa.Jedni stosuja sie dokladnie do zasad i robia to sumiennie .natomiast inni maja to gdzies i demonstruja swoja niezaleznosc i bezkarnosc. wyrzucajac wszystko do jednego pojemnika .Na poczatku b.m.zabierano. z uprzednim powiadomieniem gabaryty a pani wystawia czle wyposazanie lazienli. w trzy dni po tym terminie .Brodziki .kabiny ,termy. sedes w dodatku jakies walizy i wory gruzu .Wszystko to zalega juz od tygodni pod smietnikiem utrudniajac dostep do pojemnikow i stanowiac zagrozemie .Powiadzmiane o tym kilkakrotnie komorki wogole nie reaguja .Balagan trwa dalej a gabarytow przybywa Zero reakcji .Ktos powie to tylko smiecie .Nie to az smiecie To swiadczy o tym jak podlegle Burmistrzowi placowki podchodza do spraw oczywistych ,ktore powinny traktowac z nalezytym szacunkiem a przedewszystkim priorytetowo.Przypadki takiej niesobrdynacji
mozna mnozyc w nieskonczonosc ..tylko co to zmieni .?Nawet najlepszy Burmistrz przy takich wspolpracownikach nie da rady a wiec najlepiej pozbawic go wotum zaufania , rozpisac referendum i dopasoeac takiego ,ktory bedzie chodzil na pasku zadowolonych i hulaj dusza piekla nie ma .

Rokitoki

Data: 3 sierpnia 2020, 16:26 Jaka viceburmistrz taki nowy klub. Tylko własny interes się liczy, NIC więcej.

idol

Data: 3 sierpnia 2020, 17:28 a pijarska to dziki zachód,hejterzy poprzedniej wladzy mają sie dobrze,cieple posady w urzedzie i powiecie,i nic nikomu nie przeszkadza .


Zenada

Data: 4 sierpnia 2020, 11:23 @idol Przeszkadza ,przeszkadza .Mimo nowych wladz w dalszym ciagu balagan i kumoterstwo i to bardzo gleboko zakorzenione .Najwiekszy zamet wprowadzaja resztki ,ogarki starych wyzeraczy , ktorzy zebami i pazurami kurczowo trzymaja sie koryta .Blokuja i utrudniaja normalnym ludziom prawo do zycia .To jest prawdziwy koszmar .

Fabian

Data: 7 sierpnia 2020, 11:42 Bardzo prosze o kpnkretna podpowiedz.Skoro maja miejsce konkretne nieprawidlowosci w stosowaniu prawa i innych do kogo mozna to zglosic ?Do Pisu czy PO?Jak wynika z autopsji nikt nie reaguje na zadne zgloszenia i to jest porazajace ,coraz wiekszy balagan .To nie sa zarty.

Nie! dla jadu

Data: 7 sierpnia 2020, 11:46 @nsz pisze: \"widzę, że trole asa zostały wypuszczone i plują jadem.prawda jest taka, że as nie ma żadnych dokonań. to pejsbukowy lanser, który nigdy pracą się nie skalał. zapowiadał ukrócenie układów, a tak naprawdę chodziło o wsadzenie swoich (tutaj patrz ZGK i partyjni koledzy).\"
Kto tu zachowuje się jak trol? Proszę nie pluć jadem i trzymać się faktów. Jeżeli natomiast chodzi akurat o ZGK, to na ostatniej sesji jego nowy szef pokazał na czym polega profesjonalizm i wysoki poziom kompetencji. Widać to było zwłaszcza w zderzeniu z wywodami jednej z Pań radnych, której łatwiej przychodzi udowadnianie postawionych przez siebie samą tez, niż bycie rzetelną w ich formułowaniu. Polecam końcówkę ostatniej sesji z polemiką na ten temat. Zmiana głównego zarządzającego w ZGK jest zdecydowanie pozytywną zmianą w dotychczasowych praktykach Gminy i jest to niekwestionowana zasługa obecnego Burmistrza.


idol

Data: 8 sierpnia 2020, 12:59 trole asa nie mają co pisac,bo mają posady w gminie i w powiecie ,załatwili ziela i teraz hulaj dusza.....
tu bedzie jescze ciekawie

Robert

Data: 10 sierpnia 2020, 16:43 Może by nowe wybory rozpisać burmaister że swym pomagierem bajem niech wracają do piaskownicy .