Ta strona wykorzystuje pliki cookie do analizowania ruchu i mierzenia skuteczności reklam.
Dowiedz się więcej ZGODA

Obwodnica Góry Kalwarii: leje się beton

Dodano: 25 lipca 2019; Wykonawca obwodnicy miasta rozpoczął pokrywanie drogi betonem. Oficjalny profil kalwaryjskiego samorządu opublikował w czwartek zdjęcie z Krzaków Czaplinkowskich, gdzie trwa budowa nowego wiaduktu.

Przypomnijmy, iż umowę na budowę 9-kilometrowej obwodnicy Góry Kalwarii podpisano w kwietniu 2016 roku. Zapisano w niej, że trasa ma być gotowa do końca 2019 roku.

W marcu, o czym informowaliśmy jako pierwsi na łamach GoraKalwaria.net, z placu budowy zeszła firma Planeta. Wówczas lider konsorcjum budującego drogę - firma Intercor - zobowiązała się do samodzielnego ukończenia budowy obwodnicy miasta.

Dzięki obwodnicy nasze miasto mają wreszcie przestać paraliżować ogromne korki. Długie sznury aut stoją przed rondem, na którym droga nr 79 z Warszawy do Kozienic i Sandomierza krzyżuje się z ruchliwą drogą nr 50.

Całkowity koszt projektu to blisko 420 mln zł.

(mat)

Fot. facebook.com/gminagorakalwaria


Dodaj swój komentarz

Imię (pseudonim):

Treść:

Komentarze (33)

Nick

Data: 25 lipca 2019, 19:46 Bardzo dobrze, oby zdążyli na czas. Wreszcie znikną korki i duży ruch w mieście.

Walenty

Data: 25 lipca 2019, 20:05 \"Długie sznury aut stoją przed rondem, na którym droga nr 79 z Warszawy do Kozienic i Sandomierza krzyżuje się z ruchliwą drogą nr 50.\"
A jakim to cudem właśnie tam znikną korki ?
Tam przecież będzie wąskie gardło .

maniek

Data: 25 lipca 2019, 20:12 Komentarz został ukryty z powodu naruszenia zasad komentarzy.

Nick

Data: 25 lipca 2019, 22:05 @Walenty przecież obwodnica zabierze cały ruch z ronda... Myślenie sprawia kłopot.

Wściekła

Data: 25 lipca 2019, 22:38 Ktoś powinien się zająć kierowcami tych wielkich samochodów... jeżdżą tak szybko mimo zwracania im uwagi ze na podwórka które są w najbliższych okolicach tej budowy lecą całe kłeby kurzu az siwo się robi. Mówię o poczatku budowy od storny Kątów, Mikówca i Leśnej bo dalej nie mam okazji obserwować ich prac ale myślę że jest tak samo...

Mieszkaniec GK

Data: 25 lipca 2019, 22:41 W celu sprostowania - to nie jest zdjęcie z Krzaków Czaplinkowskich, tylko z Góry Kalwarii.
Proszę autora tekstu o podawanie właściwych informacji.

wojtek

Data: 25 lipca 2019, 23:04 Walenty,proszę spójrz na mapę obwodnicy a potem komentuj.Rondo będzie tylko lokalnym rondem a cały tranzyt pojdzie bokiem koło resztek stadionu i wklei się na most.


Sam.

Data: 25 lipca 2019, 23:07 Czyli, juz nie długo, będzie to miasto, które omija się dużym łukiem?

.

Data: 26 lipca 2019, 05:52 \"leje się beton\"
Sam się leje, jakoś to dziwnie u nas

Slawek

Data: 26 lipca 2019, 08:48 @Nick. Jest tylko jeden most. I tam będzie dopiero korek . Myślenie sprawia kłopot? A Po za tym . To wszystkie te pozwolenia na budowę obwodnicy śmierdzą na odległość. Kto wydał pozwolenie na wycinkę tyle hektarów lasu? I czemu nie ma przejścia dla pieszych przy barze nad Wisłą, przy głównej drodze. Jak chce się zrobić wycieczkę rowerową to ciężko jest przejść na drugą stronę. A Po za tym łamie się przepis.

maniek

Data: 26 lipca 2019, 12:21 https://www.youtube.com/watch?v=tRhCPEUJeGQ#action=share
szkoda że to nie reportaż z obwodnicy GK

MMM

Data: 26 lipca 2019, 13:29 Czy internauta Walenty jest mieszkańcem Góry Kalwarii skoro dziwi się jakim cudem mają zniknąć korki na rondzie ? Tam nie będzie żadnego \"gardła\" ponieważ obwodnica ominie całe miasto z rondem włącznie!

