Ta strona wykorzystuje pliki cookie do analizowania ruchu i mierzenia skuteczności reklam.
Dowiedz się więcej ZGODA

Oświadczenie grupy radnych: przekroczona została pewna granica

Dodano: 29 listopada 2020; Są w naszej Gminie sprawy istotniejsze od tego, kto będzie Przewodniczącym Rady, i kto jakie stanowisko w Radzie Miejskiej będzie piastował - pisze w wydanym oświadczeniu grupa radnych Rady Miejskiej Góry Kalwarii.

Oświadczenie grupy radnych Rady Miejskiej Góry Kalwarii

Szanowni Mieszkańcy!

Jako radni, którzy nie są stroną toczącego się konfliktu w Radzie Miejskiej Góry Kalwarii, chcemy wyrazić nasz zdecydowany sprzeciw wobec tego, co wydarzyło się w ostatnim czasie, a co znalazło swój finał w niemożności wypłacenia na czas pensji Pracownikom Oświaty.

Spór pomiędzy grupą radnych i przewodniczącym już wcześniej utrudniał funkcjonowanie Gminy. Już wcześniej dochodziło do bulwersujących sytuacji, gdy grupa radnych nie przychodziła na sesję, albo odmawiała głosowania nad ważnymi dla Mieszkańców uchwałami. Krytykowaliśmy takie zachowanie i apelowaliśmy o opamiętanie.

Jednak to, co wydarzyło się na ostatniej sesji sprawia, że przekroczona została pewna granica. Doszło bowiem do sytuacji, że z powodu sporu w Radzie poszkodowani są nasi Mieszkańcy, którzy w tym konflikcie nie biorą żadnego udziału. To powoduje, że nie możemy milczeć!

Jesteśmy w mniejszości i nie mamy wpływu na decyzje, które podejmuje większościowa grupa Radnych. Zdajemy sobie jednak sprawę z tego, że odium tych złych decyzji spływa na wszystkich Radnych. Dlatego chcemy głośno i dobitnie powiedzieć: są w naszej Gminie sprawy istotniejsze od tego, kto będzie Przewodniczącym Rady, i kto jakie stanowisko w Radzie Miejskiej będzie piastował! Tymi sprawami są m.in. inwestycje, drogi i oświata. Taką sprawą jest także bezpieczeństwo finansowe pracowników Gminy i jej jednostek organizacyjnych, za które jako Radni jesteśmy współodpowiedzialni.

Zapraszamy do poparcia powyższego oświadczenia wszystkich radnych, dla których zrównoważona praca na rzecz Mieszkańców i naszych miejscowości jest ważniejsza niż wyniszczający wewnętrzny spór.

Ufamy, że  na najbliższej sesji jednogłośne przyjęcie poprawek do budżetu umożliwiających wypłacenie zaległych pensji będzie pierwszym krokiem do odbudowy tak bardzo nadszarpniętego zaufania Mieszkańców do Rady Miejskiej!

Z wyrazami szacunku
                                       
Beata Mika
Bożena Molak
Zbigniew Adamczyk
Łukasz Baran
Szymon Krupa
           Dodaj swój komentarz

Imię (pseudonim):

Treść:

Komentarze (55)

Er.

Data: 29 listopada 2020, 17:50 Rokita, kończ Waść, jesteś Pan najgorszym co spotkało tą gminę w ostatnich latach. A Pana wyborcom pozostawiam ten fakt do rozważenia.

wkr

Data: 29 listopada 2020, 17:54 Najlepiej to zmienić całą tą Radę bo im stołki poprzyrastały do tyłków wybrać ludzi którzy w ogóle nigdy niebyli w Radzie i nie mają układów może wreszcie coś się zmieni i po za tym płacić diety tylko za przejazd wtedy zrezygnują i nie będą załatwiać spraw sobie i rodzinom

