Ta strona wykorzystuje pliki cookie do analizowania ruchu i mierzenia skuteczności reklam.
Dowiedz się więcej ZGODA

Pijcie naszą wodę prosto z kranu, jest smaczna i zdrowa – zachęca ZGK

Dodano: 24 września 2018; Wodę w naszej gminie można pić prosto z kranu! – przekonuje w tekście opublikowanym na swojej stronie internetowej Zakład Gospodarki Komunalnej w Górze Kalwarii.

W artykule zatytułowanym „Zdrowa ekonomia” gminna spółka przekonuje, że woda lecąca z kranów w naszej gminie jest nie tylko tańsza od tej butelkowanej, ale przede wszystkim zdrowa i smaczna. „W ostatnich latach gruntownie zmodernizowano systemy uzdatniania wody w gminie Góra Kalwaria, co wpłynęło na znaczącą poprawę jej jakości” – możemy przeczytać w artykule.

W tekście – jak przystało na dobry materiał marketingowy – nie wspomniano ani słowem o ubiegłorocznym skażeniu wody w miejskiej sieci wodociągowej bakterią Escherichia coli. Nie odniesiono się też w żaden sposób do krytycznych uwag części mieszkańców naszej gminy, dotyczących jej jakości, barwy i smaku.

Z całym artukułem można zapoznać się TUTAJ.

Mateusz Baj


Dodaj swój komentarz

Imię (pseudonim):

Treść:

Komentarze (29)

mieszkaniec

Data: 24 września 2018, 09:33 Woda w kranie jest żółta , niech prezes sam sobie pije

Mumin

Data: 24 września 2018, 10:39 Od paru dni woda w kranach ma intensywny zapach chloru. Nie trzeba chodzić na basen, wystarczy zrobić sobie kąpiel w wannie. Nie mówie już o piciu herbaty czy kawy- zapach nawet po dodaniu cytryny jest wyczuwalny. Zapewne za tydzień, dwa dowiemy się jaka jest tego przyczyna,jak się już takiej wody opijemy (jak to było rok temu). Może uda się zapytać pracowników zgk czy pijają pycha wodę z kranu jeśli polecają to nam?

vol 2

Data: 24 września 2018, 10:40 A może ta woda cuchnąca chlorem to ta z konserwowanego ostatnio basenu? Mniam mniam

Mieszkanka

Data: 24 września 2018, 10:48 To chyba jakiś żart😂Żółta woda z kranu nawet do mycia się nie nadaje,brzydzę się w niej kąpać i moje dzieci a co dopiero pić!!!

ponurak

Data: 24 września 2018, 11:01 My pijemy od lat i jest Ok a ta propaganda z brudna wodą była zrobiona przez kandydata na urząd burmistrza. Woda czasami bywa brudna w całej Polsce są sygnały o różnych zanieczyszczeniach i tego nie unikną Zakłady. Jednak u nas na pewno ograniczy się skażenia wody poprzez modernizacje , które mają być.


kocjo

Data: 24 września 2018, 11:02 Komentarz został ukryty z powodu naruszenia zasad komentarzy.

Wiola

Data: 24 września 2018, 11:12 Ciekawe czy prezes pije te pseudo wodę?
Gość jest odważny. Tym bardziej bo startuje na radnego! Ciekaee czym sie zajmie jak radnym zostanie? Może gospodarką komunalną!

SKY

Data: 24 września 2018, 11:52 @ ponurak - zmień nick na smutas ,jeszcze chwila i za gradobicie też oskarżysz Arkadiusza Strzyżewskiego.
O bakteriach coli też zapomniałeś?

Maria

Data: 24 września 2018, 13:22 Z uzyskanych (choć niepotwierdzonych) informacji wynika,że w wodzie są bakterie wynikające z brudu w technologii produkcji wody. Woda ma te bakterie w ujęciach na Zakalwarii, Kalwaryjskiej i Sierzchowie. Chlorują, żeby bakterie wytępić, ale wg mnie normy z chlorem przekroczyli. Coś tam się dzieje niedobrego w tej spółce

Abrakadabra

Data: 24 września 2018, 13:43 Na Facebooku pojawiają się pierwsze niepotwierdzone informacje o skażeniu wody. Czyżby powtórka z rozrywki?

Italo

Data: 24 września 2018, 14:14 Woda brudną !!!!!
Nie wolno pić!!!!😎

Klop

Data: 24 września 2018, 15:01 Ja ma tylko delikatna uwage, od oceny jakości wody jest Sanepid a nie grupa niedouczonych polityczniakow Arkadiusza.

