Ta strona wykorzystuje pliki cookie do analizowania ruchu i mierzenia skuteczności reklam.
Dowiedz się więcej ZGODA

Patent Honorowego Kadeta dla policjanta i żołnierza

Dodano: 2 grudnia 2019; Uroczyste pasowanie uczniów klas mundurowych w Górze Kalwarii, było okazją do wręczania Patentu Honorowego Kadeta dla piaseczyńskiego policjanta nadkom. Jarosława Sawickiego oraz dla Dowódcy 61 Batalionu Lekkiej Piechoty w Grójcu ppłk. Janusza Ostrowskiego. Wyróżnienia przyznano w uznaniu za kształtowanie wśród młodzieży szkolnej postaw patriotycznych i szacunku dla polskiej tradycji.

Już po raz 10 w rocznicę Nocy Listopadowej w Zespole Szkół Zawodowych im. Marszałka Franciszka Bielińskiego w Górze Kalwarii, w obecności dyrekcji, kadry pedagogicznej szkoły oraz licznie przybyłych gości, odbyło się uroczyste pasowanie uczniów klas I Liceum Ogólnokształcącego na młodszego kadeta. Łącznie do klas mundurowych uczęszcza tu 287 uczniów. A w szkole funkcjonują klasy licealne o profilu Ochrony Granicy Państwowej, Pożarnictwa oraz aż 5 klas o profilu policyjnym.W trakcie apelu zostały uroczyście wręczone Patenty Honorowego Kadeta, które w tym roku otrzymał piaseczyński policjant nadkomisarz Jarosław Sawicki oraz podpułkownik Janusz Ostrowski Dowódca 61 Batalionu Lekkiej Piechoty w Grójcu. Wyróżnienia zostały przyznane przez Samorząd Szkolny. Jak możemy przeczytać w ich uzasadnieniu, Patent Honorowego Kadeta przyznano jako „Wyraz uznania za kształtowanie postaw patriotycznych i szacunku dla polskiej tradycji”.W słowach podziękowanie nadkomisarz Jarosław Sawicki podkreślił, że przyznanie przez społeczność szkoły tytułu Honorowego Kadeta, jest zaszczytem i wyróżnieniem, a odbiera je jako reprezentant funkcjonariuszy z całego powiatu, a szczególnie tych służących w Górze Kalwarii.Uroczystość była też okazją do wyróżnienia uczennic klasy policyjnej Anny Hagowskiej i Marty Szcześniak, które w uznaniu za doskonałe wyniki w nauce otrzymały Stypendium Prezesa Rady Ministrów.

(info: KPP w Piasecznie, zdjęcia: Marek Szałajski)


Dodaj swój komentarz

Imię (pseudonim):

Treść:

Komentarze (7)

ciemna masa

Data: 2 grudnia 2019, 11:09 i czego tam ucza te biedne dzieci? jak dobrze donos zlozyc czy odpowiednio mandaty wypisywac bo tym glownie sie niebieska formacja zajmuje ?

Mieszkaniec

Data: 2 grudnia 2019, 12:37 Do ciemna masa:
Uczą tam dzieci jak rozmawiać z takimi głąbami jak Ty,które w internecie są wielkimi kozakami a w realu dostaną liścia i biegną na komendę szukać pomocy a za plecami wielcy twardziele przeciwko policji

hmm

Data: 2 grudnia 2019, 13:23 Gratulacje dla ... stypendystek.

ciemna masa

Data: 3 grudnia 2019, 10:04 Komentarz został ukryty z powodu naruszenia zasad komentarzy.

ciemna masa

Data: 3 grudnia 2019, 10:05 Komentarz został ukryty z powodu naruszenia zasad komentarzy.

ciemna masa

Data: 3 grudnia 2019, 12:14 Komentarz został ukryty z powodu naruszenia zasad komentarzy.

Rubens

Data: 5 grudnia 2019, 16:58 Zamiast podpisywać zdjęcia nazwiskiem fotografa podajcie nazwiska tych co na zdjęciach są !