Ta strona wykorzystuje pliki cookie do analizowania ruchu i mierzenia skuteczności reklam.
Dowiedz się więcej ZGODA

PiS odcina się od Jana Rokity i wzywa do rezygnacji

Dodano: 20 października 2020; Kolejna próba odwołania Jana Rokity z funkcji Przewodniczącego Rady Miejskiej w Górze Kalwarii zakończyła się fiaskiem. Głos w sprawie zabrali pełnomocnicy Prawa i Sprawiedliwości w powiecie piaseczyńskim.

Już na wstępie wtorkowej nadzywczajnej sesji w trybie zdalnym, przewodniczący Jan Rokita poinformował, że punkty nr 4 i 5 (dotyczące odwołania go z funkcji przewodniczącego Rady Miejskiej) będą procedowane niezwłocznie po odwołaniu stanu epidemii.

"Czuje się pan bogiem?"

W reakcji na to oświadczenie radna Aleksnadra Fedynicz-Komosa złożyła wniosek formalny, aby zamknięcie sesji mogło nastąpić wyłącznie po uzyskaniu zgody radnych wyrażonej w drodze głosowania.

Na taki wniosek zgody nie wyraził natomiast Jan Rokita. - Jest to wniosek bezzasadny, i narusza on w tym momencie proregatywy przewodniczącego Rady Miejskiej - argumentował.

Prawnik kalwaryjskiego magistratu przyznała, iż zamknięcie obrad jest proregatywą przewodniczącego.

- Wniosek formalny nie może dotyczyć zamknięcia obrad bez wyczerpania porządku obrad. Obrady prowadzi przewodniczący, i po wyczerpaniu wszystkich punktów może zamknąć sesję - stwierdziła mec. Edyta Zielonka.

Później nastąpiła seria przerw, i wymiana zdań pomiędzy Janem Rokitą a grupą radnych dotycząca proceduralnej możliwości przeprowadzenia głosowania w sprawie odwołania przewodniczącego.

Ostatecznie sesja zakończyła się awanturą. Przewodniczący zarządził przerwę techniczną do 26 listopada.

- Pan jest bardzo zuchwały. Czuje się pan Bogiem? Pan nie jest Bogiem. Jest pan tylko przewodniczącym - grzmiała radna Teresa Jędral już po opuszczeniu posiedzenia przez Jana Rokitę.

"Chęć zachowania stanowiska wbrew większości składu Rady"

Oświadczenie w związku z poważnym kryzysem, w jakim znalazła się Rada Miejska, wystosowali we wtorek popołudniu Sergiusz Muszyński - pełnomocnik PiS w powiecie piaseczyńskim oraz Grzegorz Pruszczyk - pełnomocnik PiS w gminie Góra Kalwaria.

Stanowczo zaprzeczono w nim wpisom w mediach społecznościowych, które łączą Jana Rokitę z PiS. - Informujemy, że pan Jan Rokita złożył 22 czerwca 2020 r. rezygnację z członkostwa w naszej partii, w związku z czym został również wykluczony z Klubu Radnych Prawa i Sprawiedliwości w Radzie Miejskiej Góry Kalwarii - wskazano.

- Prawo i Sprawiedliwość jednoznacznie odcina się od niezgodnych z prawem działań pana Jana Rokity, motywowanych – w naszej ocenie – jedynie chęcią zachowania stanowiska wbrew większości składu Rady. Takie zachowanie, mogące potencjalnie mieć poważne konsekwencje dla Gminy i jej Mieszkańców, oceniamy jako niegodne sprawowanego przez niego mandatu radnego - podkreślono w oświadczeniu.

Jednocześnie wezwano Jana Rokitę do "niezwłocznej rezygnacji z funkcji Przewodniczącego Rady Miejskiej w Górze Kalwarii oraz zaprzestania sprzecznych z prawem działań, których jedynym celem jest zachowanie swojego stanowiska".(mat)Dodaj swój komentarz

Imię (pseudonim):

Treść:

Komentarze (47)

Marta

Data: 20 października 2020, 13:57 to, co robi ten Rokita jest niebywałe... dobrze że się od niego stanowczo odcięli.

GK GROM

Data: 20 października 2020, 14:08 i to jest to P. J. ROKITA niech pakuję zabawki i do widzenia w tym razem brawo PIS i pan Sergiusz Muszyński - Radny Powiatu Piaseczyńskiego


Aqq

Data: 20 października 2020, 15:21 Szanowny Autorze. Przecinka nie stawiamy przed wyrazami \"i, ani, oraz, albo, lub\".

