PKW zdecydowała. Nowa Rada Miejska m.in. bez Aleksandry Fedynicz-Komosy

Dodano: 14 marca 2024; GoraKalwaria.net Państwowa Komisja Wyborcza oddaliła skargę komitetu Bezpartyjni Góra Kalwaria w sprawie odmowy rejestracji kandydatów na radnych w okręgu nr 3.


News will be here

Taka decyzja oznacza, że w zbliżających się wyborach na listach kandydatów zabraknie m.in. obecnej Przewodniczącej Rady Miejskiej w Górze Kalwarii, Aleksandry Fedynicz-Komosy, która miała startować na radną właśnie w okręgu nr 3. Fedynicz-Komosa może natomiast nadal zostać burmistrzem. Zgodnie bowiem z przepisami prawo zgłaszania kandydatów na to stanowisko przysługuje temu komitetowi wyborczemu, który zarejestrował listy kandydatów na radnych w co najmniej połowie okręgów wyborczych w danej gminie.

W ubiegłym tygodniu Miejska Komisja Wyborcza w Górze Kalwarii odmówiła rejestracji listy kandydatów do Rady Miejskiej Komitetu Bezpartyjni Góra Kalwaria w okręgu nr 3.

W uzasadnieniu uchwały Miejska Komisja Wyborcza w Górze Kalwarii stwierdziła, że Komitet Bezpartyjni Góra Kalwaria nie uzyskał wymaganego poparcia wyborców, tj. 150 ważnych podpisów. Wśród arkuszy ze złożonymi 160 podpisami dopatrzono się 38 wadliwych, z czego 37 z powodu niepełnego adresu.

Komisarz Wyborczy w Warszawie II w wydanym w poniedziałek 11 marca postanowieniu stwierdził, że odwołanie jest nieuzasadnione. Wskazano, że pomimo ponownej weryfikacji podpisów zgłoszenie listy kandydatów na radnych nie uzyskało wymaganego poparcia, gdyż liczba prawidłowo złożonych podpisów poparcia wyniosła 106 [wymagane jest 150 - przyp. red.].

W środę skargę Komitetu na rozstrzygnięcie Komisarza Wyborczego w Warszawie oddaliła Państwowa Komisja Wyborcza. Uznała, że zrzuty wskazane w skardze są bezzasadne. Z treścią i uzasadniem uchwały PKW można zapoznać się TUTAJ.

Przypomnijmy, że na okręg nr 3 w nadchodzących wyborach przypada 5 mandatów radnych. Obejmuje on Moczydłów, Wólkę Dworską oraz miasto Góra Kalwaria - ulice: Norberta Adamowicza, Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, Stefana Batorego, gen. Józefa Bema, Władysława Broniewskiego, Budowlanych, Fryderyka Chopina, Długa, Ludwika Fabianiego, Filipińska, Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego, Bartosza Głowackiego, Tadeusza Kościuszki, Krótka, Leśna, Lipkowska, Adama Mickiewicza, Pijarska 44, Pijarska od nr 62 do końca, ks. Jerzego Popiełuszki, Rybie, Skierniewicka, Spokojna, Sportowa, Jana III Sobieskiego, Stanisława Staszica, Szpitalna, Towarowa, Juliana Tuwima, Wiślana, kard. Stefana Wyszyńskiego, Zacisze, Żwirki i Wigury.
Dodaj swój komentarz

Imię (pseudonim):

Treść:

Komentarze (35)

Mieszkaniec

Data: 14 marca 2024, 09:34 Ludzie którzy są w radzie gminy od wielu lat podpisów nie potrafią zebrać , a Burmistrza wystawiają. No takie rzeczy tylko w GK.

Wyborca

Data: 14 marca 2024, 09:44 To jesteśmy zdeterminowani głosować na Panią Aleksandrę Fedynicz - na Burmistrza Góry Kalwarii. Ona jest dla ludzi !!! Umie rozmawiać i kocha Górę Kalwarię! Nie sprowadzi tu kolejnych nieudaczników z PO do ZGK żeby wyprowadzali potężne pieniądze, które my musimy im zapłacić za coraz droższą wodę!!!

Ja

Data: 14 marca 2024, 10:01 Pani Aleksandro! Jest Pani tak pozytywną osobą, że napewno się uda zostać Burmistrzem Góry Kalwarii, Góra potrzebuje gospodarza a nie pachołka PO. Głosujemy!

Ksiądz

Data: 14 marca 2024, 10:09 Amen.

mieszkaniec

Data: 14 marca 2024, 10:56 "To jesteśmy zdeterminowani głosować na Panią Aleksandrę Fedynicz - na Burmistrza Góry Kalwarii."- której komitet wyborczy nie umie dopilnować poprawności podpisów pod listami poparcia. Współczuję urzędowi zarządzanemu przez ludzi z takich komitetów.

