Orbitrek – uniwersalny sprzęt do ćwiczeń

Dodano: 20 sierpnia 2019; Wielu Polaków ma problem z nadwagą. Przyczyną jest nie tylko niezdrowe odżywianie, ale przede wszystkim brak aktywności fizycznej. Często szukamy wymówek, że nie mamy czasu na wysiłek fizyczny. Tłumaczymy się nadmiarem obowiązków. A jeżeli dokładnie przyjrzymy się naszym zajęciom w ciągu dnia, okazuje się, że dużo czasu tracimy na oglądanie telewizji czy surfowanie po Internecie.


News will be here

Aby być aktywnym fizycznie, wcale nie trzeba wychodzić z domu. Wystarczy zaopatrzyć się w jakiś sprzęt do ćwiczeń, najlepiej wybrać taki, który angażuje do pracy wiele partii mięśni jednocześnie. Dzięki temu spalamy więcej kalorii. Gubienie zbędnych kilogramów jest skuteczniejsze i szybsze.

Idealnym sprzętem do treningów w domowym zaciszu jest orbitrek. To połączenie bieżni, roweru treningowego i steppera. Orbitrek to urządzenie, na którym ćwiczymy praktycznie całe ciało. Jednocześnie pracują ramiona, pośladki, nogi oraz brzuch. Wzmacniają się też mięśnie pleców.

W zależności od rodzaju treningu można ćwiczyć czysto rekreacyjnie lub ćwiczyć kondycję i siłę. Treningi na orbitreku to ćwiczenia cardio. Należy pamiętać, że spalanie tłuszczu zaczyna po około 30 minutach treningu. Ćwiczenia na tym urządzeniu rozbudowują też mięśnie, dlatego po pewnym czasie nasza sylwetka zmienia się na korzyść, obwód talii i ud się zmniejsza. Nawet jeśli waga nie spada lub spada minimalnie, trzeba uzbroić się w cierpliwość. Po miesiącu regularnych ćwiczeń na pewno zauważymy korzystne zmiany.

Oprócz tego, że poprawia się nasza sylwetka, to poprawie ulega też praca układu oddechowego i krwionośnego, polepsza się także nasze samopoczucie. Orbitrek to sprzęt idealny dla osób w każdym wieku.

Jak ćwiczyć na orbitreku?

Oczywiście nie trzeba ćwiczyć codziennie. Wystarczy ćwiczyć trzy razy w tygodniu. Wsłuchujmy się w potrzeby swojego organizmu. Jeżeli odczuwamy zmęczenie lub bóle mięśni, odpuśćmy sobie dzień lub dwa. Mięśnie muszą mieć czas na regenerację. Intensywność treningów można dostosować do własnych możliwości.

Pamiętajmy o prawidłowej postawie podczas treningu. To bardzo ważne ze względu na prawidłowość wykonywania ćwiczeń, ich efektywność oraz nasze bezpieczeństwo. Plecy powinny być wyprostowane, a głowa uniesiona. Stopy należy trzymać płasko na pedałach. Każdy trening powinien składać się z rozgrzewki, z treningu właściwego i z kilku ćwiczeń rozluźniających.