Anonim

Data: 20 października 2020, 15:35 Podobny cyrk był w Bibliotece kiedy chcieli tego Pana zwolnić..

ciekawy

Data: 20 października 2020, 15:41 Komentarz został ukryty z powodu naruszenia zasad komentarzy.

Hahaha

Data: 20 października 2020, 16:28 A może podsumujemy aktorów II planu...?
Błazenada i tyle....cała rada do wymiany...jak Oni się zachowują...Masakra...Proszę poczytać komentarze pod poprzednim artykule o Przewodniczącym...prawie na końcu...Ktoś im dokładnie wszystkich podsumował...

Piotr

Data: 20 października 2020, 16:37 Rokity nie bronię , ale ten dream team Fedynicz ma parcie na władzę na czele z w/w .

maniek

Data: 20 października 2020, 17:34 Komentarz został ukryty z powodu naruszenia zasad komentarzy.

Widz

Data: 20 października 2020, 17:44 Pani Jędral „grzmiała”?!
„Grzmiał” to minister Józef Beck w czasie pamiętnego przemówienia w Sejmie w maju 1939. Pani Jędral raczej się darła jak baba na bazarze, kiedy kupi nieświeżą rybę.
No ale jaka rada taki poziom mówców.
Trzeba było wybierać odpowiedzialniej.

Marek

Data: 20 października 2020, 17:53 Rada do odwołania!

Krystian

Data: 20 października 2020, 18:14 Czy Fedynicz ma parcie na władze czy nie to jest inna kwestia. Bezsprzeczne jest, że 13 radnych złożyło wniosek o odwołanie przewodniczącego. To już jest większość bezwzględna! Rada ma prawo zmienić przewodniczącego a ten człowiek trzyma się stanowiska i wyższej diety. Gdzie honor??

Judyta

Data: 20 października 2020, 18:36 Popieram. Należy wymienić całą radę. To kolesiostwo bieże za każde bezowocne posiedzenie naszą kasę.

Mariusz

Data: 20 października 2020, 18:37 Faktycznie tej Jędralowej to się słuchać nie da!
A radny Zenek przyszedł na sesje w skórze zupełnie jak w latach 80-tych! Ja nie mogę!!! Jak cinkciarz! Hahaha! I do tego z maseczką zsuniętą pod nos... Co za banda prostych, nieskomplikowanych ludzi...

Wyborca

Data: 20 października 2020, 18:55 Panie Przewodniczący miej pan honor, nikt Pana nie chce. Najwyższa pora złożyć rezygnację z pełnionej funkcji.

Walery

Data: 20 października 2020, 19:36 @Krystian
Ilu podpisało się pod referendum ?

do Marek

Data: 20 października 2020, 19:46 załóż komitet, zbierz podpisy - a tak to sobie coś tam skrobiesz

komentatorka

Data: 20 października 2020, 20:42 Nieodwołalny przewodniczący, z niezbywalnymi preogatywami. Gratulacje dla twórcy tego cyrku. Panie burmistrzu zawdzięczamy to Panu, bo tak dzielnie sobie Pan sojuszników wybierał. Komentujący nawołujący teraz do wymiany rady sami żeście to to wybrali.

Prawda

Data: 20 października 2020, 20:45 Się sama obroni a ludzie pokoju pani książek posiewka i inni co siedzą od tylu lat i guzik zrobili będą mieli odpowiednią do wykonanej pracy opinie

Podsumowanie

Data: 20 października 2020, 21:15 Podsumowanie ostatnich wydarzeń w Radzie.