Ewa

Data: 14 marca 2024, 11:23 Ja rozumiem.ze Pani K-F jest fajna i mila ale gdzie byla przez 5 lat ? Nie jestem za żadna opcja polityczna ale na obecnego nie zagłosuje a widzę że kandydat PO ma fajne pomysły...pożyjemy zobaczymy , liczę na frekwencję 7.04 skoro tak wszyscy wszystko wiedza a na wybory nie chodzą

Marek

Data: 14 marca 2024, 11:35 Ale jaja, pchają się do rządzenia, a niczego nie potrafią, nawet zebrać 150 podpisów... Super, że nie będzie tej gwiazdy w radzie.

G.K

Data: 14 marca 2024, 13:20 Reasumując kandydatów to chyba tylko p.Fijka ma cos sensownego do zaoferowania. P. Strzyżewski miał szansę ale jej nie wykorzystał, p. Jędral niech zostanie tam gdzie jest a reszty poprostu nie znam.

mały Kazio

Data: 14 marca 2024, 13:26 O jeden most za daleko !

Wujek Dobra Rada

Data: 14 marca 2024, 15:58 Selekcja naturalna działa! Jak się nie potrafi zarejestrować listy to tym bardziej nie trzeba pchać się do rządzenia ludźmi. Nie ma listy - nie będzie na pocieszenie po przegranym burmistrzu nawet radnego. Na szczęście będzie kolejne 5 lat na spokojne zebranie zawrotnej liczby 150 podpisów, po 30 na rok więc może dadzą radę…

życie

Data: 14 marca 2024, 16:14 -- i wszyscy krzyknęli :

Urrrrrraaaaaa !!! !!!

- tylko że jedni z radości a drudzy z wściekłości

do Ja

Data: 14 marca 2024, 16:18 masz rację pachołek po to towarzysz ryś!!!!!! komosa nie zna się na robocie i zarządzaniu. Wszakże nie potrafiła skoordynować zaufanymi ludźmi TABELKI!!!!!!!!

do GK

Data: 14 marca 2024, 16:22 Fijka ma coś do zaoferowania? Ten sługus wystawiony z KO-PO? Ten ewentualny towarzysz RYŚ? Ten słowoplujek? Ten rzucający hasła co zrobi bez pokrycia czym to zrobi? ludzie zastanówcie się. Poza tym ośmiesza się biorąc sobie za vice (ogłosił juz jakiś czas temu i świadczy to o tym jak bardzo zalezy mu tylko na władzy, że mówi o rechni - bo jak o niej powie za wczasu to dostanie dodatkowo z 50 głosów). Ona już rządziła - była damą, a damy jak wiemy nie pracują. o 13:00 już była zmęczona....siedzeniem w urzędzie i jechała do domu....odpocząć!!!!!!

Do Wyborca

Data: 14 marca 2024, 17:41 Już sobie wyobrażam jak Pani Burmistz Fedynicz nie zbierze wymaganych podpisów pod wnioskiem o dofinansowanie, bo nie powiedzą jej że pieczątka skarbnika na kwicie jest wymagana i jeszcze sama zapomni się klepnąć pod takim wnioskiem. Gmina straci dofinansowanie, a ona odwoła się do papieża że świat jest okrutny i podły i olaboga :)

Karol Marks

Data: 14 marca 2024, 17:54 Kobiety na traktory. Nauczyciele do szkół. Pani już podziękujemy, czas się zająć uczciwą robotą.

powiem jak jest

Data: 14 marca 2024, 18:55 A może jest tak, że jest dobrze, Góra się zmienia tylko ludzie muszą pisać, że jest źle ponieważ:
1. pseudo raperzy - dla nich lepszy jest wydźwięk, jak "rapują", że jest źle, ogólnie to lipa - i wtórują im przytakiwacze,
2. konkurencja do władzy - nigdy nie powie, że obecna władza (czy poprzednia) zrobiła coś dobrze, za to oni mówią, że MY WIEMY, MY MAMY RECEPTĘ, MY SŁUCHAMY LUDZI, tymczasem po kolejnej kadencji znowu to samo, że nic sie w GK nie zmieniło.
Gó_no prawda.
Po pierwsze - gadanie czy to Fijki czy Komosy, że MY WSŁUCHUJEMY się w potrzeby ludzi, to czyste pier.....lenie.
Ludzie nie od dziś określili czego oczekują. Tymczasem kandydaci robią spotkania, na których mówią, że będą się wsłuchiwali. Fijko, Komoso!!!!! Ludzie chcą od dawna: sprawnego transportu, dróg dojazdowych do posesji, bezpieczeństwa, dostępu do lekarzy specjalistów.
WY będziecie się wsłuchiwać!!!! Pan Fijka i Pani Komosa przeszli samych siebie w obietnicach. Pytanie: GDZIE BYLIŚCIE PRZEZ TYLE LAT? Pan Fijka się chwali na każdym kroku, że służył służbach mundurowych. No i co? No i dla Góry Kalwarii z tego gów_o. Pani Komosa - byłaś Pani przewodniczącą i co Pani wniosła? Nic.
Także wsłuchujcie się dalej.

Sąsiadka

Data: 14 marca 2024, 20:02 Moja znajoma pracuje w urzędzie w Górze Kalwarii i tam wszyscy są za obecnym burmistrzem. Obserwuje jego poczynania i też uważam, że jest najsensowniejszy. Reszta tak jak ktoś napisał - ma amerykański sen!

