Ta strona wykorzystuje pliki cookie do analizowania ruchu i mierzenia skuteczności reklam.
Dowiedz się więcej ZGODA


Od poniedziałku autobusy L13 dojadą do Góry Kalwarii

Dodano: 18 stycznia 2021; Zapowiadane wcześniej zmiany w transporcie publicznym zostaną wprowadzone przez ZTM w poniedziałek 25 stycznia 2021 r. - poinformowała samorząd Piaseczna.

Jedną ze zmian jest wydłużenie trasy L13 do Góry Kalwarii w wybranych, wariantowych kursach.

Rozkłady jak i mapy tras mają pojawić się na stronie Warszawskiego Transportu Publicznego www.wtp.waw.pl prawdopodobnie w czwartek, 21 stycznia. Przewidywana jest możliwość korekt tych rozkładów. – Będziemy analizować uwagi pasażerów i ewentualne zmiany w rozkładach jazdy będą mogły być wprowadzone w pierwszej połowie lutego br. - czytamy na stronie gminy Piaseczno.

Skierowanie linii L13 do Góry Kalwarii jest możliwie dzięki współpracy samorządów Piaseczna i Góry Kalwarii.

(mat)


Dodaj swój komentarz

Imię (pseudonim):

Treść:

Komentarze (8)

Ela

Data: 18 stycznia 2021, 23:37 Tego nam brakowało

nsz

Data: 19 stycznia 2021, 12:45 jak tam z przedłużeniem linii i zrobienie centrum przesiadkowego w okolicach ulicy Skierniewickiej?
a nie czekaj burmistrz właśnie sprzedał działkę deweloperowi, w tamtym regionie i teraz nie ma gdzie zrobić huba.

kocjo

Data: 19 stycznia 2021, 13:52 nsz, burmistrz właśnie sprzedał działkę deweloperowi, w tamtym regionie i teraz nie ma gdzie zrobić huba, a nie czekaj, jak mógł ją sprzedać, skoro należała do PKP?

Tomek

Data: 19 stycznia 2021, 14:48 Dobry kompromis dla jeżdżących koleją do Warszawy i okolic, jednak bardziej potrzeba włączenia Góry do II strefy KM

nsz

Data: 20 stycznia 2021, 09:26 @kocjo
chodzi o działkę pomiędzy Chopina, Budowlanych, Skierniewicką. W tym miejscu można było zrobić parking typu parkuj i jedź, albo przenieść budki ze Sierniewickiej, żeby zrobić miejsce przy torach, albo parking dla autobusów, gdzie czekałyby jak w zajezdni po ostatnim przystanku.
Opcji wiele. Teraz działkę sprzedali i będą się tłumaczyć, że pkp nie chce współpracować. A ja się pytam ile pism z urzędu poszło i jak próbowali naciskać na pkp?

kocjo

Data: 20 stycznia 2021, 11:52 nsz, nikt nie planował przeznaczyć działki przy Budowlanych na cele komunikacyjne. Lokatorzy z okolicznych domków nie byliby szczęśliwi, gdyby autobusy umieszczono pod ich oknami. Zawsze była mowa o działce przy kolei. Nie mam pojęcia czy coś dzieje się w tym temacie, ale nie pytaj na forum. To pytanie zadaj burmistrzowi i podziel się odpowiedzią z nami na forum.

nsz

Data: 20 stycznia 2021, 16:09 no na działce przy kolei nie zmieści się parking dla bloków, parking typu parkuj i jedź, dworzec autobusowy i zajezdnia. potrzeba więcej terenu.
każdy jest niezadowolony jak coś robią obok niego. drogi nie budować, parkingu nie, przystanku nie.
po co mam pytać burmistrza? jakby coś zrobił to by się tym chwalił na wszystkich profilach. skoro się nie chwali, to znaczy, że nic nie zrobił. as i korki to są pejsbukowi działacze.

kocjo

Data: 21 stycznia 2021, 09:27 nsz, parking dla bloków jest po stronie bloków, oraz strzeżony, po drugiej stronie Skierniewickiej, przed stacją kolejową. Parking typu parkuj i jedź jest zaraz za nim. Może jego żwirowa nawierzchnia może się nie podobać, ale spełnia swoją rolę. Na te trzy autobusy jednocześnie jest miejsca aż nadto. To ma nie być zajezdnia, ale pętla. Można więc budować i nie udawać, że jest za mało miejsca. Wydaje się, że zarząd miasta nie uważa tego za priorytet i bawi się w politykę. Na razie o burmistrzu wiadomo tylko tyle, że jest.