Panele winylowe drewnopodobne

Dodano: 9 maja 2022; Wiele osób lubi wnętrza wykończone w drewnie. Meble, podłogi, dodatki. Drewno jest bowiem materiałem naturalnym, który wprowadza do wnętrza wrażenie ciepła i przytulności. I choć podłoga drewniana ładnie się prezentuje, to jednak w codziennym użytkowaniu może być bardzo problematyczna.

Wiele osób lubi wnętrza wykończone w drewnie. Meble, podłogi, dodatki. Drewno jest bowiem materiałem naturalnym, który wprowadza do wnętrza wrażenie ciepła i przytulności. I choć podłoga drewniana ładnie się prezentuje, to jednak w codziennym użytkowaniu może być bardzo problematyczna. Nie nadaje się do wilgotnych i gorących pomieszczeń, ponieważ pod wpływem takich czynników odkształca się i ulega deformacji. Wymaga także specjalnych zabiegów konserwujących. Jaka zatem jest najlepsza alternatywa? Panele winylowe drewnopodobne.

Panele winylowe - jakie mają zalety?

Podłogi winylowe doskonale się sprawdzą we wszystkich pomieszczeniach, narażonych na wilgoć i wysokie temperatury, takie jak kuchnia, łazienka, pralnia czy piwnica, ponieważ cechują się 100% wodoodpornością. Oczywiście świetnie się nadają także do salonu, pokoju gościnnego, domowego gabinetu czy eleganckiego biura. Możliwości ich wykorzystania jest naprawdę sporo. Do zalet podłóg winylowych marki The Floor należy zaliczyć wysoką klasę ścieralności i użyteczności, redukcję hałasu, wygodę w utrzymania w czystości i niski opór cieplny. Ważnym atutem jest specjalna technologia produkcji, która wyklucza zastosowanie szkodliwego alergikom formaldehydu. Dodatkową zaletą jest czysty i prosty montaż.

Panele winylowe, drewnopodobne - trwałość na lata

Winyle, które swoim wyglądem przypominają drewno są niezwykle ciepłe, przytulne i eleganckie. Wyposażone w twardy rdzeń ceramiczny są wyjątkowo trwałe, czym przewyższają tradycyjne podłogi drewniane. To nowoczesne produkty, które idealnie imitują naturalny rysunek drewna, dzięki czemu są niepowtarzalne i jedyne w swoim rodzaju. Nienaganna prezencja paneli winylowych, drewnopodobnych potrafi wyczarować we wnętrzu niebywale klimatyczną atmosferę. Ich wysokie walory wizualne i użytkowe są doceniane przez miłośników trwałych i estetycznych rozwiązań dlatego chętnie instalują je w swoich wnętrzach.

Atrakcyjna aranżacja przestrzeni

Panele winylowe, które imitują drewno mogą posiadać bardzo atrakcyjne dekory. Szczególnie interesujące są te, które pochodzą z kolekcji The Wood marki The Floor. Oferta obejmuje aż 12 kolorów, w tym jasne, pastelowe odcienie, poprzez beże i brązy, aż do eleganckiej czerni. Dzięki temu, można je idealnie wkomponować do każdej, nawet najbardziej nietuzinkowej aranżacji. Panele o wyglądzie naturalnego drewna posiadają różne szerokości i długości i można je dowolnie przycinać w zależności od indywidualnych potrzeb. Dostępne są panele ułożone podłużnie i ukośnie w jodełkę.

Panele winylowe z rysunkiem drewna to znakomita propozycja do wnętrz zarówno nowoczesnych, jak i w stylu retro. Zapewniają bowiem piękną i nieszablonową aranżację przestrzeni, a przy tym wyróżniają się ponadprzeciętną trwałością i wytrzymałością.