Ta strona wykorzystuje pliki cookie do analizowania ruchu i mierzenia skuteczności reklam.
Dowiedz się więcej ZGODA


Obwodnica Aglomeracji Warszawskiej - są nowe informacje

Dodano: 7 października 2021; Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad poinformowała, że zamierza przeanalizować ponownie istniejące korytarze i uwarunkowania sieciowe dla wschodniej części planowanej Obwodnicy Aglomeracji Warszawskiej.

Jak poinformowała GDDKiA, kolejny etap prac projektowych, czyli Studium techniczno-ekonomiczno-środowiskowe z elementami koncepcji programowej (STEŚ-R), będzie mogła rozpocząć po zapewnieniu finansowania i wyborze wykonawców dokumentacji. - Przewidujemy etapowe zlecanie poszczególnych odcinków, a w pierwszej kolejności ogłosimy przetargi na opracowanie STEŚ dla S10 oraz zachodniej części OAW łącząc S7 w okolicy Płońska i okolicy Grójca. Projektanci przedstawią możliwe warianty przebiegu drogi we wskazanym, optymalnym korytarzu - czytamy w komunikacie.

Dla pozostałej części OAW, przebiegającej na wschód od S7 - w sąsiedztwie Zalewu Zegrzyńskiego, Mazowieckiego Parku Krajobrazowego, Mińska Mazowieckiego, Otwocka czy Wiązownej - GDDKiA zamierza przeanalizować ponownie istniejące korytarze i uwarunkowania sieciowe. Jak wyjaśniono, jest to odpowiedź na zgłoszone przez mieszkańców i samorządy głosy dotyczące wskazanego korytarza. - Przed skierowaniem inwestycji do dalszych prac studialnych weźmiemy pod uwagę aktualne dane, poszukamy rozwiązań akceptowalnych zarówno pod kątem społecznym, ekonomicznym, technicznym, ruchowym, komunikacyjnym, jak i środowiskowym - zapowiada GDDKiA. - Zależy nam na wskazaniu do dalszych prac wariantu, który będzie miał szanse na realizację, a w efekcie przyniesie korzyści dla wszystkich zainteresowanych - podkreśla.

W styczniu odbyło się spotkanie informacyjne dotyczące Obwodnicy Aglomeracji Warszawskiej: Centralny Port Komunikacyjny - Góra Kalwaria - A2 (Mińsk Mazowiecki). Więcej informacji na ten temat: "Obwodnica Aglomeracji Warszawskiej – jak będzie przebiegać".

Przypomnijmy, iż Obwodnica Aglomeracji Warszawskiej miałaby odciążyć aktualnie domykaną obwodnicę Warszawy z ruchu tranzytowego. Cała droga ma mieć łącznie 400 kilometrów, i będzie mieć po trzy pasy ruchu w obu kierunkach.

(mat)
Dodaj swój komentarz

Imię (pseudonim):

Treść:

Komentarze (1)

Las

Data: 7 października 2021, 21:15 pod kątem społecznym, ekonomicznym, technicznym, ruchowym, komunikacyjnym, jak i środowiskowym - zapowiada GDDKiA. - to mamy nadzieję, że nie środkiem zielonych płuc południowych Warszawy, tj. nie przez Las Chojnowski...między Konstancinem a Zalesiem Górnym na terenach mikroklimatu jak w uzdrowisku zdrój:)