Ta strona wykorzystuje pliki cookie do analizowania ruchu i mierzenia skuteczności reklam.
Dowiedz się więcej ZGODA

Oświadczenie Jana Rokity

Dodano: 20 września 2019; Publikujemy oświadczenie Przewodniczącego Rady Miejskiej w Górze Kalwarii, Jana Rokity.

Szanowni Państwo,
Drodzy Mieszkańcy Miasta i Gminy Góra Kalwaria

22 listopada 2019 roku minie dokładnie rok od czasu kiedy objąłem stanowisko Przewodniczącego Rady Miejskiej Góry Kalwarii VIII kadencji.

Przygotowując się do pełnienia tej funkcji za główny cel wyznaczyłem sobie godne reprezentowanie ponad 20 tysięcy mieszkańców naszej gminy. Droga do osiągnięcia tego zaszczytu nie była łatwa – brutalne, pozbawione skrupułów ataki na mnie podczas kampanii wyborczej ze strony niektórych działaczy politycznych przekonanych, iż posiadają monopol na sprawowanie władzy w naszej gminie jedynie utwierdziły mnie w przekonaniu, iż na agresję nie wolno odpowiadać tym samym, lecz należy twardo przedstawiać merytoryczne argumenty.

16 września 2019 roku grupa siedmiu opozycyjnych radnych Rady Miejskiej Góry Kalwarii wystąpiła z wnioskiem o odwołanie Przewodniczącego Rady Miejskiej. Każdy uczciwy i obiektywny obywatel naszej gminy powinien więc zadać sobie pytanie o powody takiego postępowania.  Otóż okazuje się że największym moim przewinieniem, w przeciwieństwie do licznych, nie rozliczonych jak dotąd, bulwersujących spraw znanych z poprzedniej kadencji Rady Miejskiej Góry Kalwarii a dotyczących np. finansowania gminnych inwestycji miał być fakt, iż jak uważają wspomniani radni „nie gwarantuje rzetelnego, zgodnego z prawem i bezstronnego działania”.

W ramach uzasadnienia swojego wniosku grupa radnych opozycyjnych zarzuciła m.in. iż zachowałem się niewłaściwie kiedy jednokrotnie poprosiłem osobę spoza Rady - wieloletniego pedagoga warszawskiego i dyrektora jednego z pierwszych, społecznych liceów warszawskich, odznaczonego tytułem „Zasłużony dla Warszawy” - Panią Barbarę Wetesko o odczytanie okolicznościowego listu do mieszkańców, 15 sierpnia br. z okazji dnia Wojska Polskiego. Dla wspomnianych radnych powód jak przytoczony wyżej jest wystarczający aby usunąć mnie ze stanowiska.

Czy tak jest w rzeczywistości? To już zupełnie inna sprawa. Nie twierdzę, iż jako Przewodniczący Rady Miejskiej nie popełniałem błędów gdyż tak na pewno nie było i nie jest. Nawiązując do znanego powiedzenia można stwierdzić, iż „człowiek uczy się całe życie” dlatego pragnę zapewnić, iż o ile dane mi będzie dalej piastować tę zaszczytną funkcję jednym z moich priorytetów realizowanych po głosowaniu gdyby okazało się ono dla mnie zwycięskie będzie bardziej zdecydowane niż dotychczas włączanie Wszystkich radnych do prac Rady Miejskiej zwłaszcza w zakresie jej reprezentowania na zewnątrz. Jest to moja publiczna deklaracja. Tak samo również uważam, iż każdy z radnych ma nie tylko prawo, ale i nawet powinność uczestniczyć aktywnie w uroczystościach gminnych. Jako przewodniczący Rady będę pilnował, aby tak się działo w rzeczywistości.Dodaj swój komentarz

Imię (pseudonim):

Treść:

Komentarze (39)

Lili

Data: 20 września 2019, 08:08 Bzdurne zarzuty ,wrecz dziecinada .
Moze tak po kolei,najpierw rozliczyc poprzednia rade z jej skandalicznej dzialalnosci a nastepnie czepiac sie czlowieka ,ktory tak na prawde. godnie reprezentuje powierzone mu stanowisko i interesy mieszkancow naszego miasta i dlatego jest sola w oku opozycji czyli starych wyjadaczy bezpartyjnych .

ktosiek

Data: 20 września 2019, 08:08 Szacunek dla pana.
Jak nie lubie pisu tak pana postawa nie daje mi powodow do podzielenie stanowiska pozostalosci z poprzedniej rady gminy nie mogace dojsc do siebie po sromotny laniu w ostanich wygorach samorzadowych a teraz usilnie lansujacych sie na obroncow mieszkancow .

