Ta strona wykorzystuje pliki cookie do analizowania ruchu i mierzenia skuteczności reklam.
Dowiedz się więcej ZGODA

Pada śnieg, do kogo dzwonić?

Dodano: 8 stycznia 2019; Wielu z nas kocha zimową aurę. Niestety, często śnieg utrudnia życie kierowcom, pieszym i właścicielom nieruchomości. Warto wiedzieć, kto odpowiada za odśnieżanie poszczególnych dróg i obiektów.

Zgodnie z informacją opublikowaną na stronie Urzędu Miasta i Gminy utrzymanie zimowe dróg gminnych na terenie miasta i gminy Góra Kalwaria prowadzi Zakład Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. w Górze Kalwarii, a cały proces jest monitorowany 24 godziny na dobę.

W pierwszej kolejności odśnieżane będą drogi gminne utwardzone, którymi przebiega regularna linia przewozów pasażerskich oraz odbywa się dowóz dzieci do szkół (razem ok. 70 km), następnie pozostałe drogi gminne utwardzone (razem ok. 51 km). Interwencyjnie odśnieżane będą drogi gminne nieutwardzone i lokalne utwardzone.

Zimowe utrzymanie dróg powiatowych na terenie miasta i gminy Góra Kalwaria należy do Starostwa Powiatowego w Piasecznie. Natomiast za drogi wojewódzkie odpowiada Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich w Warszawie, a za drogi krajowe Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

Jednocześnie Urząd Miasta i Gminy poinformował, że utrzymanie zimowe przez gminę nie będzie prowadzone na terenach i obiektach, których właścicielami są podmioty gospodarcze takie jak: wspólnoty mieszkaniowe, szkoły, przedszkola, obiekty kulturalno-oświatowe i zakłady pracy.

Właściele nieruchomości zobowiązani są do: uprzątnięcia błota, śniegu, lodu i innych zanieczyszczeń z chodników położonych wzdłuż nieruchomości, które bezpośrednio do niej przylegają; usuwania sopli lodowych i nawisów śnieżnych niezwłocznie po ich pojawieniu się; usuwania nadmiaru śniegu z dachów budynków.

Szczegóły oraz wszelkie dane teleadresowe znajdziecie pod adresem:

http://www.gorakalwaria.pl/651-Prezentacjanewsa-86947-p_1.htm

(kar)


Dodaj swój komentarz

Imię (pseudonim):

Treść:

Komentarze (9)

odi

Data: 8 stycznia 2019, 18:54 Odśnieżaniem i usuwaniem błota z chodników przylegających do posesji powinno zając się ZGK bo to nie jest własność właściciela nieruchomości

Krzysztof

Data: 8 stycznia 2019, 19:12 Nie będzie kary jeśli między posesją a chodnikiem jest chociażby pół metra trawnika !

odi

Data: 8 stycznia 2019, 23:35 Krzysztof,te 50 cm to pojęcie względne.Zależy jak leci pas drogowy i czy chodnik nie zwęża się lub nie rozszerza.Moje zdanie jest takie że skoro w gestii gminy czy starostwa jest odśnieżanie to i chodniki na wioskach też powinni odśnieżyć.Za przeproszeniem to tak jakby kupę zrobił i tyłu nie wytarł.

wyborca

Data: 9 stycznia 2019, 08:36 zaraz ! jak to ?? W poprzedniej kadencji wszystko na Burmistrza Zielińskiego a teraz Lasecka i Koczyk??? No POprawne zmiany!!!

xls

Data: 9 stycznia 2019, 08:57 XXI wiek a tu pańszczyznę każą odrabiać. Komuś się epoki pomyliły.

Mirek

Data: 9 stycznia 2019, 10:00 Zastanowiła mnie dziwnie mała łączna długość dróg gminnych odśnieżanych przez ZGK.
Zerknąłem na mapkę z podanego linku i mam pytanie kiedy była ona ostatnio aktualizowana? 30 lat temu?
Np w Czachówku, w którym od kilku lat mieszkam, gmina nie odśnieża nic... Ulica Główna jest wg mapki drogą wojewódzką a wszystkie inne wg tejże mapki nie istnieją. Teraz już wiem czemu nigdy nie spotkałem jakiegoś pługa w swojej okolicy. I to wszystko rzut beretem od stolicy, masakra.

Mieszkaniec

Data: 9 stycznia 2019, 11:20 Jak chodnik do odśnieżania- to mój.
A jak piwko na owym \"moim\" chodniku chce wypić to już kara- bo publiczny... 😁

sol-bud

Data: 11 stycznia 2019, 15:27 Czytam artykuł na gminnej stronie, i oczy przecieram ze zdumienia !!?? z drogami Gminnymi se nie radzą, a jeszcze Wojewódzkie i Powiatowe chcą odśnieżać ,to nawet nie jest śmieszne.Najlepiej zwalić wszystko na ZGK bo najłatwiej ,przecież niemy to oni.To właśnie jest ta dobra zmiana .

Mila

Data: 15 stycznia 2019, 16:08 Mieszkam na wsi i .. żeby miec asfalt musialam zaplacic muszę przed domem odśnieżać, kosic sama!!!!!dlaczego w mieście jest inaczej, mają wsxystko chodniki asfalty kosza im trwe