Ta strona wykorzystuje pliki cookie do analizowania ruchu i mierzenia skuteczności reklam.
Dowiedz się więcej ZGODA

Obchody 228. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja

Dodano: 5 maja 2019; Góra Kalwaria uczciła 228. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja.

3 maja o godzinie 10.00 w kościele pod wezwaniem Niepokalanego Poczęcia NMP odprawiano uroczystą mszę świętą w intencji ojczyzny. Następnie uczestnicy zebrali się na Placu Piłsudskiego by złożyć kwiaty pod pomnikiem Marszałka.

Wiceburmistrz Mateusz Baj w swoim wystąpieniu nazwał akt konstytucji „magicznym”, ponieważ mimo burz dziejowych targających naszym krajem, naród zawsze pamiętał o konstytucji z 3 maja 1791 i, na ile było to możliwe, celebrował rocznice jej przyjęcia.

Głos zabrał również eurodeputowany Jacek Saryusz-Wolski, który przybył do Góry Kalwarii na zaproszenie Radnych PIS. Podkreślił on, że że Ustawa Rządowa sprzed 228 lat była pierwszą konstytucją w Europie, do tego bardzo nowoczesną.

W uroczystościach udział wzięli: poczty sztandarowe OSP i szkół oraz przedstawiciele instytucji lokalnych, a także liczni mieszkańcy gminy.

Fot. UMiG Góra Kalwaria

(kar)

 


Dodaj swój komentarz

Imię (pseudonim):

Treść:

Komentarze (10)

stary mocher

Data: 5 maja 2019, 11:12 Mam nadzieję że ZGK posprzątał okolice popiersia marszałka !

P. S

Data: 5 maja 2019, 13:01 Co PiS ma wspólnego z konstytucjią

nieobecny

Data: 5 maja 2019, 14:35 \" a także liczni mieszkańcy gminy\"
To Ci liczni mieszkańcy godzą się na drogie śmieci.

Nick

Data: 5 maja 2019, 17:27 @P.S co ten komentarz ma wspólnego z tą informacją,
@nieobecny czyli wysokie opłaty za śmieci to powód by nie świętować 3-go maja. Ciekawy wniosek.

wyborca

Data: 5 maja 2019, 23:40 Trzeba mieć tupet żeby ktoś z partii, która walczy z konstytucją lansował się na Jej obchodach!
Dziwię się nauczycielom opluwanym przez rządzącą partię i przez niektórych rodziców - mieszkańców, że przyszli w wolny od pracy dzień, żeby robić za tło!
Oto przykład tej pracy 18 godzin tygodniowo!
Gdyby nie nauczyciele, to większość uroczystości patriotycznych i gminnych nie byłoby dla kogo organizować!

nikoś1

Data: 6 maja 2019, 08:50 Konstytucja. Czyli zbiór nakazów, przykazów , rozkazów i zakazów napisanych przez jednych dla drugich. Obecna właśnie tak wygląda. Bowiem dotyczy niby wszystkich obywateli a obowiązuje tylko plebsu a nie tych co ją pisali. Przykład art. 105 stoi w sprzeczności z art. 32. Jakby przełożenie z \"Folwarku zwierzęcego\". Ci co pisali te brednie mają obywateli za idiotów tym bardziej ,że poziom szkolnictwa dąży do tego abyśmy mieli co raz mniej rozgarnięte społeczeństwo. I o to tym \"twórcom ustawy zasadniczej chodzi\".

nikos1

Data: 6 maja 2019, 08:57 Przypominam,że dn.11 maja o godzinie 14,00 w Warszawie odbędzie się marsz -protest przeciw ustawie act .447 mającej na celu wyłudzenie od NARODU POLSKIEGO niesłusznych odszkodowań z mienie bez spadkowe . Ustawa została napisana przez USA ,\"przyjaciół Polski\" i podpisana przez \"przyjaciela\" D. Trumpa.

Marek

Data: 6 maja 2019, 11:59 @nikos1: popieram ten protest natomiast wątpię czy on coś da; ci co u władzy z małym kurduplem w tle oleją to wszystko ciepłym moczem; tworzyć się będzie ugrupowanie Pana Posła Majki, które wystartuje w wyborach do Sejmu na jesieni; program tego ugrupowania opiera się na oddaniu władzy w ręce obywateli - 1. Weto obywatelskie, Inicjatywa obywatelska, Referendum obywatelskie obligatoryjne w skutkach. Jak ktoś jest zainteresowany szczegółami to polecam przeczytać skrypty Pana Profesora Mirosława Matei. Głosowanie na ugrupowanie Posła Majki uważam za ostatnią szansę dla Polski i Polaków. Czy PIS czy PO - oni mieli swoją szansę a jeśli wygrają to ostatecznie ich antypolskie rządy pogrążą nasz kraj i nas samych. W nadchodzących wyborach do Euro Parlamentu głosować będę na Konfederatów bo nikogo innego nie ma. Jeśli wygra ponownie PIS, zwłaszcza w wyborach do Sejmu to będziemy jęczeć i płacić. Te 500 + nasze dzieci będą spłacać x5 albo x 10.

megaobciach

Data: 6 maja 2019, 23:19 Jeans z wąsem musi być.

zły

Data: 7 maja 2019, 08:04 A gdzie były nasze NAJWYŹSZE władze miasta, nie zdążyły wrócić z pochodu pierwszomajowego w Moskwie, dopadła ich choroba filipińska?