Gwiazdy rady gminy - pozdrawiam ironicznie pania Komose i Pana Nadstawnego jej towarzyszy broni siedzacych w okopach na i barykadach broniacych nas mieszkancow do ostaniej kropli transmisji internetowej aby wszyscy widzieli jacy to oni teraz sa troskliwi.
Szkoda ze nie bylo tak w poprzedniej kadencji - nagle teraz okazalo sie ze jest tyle spraw do zaltwienia z poprzednich 8 lat i oni nagle teraz sie tym zajma bo wczesniej nie mieli mocy sprawczej bo bral tylko diety i klaskali.
Sluchajac wywodow pani i pana wymienianej powyzej uwazam ze przewodniczacy rady ma i tak duzo cierpliwosci jak by dawno wylaczyl mikrofon i nie slucha autopromocji na kazdej sesji. Wybory dpiero za 4 lata ,za wczesnie na lansowanie sie w internecie ludzie zapomna , poprzednio nic nie zrobiliscie a teraz i tak jestescie w OPOZYCJI - tego sie nie odzapomni .

Wyborca25

Data: 20 września 2019, 09:35 Czy ten \"ktosiek\" to się w ogóle zastanowił jakie bzdury napisał ? Jakim prawem śmie napisać, że nie zrobiono nic przez ostatnie osiem lat. Radna Fedynicz-Komosa była i JEST jedną z najaktywniejszych radnych. Więc bardzo proszę nie wypisywać tutaj takich głupot.

Mieszkaniec

Data: 20 września 2019, 09:53 Każdy radny ma powinność. Ciekawe jak to upilnuje i jakie będą konsekwencje? Komunizm w najczystszej postaci Panie Kowalski za słabo Pan ostatnio płakał na uroczystości gminnej pracę społeczne

Mamba

Data: 20 września 2019, 09:59 Panie Janku ogromny szacunek.
Proszę być dobrej myśli dla wielu pełnił pan swoją funkcję nalezycie . Co do tych zarzutów to jakies niedomowie dlaczego rada nie widziała wcześniej tych wszystkich rzekomych nieprawidłowości wcześniej w innych kadencjach kiedy naprawdę się działo i naprawy było by z czego rozliczac .......

Pati

Data: 20 września 2019, 10:01 Niech wyrzucą go jak najprędzej!!

Zygmunt

Data: 20 września 2019, 10:55 Typowa manipulacja polityczna, z której nic nie wynika poza tym, że pod koniec padają zawoalowane groźby dla opozycji plus sugestia, że ten kto przeciwko p. Rokicie, ten nie - uczciwy i nie - obiektywny obywatel naszej gminy. Bardzo wysoki poziom uogólniania, zero konkretów, bo podany rzekomy powód listu opozycji wydaje się jakoś mało prawdopodobny, taki punkt może być jedynie przedmiotem rozmowy, a nie zarzutem w oficjalnym liście. Proszę, jako mieszkaniec gminy o to, aby wymienił Pan w punktach, bardzo konkretnie, o ile Pan potrafi (!!!) jakie są zarzuty wobec Pana i do nich się odnieść, same fakty, bez płaczu w rękaw i robienia z siebie ofiary i proszę nie skarżyć się na ataki, bo wszyscy je stosujecie, Pan również. Każdy kto wchodzi w politykę musi się z tym liczyć i mężnie przyjmować to \"na klatę\". Jeżeli Pan tego nie potrafi no to co tam Pan robi ??

Zmiany

Data: 20 września 2019, 13:06 Gdzie te zmiany o których tak mówicie? Niby miasto jest tak super zarządzane to czemu wielki pan burmistrz nie ulży w opodatkowaniu ? Albo czemu wszędzie jest brud a ulice są w fatalnym stanie w szczególności mniejsze miejscowości do okoła gminy ? Przychodnia również pozostawia wiele do życzenia .. jedyne co się tu zmienia to banda która przytuli kasę ot co ..

P S

Data: 20 września 2019, 13:08 Jak zwykle to popszednia ekipa . My to już znamy. Aż wymiotować się chce .

wyborca

Data: 20 września 2019, 13:59 Jestem za!!!