Nick

Data: 26 lipca 2019, 14:40 @Sławek czyli uważasz, że obwodnicę powinni wybudować najlepiej nad lasem, nad drzewami? Korków nie będzie wcale, po to jest obwodnica. Zwłaszcza korków w mieście.

Slawek

Data: 26 lipca 2019, 17:13 @Nick. Jakoś w innych krajach byli by wstanie zrobić drogę nad lasem . Widać naszym osobą kture projektują takie rzeczy brakuje inteligencji . I to pokazuje że szkoły i studia nic nie dają. Kiedyś ktoś mądry powiedział \" szkoła uczy życia w świecie ktury nie istnieje \"

Nick

Data: 26 lipca 2019, 18:22 @Sławek tylko wtedy byś miał znowu wątpliwości, że nie 400 mln tylko 4 miliardy by kosztowała obwodnica... I pewnie by powstała za kolejne 20 lat.
I \"który\" a nie \"ktury\"...

CEZAR

Data: 26 lipca 2019, 20:47 Sławku,nie błaźnij się i już więcej nie pisz. Dzięki.

Nikos

Data: 27 lipca 2019, 15:10 Nie dzięki obwodnicy znikną korki tylko przez rozbudowę S-kiwi Warszawie.
Teraz nam to potrzebne. Obudzili się \"z ręką w nocniku\".Od kąd sìę sprowadziłem co roku słyszałem o obwodnicy GK i na obietnicach się koñczyło.

Killzone

Data: 28 lipca 2019, 01:33 @Nikos
Udowodnij.

Sławek

Data: 29 lipca 2019, 11:23 @Nick. Jeśli chodzi o błąd masz racje. Wszystko zależy z jakiego urządzenia się pisze . Co do czasu powstania obwodnicy ok , też masz racje. Tu się zgodzę że trwało by to dłużej. Ale trzeba dbać o nasze środowisko a nie je niszczyć. Co dziennie jestem praktycznie w drodze i widzę ile jest zwierząt rozjechanych , potrąconych . A można by było tego uniknąć . Z korzyścią dla ludzi i zwierząt . Wiadomo że to kosztuje. Ale coś za coś .

Sławek

Data: 29 lipca 2019, 11:29 @CEZAR. Uderzyć w stół a nożyce się odezwą . Nie wiem czy nasz ten wiersz i kto go napisał . Ale nasz największy poeta przewidział w naszym mieście takie osoby jak ty... Item ględziarze i bajdury,
Ciągnący z nieba grubą rętę,
O, łapiduchy z Jasnej Góry,
Z Góry Kalwarii parchy święte,
I ty, księżuniu, co kutasa
Zawiązanego masz na supeł,
Żeby ci czasem nie pohasał,
Całujcie mnie wszyscy w dupę.

Trzeci Zastępca Burmistrza Strzyżewskiego

Data: 31 lipca 2019, 14:59 Sławciu przeprowadź się do Ameryki Południowej tam jest dużo lasów a nam daj święty spokój od swojej głupoty. Zostań małpoludem 😀

mieszkaniec gory

Data: 31 lipca 2019, 19:12 Czytam te wpisy i wszyscy sie siesza zwna koniec 2019r pojada obwodnica.Juz pisalem stan prac na 5miesiecy do oddania jest bardzo daleki by ta obwodnica pojechac. Na dzien dzisiejszy obwodnica powinna byc prawie gotowa.Ostatnie trzy cztery miesiace to kosmetyka ,malowanie pasow trawniki oswietlenie,odbiory techniczne,usuwanie usterek,skladanie dokumentow czekanie na wydanie decyzjina uzytkowanie.A to trwa pare miesiecy.Jesien za pasem a roboty jeszcze duzo.Zycze Wykonawcy wytrwalosci dobrych warunkow atmosferycznych i malego poslizgu z oddaniem obwodnicy.Wazne ze wykonawca sam zostalna placu budowy.Powodzenia