Jednoosobowa Grupa Trzymająca Władzę w osobie Przewodniczącego J.R. przyspawała się do stołka. Z drugiej strony naciera Grupa Dążąca do Władzy w składzie:
1. Pan Zenek – facet trudniący się naprawą wentylatorów. Nie było mu dane ukończyć żadnych szkół ale umie przezwoić silnik dlatego ma fach w ręku. No i potrafi być Przewodniczącym Rady Gminy. Istny Andrzej Lepper górokalwaryjskiej polityki. Stylizowany na rodzimą Coza Nostrę (raczej Kozę Nostrę) z łańcuchem na szyi wplątującym się w siwe owłosienie porastające klatkę piersiową, który dumnie eksponuje rozpinając dodatkowy guzik flanelowej koszuli.
2. Pan Jędrek – hydraulik trudniący się odpowietrzaniem kaloryferów w DPSie. Poza sezonem grzewczym realizuje swoje pasje aktorskie na lokalnej scenie politycznej od czasu do czasu zabawiając gawiedź swymi jowialnymi występami, w czasie których zwraca się do urzędników per /Ty/ nie będąc w stanie wypowiedzieć poprawnie jednego zdania złożonego.
3. Pan Jacek – sklepikarz zaopatrujący nasze Miasto w artykuły pierwszej potrzeby ze szczególnym uwzględnieniem trunków wyskokowych. Po kontroli jakości jednej z wielu dostaw tych ostatnich wsiadł w samochód i nie zmieścił się w bramę. Skoro biskup Piotr Jarecki rozbijał się swoją toyotą w 2012 r. na cyku, to radny prawie jak biskup…! Też mu wolno! No i jeszcze gdzieś po drodze, pan Jacek przyłożył jakiemuś swojemu interlokutorowi w papę. Chodzące uosobienie silnych argumentów! Jak ktoś jest cymbał trzeba dać mu w cymbał! Proste?! Proste.
4. Pani Ula – sekretarka z ZGKu. Pożyteczna profesja, bo jak coś jej koledzy radni podadzą na kartce w czasie sesji, to – jeśli jej rozkażą - podejmie próbę przeczytania na głos kilku linijek. Powinna jednak zainteresować się jakimś kursem czytania, bo przez lata od ukończenia szkoły odwykła od tej sztuki (w ZGKu jak wszyscy zajmuje się wyłącznie piciem herbatki i plotkowaniem, a w domu esejów też raczej nie pisze tylko prędzej przestawia krasnale w ogrodzie). A! No i będąc ekspertem od finansów publicznych, jest przewodniczącą najważniejszej komisji rady gminy czyli Komisji Finansów i Rozwoju… Normalnie taki nasz górokalwaryjski Minister Finansów! Ciekawe czy w Rachunku Wyników po przeciwnej stronie od przychodów widzi rozchody czy bardziej odchody...?
5. Pan Tomek – prowadzący jednoosobową działalność gospodarczą w przeważającym zakresie -tynkowanie-, chociaż trudni się także -usługami zarządzania- oraz -deratyzacją-. Jego rolą będzie prawdopodobnie doradzenie Nowej Pani Przewodniczącej jak skutecznie zarządzać przez konflikt, a następnie płynnie przejdzie do przeprowadzenia deratyzacji na sali plenarnej. Istny multiskil! Niedowiarkom polecam lekturę wpisu w CEIDG. A, no i na ostatniej sesji nadzwyczajnej wybrany do roli lektora, dukającego list od Wojewody.
6. Pan Wojtek – ratownik WOPR dumnie pomykający w krótkich spodenkach po gminnym basenie a jak jest ciepło to i poza nim. Spoko gość! Ma gwizdek z kulką (jak byłem mały taki gwizdek był obiektem pożądania każdego chłopaka na podwórku). Fajnie na nim gwiżdże jak ktoś skacze na główkę z brzegu basenu albo biega po śliskich kafelkach.
7. Pani Rozalia – sympatyczna, śpiąca matrona. Śpi przez kolejne kadencje od ponad 20 lat, więc aż nie wypada przeszkadzać. Sprawdzona taktyka, nie odzywać się, to nikt nie będzie miał się do czego przyczepić! Ponieważ Pani konsekwentnie milczy, to jedyne czego można się po niej spodziewać, przynosi na myśl nieco głupawa piosenka z przedszkola: -My się jej boimy więc jej nie budzimy… Jak się zbudzi to nasz zje… Jak się zbudzi to nas ZJE!- :)
8. No i na koniec – Pani Ola czyli istny Spiritus movens daemoniorum… Głównodowodząca tym całym towarzystwem, nad wyraz inteligentna (czytaj: jej IQ jest po prostu w normie; umie czytać, liczyć, prowadzić analizę pojęć, syntezę a nawet abstrahować), co daje jej lata świetlne przewagi nad wymienioną trzódką, dla której w większości najwyższym osiągnięciem ewolucyjnym jest utrzymanie prawidłowej motoryki przy wznoszeniu toastów. Fachowiec od wszystkiego: począwszy od wychowania do życia w rodzinie (czyli katolickiej wersji wychowania seksualnego), którego uczy w naszej miejscowej szkole, przez każdy temat, który jest omawiany przy włączonej kamerze, np.: jakość oświetlenia kapliczek maryjnych, testy przesiewowe na COViD, zasady wygłaszania przemówień podczas składania kwiatów pod pomnikiem, rachunkowość zarządcza, savoir vivre organizacji imprez samorządowych, wsparcie kryzysowe dla rodzin, prawidłowe oznakowanie i oświetlenie przejść dla pieszych oraz bezpieczeństwo ruchu drogowego, teoria organizacji i kontrola kosztów, gospodarka odpadami, zasady organizowania posiedzeń rady miejskiej, więcej grzechów nie pamiętam. Amen.