smutny

Data: 29 listopada 2020, 18:18 No jesteście w mniejszości, bo nie wyszła \"koalicja\" z PiS-em i byłą v-ce w RM. Taka jest prawda. Zamiast chorych, politycznych układanek od początku powinniście WSZYSCY zająć się sprawami ważnymi dla mieszkańców. Teraz robicie z siebie świętych. I Wy (wszyscy radni) i burmistrz udajecie, że to nie Wasza wina. Wykorzystujecie zaistniałą sytuację znów do chorych gierek. Każdy z Was z osobna, podobnie jak władze gminy wiedzieliście, że należy tych przesunięć w budżecie dokonać - dlaczego w ostatniej chwili taki punk zostaje poddany pod obrady?! Jeden dzień przed koniecznością dokonania przelewów pensji ?Przypadkiem ? Cynicznie wykorzystujecie ludzi. Żeby była jasność - uważam, że osoba pełniąca f-cję przewodniczącego powinna zostać odwołana - pomijam fakt, że ktoś z pewnych przyczyn wybrał takiego a nie innego przewodniczącego(m.in. sygnatariusze tego listu), ale radni powinni też do obrad być przygotowani i zapoznać się nad czym będą na danej sesji głosować. Z przykrością stwierdzam, że część radnych dała się zagonić w \"kozi róg\" - chcieliście dobrze, wyszło jak zwykle. Szkoda tylko, że konsekwencje gierek w RM ponoszą zwykli ludzie. Nie po to Was wybraliśmy.

Nauczyciel

Data: 29 listopada 2020, 18:38 Stało się i jutro sprawdzam konto, czy jest przelew. Jeśli nie ma to zaufania nie da się już odbudować!

Krzysztof

Data: 29 listopada 2020, 18:46 \"umożliwiających wypłacenie zaległych pensji \"
To ja się pytam ile tych pensji jest zaległych ?

imposter

Data: 29 listopada 2020, 18:56 Radni za punkt honoru powinni przyjąć zwołanie nadzwyczajnej sesji rady! Nie ma nic bardziej karygodnego jak pozbawienie ludzi dochodu! Nie mówię tu tylko o Nauczycielach, ale również Pracownikach administracji i obsługi! Czy to są ludzie gorszego sortu? Oni nie mają opłat i kredytów do spłacenia? Czy Pracownicy urzędu gminy dostali pensje w terminie? Dlaczego w budżecie na rok 2020 nie zostały zabezpieczone pieniądze na wynagrodzenia dla oświaty?

Obiektywna

Data: 29 listopada 2020, 19:45 Zastanawia mnie jedno dlaczego Rada co miesiąc podejmuje uchwały dotyczące przesunięcia środków w budżecie na wypłatę wynagrodzenia dla pracowników oświaty. Te pieniądze winny być zagwarantowane w budżecie samorządu na caly rok.

Siara

Data: 29 listopada 2020, 20:12 R E F E R E N D U M !!!!!! Tylko to może naprawić Radę Miasta i Gminy.

Mieszkaniec

Data: 29 listopada 2020, 20:45 Drodzy Radni, macie rację. To nie Wasza wina. To nasza wina - mieszkańców, że daliśmy się oszukać i Was wybraliśmy. Tak złych rządzący nie było w historii Góry Kalwarii. Przepraszam jako mieszkaniec, że Was wybrałem - więcej nie popełnię tego błędu. Obiecuję...

0700

Data: 29 listopada 2020, 20:58 Z wyrazami szacunku
DLA
Beata Mika
Bożena Molak
Zbigniew Adamczyk
Łukasz Baran
Szymon Krupa
A wy teraz pozostałych radnych w obrót albo do roboty albo do widzenia z p. J R

Mama

Data: 29 listopada 2020, 21:56 Popieram

nl

Data: 30 listopada 2020, 08:22 Nie życzę sobie zabawy moim kosztem, wysyłania jakichkolwiek oświadczeń od radnych czy burmistrza. Wynagrodzenie sprawdzam dzisiaj i 1 grudnia. Jeśli będzie jakiś poślizg to są inne procedury.

hehehe

Data: 30 listopada 2020, 08:55 demokracja i jej fani nagle oburzeni bo nic nie dziala hahahaha

123

Data: 30 listopada 2020, 09:19 To dobrze, że są w Radzie ludzie tacy jak autorzy listu. To niedobrze, że nie tylko na ostatniej sesji nie zabierają głosu, jakby nie mieli swojego zdania albo dawali na to swoje przyzwolenie. Scena dla tych, których tak potępiają wolna. Proszę wybaczyć, ale Wasze oburzenie jest dla mnie papierowe. Patrzycie i wewnętrznie się oburzacie? Rada to forum do zabierania głosu. Jeśli się tego nie robi, to po co tam się jest? Pozwalacie swoim statystowaniem na niczym niezakłócaną destrukcję funkcji Rady, więc macie w niej swój udział. Mam nadzieję, że na najbliższej sesji to się zmieni.

Obserwator

Data: 30 listopada 2020, 09:20 Bez honoru i zasad to całe towarzystwo, za punkt honoru nadzwyczajna sesja powinna się już odbyć - oczywiście bez jakiegokolwiek wynagrodzenia!