Gol

Data: 14 marca 2024, 20:13 Niech pochodzą po targu i papierosów ruskich posprzedaja ,zdobędą wtedy poparcie

Alka

Data: 14 marca 2024, 20:45 Jak na burmistrza to myślę że w drugiej turze .będzie Fijka..i. Strzyzewski..ale radni to jakaś masakra ..65,.+.czy 70+..ludzie litości chcecie reprezentować nasz .wyborców.. mieszkańców gminy . radny. to przede wszystkim musi byc komunikatywny i otwarty ...na problemy społeczności gminy.....jestem w lekkim szoku
po przeczytaniu tych kandydatur do rady gminy ...uffff..ciężki będzie wybór dla mnie..

Wyborca

Data: 14 marca 2024, 22:18 Super!

Janusz

Data: 15 marca 2024, 01:40 Taka gmina i miasto, to na tych partyjnych nie zebrali tyle głosów. No i co jak tej kobiety - młodej - na tego burmistrza nie wybiorą to nawet radną nie zostanie? No to ma pracę. Tylko coś u nas nie tak, jak ktoś tam był te dwie kadencje, i się nie nadaje, to my go na kolejną mamy popierać? To by było jakby to było społecznie. Bez jakiś tam pieniędzy.

emeryt

Data: 15 marca 2024, 01:46 Panie Wyborca.
Nie bardzo rozumiem. Obecny burmistrz został nim bo głosił walkę z układem. A teraz co? Gmina zasłynęła w kraju jako jedyna co skopała wybory sejmowe? No i co? Podatki tak podnieśli, że jak zobaczę na liście tych co byli już radnymi TO .., wystarczy. Pewnie z 150 osób się znajdzie na bezradnych, starym (nie chodzi o wiek), dziękujemy ...

jak żyć

Data: 15 marca 2024, 06:29 Ostał się pani łańcuch taki co to pies uwiązany, było nie kopać Rokity po kostkach. Karma wróciła.

Tomice

Data: 15 marca 2024, 06:44 Dziury łopatą łatać na Kochanowskiego!

ot politycy

Data: 15 marca 2024, 07:11 A nie tak dawno chodziła lista w sprawie odwołania burmistrza też się nie udało

mieszkaniec

Data: 15 marca 2024, 07:50 to Pani Ola zostanie bez ochronnego parasola. Nie będzie ani w Radzie, ani burmistrzem. Parę tysi w plecy, ale będzie miała więcej czasu żeby poświęcić się szkole i uczniom - może jakieś dodatkowe godzinki na otarcie łez? No cóż, za błędy się płaci i niedopilnowanie listy to kardynalny błąd, a Pani jeszcze przewodnicząca poniesienie tego największe skutki.

iiiiihaaaaa

Data: 15 marca 2024, 08:05 zdeterminowani głosować na komosę na burmistrza? no tak, nie potrafiła na radnego :)

Kobieta Burmistrzem!

Data: 15 marca 2024, 08:47 Szanowne Panie.
Czas, aby na wygodnym fotelu Burmistrza zasiadła jakaś Kobieta.
Dość męskich rządów!

Wyborca zainteresowany

Data: 15 marca 2024, 09:07 Mam pytanie: Czy Pan Strzyżewski burmiszcz i Pan Fijka są na urlopach? Czy używają samochodów służbowych? Czas za który płacą podatnicy czyli my wszyscy przeznaczają na pracę czy na kampanię wyborczą i lansowanie się w mediach?

Rooo

Data: 15 marca 2024, 09:25 W szkole średnio , u władzy wszyscy widzimy jak . Może lepiej skupić się na jednym temacie a nie stać w rozkroku , bo jak widać na załączonym obrazku pani kandydatka ma słabo podzielną uwagę . A wrzaskiem nie zdobywa się świata , to może działać tylko na małoletnich .

Kobieta Burmistrzem!

Data: 15 marca 2024, 14:09 Szanowne Panie.
Czas, aby na wygodnym fotelu Burmistrza zasiadła jakaś Kobieta.
Dość męskich rządów!

Wyborca

Data: 15 marca 2024, 14:19 Pani Aleksandro nie będzie Pani Radną ale zostanie Pani wspaniałym Burmistrzem!

Mieszkanka

Data: 15 marca 2024, 21:40 Faktycznie nie wygląda to najlepiej, że tak prostej sprawy zebrania 150 poprawny podpisów nie udało się dopilnować. Tylu nauczycieli, przedsiębiorców z tego ugrupowania startuje, daje to do myślenia…..

Pierdynicz

Data: 15 marca 2024, 21:57 Chciałoby się zostać na kolejną kadencję i dalej pieniążki przytulać, a tu zonk! Gdyby wszyscy karierowicze z ratusza popełniali takie błędy, i sami się eliminowali, to może coś by się zmieniło w tej Dziurze.

beret

Data: 19 marca 2024, 11:18 @Kobieta Burmistrzem!
już kiedyś tutaj była taka jedna pani, ale niestety jakoś jej nie wyszło. Czasami miała problem wsiąść do samochodu - ciekawe dlaczego?