Dlatego jesli ktos jest czegoś pewien w zakresie jakości wody niech zgłosi to do Sanepidu...

A co do bakterii coli... to pokażcie choc jedeno Przedsiebiorstwo Wodociagowe które nie miało z tym problemu....

Ja wiem jedno po wyborach woda juz bedzie super jakości....

pijak

Data: 24 września 2018, 15:42 Już chyba nikt wam nie uwierzy !
Jak woda nie była zdatna do picia to wszyscy to ukrywali ,teraz będą się chwalić .
Gdzie był ten człowiek wówczas jak nie było pewności co do jakości wody.
Wszyscy precz !

Darek Fujarek

Data: 24 września 2018, 17:06 Pełka jak wypijesz przy mnie tylko 2 litry tych popłuczyn które każdego płyną przez rury do mojego mieszkania przy Chopina pierwszy zgodzę się że te 24 tysiące ci się należały. To idziesz na to.??

powodzenia

Data: 24 września 2018, 17:56 @Wiola
Do tej pory nie kupił sobie garnturu ,może z diety radnego styknie.
Ludzi ciągał po sądach na pewno go wybiorą !

M.B.

Data: 24 września 2018, 18:01 Z całą prawdą można zapoznać się TUTAJ. https://zgk.gorakalwaria.pl/wpis/90/szanowni-mieszkancy-naszego-miasta


masakra

Data: 24 września 2018, 18:16 to woda do niczego sie nie nadaje, w całej naszej rodzinie nikt nie odważyłby się jej napić z kranu i proszę nie gadać to o jakiś wpisach politycznych, każdy miekszaniec tego miasta wie co za \"woda\" płynie u niego w kranie, Pełka może być radnym... ale na złotej górce . Amen

ale heca

Data: 24 września 2018, 21:10 Pan prezes z resztą inżynier oraz magister chyba wiedział że ta woda niczym nie różni się od tej w źródełku św.Antoniego
ale ciągnąc tam wodociąg chciał jeszcze zbić interes .Ja

Data: 24 września 2018, 21:33 Poziom komentarzy dno

Waldek

Data: 24 września 2018, 21:33 Przeczytałem ten artykuł najciekawszy jest CENNIK USŁUG !

Czerepach z Wilkowyj

Data: 25 września 2018, 06:29 Nie jestem za Strzyżewskim ani Zielińskim, a chcę jak każdy pić zdrową i czystą wodę, taką jaką mają ludzie w większości wodociągów w Polsce, tylko nie u nas w GK !!! Co do badań Sanepidu, to Sanepid wyrywkowo bada wodę i ZGK ma podane daty, kiedy będzie badanie - we wszystkich Wodociągach tak jest!!!, to u nas w ZGK, wtedy przygotowują się i jest wszystko dobrze, a tak jest wolna Ameryka, leci żółta, śmierdząca woda z kranu, może kontrole Sanepidu powinny być częstsze i niezapowiedziane ? Na stronie ZGK zamieścili wyniki, że nie ma chloru !! jak przestali chlorować sieć, a cały tydzień piliśmy wodę cuchnącą jak na basenie- czy mamy z żelaza jelita, to zrobili badania jak już chloru w sieci nie było i nie chlorowali! ? Dlaczego nikt nas ze strony ZGK nie poinformował, że będą chlorować sieć wodociągową ? dlaczego badania, ile jest chloru w wodzie nie robiono przed chlorowaniem, podczas całego chlorowania? czy jesteśmy traktowani jak nic nieznacząca ciemna masa, która wszystko kupi, bo nie ma alternatywy w dostarczenie wody do domu, poza własną studnią - o której coraz bardziej myślę, żeby wykopać !!!
Niestety w innych wodociągach są awarie, sam o tym wiem, bo mam rodzinę w Poznaniu, ale tam ludziom nie dostarcza się wody z bakteriami, jest awaria płucze się sieć i konsument nie ma wody, nie pije skażonej wody, a ZGK ma to wszystko gdzieś... niech ludzie piją.... przemilczymy sprawę... tak długo jak dopiero Sanepid zamknie wodociąg....zero nadzoru wewnętrznego nad jakością wody... badania przez Sanepid są za rzadkie, skoro jakość wody cały czas jest zła....
Co do dotacji... jeżeli zostanie dalej obecny Prezes ze swoją świtą to zmarnują dotacje, bo pracę ocenia się nie po tym, że ktoś uzyskał pieniądze z UE- gratulacje, ale po owocach... czyli co to dało, czy poprawiła się np. jakość wody,czy ludzie mniej płaca za wodę i ścieki?, bo do tej pory widzę, że wszystkie inwestycje były źle wykonane, bądź ZGK nie potrafił ich dobrze wykorzystać!!!
Za dużo Kierowników i Dyrektorów jest w ZGK, którzy kompetencją nie grzeszą... taka mała spółka a tylu Kierowników i nawet Dyrektor ( mój mąż jest z zawodu Dyrektorem ? tylko brak biednej Marysi - tak jak w filmie Barei \" Poszukiwany, Poszukiwana\"? A może my konsumenci wody jesteśmy tą biedną Marysią ?
Od czego jest Dyrektor i Kierownicy , Prezes ludzie wykształceni, fachowcy ? skoro pijemy brudną wodę !
Dlaczego nie ma porządnego nadzoru laboratoryjnego nad jakością wody ?
Może ludzie nareszcie przejrzą na oczy! A Pan Strzyżewski ma u mnie duży plus za takie nagłaśnianie problemów Mieszkańców, o ciągła walkę dla Nas mieszkańców, o zdrową i czystą wodę !!! Brawo, jednak swój głos oddam w tych wyborach na Panią Rechnio - Kobieta na stanowisku - dajmy jej szansę !!!