Konkluzja: Pani nr 8 bardzo chce zostać numerem 1 w Radzie, więc zaangażowała zespół od nr 1 do nr 7 i jest skłonna złożyć na ołtarzu ofiarę ze wszystkich istotnych spraw dla mieszkańców, bo tak przebiera nogami, że po prostu nie może już dłużej czekać. A Pan obecny Przewodniczący stoi z nią ramię w ramię przy tym samym ołtarzu i składa tę samą ofiarę tylko w intencji, żeby ta pierwsza intencja nie została wysłuchana…

Ogień całopalny strzela pod samo niebo! Hahaha!

Ciemny ludu, chciałeś igrzysk, masz igrzyska!

Opatentował to Neron, a oni doprowadzili do perfekcji.

Tak wybraliśmy, to się teraz cieszmy.

Dorota

Data: 20 października 2020, 23:15 Majstersztyk... niedługo wejdzie komisarz i będzie \"godzić\" zwaśnione strony. Zzmierzamy do wygaszenia mandatów radnych i burmistrza?

wrona

Data: 21 października 2020, 07:51 dziwne, że niedawna partia Pana Przewodniczącego teraz tak stanowczo odcina się od niego, czy to nie ci sami ludzie niedawno stali za nim murem? kto go wybrał na \"szefa\" okręgu i za co - intelekt, urodę, czy jeszcze coś innego?
Inna sprawa, że to co wyprawia ten człowiek to totalny wstyd i kompromitacja nie tylko dla niego, ale również osób które na niego głosowały. Dziwię się, że gość wychodzi na ulicę - no teraz może nosi maseczkę i trudno go rozpoznać. Jedno jest pewne - zapisze się w historii Góry Kalwarii WIELKIMI LITERAMI i będą o nim opowiadać przez następne 50 lat. Tylko czy o takie zapisanie chodziło?
Wstyd, wstyd, wstyd i jeszcze raz wstyd

co jest prawdziwym problemem

Data: 21 października 2020, 08:57 Bardzo dziękuję za PODSUMOWANIE! Obecna sytuacja w Radzie jest postrzegana głównie jako problem z jej Przewodniczącym. Ale to bynajmniej nie Jan Rokita jest teraz największym problemem Gminy. Prawdziwym zagrożeniem jest decydowanie, przez osoby celnie opisane w podsumowaniu, o sprawach ponad 25. tysięcy mieszkańców. To grono, nie posiadając samodzielnej większości, powiększyło się o radnych reprezentujących (czytaj: niesamodzielnych) Danutę Rechnię - znanej z apetytu na władzę, skrytego działania i braku lojalności. To jest ogromny problem i dramat Gminy, jeśli ci ludzie zyskają decydujący głos w pracach Rady.

Henio

Data: 21 października 2020, 09:06 Podsumowanie - masz talent! Gdybym był właścicielem tego portaliku to bym Ci zaoferował stałe miejsce na felietony :)
Czekam na kolejny odcinek!
Jakkolwiek trafnie opisałeś sytuację i kierowników tego zamieszania to jednak moim zdaniem zdecydowanym antybohaterem jest tutaj niejaki przewodniczący Rokita.
Czekam na równie barwną charakterystykę tej postaci.
Pozdrawiam