Góra

Data: 31 lipca 2019, 19:16 Znikną korki, zniknie miasto

Nick

Data: 1 sierpnia 2019, 12:07 @Góra bzdura ;)

Sławek

Data: 1 sierpnia 2019, 21:54 @Trzeci Zastępca Burmistrza Strzyżewskiego. Ja myślę że sam przeprować się do Ameryki południowej . Właśnie tacy ludzie jak ty niszczą ziemię. Nasze środowisko o które powinniśmy dbać. Wiedz że jeśli zniszczymy lasy , wybijemy zwierzęta, wytrujemy pszczoły. To i my zginiemy. Ale widać że jesteś nie douczony. Jeśli faktycznie obejmujesz to stanowisko którym się przedstawiłeś . Przekaże dzenikarzom jak władze traktują wyborców i środowisko. I nie tylko w telewizji regionalnej o tym będzie.

Antek

Data: 1 sierpnia 2019, 21:56 co wy takie nerwowe nie bylo to zle, ma byc to co znuw zle, morze bedzie lepiej a i spokojnie bo te samochdy to pojdom poza miasto pomyslta ludzie

Antek

Data: 2 sierpnia 2019, 23:08 Komentarz został ukryty z powodu naruszenia zasad komentarzy.

kierowca

Data: 4 sierpnia 2019, 02:30 wystarczy woda na nawierzchnie i juz sie nie kurzy


Łukasz

Data: 4 sierpnia 2019, 11:17 Cieszę się, że w końcu powstanie obwodnica. Mam już dość zablokowanego miasta. Patrząc na prezentację z postępu prac, gdzie zobrazowany jest wygląd poszczególnych wezłów zastanawiam się nad węzłem Marianki.
Zarówno na bieżącym postępie prac jak i projekcie ww. węzła nie widzę możliwości wjazdu DK50 od strony Grójca prosto tak jak dotychczas. Czy to oznacza, że będziemy jeździli przez węzeł Stadion, narzucając drogi.
Czyżby projektanci chcieli nawiązać do węzła Sośnica i zjazdu z A4 kierunek Wrocław na DK44 kierunek Tychy.

kierowca

Data: 13 sierpnia 2019, 13:41 Patrząc na postęp prac przez ostatnie miesiące strzelam, że będzie min. 6 miesięcy opóźnienia, a tak realnie pewnie około roku do ostatecznego oddania obwodnicy GK.

nsz

Data: 3 września 2019, 13:01 @kierowca. Też się zastanawiam ile będzie opóźnienia. Bo teraz to oni powinni już siać trawę i malować linie, żeby zdążyć z oddaniem. DK17 ma być oddana do użytku pół roku później i budowa jest bardziej zaawansowana.
Ciekawe czy w kontrakcie jest kara za nieterminowe wykonanie prac, bo za ten przedłużający się paraliż okolicy to firma powinna grubo beknąć, tak, żeby tacy nieudacznicy nigdy już nie zajmowali się takimi poważnymi przedsięwzięciami. Za ich nieudolność płacimy wszyscy paląc paliwo w korkach i tracąc zdrowie od spalin tysięcy samochodów.

krs

Data: 4 października 2019, 14:29 Na razie brak informacji o opóźnieniach, robota jak widać z ulicy jakoś idzie, ale czy to ma szansę się udać? Chciałbym ale szczerze to nie sądzę, podejrzewam również że min. opóźnienie to pół roku, o ile nie będzie zimy :)

?

Data: 5 października 2019, 06:59 @nsz
No właśnie !
Samochody stoją godzinami i trują.
Takie spaliny nie szkodzą,szkodzi jak ktoś spali butelkę po napoju w piecu.