Pf

Data: 20 września 2019, 14:11 #ROKITA_OUT

Mieszkaniec

Data: 20 września 2019, 14:34 #ROKITA_OUT

Zygmunt

Data: 20 września 2019, 15:08 I jeszcze jedno pytanie do Pana Rokity w związku z błędami, do których Pan się przyznaje. Napisał Pan, że nie odżegnuje się od błędów, które Pan popełnił i popełnia.
Czy mógłby Pan napisać jakie to błędy konkretnie ? Może o to błędy właśnie chodzi opozycji? Może warto już ich nie popełniać ? Z góry dziękuję za konkretną odpowiedź.

Ktosiek

Data: 20 września 2019, 18:48 Do Wyborca25
Tak zastanowiłem się nad tym co napisałem
i podtrzymuje swoje zdanie wobec aktualnie najaktywniejszej radnej wg Radnego 25
Nagla aktywność która jakoś nie objawiała się w poprzednich kadencjach
Proszę mi napisać osiągnięcia wymienionej radnej jak i rady dzialajacej za pana burmistrza Zielinskiego
Jakos nie mogę sobie przypomnieć co takiego działo się w GK w poprzednich latach z wyjątkiem juz wiele razy wywoływanych skwerka i skarpy
Co takiego wydarzyło się w szkolnictwie w GK
co takiego zrobili poprzedni radni
Teraz jeśli tylko pojawiają się informacje o inwestycjach wszyscy na forach pytają co ze szkolnictwem
To pytanie powinni zadać zasiadajacym w radzie pozostaloscia starej rady co zrobili albo czemu nic nie zrobili , czemu tylko przez lata klaskali i podnosili rękę za wszystkim bez chwili refleksji
Tak czy inaczej gratuluje zadowolenia z pracy w/w osób w radzie gminymieszkanka.

Data: 20 września 2019, 20:06 Młodzi w Radzie Gminy w tym pan S.K. nie jest lepszy, stołek się trafił. A \"dzień dobry\" na ulicy nie jest w stanie odpowiedzieć, bo chodzi z głową dumnie uniesioną. \"Cześć\" nawet znajomym nie odpowiada... Zamiast coś robić i być bliżej mieszkańców to przez takie nieszanowanie mieszkańców raczej odpycha ich od siebie. Zbyt młodzi ludzie do takich miejsc się nie nadają, bo wtedy zbyt wielkie mniemanie o sobie mają.

pytek

Data: 20 września 2019, 22:48
Publikujemy oświadczenie Przewodniczącego - a możecie opublikować wniosek o odwołanie?
W CAŁOŚCI.

Lili

Data: 21 września 2019, 10:55 Jan Rokita. Wspanialy ,serdeczny,cieply czlowiek gotowy w kazdej chwili do pomocy potrzebujacym .Odpowiedni czllowiek.na odpowiednim stanowisku .Pozdrawiam panie Janku.

Maria

Data: 21 września 2019, 13:30 Wypowiadam się w sprawie awantury w radzie którą wykreowała p. Komosa. Czego się pani boi , że chce wyrzucić pana Jana rokitę. Przecież bilans za 2018r został zatwierdzony. Tylko pan Rącz głośno stwierdził,że nie zatwierdzi tego bilansu bo przypuszcza, ze były przekręty finansowe. Na takie dictum cala rada nabrała wody w usta. Nikt nie zapytał ,dlaczego pan tak twierdzi. Jednak coś tam było bo skwerek w centrum miasta jest co parę lat remontowany nie wiadomo po co i to za jakie ogromne pieniądze. Ponadto w poprzednim bilansie była pozycja wyemitowania obligacji za 2 mln zł na kanalizację ul. Leśnej i w bilansie na 2019r jest też przeznaczone w formie obligacji 2 mln zł na tę samą inwestycję ,która nie jest realizowana. Pani Komosa była radną w poprzedniej kadencji i odpowiada za tamte decyzje. Występowanie przeciwko panu Rokicie z tak błahego powodu, że dał odczytać referat osobie, która nie działa w radzie jest śmieszne. Nie bójcie się radni z poprzedniej rady, którzy jesteście w aktualnej radzie bo bilans za 2018r został przez was zatwierdzony..

jk

Data: 21 września 2019, 19:21 Panie Janku jesteśmy z panem - Powodzenia !!!!!!!!!!

Wyborca25

Data: 21 września 2019, 20:04 Do \"ktosiek \". Proponuję zapoznać się , tylko dokladnie, z wykonaniem budzetu za minione lata. Jest to obszerna lektura, udostepniona na bip.gorakalwaria. wyszczególnione są tam wszystkie inwestycje a nie tylko skarpa i skwerek. Gwarantuję Panu, że radna Fedynicz była bardzo aktywną radną, dlatego wyborcy zaufali Jej i wybrali na kolejną kadencję.