Do Podsumowanie

Data: 21 października 2020, 10:03 A może w swojej mądrości, patrząc przez pryzmat jakże wnikliwej i dogłębnej analizy którą przeprowadziłeś odpowiedział byś na następujące pytanie: W związku z faktem, iż mandatu Radnego się nie kupuje - kto i dlaczego głosował na tych ludzi. Czy wziąłeś pod uwagę, że być może robią oni coś dobrego dla społeczności i dlatego są wybierani? Poza tym anonimowe komentarze publikowane na GoraKalwaria. Net są mało wiarygodne i jak wskazują dotychczasowe doświadczenia w większości są zamieszczane przez osoby z \"grupy\" Matiego. Poprosimy o charakterystykę pozostałych Radnych. Zdrowia i więcej obiektywizmu życzę.

wyborca

Data: 21 października 2020, 10:49 Podsumowanie - świetne !!! Gratulacje. Czekam na ocenę innych radnych i oczywiście p. przewodniczącego rady. Tylko jedna mała uwaga: p. Nadstawny do wszystkiego doszedł uczciwą pracą i jest to chwalebne, jak kto się ubiera to jego sprawa. Nie osądzajmy ludzi po ubraniach. Radna Zdulska zawsze jak \"lwica\" walczyła o sprawy swoich wyborców.

Geniusz

Data: 21 października 2020, 11:16 Komentarz został ukryty z powodu naruszenia zasad komentarzy.

er.

Data: 21 października 2020, 13:35 Typ karierowicza przyspawanego do stołka. Ciekawe jak się czują teraz ludzie, którzy na niego zagłosowali? Takiego radnego i przewodniczącego chcieliście?

wdzięczny wyborca

Data: 21 października 2020, 16:08 Dziwne, że na tyle osób wypowiadających się na temat obecnej sytuacji w gminie, tylko jedna skupiła się na tym, co w tej kwestii najważniejsze. Wszyscy zapominamy o lokalnym genialnym strategu, który chcąc zapewnić sobie spokojny, bezkolizyjny byt na stanowisku burmistrza, obmyślił (w swej wielkości) uciszenie konkurencji ciepłymi posadkami. A tu, zamiast dozgonnej wdzięczności, taka paskudna siurpryza. Tego strateg nie przewidział, więc teraz kreuje się na rozjemcę. Coś czuję, że i tym razem finał będzie podobny. Nie ta klasa i nie te umiejętności. Pamiętajcie więc ludziska, by właściej personie nie odbierać słusznych zasług. Cała reszta, to tylko echo.

miła lektura

Data: 21 października 2020, 18:46 Chociaż nikt tu nie przypomniał o \"butach z węża gada\"
wszystkie ciekawe komentarze kopiuję /na wszelki wypadek/

komentarze anonimowe

Data: 21 października 2020, 18:58 Każdy moze isać anonimowe komentarze. Ciekawe co by było gdyby trzeba było sie podpisać. Ilu byloby odważnych. pan Zenek i Pan jacek doszli do tego co mają swoją pracą, kto ich zna ten wie. Komentazre tu wpisuja zazdrośnicy i ci co łapę do Mopsu po wszystko wyciągają albo siedzą od tej do tej na państwowych posadkach. Porażka.

mieszkaniec

Data: 22 października 2020, 03:49 Komentarz został ukryty z powodu naruszenia zasad komentarzy.

Do miła lektura

Data: 22 października 2020, 08:13 czy poza butami z węża i instrumentalnym traktowaniem komentarzy, miłujący lekturę ma coś istotnego do powiedzenia? Na temat. To nie komentujący są problemem.

nsz

Data: 22 października 2020, 14:28 @Podsumowanie
poznałem Pana Zenka w klubie Nadstal. Mimo wielu negatywnych opinii jakie o nim słyszałem, to na mnie zrobił bardzo pozytywne wrażenie. Z punktu widzenia mieszkańca Krzaków Czaplinkowskich to Pan Zenek jest bardzo pozytywną osobą. Miejscowy klub ma ładne zaplecze i jedno z największych dofinansowań z budżetu gminy. Stadion lepszy niż Korona. Korty tenisowe.
Inwestycje gminne w Krzakach są dużo większe niż w innych wsiach gminy. Tutaj najwięcej powstaje nowych dróg asfaltowych. Moim zdaniem jest skuteczny w tym co robił.
Ja osobiście chciałbym, żeby radny z mojej okolicy zadbał o jej poprawę.

cyrk

Data: 22 października 2020, 16:10 cyrk radnych bezradnych i przewodniczącego ego :)

miła lektura

Data: 22 października 2020, 16:20 @Do miła lektura
Lektura prawdziwa, komentarze dopuszczone przez nadredaktora,sporo dodał bym od siebie (prawdy) ale nie przejdzie.
Nie mam w sobie tyle taktu co inni komentatorzy.Podsumowanie

Data: 22 października 2020, 21:23 Do „Do Podsumowanie”
Już spieszę z odpowiedzią na nurtujące Cię kwestię.

