Ta strona wykorzystuje pliki cookie do analizowania ruchu i mierzenia skuteczności reklam.
Dowiedz się więcej ZGODA


PILNE! Od poniedziałku lockdown na Mazowszu

Dodano: 11 marca 2021; W związku ze wzrostem liczby zakażeń COVID-19 od poniedziałku 15 marca lockdown ma objąć województwo mazowieckie.

Taką informację ogłosił w czwartek minister zdrowia Adam Niedzielski.

Oznacza to, iż od poniedziałku w województwie mazowieckim swoją działalność muszą zawiesić:

- baseny (wyjątkiem są baseny w podmiotach wykonujących działalność leczniczą i dla członków kadry narodowej);

- sauny, solaria, łaźnie tureckie, salony odchudzające, kasyna

- hotele (wyjątkiem są m.in. hotele robotnicze, a także noclegi świadczone w ramach podróży służbowych – dokładny katalog wyjątków wraz z wymaganym potwierdzeniem odbywania podróży służbowej znajdzie się w rozporządzeniu);

- galerie handlowe – z wyjątkiem m.in.: sklepów spożywczych, aptek i drogerii, salonów prasowych, księgarni, sklepów zoologicznych i z artykułami budowlanymi. W galeriach handlowych nadal będą mogły działać m.in. usługi fryzjerskie, optyczne, bankowe, pralnie.

- teatry, muzea, galerie sztuki (możliwa jest jednak organizacja prób i ćwiczeń, a także wydarzeń online);

- kina (zakaz projekcji filmów dotyczy również domów i ośrodków kultury);

- stoki narciarskie

- kluby fitness i siłownie

- obiekty sportowe (mogą działać wyłącznie na potrzeby sportu zawodowego i bez udziału publiczności).

Od 15 marca lekcje w klasach I-III będą funkcjonować w trybie mieszanym, czyli hybrydowym. Część uczniów danej szkoły będzie mogła uczyć się stacjonarnie, a część – zdalnie.

Lockdown ma potrwać co najmniej do 28 marca.

W czwartek rząd poinformował o wykryciu w Polsce ponad 21 tysięcy zakażeń w ciągu doby. Najwięcej zakażeń - blisko 4 tysiące - wykryto na Mazowszu.

(mat)
Dodaj swój komentarz

Imię (pseudonim):

Treść:

Komentarze (18)

mieszkaniec

Data: 11 marca 2021, 14:28 dalej nie nośmy maseczek i spotykajmy się w większych grupach - to nam na pewno pomoże w walce z wirusem. ludzie opamiętajcie się dystans, dezynfekcja, maseczki. ile osób musi jeszcze umrzeć, żeby niektórzy zmądrzeli?

Koko

Data: 11 marca 2021, 14:42 COVID 19???? To już przeziębienia i objawy grypy nie istnieją !!!!!!
Wyłącz telewizor włącz myślenie a pandemii nie będzie

Do mieszkniec

Data: 11 marca 2021, 14:53 Za dużo oczekujesz, nie ma sie czemu dziwic, mija rok odkad robia z ludzi idiotow. Przylbice najpierw tak, pozniej nie. Maski takie mozna, innych lepiej nie. Na basen tak, ale do kina nie. Absurd goni absurd! Dokad to prowadzi? Czyzby kolejne swieta nakazali nam zostac w domu? Oj cos czuje, ze niewielu sie poslucha

! ! !

Data: 11 marca 2021, 14:59 Komentarz został ukryty z powodu naruszenia zasad komentarzy.

Czereśniak

Data: 11 marca 2021, 15:05 To nasz basen nie POdziałał.
\"Tomuś po coś się rwał \"

Marek

Data: 11 marca 2021, 15:34 @ Mieszkaniec. To innych chorób nie ma? Człowieku zastanów się ile tak na prawdę teraz ludzi umiera z powodu braku dostępu do szpitali i lekarzy. O tym już nie napiszesz . Czy zdajesz sobie sprawę że zwykła grypa jest wstanie Ciebie zabić? Mimo że na grypę są leki . Też nie pomyślisz do czego do prowadza niszczenie gospodarki . Przez co jest mega kryzys . A będzie jeszcze większy. Zdajesz sobie sprawę że druga wojna światowa też się zaczęła od kryzysu ?

Hahahaha

Data: 11 marca 2021, 16:14 Do mieszkaniec im więcej tym lepiej !!! Tutaj 3/4 populacji myśli,że podatków nie płaci haahahahaha

Nick

Data: 11 marca 2021, 17:23 @Koko to nie jest grypa, ani nawet wirus grypy tylko zupełnie coś nowego i innego.

sawka

Data: 11 marca 2021, 18:45 a kościoły nadal otwarte, przecież tam też sa tłumy ludzi i zarażają bardziej niż w sklepach, na basenie i innych obiektach, bo tam te babcie siedzą godzinami i śpiewają i modlą się głośno, więc wydychają zarazki. A w Górze nie zamkną kościołów?