Ada

Data: 30 listopada 2020, 10:12 Jak najbardziej zgadzam się z opinią,,, smutny , mnie pracownika obsługi przedszkola nie interesują wasze przeprosiny i usprawiedliwienia w piątek powinny być pieniądze na koncie..ja nie mam za co wykupić recepty na leki i podstawowych artykułow spożywczych. Ale was to nie obchodzi,,,dyrektora zpo też nie przecież jestem jego pracownikiem,,bo on milczy nawet nie przeprasza ,,,i co jak mam przeżyć do końca tygodnia zapewniacie że być może wypłata będzie 3 grudnia przecież to jeszcze prawie tydzień,... jak najbardziej popieram wymianę całej rady u burmistrza też bo to on jest zwierzchnikiem całej gminy.......i pozwala na takie cuda...

ZŁA

Data: 30 listopada 2020, 10:52 Nam nie są potrzebne oświadczenia, za nie zrobimy zakupów, nie opłacimy zobowiązań.

sprzątaczka

Data: 30 listopada 2020, 11:28 Mam gdzieś oświadczenia jak nie mam na chleb!!!

Obsługa

Data: 30 listopada 2020, 12:30 Zgadzam się z Adą, nie interesują mnie oświadczenia i paplanina ja nie mam pieniędzy na życie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Gdzie burmistrz-gospodarz, Wrochna-dyrektor, gdzie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

mieszkaniec

Data: 30 listopada 2020, 13:02 skoro radni nie realizują podstawowego obowiązku i nie procedują uchwal to nie mają prawa do wynagrodzenia. Oczywiście czekanie przez ZOPO i zarząd gminy z takimi wnioskami do ostatniej chwili to również duży błąd. Skończcie zabawę w politykę i weźcie się do pracy - wszyscy. Bierzecie pensje/diety z naszych podatków.

Mamieszkaniec

Data: 30 listopada 2020, 13:27 Odwołać całe towarzystwo. Rada i Burmistrz do wymiany jak najszybciej. Szkoda czasu marnotrawić na rozgrywki personalne

Killzone

Data: 30 listopada 2020, 14:05 Zostawcie dyrektora Wrochnę w spokoju. On chce tylko spokojnie dojechać na stanowisku do emerytury a Wy mu tu jego plany torpedujecie.

Emerytura Wrochna

Data: 30 listopada 2020, 15:13 Tak, udaje że go nie ma. Pensje dostał i się ukrył. Tak to by zyskał na jasełka w wyznaczonej szkole z pierwszego rzędu. Szopkę w tym roku podgląda w urzedzie.

Edi

Data: 30 listopada 2020, 17:02 Dalej głosujcie na tych zatwardzialych od kilkunastu kadencji radnych to będzie tak cały czas....

Obiektywna

Data: 30 listopada 2020, 18:36 Czytam te Państwa komentarze i zastanawiam się dlaczego wszyscy mają pretensje do członków rady miejskiej. Należy zwrócić uwagę na fakt że za gospodarkę finansową i nie tylko odpowiada Burmistrz i Główna Ksiegowy w tym konkretnym przypadku Pani Skarbnik. Należałoby zadać tym osobom jego zasadnicze pytanie a właściwie dwa:
1. dlaczego w budżecie gminy na 2020 rok nie zaplanowano wystarczającej kwoty na wynagrodzenia - a może zaplanowano tylko wydatkowano na inne cele. I tu jest ból
2. gdzie i na co wydano pieniądze otrzymane ze sprzedaży działek.
Obecna sytuacja jest nie ciekawa a może Magistratem powinny zająć się odpowiednie służby takie jak CBA lub CBŚ .

keread

Data: 30 listopada 2020, 18:46 W 4 literach mam oświadczenia, czekam na kasę!

Władeczek

Data: 30 listopada 2020, 19:17 @imposter
\"Radni za punkt honoru powinni przyjąć zwołanie nadzwyczajnej sesji rady! Nie ma nic bardziej karygodnego jak pozbawienie ludzi dochodu!\"

I za free żadnej kasy ,może to ich sposób na życie !

Trzeźwy alkoholik

Data: 30 listopada 2020, 19:19 @ sprzątaczka
Nie pij będziesz miała na chleb !

