Ta strona wykorzystuje pliki cookie do analizowania ruchu i mierzenia skuteczności reklam.
Dowiedz się więcej ZGODA

Oddaj głos na lokalną inicjatywę w Górze Kalwarii

Dodano: 22 stycznia 2019; Od 21 stycznia do 17 lutego wszyscy mieszkańcy Polski mogą głosować na najciekawsze inicjatywy społeczne, które otrzymają dofinansowanie w ramach programu „Decydujesz, pomagamy”. W regionie konkurują ze sobą: Fundacja z Nami Warto, Stowarzyszenie „Cendrowianki”, Grójecki Ośrodek Kultury.

W V edycji programu w każdym ze 125 mikroregionów przyznane zostaną trzy granty, w wysokości 5 000, 3 000 i 1 000 złotych. O tym, jakie projekty wejdą w życie w poszczególnych mikroregionach, decydują klienci Tesco, którzy za jeden paragon otrzymują jeden żeton, uprawniający do głosowania na ich zdaniem – najciekawszy i najpotrzebniejszy – projekt.

Pomysłowość uczestników programu „Decydujesz, pomagamy” z każdą edycją coraz bardziej nas zaskakuje. Zgłaszane projekty mają realny wpływ na najbliższe otoczenie mieszkańców, dlatego klientów Tesco gorąco zachęcam do głosowania, a organizacje do promowania swojego przedsięwzięcia. Wierzymy, że działania prowadzone przez Tesco mogą zmienić świat wokół nas na lepszy. – opowiada Katarzyna Michalska-Miszczyk Prezes Fundacji Tesco.

Od 21 stycznia klienci Tesco mogą głosować na projekty realizowane w ich najbliższej okolicy. Wystarczy do 17 lutego zrobić zakupy w Tesco, a otrzymany wraz z paragonem żeton wrzucić do urny. W Górze Kalwarii i okolicach rywalizują ze sobą:

Fundacja z Nami Warto

Projekt ma na celu ukazanie potencjału osób niepełnosprawnych jako tych, które nie tyle potrzebują pomocy, ale mogą tę pomoc nieść innym, np. seniorom. Przyczyni się do wzrostu ich pozycji społecznej i większego poczucia przydatności. Projekt ma również uwrażliwić młodzież szkół średnich na potrzeby innych i zaszczepić w niej ideę wolontariatu. Dzięki projektowi nawiązane zostaną w społeczności lokalnej relacje międzypokoleniowe, sprzyjające uczeniu się od siebie nawzajem i wymianie doświadczeń.

Stowarzyszenie „Cendrowianki”

Potrzebą tego działania jest zachęcenie do uprawiania sportu i prowadzenie zdrowego trybu życia, uaktywnienie i poprawa zdrowia fizycznego i psychicznego społeczeństwa. W dobie epidemii uzależnień należy myśleć o zdrowym trybie życia. Na jego wpływ ma właściwe odżywianie jak też aktywne uprawianie sportu. Świadomie chodząc i odżywiając się, można dłużej żyć i służyć swoim najbliższym. Seniorzy mają duże wyzwanie, pokazać młodszym wiekowo, że lepiej zapobiegać, jak leczyć.

Grójecki Ośrodek Kultury

Celem projektu będzie organizacja konkursu fotograficzno – plastycznego „Grójec moje miasto” dla lokalnej społeczności z okazji 600-lecia miasta. Wybrane prace wezmą udział w wystawie w Galerii Grójeckiego Ośrodka Kultury. Projekt ma na celu uwrażliwienie społeczności na walory miasta a także zachęcienie do rozwijania swoich pasji. Dla uczestników konkursu może to być szansa na zaistnienie w świecie artystycznym i odkrycie talentu. Podbuduje on wiarę w swoje umiejętności oraz pewność siebie.

Na wymienione projekty można głosować w sklepach w następujących miejscowościach: Góra Kalwaria, Piaseczno, Białobrzegi, Grójec


Dodaj swój komentarz

Imię (pseudonim):

Treść:

Komentarze (0)

Na razie nie ma żadnych komentarzy - Twój może być pierwszy!