#wyścigpohajs

Data: 21 września 2019, 22:45 Wzdłuż głównej ulicy są wystające krawężniki w kształcie kwadratów w których kiedyś rosły drzewka. Czy ktoś się tym zajmie w końcu? Można palca złamać albo się potknąć idąc chodnikiem. To są konkrety do zrobienia a nie jakieś kłótnie o stołek.

Ciekawy

Data: 22 września 2019, 14:45 Pytam z czego jest znany inny radny pan Jacek ?
Co mu zawdzięczamy ?

Mariusz Cholewski

Data: 22 września 2019, 20:33 Nawet zepsuty zegarek dwa razy na dobę pokazuje właściwą godzinę (czytaj koalicja opozycyjna).
Czy zepsuty zegarek nakręcany przez zegarmistrza z Nowogrodzkiej lepiej chodzi ?
(Czytaj Jan Rokita)

Pan Jan Rokita to przesympatyczny człowiek o gołębim sercu ale moim zdaniem na szefa rady gminy się nie nadaje.
Uważałem tak jak formowała się rada i zdania nie zmieniłem.
Moja wiedza na temat pana Jana Rokity zmieniła się przez ten czas odnośnie oceny Go jako człowieka.
Nie znałem pana Jana Rokity wcześniej i przez ostatni rok miałem okazję poznać osobiście i spotkać się z nim kilkukrotnie , to bardzo miły, chętny do działania i pomocy człowiek ale to
zbyt mało kiedy ideologia partyjna PiS jest motorem działań pana Jana.

Do Aleksandra Fedynicz-Komosa

Data: 23 września 2019, 22:50 Pani Aleksandro abstrahując od mojej sympatii do pana Rokity to jedno musi pani przyznać jeżeli przegracie głosowanie w środę to będzie wasza największa klęska od czasów skwerku za milion i tak zwanego podwójnego głosowania w sprawie obniżenia pensji burmistrza. Jeżeli ten młody chłopak mimo tak ekstremalnie trudnej sytuacji wygra to okaże się że jest politycznym geniuszem. A to przynajmniej wróżby mu że dotrwa do końca kadencji.

Aleksandra Fedynicz - Komosa

Data: 24 września 2019, 12:30 @ Do Aleksandra Fedynicz-Komosa
Nie postrzegam wyników głosowania nad odwołaniem Pana Rokity w kategorii klęski czy też zwycięstwa. Nie o to chodzi, na szczęście niczyje życie od tego nie zależy. Złożyliśmy wniosek nie dlatego, żeby samemu wysunąć swojego kandydata (absolutnie nie będziemy tego robić), tylko dlatego, że Pan Rokita nie sprawdził się w roli Przewodniczącego. Znam też opinie niektórych Radnych z klubu Razem Zmienimy Górę i wiem, że oni też to dostrzegają. Jak zagłosują? Nie mam na to wpływu, mam tylko nadzieję, że nie ulegną żadnym wpływom.
p.s. w jakim sensie \"skwerek za milion\" czy \"podwójne głosowanie nad pensją burmistrza\" jest klęską poprzedniej Rady?
Pozdrawiam

Maurycy

Data: 24 września 2019, 14:47 Przepraszam ale co to za opinie typu \"prywatnie to miły i ciepły człowiek\"? Co mnie to obchodzi?
Oglądałem kilka razy sesje i po prostu na stanowisko, które zajmuje się nie nadaje.
Pomijam tu już kwestię jego przynależności partyjnej bo to go w moich oczach skreśla całkowicie.


Do Aleksandra Fedynicz-Komos

Data: 24 września 2019, 15:41 Pani Aleksandro

Skwerek za mln i głosowania dot. uposażenia burmistrza odpowiednio przedstawione przez media lokalne stały się początkiem końca władzy DZ i jego świty

Myślę że Tym bardziej jeżeli radni AS i DR go w rzeczywistości nie popierają a zagłosują za to znaczy że ma chłopak albo wpływy albo charyzmę no bo co innego...

SZWEJK

Data: 24 września 2019, 16:51 A kto zastąpi (po ewentualnym wygraniu głosowania przez wnioskodawców ) p. Jana Rokitę ???

oj!

Data: 25 września 2019, 11:18 .... jeżeli radni AS i DR go w rzeczywistości nie popierają a zagłosują za----- AS i DR nie zagłosują, bo nie sa radnymi.

ale historia

Data: 25 września 2019, 18:37 @SZWEJK
pani Komosa.

