OC komunikacyjne - 4 istotne rzeczy, o których powinieneś pamiętać

Dodano: 26 stycznia 2023; Chcą Państwo wykupić ubezpieczenie komunikacyjne, ale właściwie nie mogą zdecydować się na to najkorzystniejsze? Jak wybrać odpowiednią polisę OC? O Czym warto pamiętać? Jak uzyskać zniżki, kupując ubezpieczenie OC? Na pytania odpowiadamy w poniższym artykule.

OC komunikacyjne to taki rodzaj ubezpieczenia, które zabezpiecza daną osobę przed odpowiedzialnością cywilną za wszystkie szkody, będące wynikiem kolizji drogowej. Każdy kierowca właściwie ma obowiązek wykupić polisę OC, jeśli jest właścicielem samochodu lub innego pojazdu – na przykład jednośladu. Jak wybrać korzystne ubezpieczenie OC? Podpowiadamy w dzisiejszym wpisie.

OC komunikacyjne – o czym pamiętać?

O czym należy pamiętać, jeśli chodzi o polisę OC? Przede wszystkim o to, że w Polsce posiadanie ważnego ubezpieczenia OC jest obowiązkowe dla każdego, kto ma pojazd mechaniczny. Bez ważnej polisy OC nie można w legalny sposób użytkować samochodu na drodze publicznej.

Ponadto ubezpieczenie OC zabezpiecza kierowcę przed odpowiedzialnością cywilną za ewentualne szkody będące skutkiem kolizji drogowej, w której kierowca brał udział. I to bez względu na to, z czyjej winy doszło do kolizji. Dzięki ubezpieczeniu OC ubezpieczyciel pokryje koszty naprawy lub odszkodowania dla osób poszkodowanych.

Ostateczny koszt ubezpieczenia uzależniony jest od wielu czynników, dlatego każda oferta jest indywidualnie dobierana do klienta. Pod uwagę towarzystwa ubezpieczeniowe biorą przede wszystkim markę i model pojazdu, miejsce zamieszkania, wiek, historię ubezpieczeniową oraz to, jak długo kierowca posiada prawo jazdy. Warto zatem porównać oferty różnych ubezpieczycieli, aby ostatecznie znaleźć najlepszą ofertę dla siebie.

Kupując OC komunikacyjne, warto również pamiętać o tym, że taka polisa ma swoją określoną ważność. Z reguły ubezpieczenie wykupuje się na rok. Dlatego trzeba pamiętać, aby w odpowiednim czasie przedłużyć polisę jeszcze przed upływem terminu ważności, aby uniknąć ewentualnych kar oraz problemów z praw.

Jak wybrać korzystne OC komunikacyjne?

Jak wybrać korzystne OC komunikacyjne? Najlepszym rozwiązaniem jest porównanie aktualnych polis. Można do tego wykorzystać rankingi, które są dostępne w Internecie. Taką porównywarkę znajdą Państwo na stronie wowpolisa.pl, gdzie można porównać nie tylko ubezpieczenie OC, ale także AC, OC+AC oraz Assistance. Wystarczy wybrać interesującą nas opcję i uzupełnić formularz.

W formularzu należy podać, jaki pojazd chcą Państwo ubezpieczyć – samochód czy motocykl. Następnie trzeba wpisać rok produkcji, markę, model, rodzaj paliwa, pojemność silnika, liczba drzwi czy datę rozpoczęcia ubezpieczenia. Po wypełnieniu formularza zostaną Państwo przekierowani na stronę, na której należy podać dodatkowe informacje dotyczące aktualnego przebiegu czy kraju pierwszej rejestracji. Na samym końcu, po uzupełnieniu wszystkich danych, zostaną Państwo przekierowani do listy polecanych ubezpieczeń OC różnych towarzystw ubezpieczeniowych. Bez konieczności wchodzenia na oficjalne strony firmowe, będą mogli Państwo porównać przede wszystkim cenę proponowanych polis. Dzięki takim porównywarkom wybór optymalnej polisy OC jest nie tylko proste, ale i szybkie.  

Jak uzyskać zniżki, kupując ubezpieczenie OC?

Jak uzyskać zniżki, kupując ubezpieczenie OC? Według informacji opublikowanych na stronie https://www.wowpolisa.pl/p/jak-uzyskac-znizki-przy-zakupie-ubezpieczenia-oc/27.html zniżki na polisę OC przysługują przede wszystkim z tytułu bezszkodowej jazdy. Mniej za ubezpieczenie komunikacyjne można zapłacić także, jeśli ma się duże doświadczenie za kierownicą. A zatem im starszy jest kierowca, tym niższą składkę będzie ostatecznie płacić. Spore zniżki można uzyskać także, wpisując do dowodu rejestracyjnego współwłaściciela. Niektóre towarzystwa ubezpieczeniowe oferują także zniżki tym osobom, które są zainteresowani opłaceniem swojej polisy z góry na cały rok.