Na tym polega demokracja, że przy urnie głos profesora prawa ma taką samą siłę decydowania co się dzieje w tym kraju jak głos obszczymusa spod budki z piwem. Potężny defekt, chociaż na razie żadnego lepszego ustroju nikt nie wymyślił.

Ergo, co dobrego zrobili ci radni dla mieszkańców? Opowiem porównaniem:
Zrobili dokładnie to samo, czym zasłużyli się zasiadający w Sejmie: Janusz Rewiński i Krzysztof Ibisz (Polska Partia Przyjaciół Piwa); Sebastian Florek i Janusz Dzięcioł (1. edycja BigBrothera); panie posłanki Samoobrony Danuta Chojarska i Renata Beger (ostatnia od omłotów owsa w głowie i „Koffana Annana” , sekretarza generalnego ONZ) oraz pan Stanisław Łyżwiński (ten od słynnego „zgwałcenia prostytutki”) no i Janusz Palikot z Pawle Kukizem razem wzięci. I jedni, i drudzy mandatów sobie nie kupili to fakt. I jedni, i drudzy na pewno byli barwnymi postaciami, głównie od robienia pośmiewiska, czasem z innych, generalnie z siebie. A przy tym nie byli wyidealizowanymi mężami stanu niczym Mościcki, Churchill, Roosevelt czy de Gaulle
tylko osobnikami z krwi i kości, z ludu. Przaśni, bez szczególnych manier ani obycia w świecie, bez polotu, za to niestroniący od kieliszka, z prostym poczuciem humoru, tacy „od grilla i wiejskiej potupajki”. Barwne postacie lepiej zapadają w pamięć (kto z Was bardziej lubił zadziorną Jagienkę od eterycznej Danuśki z „Krzyżaków”?) (Uwaga! To było pytanie do oczytanego Suwerenu, bo znakomitej części Wybranych nie podejrzewam o kontakty z literaturą. Pardon! Ewentualnie mogli mieć kontakt z -Panem Tadeuszem- ale wyłącznie o poj. 0,7 l). Właśnie dlatego część gawiedzi na nich głosuje, bo to zawsze przyjemniej zobaczyć, że na piedestale stoi ktoś „z nas” a do tego nieprzerwanie pozostaje zdolny do popełnienia większej autokompromitacji od nas samych.

Czego dokonała Samoobrona oprócz tego, że wprowadziła na sejmowe korytarze jaskiniowców pokroju naszych lokalnych polityków? Raczej niczego. A.Lepper był wicepremierem? Był. Dlaczego? A no właśnie dlatego, co napisałem wcześniej.

Zaś jeżeli chodzi o wiarygodność, to mi na niej szczególnie nie zależy podczas wyrażania poglądów. Każdy w tym kraju póki co może mieć swoje i je artykułować. Jestem prostym grafikiem komputerowym, który rok temu przeprowadził się z rodziną do tego łez padołu, bo niezły dom w Solcu kosztuje tu tyle, ile dwa pokoje z kuchnią w Warszawie. I z osłupieniem przypatruje się od roku, kto mnie reprezentuje w tym zacnym gremium jakim jest Rada Miasta.

Mam nadzieję, że w przyszłej kadencji zasiądą tam w większym odsetku ludzie młodzi, ambitni, wykształceni, którzy będą się poczuwali do służby na rzecz społeczności. Zamiast uprawiać pyskówki, nastawią się na myślenie. Podejmą się analizy rzeczywistych problemów (strategia rozwoju gminy, wieloletnia prognoza finansowa, MPZP, zagospodarowanie zbędnego majątku Gminy i wiele innych), zamiast nieartykułowanego kłapania jadaczką niczym pani Tereska i jej zgraja ujadającą na Pana Przewodniczącego, który wlazł na płot, trzyma się kurczowo sztachety i -paskudnik- nie chce zliźć na dół. Wierzę, że po tym co oglądamy wybierzemy młodych, fajnych ludzi którzy będą mieli kompetencje i energię na zmienianie Gminy na lepsze. Sądzę, że byłoby to korzystniejsze dla NAS Mieszkańców, od obecnego sojuszu rzemieślników, robotników, tynkarzy, sklepikarzy, gospodyń domowych i pozostałych gamoniowatych acz sympatycznych Dalmatyńczyków pod wodzą Cruelli de Mon.
Zaś do reszty radnych mam póki co szacunek, że przynajmniej w tej sytuacji nie zabierają głosu. - Wiesz, dlaczego dzwon głośny? Bo wewnątrz jest próżny. - To Krasicki. Albo Krasiński. Albo Kraszewski... ? Zaplątałem się. Spytajcie Radnych, kto tak napisał. Oni znają się na wszystkim.

