Ta strona wykorzystuje pliki cookie do analizowania ruchu i mierzenia skuteczności reklam.
Dowiedz się więcej ZGODA

Obchody 76. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego

Dodano: 31 lipca 2020; Góra Kalwaria jak zwykle pamięta o Powstańcach Warszawskich.

Jak czytamy na facebooku UMiG, na ulicach miasta można już oglądać wystawę o Powstańcach Warszawskich związanych z gminą Góra Kalwaria. Fotografie znajdują się na czterech nowych, podświetlanych słupach ogłoszeniowych w centrum miasta przy ulicach: Piłsudskiego koło kościoła Na Górce, 3 Maja obok jatek, ks. Sajny koło kina oraz Pijarskiej u zbiegu z ul. Wierzbowskiego.

Uroczystość 76. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego rozpocznie się tradycyjnie przed kamieniem poświęconym por. Janowi Białkowi, przy ulicy jego imienia. Początek gminnej uroczystości o godz. 17.15, a w programie: przemówienia przedstawicieli lokalnych władz, składanie kwiatów oraz wspólna modlitwa.

Odczytany też zostanie list do mieszkańców od por. Marianny Deczewskiej, prawdopodobnie ostatniej żyjącej osoby związanej z naszą gminą, która uczestniczyła w Powstaniu Warszawskim. Pani Marianna, która ma 96 lat i mieszka w stolicy, urodziła się w Sobikowie. W czasie powstańczego zrywu była łączniczką.

Natomiast o godz. 17.00 odbędzie się jak co roku krótkie upamiętnienie rocznicy wybuchu Powstania na rondzie im. Kazimierza Górskiego (organizatorem jest Legijna Góra Kalwaria). O Godzinie „W” zawyją też syreny.

Fot. UMiG w Górze Kalwarii

(kar)Dodaj swój komentarz

Imię (pseudonim):

Treść:

Komentarze (1)

turysta

Data: 3 sierpnia 2020, 16:00 Obchody obchodami ,ale co robią \"odchody\" (pozostałości po racach) koło śmietnika na rondzie.
Organizator winien posprzątać.