Od maja bilet metropolitalny tylko dla posiadaczy Mojej Dobrej Karty

Dodano: 10 kwietnia 2026; GoraKalwaria.net Z dniem 1 maja br. bilet metropolitalny wydawany będzie mieszkańcom gminy Góra Kalwaria wyłącznie w ramach Mojej Dobrej Karty (na jednej karcie) - informuje magistrat.

W celu uzyskania nowej karty (łączącej obydwa programy), upoważniającej do uzyskania dopłaty z budżetu gminy Góra Kalwaria do biletu metropolitalnego, należy wystąpić do Urzędu Miasta i Gminy Góra Kalwaria z wnioskiem i spełnić warunki wymagane do otrzymania Mojej Dobrej Karty:

- płacić podatek do Urzędu Skarbowego w Piasecznie ze wskazaniem miejsca zamieszkania w naszej gminie,
- posiadać uregulowane należności z tytułu podatków lokalnych,
- posiadać uregulowane należności z tytułu opłat za śmieci.

Dotychczasowe bilety metropolitarne można kodować/doładowywać do końca kwietnia 2026 r. Bilety zakodowane/doładowane na okres trzymiesięczny będą obowiązywały do końca lipca br.

Przypomnijmy, iż bilet metropolitalny to oferta dedykowana mieszkańcom aglomeracji warszawskiej, uprawniająca do zakupu biletu długookresowego w 1 i 2 lub w 2 strefie biletowej ze zniżką. Mogą z niego korzystać mieszkańcy gmin, które podpisały porozumienie z Zarządem Transportu Miejskiego w Warszawie. Wśród nich jest Góra Kalwaria (III próg dofinansowania). 

Dodaj swój komentarz

Imię (pseudonim):

Treść:

Komentarze (4)

Ha tfu!

Data: 10 kwietnia 2026, 15:56 Jeszcze najlepiej zaśpiewać piosenkę i zrobić salto w tył, żeby otrzymać kartę.

Ale jaja

Data: 11 kwietnia 2026, 11:54 Ha tfu! ..fajne.. jeszcze numer buta i obwód pasa. dozucic!!5

i bardzo k..a dobrze

Data: 12 kwietnia 2026, 11:46 nie ma tak, że podatek płacę we Wiedniu, a w G.K. korzystam z dopłat i benefitów.

Jan

Data: 12 kwietnia 2026, 19:16 Podobno wystarczy chodzić na mszę w GK.