Ta strona wykorzystuje pliki cookie do analizowania ruchu i mierzenia skuteczności reklam.
Dowiedz się więcej ZGODA

Odpowiednia dieta na gęste włosy

Dodano: 3 kwietnia 2019; Gęste, piękne włosy to marzenie zarówno niejednej kobiety, jak i mężczyzny. Niestety, nie jest łatwo ten stan osiągnąć. Na wygląd i kondycję włosów wpływ ma wiele czynników. Bardzo istotnym jest z pewnością odpowiednie odżywianie. Jaka powinna być więc właściwa dieta na gęste włos? Sprawdź nasz poradnik.

- Niezbędne witaminy i składniki odżywcze
- Dieta na gęste włosy – warzywa i orzechy
- Jaja i pełnoziarniste pieczywo
- Chude mleko i przetwory mleczne

Niezbędne witaminy i składniki odżywcze

Słabe, wypadające i rzadkie włosy są często objawem pewnych niedoborów w organizmie. Liczne badania naukowe pokazują, że na gęstość i piękny wygląd włosów ogromny wpływ ma odpowiednio zbilansowana dieta. Codzienne dostarczanie organizmowi niezbędnych witamin, białka i składników mineralnych sprawia, że są one zdrowe i lśniące. Dlatego warto włączyć do diety produkty bogate m.in. w miedź, cynk, magnez, żelazo, selen, witaminy z grupy B i inne.

Dieta na gęste włosy – warzywa i orzechy

Podstawą zdrowego odżywiania, które ma wpływ na piękny wygląd włosów, są warzywa. Warto jeść rośliny strączkowe – fasolę, groch, bób, ponieważ zawierają one dużo protein, żelaza i cynku odpowiedzialnego za utrzymywanie włosów w dobrej kondycji. Ważne są również warzywa ciemnozielone, takie jak brokuły, szpinak, sałata czy brukselka. Zawierają one witaminy A i C, magnez oraz żelazo, którego niedobór powoduje wypadanie włosów.

Istotne jest też spożywanie orzechów. Mają one w składzie cynk, selen, kwasy omega-3 oraz witaminy A, D, E, które wpływają na połysk i gęstość włosów. Dobrze jest więc zjadać regularnie orzechy nerkowca, włoskie, laskowe oraz migdały.

Jaja i pełnoziarniste pieczywo

Dieta na gęste włosy powinna być również bogata w jaja, które zawierają pełnowartościowe białko i witaminy A, D i z grupy B. Warto przy tym pamiętać o zakupie jaj z chowu ekologicznego, oznaczonych cyfrą „0” lub ściółkowego („1”), unikać natomiast jaj oznaczonych „3”. Pochodzą one bowiem od kur żyjących w stłoczeniu w klatkach, trzymanych w zamknięciu przez całe życie i zazwyczaj karmionych paszą z antybiotykami.

Dobrze jest też jeść pełnoziarniste pieczywo, czyli chleb razowy, zawierają mnóstwo witaminy E i B, a także fosforu, wapnia, potasu i żelaza. Składniki te wzmacniają włosy i nadają im połysk.

Chude mleko i przetwory mleczne

Warto również spożywać chude mleko i przetwory mleczne. Posiadają one w składzie białko i wapń, które są konieczne do prawidłowego wzrostu włosów.

Stosowanie się do powyższych zaleceń dietetycznych z pewnością pomoże w uzyskaniu pięknych i zdrowych włosów.


Dodaj swój komentarz

Imię (pseudonim):

Treść:

Komentarze (0)

Na razie nie ma żadnych komentarzy - Twój może być pierwszy!