hmm

Data: 25 września 2018, 07:58 @ponurak

... ta propaganda z brudna wodą była zrobiona przez kandydata na urząd... oczywiście! ta woda jest pyszna, zdrowa, cudowna, nawet może cudowniejsza od tej onegdaj ze źródełka św. Antoniego (kiedy tam będzie podłączona?)

...w całej Polsce są sygnały ... w USA kiedyś bili Murzynów, w Europie działała Św. Inkwizycja i nikomu włos z głowy nie spadł...Al Capone też był szanowany. Takich wzorowych przykładów na pęczki...

hmm

Data: 25 września 2018, 08:02 @ Klop
...grupa niedouczonych polityczniakow... Judasz też pocałował Pana Jezusa...

...po wyborach woda juz bedzie... i przed wyborami też niech będzie, zawsze super jakości, zawsze cudowna - oby tylko w kranach!
(a nie np. w mózgach)

Mieszkaniec gminy

Data: 25 września 2018, 08:33 Jeżeli moja córka znowu trafi do szpitala z bakterią COLI to was pozwę

Do mieszkaniec Gminy:

Data: 25 września 2018, 13:39 A dlaczego tego nie zrobiłeś poprzednio? Bo piszesz ty i tobie podobni BZDURY na użytek kandydata Strzyżewskiego co się wstydzi swojej Partii PO.

mieszkaniec

Data: 26 września 2018, 09:06 J ak mozna zachecac do picia wody chlorowane, a taka byla w kranie 23.09.2018Cherbata wylana ,zupa ugotowana na wodzie chlorowanej wylana.Ile dostaje Pan za reklame wody smierdzacej chlorem.

wyborca

Data: 26 września 2018, 17:39 No to już przesada, a nawet prowokacja. Woda żółta, mnóstwo osadów i kamienia co naocznie widać. Często śmierdzi chlorem, czyli problemy bakteriologiczne. Po 2 tygodniach bez deszczu problem z ciśnieniem. Oj lepiej żeby ZGK się nie wychylał!!

Ela

Data: 26 września 2018, 19:09 Ale ten Zakład jest \'popular\'. Zastanawia mnie tylko dlaczego…? W sumie ani się nie reklamują, ani zbytnio o swój image nie dbają, a tak dużo się o Nim pisze.
Od 3 lat piję wodę z Góry, wcześniej piłam tą z Warszawy… różnica żadna ! Ale tam żeby zwrócić na siebie taką uwagę pracuje sztab ludzi (cały public relations).
Kochani, powiem Wam tak… nie oglądajmy się na Burmistrza czy Prezesa. Weźmy sprawy w swoje ręce i sami (ja/ty/sąsiad) zadbajmy, żeby wokół nas było czysto (w tym woda), bezpiecznie i spokojnie. Czy obecny Burmistrz/Prezes czy Ten Przyszły zbawi świat…? Odpowiadam z pełną świadomością... NIE.

SKY

Data: 26 września 2018, 20:09 @ wyborca- przecież to widać i słychać całą prawdę o wodzie wymyślił sztab wyborczy Arkadiusza Strzyżewskiego - ludzie LITOŚCI , czy ta rządząca ekipa nie potrafi odejść z godnością. A może nie znają takiego słowa ?