Ta

Data: 30 listopada 2020, 19:53 Może miasto Góra Kalwaria wizualnie to ciemnogród ale nie ciemnogród tu mieszka.
Pewnie ta mniejszość i rację trochę ma.. ale zrozumcie też mieszkańców - nam już ulewaja się - mówiąc delikatnie - te wszystkie oświadczenia. Oświadczajcie sobie nawzajem, znajdzcie jakąś nić porozumienia, rozmawiajcie z burmistrzem, zaproponujcie Mu może jak pogodzić jedną stronę z drugą. Jak nie opłatkiem to może %.
My jako mieszkańcy chcemy widzieć efekty a nie wkolko czytać oświadczenia i zastanawiać się kto mówi prawdę. Góra to swój rozkwit przeżyła dawno temu i tak trwa w tym dawno temu...

Ta

Data: 30 listopada 2020, 19:55 A może jak nie możecie patrzeć na to... to grupowo odejdźcie, dacie tym samym być może przykład innym do odejścia?

Oburzona

Data: 30 listopada 2020, 21:32 Takiego tałatajstwa jak ci radni to światnie widział. Ale to ich ostatni raz.

Wkurzony Nauczyciel

Data: 30 listopada 2020, 22:08 Burmiszcz, zastępca burmiszcza, przefodniczący Solidarny, znerwicowany ZOPOwiec i cała reszta pajaców cyrkowych, co radzić nie umieją, powinni mietły w rękę dostać i przez rok zamiatać przed szkołami i przedszkolami!!! I pomyśleć Drodzy Mieszkańcy, że niektórzy z radnych, uczą Wasze dzieci! A czytać ze zrozumieniem nie umieją, nad czym mają głosować i jakie uchwały podejmować. Wstyd!!!
Powinniście teraz Wszyscy kanałami chodzić, bo wstyd Was spotkać na ulicy. Nie zapomnimy Wam tego!!! To macie jak w banku!!!! Nie liczcie na nasze poparcie, za to co zrobiliście nam i naszym dzieciom!!! Was też dosięgnie sprawiedliwość za ludzką krzywdę!!!

I Wam radzę

Data: 1 grudnia 2020, 06:04 Zawsze angażowałem całą swą rodzinę w wybory samorządowe. Nadchodzące wybory odbędą się bez naszego udziału. Siedźcie na dupach w domu.

oj!

Data: 1 grudnia 2020, 07:46 Jest głos rozsądku i rozumu, szkoda, że mniejszości radnych.
Ale wyborcy się poprawią przy najbliższych wyborach.
Bo NIE WALKA O STOŁKI jest tu najważniejsza.
A plucie na wszystkich, w tym JR czy burmistrzów to TYLKO odwracanie uwagi od istoty problemu -- ściema, na której zależy niektórym \"świętym (nie świetnym) demagogom.
A napisanie, że np. DR czy PW są radnymi, ominięcie radnych np. SzK czy BP to może pomyłka!? Ale brak sprostowania może o czymś świadczyć? Może celowo.. .
Nauczyciel

Data: 1 grudnia 2020, 08:24 Stado baranów dorwało się do władzy, ale na krótko!

nl

Data: 1 grudnia 2020, 08:44 Szmatławce!

hehehe

Data: 1 grudnia 2020, 09:00 wrochna zloty czlowiek na najpierw na stolku dyrektora teraz dalej go pchneli ku swietlistej karierze a nauczyciele nie dostali pieniedzy za wykonana praca hahahhahahahahahahahahhaahhahahahahahaha smiech na sali z was p0laki

wkur...a

Data: 1 grudnia 2020, 09:21 Będę siedzieć cały dzień przed komputerem, płacić za prąd i internet, obskoczę wszystkie akcje charytatywne w gminie, kupię sobie sprzęt za 500 zł a te burmistrze, dyrektory i inne będą podsyłać mi oświadczenia. Mam to wszystko w d...e!

do hehehe

Data: 1 grudnia 2020, 11:36 A co ma Wrochna do braku pensji?

wyborca

Data: 1 grudnia 2020, 14:02 Zieliński jednak był lepszym burmistrzem. Jednoczył nie dzielił...

Nauczycielka

Data: 1 grudnia 2020, 16:29 Drodzy Radni, elito miasta, wybrańcy społeczności, na jaki adres mam wysłać rachunek za: gaz, telefon, mieszkanie? Właśnie przed chwilą zakończyłam lekcje online, uzupełniłam dokumenty, zaczynam sprawdzać prace uczniów na jutro - spojrzałam na pocztę i do skrzynki pocztowej i oto są - moje rachunki do zapłacenia. Proszę o wskazówki.

Nauczycielka

Data: 1 grudnia 2020, 16:55 Tak jak poprzedniczka, kto jest chętny zapłacić moje zobowiązania i zrobić zakupy?