Tak tylko pytam

Data: 11 marca 2021, 20:30 A co z tego wynika dla gminy, jakie decyzje zostały podjęte przez burmistrza i jak będą działały szkoły w gminie?

Wcentrum

Data: 12 marca 2021, 08:37 Jeśli nadal wymazy będą pozytywne po zanurzeniu patyczka w owoce to nigdy sie to nie skończy. Może testy są naukowo rewelacyjne, ale kto manewruje z wynikami i dlaczego dowiemy się za parę lat.

@sawka

Data: 12 marca 2021, 11:04 Przyjdz do kościoła i zobaczysz ile jest teraz babć w kościołach i dopiero napisz post to raz. Dwa - w sklepie jest większa szansa na zarażenie czymkolwiek - wiele osób dotyka rzeczy których nie kupuje a następna osoba bierze je do ręki i niesie do domu. W kościele co najwyżej ławki może dotykać ale też najczęściej nie.
Zapraszam do lidla w sobotę o 10-12. Tłum większy niż w kościele. Pozdrawiam :)

Nick

Data: 12 marca 2021, 18:00 @sawka a dlaczego miałyby być zamknięte? Może sklepy też zamknąć jak ktoś tutaj na wiosnę mądry inaczej proponował?

Nick

Data: 12 marca 2021, 23:03 Mnie to trzeba tłumaczyć wszystko jak krowie na rowie bo mam tylko 6 klasę podstawowej skończona

Wyborca

Data: 13 marca 2021, 00:21 A ile osób w gminie zostało już zaszczepionych , ilu nauczycieli ?

nikos

Data: 13 marca 2021, 07:45 @mieszkaniec. Jak wynika z najnowszych danych im większe obostrzenia-tym większe zakażenia. To po pierwsze. Z informacji nieskorumpowanych i nieskompromitowanych naukowców ((lekarzy,epidemiologów,statystyków i wirusologów) maseczki nie tylko nic nie dają ,ale są wręcz szkodliwe dla zdrowia.Po trzecie jeśli ktoś wierzy w skuteczność dystansu,dezynfekcję i skuteczność maski ,stosuje się do tych obostrzeń to czego ma się obawiać? Jest chroniony! I po czwarte. Od wielu miesięcy jest znana deklaracja z GREAT BARRINGTON , pod którą podpisało się już kilka tysięcy ekspertów związanych z epidemiologią, która wyraźnie neguje wszelkie obecne działania rządów (lockdown,dystans,szczepienia i.t.p.) a ich wyniki badań( wyników badań polskich\" ekspertów\" do dziś nie znamy) są oficjalnie publikowane. I najważniejsze . Na jakiej podstawie podaje się liczbę zakażonych kiedy do dnia dzisiejszego nikt nie rozróżnia pozytywnego testu od zakażenia? Pisze z nadzieją,że zostanę zrozumiany ,ale mam duże wątpliwości jeżeli adresat nie potrafi zacząć zdania z dużej litery...

Nick

Data: 13 marca 2021, 21:47 Widzę prawda tchórza i trolla w oczy kłuje ;)

mieszkaniec

Data: 15 marca 2021, 09:04 @ Nikos i inni oponenci,
sądzę, że znam zasady pisowni nie gorzej niż Ty, jednak to nie jest list formalny.
Odnośnie DDM to popatrz jaką drogą szła Szwecja i jak się to skończyło?
Jeśli jedna osoba stosuje się do zasad a inna nie, to niestety cały system staje się niewydolny. Jeśli nie chcesz/cie się stosować do wymogów i nie wierzysz/cie w ich skuteczność to Wasza sprawa, ale nie narażajcie innych. W swoim domu możesz robić co Ci się podoba, ale wychodząc poza swój rewir powinieneś się stosować do obowiązujących zasad. Znam lub znałem osoby zakażone tym wirusem. Niestety kilku znajomych tego nie przeżyło, a część odczuwa skutki do dzisiaj (po kilkunastu tygodniach pobytu w szpitalach aktualnie siedzą w domu i są przywiązani do butli z tlenem).
Zgadzam się z Markiem, że zostały popełnione błędy zarówno dotyczące gospodarki jak i leczenia innych chorób - sam również to odczułem. Pytanie kto za to odpowiada?

Życzę Wam, aby Was i Waszych najbliższych nie dosięgnął ten wirus.