Oszczędne oświetlenie LED

Dodano: 13 grudnia 2022; Oświetlenie to jeden z najważniejszych elementów wyposażenia wnętrza – dzięki niemu jesteśmy w stanie stworzyć nastrój i poprawić funkcjonalność pomieszczenia. Użytkujemy je jako oświetlenie górne – sufitowe, jako lampki stołowe czy biurkowe, lampy stojące pokojowe, ale też w garażach i halach przemysłowych. Tym bardziej cieszy fakt, że z chęcią sięgamy po oświetlenie energooszczędne LED.


News will be here

W domowych wnętrzach będziemy stawiali na efektowne oświetlenie, które przyciągnie wzrok i nada aranżacji klimatu i uroku. Należy jednak pamiętać, że w naszych realiach – kilka miesięcy z wcześnie zaczynającym się zmrokiem i późno wstającym dniem – światła używamy bardzo dużo, dlatego warto wybrać żarówki LED energooszczędne. Często używane lampki biurkowe w domach podczas nauki, czy w pracy biurowej tym bardziej powinny być wyposażone w energooszczędne żarówki LED. Jedną z zalet takiego oświetlenia poza samym aspektem ekonomicznym jest to, że żarówki LED nie męczą oczu, więc nawet długie godziny spędzone przy oświetleniu sztucznym nie sią uciążliwe dla wzroku.

Ozdobne, wiszące lampy sufitowe i lampy stojące podłogowe często mają częściowo odkryte klosze, a dzięki panującej modzie na wnętrza aranżowane w stylu loftowym czy industrialnym – popularne stały się nawet lampy bez kloszy – wiszące na kablach ładne żarówki w różnych konfiguracjach – od jednej do kliku na kablach czarnych lub kolorowych albo na jutowych sznurach. Tym bardziej posiadając takie oświetlenie warto jest wybrać żarówki, które dadzą ciepłe światło, rozjaśnią wnętrze i nie narażą nas na duże koszty energii elektrycznej. Właśnie dla takich użytkowników stworzone są energooszczędne żarówki LED z gwintem e14 led, w ciekawym kształcie płomienia, świeczki lub sopelka – zależnie od opcji montażu – wkręcana od góry czy od dołu.

Dla tych, którzy stawiają nie tylko na oszczędność wynikającą z mniejszego zużycia energii elektrycznej, ale też ze względu na większą żywotność samego oświetlenia najlepsza będzie żarówka G9 – a dokładniej żarówka z mocowaniem G9 z ceramiczną obudową, dzięki której żarówka dłużej nam posłuży. To nowoczesne rozwiązanie poza ciekawym designem, który od razu rzuca się w oczy posiada trzyletnią gwarancję producenta. Energooszczędna żarówka G9 ze względu na swoją żywotność bardzo dobrze sprawdza się w oświetleniu trudnodostępnym – w podwieszanych sufitach i wszelkiego rodzaju dekoracjach świetlnych, gdzie nie chcemy często wymieniać żarówek.

Czy to ze względu na oszczędności, czy względy estetyczne a nawet w trosce o zdrowie oczu oświetlenie LED sprawdza się doskonale w każdym przypadku. Nowoczesne, bezpieczne, funkcjonalne, ekonomicznie uzasadnione, uniwersalne stylistycznie – posiada same zalety. Żarówki LED zamontujemy w każdym wnętrzu, a ich wszechstronne zastosowanie wynika zarówno z trendu, który w dzisiejszych realiach jest bardzo uzasadniony, dlatego oświetlenie LED to najlepszy wybór.