PS.
Na koniec przyznam, że zostałem zdemaskowany… Mój syn nazywa się Mateusz, a jego młodsza siostra woła na niego -Mati- (chociaż on tego bardzo nie lubi). Hahaha! Czyli jestem z -Grupy Matiego-. Elo! Joł joł! :)

Również zdrowia życzę! I uśmiechu! Nie przejmujmy się; ten wirus minie!

Mam nadzieje, że w już przyszłym roku, a najpóźniej - przy najbliższych wyborach.

wyborca

Data: 22 października 2020, 21:28 Szanowni mieszkańcy dokąd będziecie glosować na tych ludzi, którzy nic nie wnoszą, blokują rozwój gminy (część z nich, ta starsza gwardia blokowała budowę dużych sklepów, obwodnicy w imię interesów sklepikarzy!!!!) i tylko knują i załatwiają własne interesy, np. kupują kawał nieużytków na wsi za grosze a potem zmieniają plan zagospodarowania i przekształcają na budowlane = czysty zysk itp, itd Rada, która zamiast wspierać pracę burmistrza i reprezentować nasze interesy zajmuje się sama sobą. Dwie panie radne, to nauczycielki, co zrobiły żeby poprawić warunki nauki w ciasnocie w Kontach, czy Czersku? Jak zadbały o bezpieczeństwo uczniów, rodzin i nauczycieli? Dlaczego nie wnioskują o lepsze przygotowanie szkół do nauki zdalnej? Chociaż na własnym podwórku wykazałyby się inicjatywą, bo reszta radnych to nie wiem w jakich zadaniach gminy mogłaby coś pomóc!!!!!

wyborca

Data: 22 października 2020, 21:47 Pozostali radni winni wzorować się na pracy radnego Zenona Nadstawnego. Dba o swój okręg wyborczy jak żaden inny radny. Jako przewodniczący rady również się sprawdził, pan Rokita powinien się od niego uczyć.

Do nsz

Data: 23 października 2020, 06:42 Dobrze napisałeś....tylko że ten układ się skończył że tak dużo kasy idzie w Krzaki...i m.in. dlatego rozkręcana jest ta cała awantura....a gdzie były inwestycje w inne miejscowości...

Kustosz

Data: 23 października 2020, 11:07 Do \"wdzięczny wyborca\"
Masz trochę racji ale ja to widzę nieco inaczej.
Myślę, że burmistrz chciał zapewnić sobie jak największe poparcie w radzie bo bez tego, sam nie jest w stanie wiele zrobić. Wiedząc, że grupa związana z poprzednią ekipą jest dość silna musiał gdzieś szukać sojuszników.
Stąd pewnie funkcje dla Rechni i Rokity. Niestety szybko okazało się, że o ile plan generalnie był dobry to personalnie nie były to dobre wybory.
Zrobienie jednego z konkurentów do funkcji burmistrza swoim vice to dobry pomysł. Dodam tylko, że są miasta gdzie doskonale to funkcjonuje. W przypadku Pani Rechni problemem było nawet nie to, że kompletnie na niczym się nie znała (a jest to opinia wielu osób, które miały z nią kontakt w urzędzie). Problemem było to, że zamiast siedzieć cicho i w spokoju sprawować (gorzej lub lepiej, ze wskazaniem na to pierwsze) swoją funkcję zaczęła spiskować przeciwko swojemu przełożonemu.
Natomiast Pan Rokita (nota bene całkowicie nie mający cech dobrego przewodniczącego, beznadziejnie ubrany, z wadą wymowy) zamiast starać się ograniczyć swoje działania do prób sprawnego kierowania radą zajął się ideologicznymi sporami, zawierzeniom i innymi pierdołami. Był tak święty, że aż PIS się go pozbył. A teraz pod pretekstem pandemii przyspawał się do stołka i w zasadzie uniemożliwia sprawne działanie rady.
Można napisać tak - scenariusz był dobry ale wybór aktorów fatalny.