Też bez kasy

Data: 1 grudnia 2020, 18:09 Drodzy nauczyciele pracownicy ZOPO jak i jego dyrektor również nie dostali pensji tak wiec jedziemy na tym samym wózku .

mały Szu

Data: 1 grudnia 2020, 19:12 @Nauczycielka
Pracuję w firmie sprzątającej zarabiam 1925 zł 25 gr miesięcznie .(do ręki)
Mam na rachunki opłaty i jedzenie .
Pić to trzeba umić !

Anna

Data: 1 grudnia 2020, 21:45 Tę hołotę zwaną radnymi wywieźć na taczkach!

??

Data: 1 grudnia 2020, 23:19 Czy w innej gminie nauczyciele tak załatwili.................
innych nauczycieli i pracowników oświaty?

Do czego tacy się nadają i... co jeszcze mogą wywinąć?

Oby mieszkańcy nie zatęsknili za ....Rokitą.czytelnik

Data: 2 grudnia 2020, 06:00 Odzywają się nauczyciele co to uczą do 4 klasy.
Sami nie wiele potrafią błędy po nich uczniowie ortograficzne poprawiają.
Było się uczyć byście więcej zarabiały i może mogły byście coś odłożyć ,aby wam na tydzień poślizgu starczyło.
Wasi wychowankowie też będą nauczycielami ?

ciekawski

Data: 2 grudnia 2020, 07:37 od kiedy pracownicy ZOPO maja wypłaty w tym samym terminie co nauczyciele?

Konkurs "Co to uczy klasy czwartej"

Data: 2 grudnia 2020, 12:07 Szanowni Państwo,
w nawiązaniu do postu umieszczonego przez użytkownika \"czytelnik\" - ogłaszam konkurs. Zadanie polega na wskazaniu co najmniej trzech błędów (ortograficzne, stylistyczne, rzeczowe) w krótkiej wypowiedzi \"czytelnika\". Nagrodą będzie własna satysfakcja. Zapraszam do konkursu zwłaszcza Panie nauczycielki \"co to uczą do klasy 4\".

Mieszkaniec

Data: 2 grudnia 2020, 13:29 Pracę gminnych urzędników koordynuje burmistrz, a radnych - przewodniczący rady.
i jeden i drugi nie wywiązali się ze swoich obowiązków. Jeden przyspawał się do stołka i nie daje się odsunąć, do przeprowadzenia referendum w sprawie odwołania drugiego nie udało się doprowadzić.

TEŻ BEZ KASY

Data: 2 grudnia 2020, 14:21 @ciekawski. Pracownicy ZOPO powinni dostać pensje 26 listopada i do dnia dzisiejszego tez jej nie mamy :( tak dla uściślenia .

dyplomowany mechanik

Data: 2 grudnia 2020, 15:58 @ Konkurs \"Co to uczy klasy czwartej\"
To żeś człowieku zadał pytanie ,nie do ogarnięcia ,ale popieram ten sprawdzian !

Tygrysek

Data: 3 grudnia 2020, 18:00 zdziwiony jestem stanowiskiem p. Szymona Krupy, który wcześniej chciał utrzymać stanowisko zastępcy przewodniczącego RG - po \"dogadaniu się\" z p. Komosą. Dlaczego pod tą petycją nie podpisali się radni: p. Bolek, p. Rącz ?

Jan

Data: 3 grudnia 2020, 23:30 Bezradność.., wstyd.., ciągle proszę o naprawę drogi do Wicentowa. Pytałem o pana z Krzaków, nic. Dalej same problemy z bezradnymi? To jak te 20 osób się kłóci to co dalej? Dlaczego muszę cierpieć jak jadę L i slalom, ucieczka samochodów? Kogo to interesuje, inwestycje za milion, a drogi jak na Ukrainie, walczycie o władzę.. nie o ludzi.., kiedy ujawnicie telefony do siebie by was na drogę zaprosić. Może redaktor od kapliczki zrobi spacer do ośrodka dla uchodźców i porobi zdjęcia drogi w gminie. To i ja stawiam tu konkurs na najbardziej dziurawą drogę w gminie, no nawet w powiecie? A co na to policja? Dbają o bezpieczeństwo? Proponuję uchwałę - dieta radnych - no tak z 3 czy 4 na tą drogę za grudzień - wystarczy - który odda? Sprawdzę kto uczciwy a kto pazerny?

??

Data: 11 grudnia 2020, 01:50 proszę o naprawę drogi do Wicentowa..
która to?