Z

Data: 25 września 2019, 22:35 Dzisiejsza rada pokazała że PiS rządzi. PO nie ma nic do gadania. To jest dopiero układ.

Paweł

Data: 26 września 2019, 03:42 Komentarz został ukryty z powodu naruszenia zasad komentarzy.

Mieszkanka

Data: 26 września 2019, 09:30 ..a gdzie można obejrzeć transmisję z posiedzenia Rady?

Do Pani Komosy

Data: 26 września 2019, 18:41 Pani ma czelność zadać pytanie jak skwer za milion skompromitował poprzednią radę?
Jak Pani nie wie to proszę się tam przejść, taka fuszerka warta 100. 000 nie więcej.
Tym pytaniem kompromituje się Pani nie mniej niż rada skwerem!

Aleksandra Fedynicz - Komosa

Data: 26 września 2019, 21:25 @ Do Aleksandra Fedynicz – Komos
„odpowiednio przedstawione przez media lokalne …” – i tu jest sedno sprawy. Media (a właściwie jedno medium) były osobiście zainteresowane prowadzeniem kampanii wyborczej i organizowaniem nagonki, której efektem była bardzo nieprzyjemna atmosfera podczas kampanii. Ale było, minęło. Od blisko roku trwa nowy czas, czas zmian – na lepsze?
„Ma chłopak albo wpływy albo charyzmę no bo co innego” – do głosowania tak naprawdę nie doszło. Głosowano nad porządkiem obrad i poniekąd w ten sposób doprowadzono do jawnego głosowania nad kwestią , która powinna być rozstrzygnięta w głosowaniu tajnym. Moim zdaniem stało się to z obawy o wynik tajnego głosowania. Ani wpływy, ani charyzma – raczej co innego - układ.
@ Do Pani Komosy
Myślę, że sformułowanie „odpowiednio przedstawione przez media lokalne …” wiele wyjaśnia. Gdyby były nieprawidłowości związane z inwestycją – „skwerem za milion” – wykazałby to przeprowadzony audyt (zlecony już przez nową władzę). Tymczasem audyt nie stwierdził takich. I znowu prośba o konkrety: co, według Pani/Pana, jest „fuszerką wartą 100000”? Skąd to wyliczenie?
Pozdrawiam


zły

Data: 27 września 2019, 09:22 Głównym grzechem pana Rokity jest przynależność do PIS-U i to jest głównie przyczyna jego odwołania przez Fedynicz i jej świtę. Czas jednak pogodzić się z wolą społeczeństwa które wybiera tą partię i nie będę wielkim prorokiem źe po wyborach do parlamentu teź to się nie zmieni.

Do Pani Komosy 2

Data: 27 września 2019, 13:14 Pani Aleksandro, z końcówką sympatii do Pani, proszę zająć się czymś pożytecznym, np. pracą, Wasze (kolegów z pseudo opozycji) czasy się skończyły. Jak Pani pisze minął rok, proszę zaakceptować zmianę i decyzję mieszkańców, którzy nie chcieli już rządów DZ i spółki.
Czas na obudzenie !

Patrycja Pułkownik

Data: 27 września 2019, 19:05 Pani Aleksandrów, to skandal, że jeszcze ma Pani czelność bronić inwestycji, która przyniosła więcej szkody niż pożytku, nadal uważa Pani, że skwer za milion był potrzebny?
Ja rozumiem łatwo wydaje się publiczne pieniądze ale milion za kawałek jakby to nazwać - klepiska z posadzoną trawą to marnotrawstwo!
Pani Aleksandrów proszę już nie spamować i pogodzić się z wynikiem wyborów!
My mieszkańcy nie chcieliśmy już Waszej władzy.

Marek

Data: 28 września 2019, 06:56 Państwo Radni niech zajmą się problemami w Gminie a politykę niech pozostawią w spokoju. Zarządzcie proszę postawienie kilku kibli w mieście (nie tylko przy cmentarzu Panie Rącz). Ostatnio widziałem faceta załatwiającego potrzebę pod tują z lewej strony wejścia do Ratusza. Co z tego że kibel stoi obok jak połyka monety? Temat Pana Rokity - jak dla mnie wniosek o odwołanie nie był adekwatny do przewinienia a sam punkt w ustawie o samorządzie na który powołują sie Radni we wniosku można interpretować na co najmniej kilka sposobów.