mieszkanka

Data: 23 października 2020, 12:34 nie rozumiem dlaczego większe inwestycje były robione w miejscowościach okolicznych, a nie w samym mieście? w centrum Góry w asfalcie dziury, a na Krzakach piękna jezdnia, u nas stadion nie najwyższych lotów, na Krzakach - palce lizać, itd.
Niewątpliwie Pan Zenon jest bardzo skuteczny - pozazdrościć. Widać nie każdy radny jest bezradny, pytanie kto wybiera tych bezradnych i czyja to zasługa, że siedzą, nic nie robią a i tak od 20 lat trwają na stołkach.
Niech teraz (jak już się uda \"odspawać\" od stołka Pana Janka) wybiorą kogoś z miasta (oby był elokfentny i konsekwentny) to może i miasto się zmieni.
Pozdrawiam radnych, którzy czytają goralalwaria.net i potrafią się wypowiedzieć pod swoim nazwiskiem. Szacunek.
Jak widać niektórzy piszą ale nie mają odwagi się ujawnić.


z Grójca

Data: 23 października 2020, 19:26 Piszecie tu peany (co poniektórzy) o panu Nadstawnym,albo że wpisy anonimowe !
Pani która (był artykuł) zapisała się na bal nie była anonimowa ,była na wózku ale podczas zapisów WO ZENON
nie wiedział ! Resztę doczytajcie sobie.
I tak podejrzewam że regulamin nie zdzierzy .

mieszkanka

Data: 23 października 2020, 19:33 @ wyborca 22 października 2020, 21:28
Z tym blokowaniem to prawda do dziś Biedronka nie ma miejskiej wody.A ilu ludzi dostało po buzi bo działali na niekorzyść starych wyjadaczy.
Ale skoro wyjadacza stać na 40 zeta za \"usługę\" w dzień wyborów chętni zawsze się znajdą


Szanowny Panie Podsumowanie

Data: 25 października 2020, 00:44 Dziękuję za ten komentarz opisujący tych ludzi, brakowało mi tu osoby, która konkretnie oceni obecną sytuację. BRAWO

Szachista

Data: 25 października 2020, 01:07 Ten Rokita to jakiś podejrzany osobnik. Póki co znam go tylko z tego, że wyłączał możliwość komentowania pod swoimi postami na FB przed wyborami do rady. Druga sytuacja to jakiś baner, który mu zerwało kilku uczniów wracający ze sklepu gdzie kupowali chipsy i colę. Jeszcze mi się, przypomniało, że na zaprzysiężenie ubrał się w jeansy niczym farmer w teksasie idący na lunch do lokalnego baru z kawą i pączkami. Ten człowiek został odtrącony przez wszystkich i jak wystraszony kot wskoczył na sam czubek i się trzyma jakby siedział na drzewie. Czy Pan Rącz jego serdeczny przyjaciel, mógłby się do tego ustosunkować. Oczywiście rozumiem, że miasto jest już zawierzone więc nic nie trzeba robić do końca kadencji ale może coś by powiedział w przerwie analiz dotyczących, gdzie zrobić boisko do koszykówki, ławkę, park, fontannę lub nową nawierzchnię na drodze. Proszę poświęcić nam chwilkę i wytłumaczyć co się dzieje z Panem przewodniczącym.

Połomski

Data: 25 października 2020, 08:06 Niejaki Zenon do wszystkiego doszedł sam i ze swoich ciężko zarobionych dutków organizuje bale nad balami :

http://www.old.gorakalwaria.net/galeria-x-bal-sportu,239.html

Meksyk

Data: 25 października 2020, 18:45 Pytam gdzie jest burmistrz, dał stanowiska to niech teraz sie zajmie usunięciem a nie chowaniem głowy w piasek.
Niestety władza sie kończy do tego miejsca. Nie wszystko idzie jak sie planowało. W jednym stadzie nie może być więcej niż jeden Alfa bo inaczej sie stado rozpada. To taka stara wiedza a tu jak dzieci w piaskownicy, wszyscy do rządzenia.